- 4.1.11 14:47
-
Es gribu teikt, ka tiesības (kā kas no varas un morāles), šeit ir samērā nebūtiskas. Tas, ka daži saņem vairāk, citi mazāk nav tiesību jautājums. Mēģināšu pamatot savu domu ar modeli.
Cilvēku skaits nākamajā paaudzē ir atkarīgs no cilvēku skaita šajā paaudzē (X), pārtikas (P), izdzīvošanas iespējām (I), kur ieskaitam vietas piemērotību, veselību un sociālos apstākļus.
Y = X^n*I-P*X; tā kā šī ir eksponenciāla f-ja pārējos argumentus uzskatu par nebūtiskiem. Šī funkcija ir spēkā uz visas planētas kopumā un īsos intervālos katrā vietā uz planētas.
Ja uz pārtiku skatās, kā uz enerģijas pieejamību, tad saprotams, kapēc dažādās vietās ir dažāds skaits cilvēku. Bangladešā cilvēku skaits pieaug, jo tie vairojas. Ātrāk nekā citās vietās. ASV tas pieaug, jo tie tur iebrauc.
Cilvēkiem ir iespējas pārvietoties pa šo planētu, vairoties/nevairoties, nogalināt vienam otru, rūpēties par veselību un tā tālāk. Tas maina katra indivīda un viņa pēcteču atrašanās vietu un skaitu. Bet stratēģiski planētas mērogā neko daudz.