- 28.10.10 12:33
-
ni ni, te nu gan es liktu vismaz pirkstu ķīlā (uz augstākām likmēm vnk nespēlēju), ka šitā tā ķēdīte nedarbojas. no malas varbūt, bet ne no potenciālā likumpārkāpēja viedokļa.
tiesa gan, par likumpārkāpēju psiholoģiju es zinu apmēram neko, bet vismaz konkrētajā gadījumā, kur noziegums acīmredzami ir vērsts nevis uz kaut kāda labuma gūšanu, bet gan uz tieksmju apmierināšanu, manuprāt, nav pamata runāt par kaut kadiem formāliem biedēkļiem, kas varētu cilvēku atturet no noziedzīgas darbības. ok, tas variants ar telefonu could do, bet drīzāk jau teorētiski, jo praktiski tas šādam cilvēkam jau ir oi oi oi kāds solis, nu, nevis darīt, bet apzināties, kas tu esi, kas tu neesi, kas ir tas otrs cilvēks, ko tu vēlies pa istam un kas ir vien uzmācīgas vēlmes, bet ne tavas īstās, tā teikt, un galu beigās tev par visu šo joku draud (ja tas vispar spej viņu motivēt nerikoties bzv).
nez, es tā īsti neredzu variantu, kā profilaktiski novērst šādus noziegumus, kad potenciālais noziedznieks jau ir sasniedzis rīcībspējas vecumu. ja nu vienīgi superpārdomāta cietumu sistēma, kas paredz mērķtiecīgus intervences pasākumus, psiholoģisko un izglītojošo darbu utt. u.tjp. bet šādā gadījumā tam cilvēkam tāpat jānonak vispirms aiz restēm, tā teikt, lai pecāk tur vairs neatgrieztos. un tas aizvien nozīmē vismaz vienu upuri.