- 24.2.10 16:39
-
>> tātad bija klients, kuram sadeva pa muti par to, ka viņš nenomaksāja rēķinu.
Grūtgalvīšiem vēlreiz atgādinu, ka sadot pa muti nav tas pats, kas iekasēt sodu. Tas ka tu metaforiski salīdzināji parādu piedzinēju kompāniju darbu ar “sadošanu pa muti” nenozīmē, ka tas ir jāsaprot fiziski. Ja tu nesaprotu atšķirību starp fizisku ietekmēšanu un parādu piedzīšanu, un visu jauc vienā putrā, tad mums vairs nav ko diskutēt.
Ja tirgotājs nevar saprātīgi pierādīt, ka pircējs preci vai pakalpojumi ir nozadzis, tad viņam nav nekādas tiesības ne prasīt naudu, ne arī dot pa muti. Ja tirgotājs to atļaujas, tad policijai ir jāsoda tirgotājs, nevis jāsoda pircējs par to, ka viņš nav zinājis, ka šajā krāpnieku bārā nedrīkst iet.
Ja skatās uz stāvvietas lietošanu, tad reālā dzīvē pietiek apsargam pāris reižu dienā pastaigāt pa stāvvietu, lai pamanītu, ka dažas mašīnas stāv pārāk ilgi. Attiecīgi tās nofotografēt un pēc 3 stundām to izdarīt atkal, un sods būs pamatots. Murgošana par lielajām izmaksām aparatūrai un darbam ir klasiskā birokrātu stilā. Labāk parēķini, ka tūkstošiem cilvēku nevajadzīgi izniekotās minūtes summējas vēl lielākā laika zudumā.
>> Ar ko invalīds ir tik priviliģēts, ka policija aizstāvēs viņa intereses
Zdrastje, invalīds IR pelnījis šīs privilēģijas. Vai tas tiešām būtu tagad jāapšauba? Tās taču elementāras lietas, kā vienkārši būt spējīgam izkāpt no mašīnas vai pārvietoties, iespējai lietot liftus vai tualetes utt.
>> ar ko īpašnieks/patērētājs ir tik nepriviliģēts, ka viņa intereses neaizstāvēs?
Kurš teica, ka neaizstāv? Vienkārši es neredzu vajadzību iesaistīt policiju un atraut viņus no citiem pienākumiem, ja to var atrisināt jau pats tirgotājs. Tas ir jau paša tirgotāja interesēs noķert un sodīt pārkāpējus bez policijas iejaukšanās. Telefona operatoram nevajag izsaukt policiju, ja tu neesi samaksājis telefona rēķinu. Vienkārši atslēgs tev telefonu un tu pats samaksāsi, kad gribēsi atkal zvanīt.
>> Šo jautājumu tu jau kuro reizi neatbildi. Kurš izlems, kurus likumus/noteikumus/punktus kontrolēs privātie un kurus varas iestādes, un kādas būs privāto tiesības un pienākumi?
Tur jau tā lieta, ka tikai stulbiem birokrātiem vajag visizsmeļošu instrukciju, kā rīkoties jebkurā triviālā situācijā. Normāliem cilvēkiem ir veselais saprāts, lai saprastu, kā pareizi sastādīt noteikumus katrā konkrētā gadījumā.
>> Un, jo vairāk veikali saliek šādas papildzīmes, jo vairāk cilvēki tās izmantos.
Tu laikam esi astrologs, kas spēj prognozēt nākotni.
>> Ja iedzīvotāji nepārkāptu likumus, saņemot par to administratīvos sodus, tad arī budžets ar to netiktu lāpīts.
Protams, var izdomāt 100 dažādus idiotiskus likumus, piemēram, nedrīkst publiski kasīties ar kreiso roku, un iekasēt par tiem administratīvos sodus un viss būs likuma robežās. Bet tiem, kam lēni pielec, vēlreiz atgādinu, ka diskusija ir par to, ka šoreiz izdomātais likums ir sūds. Vai nu tas tev nepielec, vai arī tev pašam ir materiāla interese šādu stulbu likumu atbalstīšanā? Kurš ir tavs gadījums?
>> Pārkāpj jau apzināti (lielāko daļu), ar cerību, ka nenoķers vai arī tā sanāk lētāk.
Šajā gadījumā pārkāpa ne jau noteikumu nestāvēt ilgāk par 3 h, bet tikai birokrātu izdomātu noteikumu sagādāt izziņu, ka cilvēks nav ēzelis.
>> Pieprasījums palielina piedāvājumu - ja ir pieprasījums pēc sodiem (jo noteikumi tiek pārkāpti regulāri), tad kāpēc pašvaldībai atteikties no to uzlikšanas?
Tāpēc jau es saku, ka tas ir interešu konflikts – pašvaldībai ir stimuls izdomāt idiotiskus noteikumus, kurus daudzi nesapratīs vai aizmirsīs ievērot, lai tikai varētu iekasēt sodu.