- 8.4.09 14:48
-
Reiganam bija labs teiciens (atstāstu domu, jo precīzi vārds vārdā neatminos kā bija): Ja valdība redz, ka kāda nozare (industry) sekmīgi darbojas, tad tā no sākuma uzliek nodokļus. Ja tas nelīdz, tad sāk regulēt. Un tad, kad nozare nespēj vairs sekmīgi darboties, tad valdība sāk nozari subsidēt.
Tas arī ir valsts pārvaldes vektors, kuru mēs ļoti labi varam redzēt visā ES CAPā un visos citos ārprātos. Zemnieki būtu spējīgi ražot un pārdot savas preces. Bet nē, protams, valdībai nevar būt miera, ja kāds vienkārši strādā, ražo un pelna. Tiek radīts regulējums regulējuma galā un beigās šādos apstākļos neviens nespēj nopelnīt. Tad valdībai ir īstais brīdis sākt dot zemniecībai subsīdijas. Un mērķis ir kontrolēt jebkuru sabiedrības kustību, padarīt jebkuru atkarīgu no valsts. Tad neskaitāmi "atkarīgie" atkal un atkal nodos jaunas funkcijas aizvien uzblīstošākai valsts pārvaldei. Beigas arī ir skaidras - vai nu valsts ekonomiski sabruks vai būs spiesta oligarhiski vienoties ar dažiem oligarhiem par to, ka šiem tad nu valsts netraucēs strādāt. Tad nu tikai sāksies "slaukšana".
Vienīgais risinājums - nepārtraukti cīnīties pret jebkādu valdības iesaisti ekonomiskajā apritē. Privatizācija, deregulācija un nodokļu nepārtraukta samazināšana - tas ir vienīgais ceļš uz ilgtspējību.