- 31.3.09 12:29
-
>Jo vairāk preču būs tirgū*, jo tās būs lētākas, jo lielāka būs pirktspēja, jo cilvēki labprātāk sāks tērēt naudu.
tas arī ir tupiks - ja agrāk cilvēks nopirka foķegu, tad to varēja atstāt bērniem, ja nopirka objektīvu, tad otram nācās krāt. Bija kvalitāte.
Kas tagad? Viena prece nomaina otru, vispār mainās koncepts - nav laika lietot, visu laiku jāpērk. Nu un jāpelna nauda preces jaunajam modelim.
Liekas - agrāk bija daži foķegu ražotāji, peļņa bija, bet nācās skaitīt. Tagad liekas, ka naudas plūsma no patērētāja būs bezgalīga, bet šim jau ir jāizdod nauda visās frontēs - jo visi grib uztaisīt plūsmu nebeidzamu vai vismaz straujāku. Piem. siltums - nu nevaram to pārdot vairāk, tādēļ ceļam peļņas % un tirgojam dārgāk.
Tas darbotos, ja izdotā nauda arī sadalītos vienmērīgi, bet tā kā ražošana ir koncentrēta nelielā roku skaitā, tad sanāk ka arī nauda koncentrējas. Pa ceļam naudas īpašnieki var pieregulēt likumdošanas, lai process raitāks. Pienāk brīdis, kad pircējs sāk aizņemties, lai varētu piedalīties pirkšanā. Kad aizņemas cilvēks, tas kļūst atkarīgs no bankas. Kā stimulēt patēriņu? Drukāt rubeļus. Nu, droši vien kautkur kļūdos, bet viss sagāja tūtā kad cilvēce sāka dzīvot pāri līdzekļiem. Jā, asfaltētās ielas, betona mājas un iekšdedzes dzinēji ir nenormālākās ekstras, pie kurām esam pieraduši bet nesaprotam, ka tas nekrīt no gaisa.