ceriņi [entries|archive|friends|userinfo]
vairsneat ceriņi

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

176 [8. Mar 2018|10:58]
dikti vajag energy boost, pat gulēšana un kafijas dzeršana nogurdina.
Linkir doma

173 [26. Feb 2018|19:23]
fak, jau notrausu sviedrus no pieres, kad pabeidzu vasarskolu pieteikumus un atradu tīri jauku prakses vietu negaidītā valstī, kas būtu ar mieru mani ņemt, bet tad izlasīju, ka ERASMUS lēmumu var mainīt, ja uzrodas akadēmiskais parāds. un tūlīt ir bakalaura priekšaizstāvēšana, pa vidu brauciens uz pēterburgu, bet es vispār neko vēl neesmu sācis, pat paskatījies, kam ir jābūt uz priekšaizstāvēšanu. kad drīkstēs atpūsties?
Link1 raksta|ir doma

172 [22. Feb 2018|00:57]
vakar meklējot prakses vietu izsūtīju vismaz kādus piecdesmit e-pastus mākslas rezidencēm, rakstnieku centriem, pasākumu vietām pa visu eiropu un saņēmu padsmit atbildes. tagad veru vaļā atbildējušo organizāciju mājaslapas un cenšos saprast, kam īsti esmu aizrakstījis. viena vieta izrādās esam uz mazas saliņas atlantijas okeāna vidū, kas pieder portugālei. tur taču būtu tik jauki būt! es jūtos vienlaikus maksimāli bezatbildīgs un sastresojies.
Linkir doma

171 [21. Feb 2018|21:30]
gribu vienkāršas lietas, vienkāršas problēmas un stabilas emocijas, kas neietekmē domāšanu. un vēl es gribu, lai tā visa būtu maz un lai es tiešām būtu drošs, ka to gribu.
Linkir doma

170 [21. Feb 2018|17:05]
kāds taču varētu dzīvot manā dzīvoklī, kamēr manis tur nav: pa dienu slepus uzbarot kaķi un tecināt ūdeni, lai uzaudzētu rēķinu. tas ir tik baisi un aizraujoši! es gribētu tā darīt.
Link2 raksta|ir doma

167 [15. Feb 2018|20:52]
kas notiek? viss ko man šovakar vajadzēja izdarīt ir samontēt ierakstu. bet es guļu gultā, dzeru vīnu, ēdu milzīgu salātu bļodu un raudu skatoties youtube video par olimpiskajām spēlēm.
Linkir doma

166 [14. Feb 2018|13:34]
ir tādas dienas, kurās vienīgā prātīgā lieta, ko darīt, ir klausīties niku keivu. ir jau arī citas lietas, ko gribētos darīt, bet tās nav sevišķi prātīgas. tas ir apmēram tā, kā sutīgā pavasara dienā esot pie jūras nenormāli gribas nopeldēties, bet ir skaidrs, ka ūdens ir ledains, tu saslimtu, un tev nemaz nav ne dvieļa, ne drēbju, kuras pārvilkt. un tāpēc tu tikai pačamdi ar roku to auksto ūdeni un nodomā "tas būtu bļe tik stulbi un neko neatrisinātu, bet tā gribās".
Linkir doma

165 [13. Feb 2018|13:07]
februāris no gada beigām atrodas tikpat tālu kā novembris.
Linkir doma

163 [4. Feb 2018|03:04]
ir tas biedriņu gals, no kura es ilgu laiku izvairījos, jo tie manā pieredzē ir bijuši ne tikai ārprātīgi depresīva/nomācoša kompānija, bet arī reibinošu uzdzīvi cienoša. šodien tos satiku un neviens nepiedzērās, nešņauca, pat neuztina kāsi - tikai dejoja. laikam ne es viens palieku vecs.
Linkir doma

162 [1. Feb 2018|23:25]
nekārtība man rada aizvien lielāku diskomfortu, bet aizvien nav izdevies sev iemācīt turēt lietas kārtībā. piemēram, mans datora ekrāns aizpildās ar visādiem failiem divu-trīs dienu laikā. lai šo procesu palēninātu, esmu izveidojis nelāgu ieradumu jaunus tekstus rakstīt vecos word failos, pat nenomainot tiem nosaukumu. rezultātā es nupat pusstundu stresoju, nevarot atrast atšifrēto ierakstu un izrakāju 60 miskastes failus, līdz uzgāju meklēto dokumentā ar nosaukumu 'noderīgi' - patiešām.
gribu ieaudzināt sev 'ja tas neprasa vairāk par trim minūtēm, izdari to tagad' principu. bet tā ieaudzināšana taču prasa vairāk par trim minūtēm.
Link4 raksta|ir doma

161 [30. Jan 2018|11:19]
esmu ļoti negausīgs cilvēks. ja es uztaisu ēst, es visdrīzāk pārēdīšos, ja mācos, mācīšos gandrīz visu nakti, ja lasu, mēģināšu pabeigt grāmatu uzreiz, ja dzeru, man gribēsies piedzerties, izfotografēt filmiņu vienā vakarā un arī seriāla sezonu noskatīties vienā piegājienā. tas pats arī ar ļaudīm - man vienmēr gribas iekašņāties cilvēkos iekšā ātri un pamatīgi: visu izpētīt, visu iepazīt, bet tas nekad tā nenotiek. tas arī ir pie vainas tādai konstanti vientulīgai, nepiepildītai sajūtai. vajag intensitāti, lai zinātu, ka lietas ir. jau ilgi mēģinu mācīties mērenību. ar mainīgiem panākumiem sanāk. piemēram, liekas ļoti jauki gulēt blakus a., kamēr viņš tulko man sarunas ierakstu, un es varu vienkārši klabināt taustiņus, pierakstot teikto, un strīdēties pretī. vīna pudeli vakar arī nepabeidzu, un mājās bļodā vēl palika salāti.
Linkir doma

157 [13. Jan 2018|19:51]
pēcraidījuma ideja: uztaisīt apskatu par mīļākajām neizlasītajām grāmatām
Link2 raksta|ir doma

154 [26. Dec 2017|00:00]
nečīkstiet par to, ka grāmatas latvijā dārgas: ziemassvētku dāvināšanas jūsmā man nupat beidzot izdevās saņemties pasūtīt no dānijas grāmatu savam bakalaura darbam. fakin 50 eiro ar piegādi. un tā ir tāda sīka mīksto vāku 200 lpp grāmata, galīgi ne pirmā svaiguma vai ļoti populāra. fak nu! pirms tam mēģināju rakstīt izdevniecībai un vēl viskaut kur, stādoties priekšā kā nabadzīgs students un izdevniecības pārstāvis, a tādus viņi ignorē.
Link5 raksta|ir doma

153 [25. Dec 2017|15:52]
vecākiem šķiet pilnīgi ok, ka smēķēju, bet par gaļas neēšanu pusotras dienas laikā šeit gan esmu saņēmis pārmetumu jūru un viņi pie katras izdevības man pajautā, vai tomēr negribu kotletes/cepeti/buljonu utt. neko nesaprotu.
Link2 raksta|ir doma

151 [24. Dec 2017|19:41]
vakar aizgāju gulēt pirms desmitiem un no rīta arī pamodos pirms desmitiem; tik sen nebiju cēlies bez modinātāja. pastaigājos gar jūru, jutu kā no muskuļiem izplūst pēdējo nedēļu gaļasmašīnas režīma spriedze. jūra vienmēr ļoti labi atvelk, nomierina. staigāju tur, domāju cik svarīgi ir uzaugt vietā ar plašu horizontu, svarīgi arī pie tāda atgriezties. nespēju noformulēt to svarīgumu, visi mēģinājumi atkal atduras pret banalitātēm un šķiet neizsmeļoši. bet zinu, ka man ir taisnība. šausmīgi pietrūka tās liepājas. pēdējoreiz biju laikam vasarā. man šķiet, kaut kas ir mainījies tajā, kā šejieni redzu.
vakardiena bija decembra sliktuma kulminācija - biju palicis pie a. un negulējis: nevaru pie viņa aizmigt, jo stulba anxiety, kārtējā bezmiega fāze, vai vēl kas cits. un tad vēl man visu dienu gribējās vemt no pārguruma - sēdēju tāds grausts studijas stūrī, kamēr k. enerģiski lēkājot iesildījās pļāpai. neko jēdzīgu nepateicu. pēc tam pusstundu sēdēju uz zemes smaku pilnā autoostā un vēlāk raustīgā, nelabuma pilnā miegā autiņā.

līdz gada beigām nekas nav jādara - pat jābūt darbā. tas viens raidījums tāds nieks. bet es jau tagad jūtos nemierīgi, meklēju lietas, kam pieķerties, un tādu netrūkst, bet pie vecākiem jūtos kaut kā jocīgi ierobežots savās nodarbēs. tā ir neobjektīva sajūta un atmiņas par sevi šajā vidē, kas mani padara rīcībnespējīgu visās izpausmēs. ievēroju, cik strupas un nevajadzīgi asas bieži ir manas atbildes viņiem. tas ir negribēti. es vispār kļūstu ļoti ass un nejauks neērtās situācijās, izvairos no atbildēm ar strupiem, nesmieklīgiem jokiem. lūdzu tēvam, lai viņš mani nesauc mīļvārdos - to dzirdēt no viņa puses man ir drusku pretīgi, tajos brīžos šķiet, ka viņš mani aizvien tur gūstā. īstenībā dikti daudz darba vēl jāiegulda augšanā. bet lai pagaidām paliek - šobrīd beidzot var drusku atpūsties un labi pabūt.
Link3 raksta|ir doma

149 [9. Dec 2017|20:57]
pārskrēju pāri saviem gada ierakstiem, kā to citi cibiņi te dara. bet no tiem ierakstu pirmajiem teikumiem sanāca tikai par stresu/nogurumu, tekstiem un alkoholu. pašam kaut kāda stulba sajūta uz tām divpadsmit rindiņām raugoties. gribas sevi sev kaut kā foršāk.
šodien no rimčika čāpojot atpakaļ uz kalnciema kvartāla tirgošanos ķiķināju par vārdu "bezgaļība". nomērīju grāmatas atklāšanā precīzi īsto vīna daudzumu, lai viesu intervijā nesatrauktos par savu angļu valodu un to, ka man nav sagatavoti jautājumi. beigās sarunu principā novadīju vienītī. uztaisīju foršu ķirbju zupu, pārēdos, bet omulīgi jauki. negribu, negribu referātus. gribu labāk parunāt. a. sauc pie sevis mācīties, ha.
Linkir doma

148 [7. Dec 2017|18:05]
stresija

(mājās nav gāzes un nevaru uztaisīt ēst, un kurpes ir slapjas un)
Linkir doma

146 [30. Nov 2017|14:28]
manas gada beigas raksturo vārdi "bet es skrienu, skrienu vēl, man vēl jāpaspēj"
Link5 raksta|ir doma

145 [29. Nov 2017|20:35]
man šķiet, ka tulkotai literatūrai ir lielāks potenciāls būt kvalitatīvai - un ne tikai latvijas kontekstā. iedomāsimies labu prozaiķi, kurš uzraksta labu grāmatu, domājot par sižetu, atsaucēm, valodu, aktualitāti un miljons citiem sīkumiem, uz kuriem viņš koncentrējas. forši! bet ja tulkotājs paņem grāmatu, kurā visas šīs lietas jau ir foršas, viņš kārtīgi ņem priekšā valodu - staipa to, spēlējas, atrod krutus vārdus un konstrukcijas. un rezultātā ir tāds pats foršs romāns, bet ar izkoptāku, interesantāku valodu, jo tā tomēr ir tulkotāja galvenais rīks. dzeja ir cita štelle, bet rakstniekam nevajag tik krutu valodu, kā tulkotājam. apstrīdiet mani, ja kļūdos.

citas domas - gribētos izlasīt kādu antropoloģisku pētījumu (pat nezinu kādā griezumā) par geju kultūru, jo man tā (pēdējā laikā šo to guglējot un skatoties viģikus) šķiet tik sapista!

negribu, nespēju mācīties. bet šodien dabūju parakstus uz prakses papīriem, lai arī praksi reāli iziešu tikai nākamgad. it kā daudzdarīga diena, bet šķiet, ka esmu tikpat dziļā purvā.
Link3 raksta|ir doma

144 [29. Nov 2017|12:24]
es domāju, ka man tik bieži dreb rokas un raustās muskuļi, jo ķermenis mēģina izkratīt no sevis stresu.
Link1 raksta|ir doma

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]