- 14.8.11 23:15
- palasot šos fleimus: http://klab.lv/users/unpy/538828.ht
ml
varu teikt tikai to ja sabiedrībai ir kas vajadzīgs, tad tie ir labji amatnieki un meistari daudz un dažādās jomās.
bet savus nodokļus negribētu maksāt, lai vesels lērums mācītos grieķu valodu vai kutūru vai ko nutur, bez kuras var mierīgi iztikt un ir ekskluzīva iegriba, cita lieta ir kosmosa pētniecība, fizika, matemātika, bioloģija, ķīmija utt, bet lielākoties valodas, filozofijas arī ekonomikas utt. ir liekas vismaz pagaidām šajā valstī.
katrā ziņā, ja kādam ļoti interesē kaut kas neatbalstāms, ja ļoti grib pats var izcīnīt. - 12 rakstair doma
- 15.8.11 06:57
-
Mani fascinē, ka visiem mūždien ir viedoklis par ekonomiku, bet nekad neienāk prātā paskatīties, ka citu augstskolu absolventi nav bāžami vienā maisā ar LU konveijeri.
- Atbildēt
- 15.8.11 12:12
-
bet runa, man šķiet, tomēr ir par pašu profesiju, ne par konkrēto skolu izglītībām. nevar teikt, ka jebkurš kādas citas skolas izmācīts ekonomists vidēji būs sabiedrībai noderīgāks un ražos pievienoto vērtību vairāk, nekā vidēji jebkurš LU ekonomists.
- Atbildēt
- 15.8.11 12:50
-
Var gan. Salīdzini, Hārvarda vai mūsu Mazpisānu dajebkas. Piemēram MBA programmās viens no izvērtēšanas kritērijiem ir absolventu alga n gadus pēc programmas beigšanas. Un, ja cilvēks saņem lielāku algu, tad viņš arī ražo lielāku pievienoto vērtību. Protams, ir izņēmumi gan lielo, gan mazo algu sarakstā, kaut vai tie paši ārsti, bet arī tas ir attīstības valstīs.
- Atbildēt
- 15.8.11 12:52
-
šeit viss tomēr atkarīgs no paša cilvēka.
- Atbildēt
- 15.8.11 12:55
-
Protams, ka nav tā, ka visi Hārvardas absolventi ir miljonāri un visi Mazpisānieši ubago, bet runājot par vidējām tendencēm, nevar likt visus vienā maisā un augstskolas jau tomēr arī atlasa tos cilvēkus, no kuriem arī būs atkarīgs.
- Atbildēt
- 15.8.11 13:53
-
izņēmumi ir vienmēr un visur arī filozofos un valodniekos.
manās acīs ekonomika iegūst jēgu tikai integrējoties citās jomās, teritoriju plānošanā, medicīnā, arhitektūrā utt. - Atbildēt
- 15.8.11 18:29
-
Un kārtējo reizi vien varu pateikt, ka tiem, kam ar nozari maz sakara, bieži vien ir vislielākais viedoklis.
/tas tā, no cilvēka puses, kam janvārī būs maģistra grāds finansēs un maģistra grāds biznesa administrācijā - Atbildēt
- 15.8.11 16:50
-
.., bet vispār, jā, ja cilvēkam izdodas kaut ko nozīmīgu sasniegt šajā jomā un tā nav tikai liela alga (kurai bieži vien nav seguma vērtību radīšanas ziņā, bet tikai nekaunība un spēja izsist kāroto), ir daudz reiz cienījamāk nekā jebkurā citā jomā, kura pati par sevi ir nepieciešama.
- Atbildēt
- 15.8.11 18:27
-
Es laikam dzīvoju kādā cita pasaulē, kurā tikai par skaistām acīm/stiprām vēlmēm neviens nemaksā lielu algu.
- Atbildēt
- 15.8.11 21:05
-
tagad pārlasu un saprotu, ka var jau apvainoties uz maniem tekstiem, bet tie nekādā ziņā nav domāti personīgi. vienīgi cik man ir nācies saskarties ar ekonomikas disciplīnu, tas ir baigais bla bla bla (lai gan projektu vadība ir forša, lietderīga štele, bet tā būtu jāmāca katram vidusskolniekam, es ar to saskāros teritoriju plānošanas maģistros).
savukārt pret kosmosa pētniecību un ķīmiju man joprojām ir respekts - Atbildēt
- 15.8.11 22:15
-
Bingo! Atgriežoties pie mana pirmā komentāru par visu nelikšanu vienā maisā.
Tāpēc, ka Mazpisānos ir projektu vadība un blabla. Labi, ne Hārvadā, bet tajā pašā SSE vai SBS ekonomika sastāv no riska vadības, kas sastāv no vienas vienīgas augstākās matemātikas, finanšu grāmatvedības, kur koeficientu sarēķināšana ir vienkārši vismazākais darbiņš no visa, finanšu instrumenti, visi futures, exotic otpions, swaps & co, kaut vai elementārās Monte Karlo simulācijas, CAPM/betas utml, ko mūsdienās daudzi neuzskata par nepieciešamu saprast un vienkārši sarēķina automātiskā programmā/paņem internetā, ir vien kā vērti. Lai saprastu ekonomiku ir jāsaprot matemātika, tas vien izskaidro lielo 1.ģimnāzijas absolventu skaitu tajā pašā SSE. Un kāpēc katram kuram liekas, ka vajag visus Mazpisānus sastūķēt maisā ar visu citu un pateikt "jūs nevienam nevajag" un "jūs vērtību nepievienojat"? Realitāte ir tāda, ka par nekā nedarīšanu maksā tikai pasakās, bet lielākas algas ir tiem, kas pievieno vērtību, pretējā gadījumā tirgus to pats saliek pa plauktiņiem un šie cilvēki paliek bez darba, vai - tirgus bez cilvēkiem. Jā, tāpati Ādama Smita "neredzamā roka".
Un, P.S., pat tajā pašā projektu vadībā, ja to pasniedz cilvēks, kurš ir nokoordinējis visu Dominas centra tapšanu no zemes nopirkšanas brīža līdz tam, ka telpās ievācas veikali, vien ir kā vērts. - Atbildēt
- 16.8.11 15:04
-
hm.. izklausās labi.
(mums gan ar bija laba ekenomikas pasniedzēja inga vilka, man domāt guru par attiecīgo jomu LV, pašvaldībām utt.) - Atbildēt