(no subject)
Jun. 27th, 2026 | 12:46 pm
posted by: missalise
Klau, cibiņi, varbūt no pieredzes varat ieteikt kādu foršu radošo meistarklasi? Manai brāļameitai ir vārda diena nākošajā dienā pēc manas dzimšanas dienas un ienāca prātā, ka varbūt būtu laba doma kopā ar abām brāļa meitām aiziet uz ko tādu. Lai ir kaut kas kopīgs interesants piedzīvots.
Link | Leave a comment {2} | Add to Memories
manas dzīves mūzikas radīšanas gear lielākais apdeits
Jun. 27th, 2026 | 07:40 am
posted by: ulvs
Sasodīts, es esmu tik laimīgs. Soļojot pretī albuma ierakstam augusta 2. nedēļā, beidzot varu teikt, ka man ir gan 2 izcilas elektroģitāras un ķīniešu lētais lampinieks, kas pārtaisīts par teju boutique amp.
Ģitāras esmu pielāgojis pēc savām vajadzībām, nomainot noņēmējus, pielodējot abu shēmām treble bleed novēršanas modifikācijas (sastāv no savienota kondensatora (471 pF) un rezisotra (220 kΩ))- griežot nost Volume poci, tonis nekļūst tumšāks. Vienu no ģitārām pārtaisīju par baritona ģitāru (resnas stīgas, skaņojums BEADF#B), otrai uzliku vienas no tievākajām stīgām tirgū (0.08-0.38" izmērs). Par lampinieku plašāk zemāk esošajā tekstā.
Vakar no Polijas beidzot ieradās mana ilgi gaidītā VALVO EL84 (Made in 1960s Hamburg) lampa. Iemūžināju to foto. Īsumā, kopš februāra esmu Bugera V5 Infinium lampu kombja īpašnieks. Lēts, jo tas ir rūpnīcā masveidā drukātajām PCB shēmas platēm bāzēts pastūzis. 5 Watts of tube fucking power! Iebūvēts t.s. power attenuator, kas ļauj nomest jaudu līdz 0,1W priekš spēlēšanas dzīvoklī). Iebūvēts "tube doctor" indikators un self-biasing tehnoloģija, kas nozīmē, ka tūbas darbojas "plug and play" režīmā - nav jānes pie eksperta, kas tās biasos.
Ar rūpnīcas detaļām tas skanēja šaušalīgi - augsts kompresijas līmenis, ātri notiek distorcija, vilnains, pļurzīgs low end, utt.
Nomainīju rūpnīcas skaļruni pret Jensen C8, priekšpastūža lampu no noname 12AX7 uz Electro-Harmonix 12AT7, jaudas pastūža lampu no noname EL84 uz iepriekš piesaukto Valvo EL84. No tumši, duļķaini skanoša trashy tūbu kombja tas pārtapis par faking boutique sounding kombi ar ļoti dzidru, niansētu, trīsdimensionālu skaņu, dzidrām zvanu augšām un ciešām, savāktām apakšām. Tas arī bija mans mērķis - padarīt kombi tuvāk Fender lampinieku tonālajam profilam (dzidras jo dzidras augšas un liels, bet ciešs low end un vidējās frekvencēs izgriezums, lielāks headroom, mazāks distorcijas līmenis). Es pārsvarā spēlēju tīrajā vai arī viegli distortētu ģitāru, vai arī pretējā galējībā - caur intensīviem fūžiem. Ko es neizmantoju, ir vidējas vai lielas distorcijas skaņas/frekvences (vidēja - OCD Driver, liela - Metal Zone). Vienkārši nespēlēju tādu mūziku, kur vajag šādas distorcijas.
Drukātās PCB shēmas ir moderns risinājums, kas samazina lampu kombju ražošanas cenu par, nez, 5-10x? Piemēram, vintage tube amps lodējums ir smuki izklāts pa visu plati vai vairākām platēm, kas izvietotas cita virs citas. Tādi konstruēts pastūzis (vintage stilā) ir bezgalīgi lietojams/labojams, jo ir pieeja visām detaļām, to lodējumam - tā, ka tāpēc viegli risināt šāda pastiprinātāja problēmas, kas, kā jau lampiniekiem, agri vai vēlu parādīsies. Ja PCB lampiniekam kaut kas notiek, tad parasti grūti salabot, jo PCB plates kompakto izmēru dēļ grūti piekļūt problēmvietām.
Link | Leave a comment | Add to Memories
labrīt, bļ
Jun. 27th, 2026 | 07:00 am
posted by: ulvs
The foundation of all mental illness is the unwillingness to experience legitimate suffering.
- C.G.Jung
- C.G.Jung
Link | Leave a comment | Add to Memories
mīlu Hamilķi
Jun. 26th, 2026 | 10:24 pm
posted by: ulvs
The Underground Science of the Lazy Lizard School of Hedonism.
About the documentary: Hamilton explores a clandestine laboratory blasted 100 feet into a dormant volcano. Uncovering the incredible engineering behind this secret facility where chemist Darrell Lemaire synthesized hundreds of kilos of MDMA and novel phenethylamines. Later, discover the advanced room-temperature organic chemistry his protégé used to synthesise LSD.
Link | Leave a comment | Add to Memories
(no subject)
Jun. 26th, 2026 | 09:40 pm
posted by: ulvs
Mani absolūti neinteresē āziešu multiplikācijas filmas.
Link | Leave a comment | Add to Memories
(no subject)
Jun. 26th, 2026 | 09:39 pm
posted by: ulvs
Ja tevi kāds cenšas iesēdināt binārā sistēmā, binārā domāšanā - labējie, kreisie, labs, slikts, utt.- sit pa seju [šeit drīkst izvēlēties savu alternatīvo rīcību] un dodies tālāk, neskatoties atpakaļ. Binārās sistēmas ir paredzētas, lai turētu tavu dvēseli kabalistiskā cietumā. Vienīgi caur abu pušu pilnīgu un galīgu integrāciju, saplūšanu ir sasniedzama dievišķā pilnība jeb Pleroma.
Link | Leave a comment {2} | Add to Memories
(no subject)
Jun. 25th, 2026 | 04:11 pm
posted by: roncijs
pa ilgiem laikiem atkal bezdarbnieks. tb, pieteicos bezdarbnieka statusam.
tvīts, kuru nav, kur ietvītot (vsp laikam tāpēc savulaik pievienojos cibai): vispirms mazliet dusmojos par to, ka sporta zālē ir pārāk daudz cilvēku, bet tad sapratu ka gribas blenzt katru otro sievieti, un tad jau dusmoties vairs nepiestāv.
tvīts, kuru nav, kur ietvītot (vsp laikam tāpēc savulaik pievienojos cibai): vispirms mazliet dusmojos par to, ka sporta zālē ir pārāk daudz cilvēku, bet tad sapratu ka gribas blenzt katru otro sievieti, un tad jau dusmoties vairs nepiestāv.
Link | Leave a comment | Add to Memories
Earth cult
Jun. 25th, 2026 | 04:03 pm
posted by: ulvs
Divi pēdējā laika funkcionālā ambienta/chillout mūziķi, ko ļoti novērtēju, ir Woob un Mr.Soon. Par Mr.Soon jau rakstīju iepriekš. Tagad par Woob. Iztēlojies mūziku, kur savienojas dabas skaistums ar cilvēces akcentiem. Tā ir mūzika, ko varētu ar drošu sirdi likt klausīties citplanētiešiem, lai liktu saprast labāko no vaibiem, kas iespējams uz planētas Zeme.
Man reāli slinkums darbināt savu smadzeņu podu, tāpēc iedošu jums ģenerētu info (fuj, preteklis, patērē AI):
Woob (īstajā vārdā Pols Sīvots) ir britu ambientās un elektroniskās mūzikas producents, kurš kļuva pazīstams 90. gadu sākumā ar kulta statusu ieguvušo debijas albumu 1194. Viņa rokrakstu raksturo kinematogrāfiskas skaņu ainavas, kurās dziļi ambientie slāņi saplūst ar dabas ierakstiem, mistisku noskaņu un smalkiem trip-hopa un downtempo elementiem. Tā ir ideāla audiālā telpa tiem, kas meklē transcendentālu, daudzslāņainu un vizuāli asociatīvu skanējumu pilnīgai prāta ceļojumam.
Link | Leave a comment | Add to Memories
(no subject)
Jun. 24th, 2026 | 05:39 pm
posted by: ulvs
Un šis ir iepriekš piesauktā Janna Pertules eposs! "Jaukā kaulu uzbūve"
Link | Leave a comment | Add to Memories
(no subject)
Jun. 24th, 2026 | 05:33 pm
posted by: ulvs
Pateicos
swimpis par šo burvīgo tumšās, "cinematogrāfiskās" un introspektīvās ģitārmūzikas albumu no Somijas - Heroin in Your veins. Aiz šī tīniskā grupas nosaukuma slēpjas mūziķis Janne Perttula.
Link | Leave a comment {2} | Add to Memories
(no subject)
Jun. 24th, 2026 | 03:55 pm
posted by: ulvs
Jupitera kolektivizācija, Saturna individualizācija.
Link | Leave a comment | Add to Memories
spēļu teorija VS hiperspēļu teorija
Jun. 22nd, 2026 | 02:24 am
posted by: ulvs
Analizējot parlamentāro demokrātiju no spēļu teorijas skatu punkta, var nonākt pie balansēta secinājuma - abas puses (tauta, kas deleģējusi savas tiesības pārtāvjiem, kuri tālāk sēdēs parlamentā un darīs to, ko parlamentā dara un parlaments). Taču pasaule ir daudzšķautnaina, niansēta, uz entropiju dabiski virzīta vienība, kas nepakļaujas šādai viendimensionālai, materiālistiskai analīzei. Pareizāk sakot, to var analizēt no spēļu teorijas skatu punkta, bet tad tiks izdarīt aplami secinājumi.
Viscaur vēsturei un arī mūsdienās "parastais cilvēks" ir atradies asimetriskās attiecībās pret augstmani, sīkburžuju un pat viņa izvēlēto delegātu parlamentā. Šis asimetriskums arī nozīmē to, ka spēļu teorija nav pielietojama konkrēta kāzusa (kur 1 puse = common people, 2. = vara) problēmrisināšanā, jo teorija paredz to, ka abas puses ir vienlīdz informētas, spējīgas, utt.
Attiecības starp indivīdu un valsti darbojas HIPERSPĒĻU teorija. Piemēram, deputāti komunicēs ar vēlētāju par viņu partijas programmu, radot vēlētājam iespaidu, ka viņi abi spēlē spēli A, taču patiesībā deputāts fonā spēlē vēl citu spēli- personīgās ietekmes un finanšu krāpšanās spēli.
Viena puse patiešām tic, ka process (vēlēšanas, debates, likuma burts) ir pati spēle un mērķis, kamēr otrai pusei šis process ir vien kā dūmu aizsegs, lai realizētu pavisam citas intereses.
Šeit būs plašāk par hiperspēli no viena pētījuma par to:
A metagame, known as a hypergame, occurs when one player does not know or fully understand all the strategies of a game. Hypergame theory extends the advantages of game theory by allowing a player to outmaneuver an opponent and obtaining a more preferred outcome with a higher utility. The ability to outmaneuver an opponent occurs in the hypergame because the different views (perception or deception) of opponents are captured in the model, through the incorporation of information unknown to other players (misperception or intentional deception). The hypergame model more accurately provides solutions for complex theoretic modeling of conflicts than those modeled by game theory and excels where perception or information differences exist between players. This paper explores the current research in hypergame theory and presents a broad overview of the historical literature on hypergame theory.
Link | Leave a comment | Add to Memories
(no subject)
Jun. 19th, 2026 | 02:52 pm
posted by: missalise
Mūsu kaimiņi ilgu laiku bija kāds pensionēts pāris - Nellija un Zigfrīds. Viņu mazbērni bija mani īstākie bērnības draugi, ar kuriem mēs sirsnīgi draudzējāmies un tikpat sirsnīgi ik pa brīdim plēsāmies un naidojāmies. Un tad pēc kāda laika atkal tikpat sirsnīgi salabām. Nellija bija smalka kundze, kurai piemita kaut kas no pirmskara Latvijas laiku elegances, viņā bija kaut kas aristokrātisks. Tas, cik skaisti viņa bija iekopusi savu dārzu, atstāja uz mani tik lielu iespaidu, ka laikam pat pirmā vēlamā profesija - kļūt par dārznieci, man radās tieši viņas iespaidā. Viņas vadībā mēs kādreiz kopā ar viņas mazbērniem lasījām jāņogas un vārījām ievārījumu, es arī dabūju tādu mazu burciņu, ko pēc tam aiznesu savai mammai. Nellija bija mazliet atturīga, bet ļoti jauka sieviete un nekad neizturējās pret mani nejauki, viņa vienmēr bija ģērbusies ļoti akurāti un viņai bija mazliet sirmi, cirtaini mati līdz pleciem. Viņai bija skaista un moderna virtuve ar baltām flīzītēm, reizēm viņa mēdza cept vafeles tajā padomju laiku vafeļu pannā. Kas visu darīja īpašu - pirms tam viņa iepilināja mīklā kaut kādu šķidrumu no mazas caurspīdīgas pudelītes, ko viņa bija dabūjusi no radiem ārzemēs - laikam no Vācijas, pēc kā visā virtuvē izplatījās burvīga smarža. Ar tagadējo prātu es saprotu, ka tā, visticamāk, bija vaniļas esence.
Es tikai nupat sapratu, ka viņa, iespējams, ir atstājusi visai lielu iespaidu uz mani. Tas, kā viņa ietekmēja manu uztveri. Jo viņai bija sakārtota māja un sakārtota vide un tas man likās kas tāds, uz ko man gribējās tiekties. Tāda klusa elegance. Un ar viņu es laikam pavadīju daudz vairāk laika - vēl jo vairāk - jēgpilna un piepildīta laika, nekā ar saviem īstajiem vecvecākiem.
Es tikai nupat sapratu, ka viņa, iespējams, ir atstājusi visai lielu iespaidu uz mani. Tas, kā viņa ietekmēja manu uztveri. Jo viņai bija sakārtota māja un sakārtota vide un tas man likās kas tāds, uz ko man gribējās tiekties. Tāda klusa elegance. Un ar viņu es laikam pavadīju daudz vairāk laika - vēl jo vairāk - jēgpilna un piepildīta laika, nekā ar saviem īstajiem vecvecākiem.
Link | Leave a comment {2} | Add to Memories
(no subject)
Jun. 16th, 2026 | 05:47 pm
posted by: rkktzd
Gemini AI: "...tie kalpo kā fundamentāls pamats visu pārējo zinātnisko apgalvojumu pārbaudei un verifikācijai (piemēram: "Kārlis 2026. gada 16. jūnijā pulksten 17.24 redz baltu gaismu")."
Link | Leave a comment | Add to Memories
(no subject)
Jun. 16th, 2026 | 11:27 am
posted by: honeybee
Bet toties izlasīju burvīgu drukas kļūdu
"mazsturbē"
Kontekstā "mazsturbē un raud"
"mazsturbē"
Kontekstā "mazsturbē un raud"
Link | Leave a comment {4} | Add to Memories
mixed martial arts
Jun. 15th, 2026 | 08:23 pm
posted by: ulvs
Nezinu, kā justies pēc UFC cīņas par vieglā svara jostu noskatīšanās. Tik koncentrētu un bojājošu brutalitāti es nebiju pieredzējis. Tieši pašā augstākajā līmenī nekas tāds nenotiek, jo parasti abi eksperti ir nosacīti balansā. Bet šeit, šeit bija balanss, taču reizē bija vienas puses neliela pārrēķināšanās, trajektorija par pāris grāda iedaļām nedaudz uz nepareizo pusi. Un, iespējams, abi cīkstoņi vairs nekad mūžā necīnīsies - uzvarētājs - jo viņš ir faking leģenda, kuram jau sen bija jādodas permanentā atvaļinājumā (jo dara to pārāk ilgi, taču joprojām ir pašā augstākajā līmenī; bet līdz šim nekad nesasniedzis top pozīciju). Zaudētājs - jo viņa seja tika tā iznīcināta, ka, jā, to rekonstruēs plastiski, bet viņš vairs nespēs caur degunu uzņemt pietiekoši daudz skābekļa, jo "caurules" būs krietni šaurākas rētaudu dēļ.
Iļja Tuporija (Gruzīņu spānis) vs Džastins Geidžijs (ASV) - jāklikšķina uz vienu no 4 "free server" pogām.
Link | Leave a comment {1} | Add to Memories
(no subject)
Jun. 15th, 2026 | 07:25 pm
posted by: ulvs
Dirt flow earthly
Earthly dirt flow
Flow earthly dirt
Earthly dirt flow
Flow earthly dirt
Link | Leave a comment | Add to Memories
disciplīnas mūzika VS plūsmas un mirkļa dzirksts mūzika
Jun. 15th, 2026 | 03:00 pm
music: Claude Delangle
posted by: ulvs
Pēdējā laikā baudu vēsturisko/klasisko saksafonu. Mēs, parastie ļaudis, saksofona balsi savā iztēlē uzreiz asocējam ar džeza saksofonu - ļoti piesātinātu balsi ar daudz augštoņiem. Bet klasiskais saksofons - tā ir Disciplīna. Kā jau jebkuram klasiskajam instrumentam, kas tiek spēlēts klasiskā manierē, arī klasiskā saksofona galvenais punkts ir forma un funkcija nevis ceļojums un pieredze. Drillējot formu, mūziķis pazaudē visu saistību ar spirituāli-improvizatīvo garu.
Savā ziņā redzu to kā dvēselisku kastrāciju ar mērķi pietuvoties ideālam. Pietuvoties Dievam.
Man ļoti patīk spoguļoties šādā disciplinētajā mūzikā, jo mana muzikālā pieredze, kas šobrīd raksturojama kā "vienmēr un visur spējīgs pilnībā abstrahēties, lai no 0 radītu mūzikas plūsmu" pieredze un mana mūzika ir absolūtais pretstats disciplinētai mūzikai.
Mana mūzika ir dzīvības dzirksts mūzika. Tumšā klājuma izgaismošana, kur gaismā izplaukst ilumināciju alkstošas tekstūras. Es pat neņemos iedomāties, ka ar kaut ko tik viscerāli pulsējošu un no manām iekšām nākošu es varētu spoguļoties Dieva priekšā. Nē, mana mūzika ir Zemes eksplorācijas mūzika. Tās garīgums ir saausts ar šo planētas stāvokli un visu planētas iedzīvotāju garīgumu, spiritualitāti, visas viņu skaļi izkliegtās un vienatnē klusībā čukstos izteiktās dvēseles vēlmes un vajadzības.
P.S.
No Klauda Delangla sagremojamāka man šķiet šī viņa Debisī Rapsodija saksofonam interpretācija.
Link | Leave a comment | Add to Memories
(no subject)
Jun. 15th, 2026 | 12:30 pm
posted by: missalise
Kaut kādā sakarā nejauši man lentā parādījās informācija par Kibbes tipiem (tā tika radīta, lai palīdzētu sievietēm ar dažādiem skaistuma tipiem veidot savu tēlu tā, lai maksimāli akcentētu savu skaistumu).
Palūdzu ChatGpt uztaisīt manu vērtējumu un tas man atbildēja, ka es esot Teatrālais Romantiķis - ļoti sievišķīgs tips, bet ar nelielu dramatisma akcentu. Palasīju to aprakstu un sapratu, ka jā - veiksmīgākie mani apģērbi ļoti atbilst tiem apģērbiem, par kuriem es esmu saņēmusi visvairāk komplimentu un kuros esmu jutusies visvairāk es pati. Un tas, ko neiesaka vilkt, patiešām man izskatās briesmīgi - piemēram, oversize apģērbi, sportiskie apģērbi un apavi, gludas frizūras.
Jūlija Burdā izskatās, ka varētu būt visai daudz apģērbu piegrieztņu, kas man varētu likties interesantas. Gribētu atkal sev kaut ko uzšūt, jo modē īpaši daudz no tā, kas man piestāv, nav. :( Vienīgā bēda, ka man trūkst iemaņu šūšanai ar elastīgiem audumiem (vienpadsmitajā klasē, kad es pabeidzu labus šūšanas kursus laukos) vēl tādu elastīgo audumu īsti nebija, tāpēc man nav pieredzes, kā ar tiem apieties. Tad elastīga bija tikai trikotāža un to tad šuva ar overloku. Kaut kad meklēju meistarklases šūšanai ar overloku, bet kaut kā nesakrita īsti laiki. Bet varbūt būt jāpamaklē vēl.
Palūdzu ChatGpt uztaisīt manu vērtējumu un tas man atbildēja, ka es esot Teatrālais Romantiķis - ļoti sievišķīgs tips, bet ar nelielu dramatisma akcentu. Palasīju to aprakstu un sapratu, ka jā - veiksmīgākie mani apģērbi ļoti atbilst tiem apģērbiem, par kuriem es esmu saņēmusi visvairāk komplimentu un kuros esmu jutusies visvairāk es pati. Un tas, ko neiesaka vilkt, patiešām man izskatās briesmīgi - piemēram, oversize apģērbi, sportiskie apģērbi un apavi, gludas frizūras.
Jūlija Burdā izskatās, ka varētu būt visai daudz apģērbu piegrieztņu, kas man varētu likties interesantas. Gribētu atkal sev kaut ko uzšūt, jo modē īpaši daudz no tā, kas man piestāv, nav. :( Vienīgā bēda, ka man trūkst iemaņu šūšanai ar elastīgiem audumiem (vienpadsmitajā klasē, kad es pabeidzu labus šūšanas kursus laukos) vēl tādu elastīgo audumu īsti nebija, tāpēc man nav pieredzes, kā ar tiem apieties. Tad elastīga bija tikai trikotāža un to tad šuva ar overloku. Kaut kad meklēju meistarklases šūšanai ar overloku, bet kaut kā nesakrita īsti laiki. Bet varbūt būt jāpamaklē vēl.