- atskaite par rudens sākumu
- 10/13/24 07:33 pm
- Pārvācos no Brīvības ielas, uz Čaka ielu. Līdz darbam 2 min ar kājām - varēšu snaust līdz pēdējam mirklim un darbā dzert savu pirmo kafiju. Jauks vienistabnieks 100 gadus vecas ēkas 6.stāvā, kopplatība kādi 30 kvadrātmetri. Vienīgais, kas nepatīk, ir tumši brūni krāsotās/lakotās PSRS grīdas. Būs jāsagādā paklājs. Un ledusskapis. Man nav ledusskapja!
Kuru katru nedēļu jāsāk rakstīt bakalaura darbs. Plānoju mēneša beigās vai nākošā sākumā paņemt nedēļu atvaļinājumu, lai varu ieskrieties.
Ļoti lepojos ar izdomāto bakalaura darba tēmu. Man mīļā tiesību filozofijas pasniedzēja un bak.darba vadītāja, docente Elīna Grigore-Bāra, arī par to bija sajūsmā, uzstājot, ka neviens Latvijā to vēl nav pētījis.
Tēma ir "Tiesību estētika - vizuālās komunikācijas perspektīvas un ietekme". Apraksts: "Lai labāk izprastu tiesību dabu un būtību, autoraprāt, ir būtiski apzināt un analizēt tiesību estētikas fenomenoloģiju, tāpēc autors šajā darbā centīsies noskaidrot, kā tiesību sfēras estētiskie elementi - sākot no likumu nosaukumiem un juridisko tekstu rakstīšanas manieres, beidzot ar tiesneša apģērbu, u.c. tiesu varas simboliem, ietekmē cilvēku uztveri."
Īsumā, analizēšu tiesību pasauli no estētisko kategoriju skatu punkta.
Sākotnēji ideja bija fokusēties tikai uz lignvistikas analīzi jeb to, kā specifiskā valoda ietekmē konkrētās realitātes uztveri. Taču sapratu, ka šo tēmu var pētīt plašāk, jo valoda ir tikai viens no tiesību pasaules komunikācijas rīkiem.
Februāra otrās nedēļas sākumā pasaule varēs mani sveikt ar bakalauru tiesību zinātnēs! - 8 atstāja kaut koatstāj kaut ko
- 10/14/24 07:27 pm
-
izklausās interesanti. no visām manām bakalaura un maģistra pieredzēm varu teikt, ka akadēmiskajos darbos gan ieteicams izvairīties no formas "autoraprāt", jo tas var raisīt apjukumu un pārpratumus, kā arī tas vienkārši īsti nemaz nav akadēmiskais stils. es tavā vietā pārfrāzētu, piemēram, uz "Lai labāk izprastu tiesību dabu un būtību, ir būtiski apzināt un analizēt tiesību estētikas fenomenoloģiju, tāpēc šī darba mērķis ir/būs noskaidrot, kā tiesību sfēras estētiskie elementi - sākot no likumu nosaukumiem un juridisko tekstu rakstīšanas manieres, beidzot ar tiesneša apģērbu, u.c. tiesu varas simboliem, ietekmē cilvēku uztveri" :)
- Reply
- 10/15/24 10:33 am
-
Tad kāpēc tik daudz to akadēmikā lieto? Gan mani pasniedzēji, gan citi, kuri raksta bakalaurus un maģistrus.
Un kādu pārpratumu tas var radīt? Šis būtiskākais no abiem jaut. - Reply
- 10/16/24 09:10 pm
-
Nez, es gan humanitārajās zinātnēs to redzu ļoti, ļoti reti.
Cik atceros no tā, kad par šo runājam, pārpratumi laikam galvenokārt var rasties tad, ja tuvu frāzei pirms tam vai pēc tam ir kāds citāts vai atsauksme - tad var saputroties, vai šis "autors" ir pētnieciskā darba autors vai citāta autors, piemēram. - Reply
- 10/17/24 11:20 am
-
Jā, konteksts ir ļoti svarīgs.
- Reply
- 10/15/24 10:36 am
-
lūk tev viens gudrības grauds:
ja liekas, ka būs viegli, būs grūti.
ja liekas, ka būs grūtu, būs neiespējami. - Reply
- 10/16/24 01:04 pm
-
Es nedomāju tādās kategorijās, jo apzinos, ka būs kā būs, un es atradīšu veidu, kā to mīlēt.
- Reply
- 10/15/24 12:15 pm
-
O, forši. Novēlu izturību un saņemšanos :D Es parasti (cik esmu rakstījusi tml.darbus), "Autors" vienmēr rakstīju ar lielo burtu. "Autoraprāt", es domāju, ka var lietot, ja doma ir subjektīva/nav izmērāma/pierādāma (piemēram, (..) un Autoraprāt, informācija nav viegli atrodama, vai Autoraprāt, likuma subjektiem būtu ērtāk, kā arī likuma prasības būtu vieglāk apzināt un to izmaiņām izsekot, ja atbilstošā informācija būtu izvietota vienā noteiktā interneta vietnē/te varētu būt arī Āutors secina, ja pirms tam ir kaut kāda izpēte veikta). Bet doto aprakstu jau Tu neliksi anotācijā, vai ne? :) Katrā ziņā, šķiet interesanta un diezgan sarežģīta tēma :) Varbūt vienīgi "likumu" es aizstātu ar "normatīvo aktu", jo ir jau arī visādi MK noteikumi u.tml.
- Reply
- 10/16/24 01:06 pm
-
Jā, nelikšu anotācijā - tas apraksts ir iz mana darba pieteikuma. Paldies par ieteikumiem! Nevaru sagaidīt saņemšanās brīdi :)
- Reply