- 7/10/18 02:31 pm
-
Nē, tas nav normāli, bet tāda ir šī bēdīgā situācija psihoterapijas sfērā.
Psiholoģija nav precīza zinātne un attiecīgi vairums psihoterapeitu stāsta bulšitu. Tā vienkārši ir, un tas ir jāpieņem. Dažreiz no viņiem var saņemt noderīgu palīdzību, bet attiecīgi tev ir jābūt gatavam šķirot graudus no pelavām.
Tas nav tā, kad ja tu saslimsti ar kādu slimību, tad 95% ārsts to viegli diagnosticē, izraksta zāles vai terapiju, un pēc kāda laika tu atkal esi vesels (vai hroniski sirgstošs, bet kontrolē savu slimību) un tikai 5% ir neskaidri, kad nākas iet pie dažādiem speciālistiem un meklēt problēmas sakni vai pareizo terapiju. Psihoterapijā drīzāk ir otrādi – ir daži gadījumi, kad viss izdodas, bet vairumam tas ir mokošs meklējumu ceļš.
Man no psihoterapijas ir palīdzējušas 2 lietas – KBT trauksmes mazināšanā un red pill. Ironiski, ka pēdējo vairums morāli nosoda, laikam aiz skaudības, ka galīgie outsaideri psihoterapijā ar self-help grāmatām var būt efektīvāki par licencētajiem Dr.psych. Iespējams tieši tajā, ka šie Dr.psych ir pārāk atrauti no reālās dzīves un uz cilvēku problēmām skatās nevis no paša cilvēka, bet no grāmatu teoriju skatpunkta. Vismaz mana pieredze ir, ka 80% no viņiem ir bezjēdzīgi.