- #par-to-aktuālo-hashtag-lietu-par-seksuāliem-deviantiem-no-kuriem-cieš-hierarhiski zemākstāvošie
- 11/15/17 03:12 am
- Labi, tas ir patiesi skumji, ka sievietes dabū ciest citu garīgi yet augstāk modernajā ačgārnajā hierarhijā stāvošu slimu cilvēku vardarbību. Taču, kā, teiksim, LT aktrise VAR pierādīt tiesā faktu, ka viņu seksuāli pazemojis kaut kāds režisors. Viņai nav materiālo pierādījumu. Ir tikai viņas un cita aktiera vārds. Vai tad tiesa neapsver saprātīgo atzinumu, ka cilvēki mēdz melot kopā un ka cilvēki mēdz ķert šāda rakstura sociālos viļņus un sērfot ar tiem uz viltus sērfinga dēļiem, līdzās patiesajiem cietušajiem? Ar to gan es nekādā gadījumā nevēlos šeit apgalvot, ka šajā gadījumā LT aktieri melo, taču juridiskā/tiesu sistēma tomēr strādā pēc principa "nav pierādījumu - neko īsti nevaram padarīt". Nez, vai pastāv šādas ģenerālklauzulas, kas apriori darītu seksuāli cietušo vārdu par pierādījumu ar nosacījumu, ka esošo pāridarījumu reflektē kāds cits cilvēks, apgalvojot, ka arī cietis no apsūdzētā rīcības.
- 1 atstāja kaut koatstāj kaut ko
- 11/15/17 09:21 am
-
M, nu nē, liecības kā vienīgais pierādījums tiesā gan nav pareizais ceļš. Turklāt daudzos gadījumos, ja runa nav par nopietnu kriminālu nodarījumu, tur vispār līdz tiesai nav jāiet.
Pietiktu, ja sabiedrībā mainītos attieksme un kļūtu pašsaprotami, ka uzmācīgas, krīpīgas uzvedības upuri uzreiz par to runātu. Un tad jau, piemēram, kāda uzņēmuma kolektīvā: ja to stāsta kāds viens atsevišķs upuris - nu, tur var būt visādi. Bet situācijā, kad ilgā laika posmā par to runā daudzi, tur jau būtu nepārprotami skaidrs, ka attiecīgais cilvēks varas pozīcijās nav paturams. Un tādā sabiedriskajā nostājā arī tiktu ierobežotas varmākas sociālās manevrēšanas spējas - ja apzinās, ka upuri runās un pārējie to neignorēs, tad pievaldīsies, jo tad tam būs reālas sekas - savas pozīcijas zaudēšana. - Reply