Šizodancis

About Šizodancis

Dec. 17th, 2014 @ 10:10 pm
[info]mat
Pēdējais gads dzīvē ir bijis interesants.
Pārmaiņu pilns un tajā pašā laikā pārmaiņas prasa laiku un vajag pārstrukturēties.
Tad nu arī sanāk mazāk rakstīt.
Jā, esmu pieradis rakstīt bez atslēgas, bet to ir pagrūti darīt, ja tavs kolēģis kabinetā lasa. Vienkārši tā, ka ciba ir kaut kas pusanonīms. Gribi, lai tas, kas ir cibā paliek aļa cibā un dzīvē neviens to pārāk neņem galvā, vai par to neuzdod jautājumus, vai komentē. Ir forši, ja ir vienkārši, kur ieiet un pakliegt par dzīvi.

Jā, es ilgi sūkstījos par personīgo dzīvi, bet tagad ir labāk. Jau pusgadu ir draudzene. Ir citādāk. Negatīvais aspekts ir tas, ka viņa nedzīvo centrā, tad nu uz darbu nākas celties agri. Bet nedaudz var pierast.
Katrā ziņā ir citādāk kā bija. Ir savi plusi. Mīnuss noteikti ir tas, ka esi pieradis savu laiku dalīt tikai ar sevi. Bet te kāds to grib pārdalīt. Kādu laiku ir jāpierod.

Jā, pamanījos pabeigt (piebeigt) PhD. Tagad tiešām esmu dr. mat.
No vienas puses - tik ilgi mācīties ir maza jēga. Vismaz Latvijā PhD nav tas pats labākais, kur nu vēl pēc tam par to saņemt kādu pienācīgu novērtējumu. Toties ne vienu brīdi to nenožēloju - esmu tur ieguvis daudz un dažādas personīgās īpašības un izaudzis par cilvēku, kas man patīk. Tā ir bijusi iespēja attīstīt domāšanu un personību, ko citur ir grūti iegūt.

Esmu pastrādājis arī neilgu laiku industrijā. Iemācījos svarīgu lietu - rūpīgi izvēlies, kur un par ko ej strādāt. Zinu, ka uzturēšanas joma, kur izstrādā sistēmu daudzus gadus un pēc tam uztur nav man. Vienkārši visu laiku nāksies cīnīties ar sīkumainām problēmām. Un tas patiešām nomāc cilvēkus. Kā es pie sevis padomāju - darbā reti gadās redzēt kādu, kas būtu smaidīgs. Vairāk ir tādas sejas izteiksmes, kas domā, kā atrisināt visas tās sīkās problēmas.
Pa lielam tas ir smags darbs, jo zini, ka piecus gadus darīsi gandrīz vienu un to pašu. Man tā ir grūti. Man ik pa laikam vajag dažādību. Kaut ko, kas palīdz uzturēt asumu. Jā, it kā liec klāt jaunas lietas, bet tās vecās problēmas jau nekur nepazūd. Ar tām nemitīgi ir jāsaskaras un jācīnās. Un nav arī tādi posmi, kur var paņemt un atzīmēt - jes, šis ir pievarēts! Tā, ka ir gandarījums par paveikto un visi laimīgi.

Tā ka dzīve iet tikai uz priekšu. Atliek vien kļūt nopietnākam.

Dec. 17th, 2014 @ 03:57 pm
[info]nightqueen
Šodien piecēlos nedaudz agrāk (12:00), lai varētu aiziet ciemos uz akadēmiju, kur notika jauno telpu atklāšanas pasākums. Man tika piebikstīts, ka minēju, ka būs ieraksts par manu darbu, bet tas līdz šim vēl nav īstenojies. 

Atklāšanas pasākums bija jauks – ar mūziku, kliņģeri un Ušakovu kā galveno viesi no Rīgas domes, kas sponsorēja rekonstrukcijas darbus. Studējošo pašpārvaldei beidzot ir normāla izmēra telpa, kur pulcēties un glabāt savu mantību. Siena ar logo šobrīd izskatās tāda neveikla, bet gan jau kaut kad atradīsies kāds grafiti mākslinieks, kas to varēs uzlabot. Ekrānā gāja slaidšovs ar bildītēm - daudzas bija vai nu manis fotografētas vai es tajās parādījos kā tēls. Tāda viegla nostalģija uznāca. Ja/kad atgriezīšos akadēmijā, visdrīzāk pašpārvaldei laika man nepietiks, bet kas to lai zina. 

Tad par to darbu. Jau mēnesi strādāju par ceļojumu aģentu firmā, kas bāzējas Sanfrancisko, bet kurai zvanu centri ir arī Rīgā, Kijevā un Sebu (Filipīnās). Gan kolēģi, gan klienti ir no visas pasaules. Komandā ir gan uzbeki, gan meitene no Jamaikas. Pirmajā darba dienā bija jauks pārsteigums, ka komandā bija divas meitenes no akadēmijas. Tagad gan palikusi tikai viena. Darbs notiek maiņās, bet galvenokārt notiek pielāgošanās ASV, tādēļ Rīgā tās ir nakts maiņas. Es strādāju no 22:00 – 6:00. Ir cilvēki, kas ir ieradušies pirms manis un dodas mājās pēc manis. Rīgā ir apmēram 200 darva vietiņas. Liela cilvēku mainība. Pirms tam bija divu nedēļu intensīvās apmācības, kurās mācījāmies darboties ar GDS sistēmu Apollo. Tāda programmiņa, kur ir darbs termināļos. Izskatās tā it kā es no datoriem saprastu vairāk nekā tas ir patiesībā. Mācījāmies arī, kā runāt ar cilvēkiem pa telefonu. 

Ikdienā tas notiek tā, ka zvana cilvēki – amerikāņi, kanādieši, kas vēlas kaut kur doties atvaļinājumā vai indieši, filipīnieši, cilvēki no Āfrikas vai no kādas citādas jocīgas vietas, kas vēlas paciemoties no ASV uz kādu laiku paciemoties mājās. Viņi grib tikt pie biļetēm, kas mūsu firmas mājaslapā tiek reklamētas kā daudz lētākas kā citur. Cenas ir īstas, bet ar pamatīgiem ierobežojumiem, kurus ir cilvēkiem grūti īstenot dzīvē. Es tad meklēju labākos lidojumus un mēģinu cilvēkiem pārdot. Neveicas vēl tik labi kā gribētos, bet vismaz reizēm sanāk. Bailes no runāšanas pa telefonu ir tikpat kā beigušās. Vēl es līdz galam nesaprotos ar automātiskajiem atbildētājiem. Latvijā pie tādiem nav pierasts, bet tur tā ir normāla ikdienas prakse. 

Alga tiek maksāta tikai un vienīgi kā procenti no pārdotā. Ja neizdodas neko pārdot, tad sanāk, ka par laiku, ko esmu pavadījusi darbā, naudiņas saņemu mazāk kā Maksimas kasiere. Ir gan apkārt arī cilvēki, kas katru mēnesi tiek pie vairāk kā 1000 naudiņām. Kopumā ilgojos pēc nedaudz lielākas stabilitātes, lai var normāli plānot savas finanses. Nodokļus šeit arī man jāmaksā pašai. Sākumā domāju, ka darbs nakts maiņā ļoti bojās manu miega režīmu, bet nemaz nav tik traki. Kopumā jūtos daudz labāk izgulējusies kā tad, kad varu gulēt kad gribu, cik gribu. Rīts mans sākas ap kādiem diviem. Nedaudz saules gaismas paspēju noķert. Iespējams pat vairāk kā tad, ja strādātu normālu cilvēku darba laku, kad uz darbu pa tumsu un atpakaļ arī. 

Šorīt pārrodoties mājās mani sagaidīja jauks pārsteigums. Ieslēdzu gaitenī gaismu, aizgāju padarboties pa virtuvi un vannas istabu. Kad atgriezos pie gaiteņa gaismas slēdža ar līmlenti bija pielīmēta kastīte ar man mīļām konfektītēm. Murr ^^

Piektdien, sestdien, svētdien būs saulgriežu nometne ar kopas biedriem kādā viesu mājā Madonā. Gaidu ļoti, ļoti.

Ziemssvētki tuvojasDec. 17th, 2014 @ 01:09 pm
[info]ikvakars, posting in [info]drugs
http://www.livescience.com/42077-8-ways-mushrooms-explain-santa.html

erDec. 17th, 2014 @ 10:39 am
[info]ingmars
Esi Svece!

Darbs zūūDec. 16th, 2014 @ 08:32 pm
[info]psiihe, posting in [info]darbs
čau čau!

Tiek meklēts spēcīgs, gudrs un uzmanīgs cilvēks ( vīriešu dzimtes, jo darbs ir samērā fiziski smags) darbam ar zirgiem un arī citiem eksotiskiem un ne tik eksotiskiem dzīvniekiem. Darbs tāds, kas sniedz supergandarījumu un prieku, jo darbojamies tiešā kontaktā ar dzīvniekiem, bet ir jābūt zināmam rūdījumam un spējām pieņemt pareizos lēmumus.

Vēlamās prasības:
x biologa / veterinārā / zootehniķa izglītība (var studēt);
x pieredze zirgkopībā vai vismaz vēlme komunicēt ar šiem dzīvniekiem un spēja nebaidīties no tiem;
x vēlama pastāvīga dzīves vieta Rīgā

Sīkāka informācija - rakstot man uz tmlpva@gmail.com

Pārējie draudziņi, kam tas nav aktuāli, bet varbūt zinat kādu foršu dzīvniekmīli, padalieties ar info.

Paldies!

kraisis, eh?Dec. 16th, 2014 @ 03:13 pm
[info]ingmars

sk8erīnaDec. 15th, 2014 @ 04:12 pm
[info]ingmars
Mana intuīcija man čukst, ka man arī ir skarlatīna.

kokaīna ganģiDec. 15th, 2014 @ 04:03 pm
[info]ingmars
Reiz dzīvoja Kokaīna karalis. Savu vārdu Kokaīna karalis bija ieguvis no savas cieņas pret kokaīnu un visu, kas ar to saistīts. Kokaīna karalim bija plaši kokaīna pagrabi, kuros viņš glabāja neskaitāmas kokaīna lādes. Karalis bija lielos draugos ar pirātiem, kas ar kokaīna kuģiem no tālām jūrām veda arvien jaunas kokaīna lādes. Reizi gadā karalis atvēra savus pagrabus un izdalīja kokaīnu saviem pavalstniekiem. Tā nu viņš dzīvoja laimīgi savā karaļvalstī, un visi viņu cienīja un godāja.

Kas ir skarlatīna? - Mazulis - Māmiņu klubsDec. 15th, 2014 @ 02:39 pm
[info]ingmars
Bērnam skarlatīna.

PPKDec. 15th, 2014 @ 01:38 pm
[info]ingmars
Pasaules pirmais karš.

Restorāns "Mapačo"Dec. 15th, 2014 @ 11:58 am
[info]likcepure
Pļavniekos ir atvērts jauns restorāns - "Mapačo" - , kur nesen devāmies nobaudīt pusdienas. Uz ārdurvīm uzlīmētais piedāvājums "Pērc 0.5 alu un saņem voblu par brīvu!" intrigu tikai pastiprināja. Gramatikai ēdinkartē restorāna īpašnieki nebija pievērsuši īpašu uzmanību - varēja dabūt gan veģetārisko lazanju, gan zandartu ar baravikiem. Tomēr vismaz bija centušies būt asprātīgi. Piemēram, ēdienkartē bija sadaļa ar nosaukumu "Pasta (ne zobu)". Tā kā man garšo sēnes un zivis, nolēmu riskēt, pasūtot jau minēto zandartu, tomēr pieredze liecināja, ka šādos restorānos ne vienmēr pieejams viss, kas ēdienkartē, tāpēc drošības pēc izdomāju alternatīvu - kartupeļu pankūkas ar lasi. Zandarta, protams, nebija, iepriekšējā dienā trakie viesi visu esot apēduši. Tobrīd restorānā bijām vienīgās apmeklētājas. Kamēr formējām pasūtījumu, no virtuves izsteidzās pavārīte, kas atgādināja Mildu no "Ugunsgrēka", un pierunāja EK paņemt svaigu jēra gaļiņu ar dārzenīšiem.

Restorāna estētika bija ieturēta labākajās mūsdienu tendencēs - bija grāmatu plauktu imitējoša sienas tapete, mākslīgās augu virtenēs iekarinātas pīpes, milzīgs puķpods uz viena no galdiem u.tml. Voblas pie alus atradās šķīvītī uz bāra letes. Kartupeļu pankūkas tomēr bija veidotas no saldas mīklas, bet jēra gaļa nebija ne sagriežama, ne sakošļājama. Kopā ar bārmeni apguvām mehānismu maksāšanai ar karti. Vairākkārt noklausījāmies vienu un to pašu dziesmu, kas skanēja fonā. Kopumā - skaisti pasēdējām, karoč. Ne kā sveši cilvēki.

BHD Dec. 15th, 2014 @ 08:32 am
[info]ingmars
Take your own fucking aeroplane.

darkDec. 12th, 2014 @ 01:16 pm
[info]ingmars
But soon, the flames will fade, and only Dark will remain. Even now, there are only embers, and man sees not light, but only endless nights.

pDec. 11th, 2014 @ 02:52 pm
[info]ingmars
Stop punishment.

BauernvolkDec. 11th, 2014 @ 01:13 pm
[info]ingmars
Starp citu, "lauku cilvēki" ir domāti Latvijas iedzīvotāji. Ha!

pkDec. 11th, 2014 @ 01:09 pm
[info]ingmars
Планшетный компьютер.

okDec. 11th, 2014 @ 10:34 am
[info]ingmars
I like rice, basmati.
I live life, I'm quite happy.

esi cilvēksDec. 11th, 2014 @ 10:06 am
[info]ingmars
Man, protams, nepatīk akcija "Esi vecis".

Pirmkārt, tā vēršas tikai pret vardarbību, ko pastrādā vīrieši pret sievietēm un bērniem, kas varētu arī būt viena no statistiski biežāk sastopamajām "mājas vardarbības" formām, tomēr nav nekāda attaisnojuma kārtējo reizi nepievērst uzmanību tam, ka arī vīrieši cieš no seksuālās un parastās vardarbības un ka tas nav pieņemami. Reizēm vecim vajag sadot citam vecim pa muti, vai ne? (Nē.) Un kā ar vardarbību, ko paveic sievietes pret citām sievietēm? Visas šīs dzimumu kombinācijas ir pārāk sarežģītas, kādēļ visi nevarētu būt vienkārši cilvēki?

Otrkārt, cēla mērķa vārdā tiek stiprināti patriarhālie ideāli, kurus īstenībā vajadzētu mērdēt, kamēr visi par tiem būs aizmirsuši. Tiek atgādināts par "īsto veci", kas dara veču lietas un traucē dzīvot vīriešiem, kuri nevēlas identificēties, piemēram, ar alu, automašīnām un futbolu.

Protams, iespējams, ka ar lauku cilvēkiem pagaidām citādāk nevar runāt, un no šī viedokļa akcija ir ļoti veiksmīga.

Aivaram Gedroicam ir tie paši iniciāļiDec. 10th, 2014 @ 10:27 am
[info]ingmars
Vai man kādam vēl jāatgādina, ka šodien ir Starptautiskā cilvēktiesību diena? Iespējams, Agnesei Gailei.

10Dec. 10th, 2014 @ 07:05 am
[info]ingmars
Nogulēju 10 stundas.
Top of Page Powered by Sviesta Ciba