skribelējumi Below are the 20 most recent journal entries recorded in the "tomaats" journal:

[<< Previous 20 entries]

Februāris 2., 2016
22:08

[Link]

Es to beidzot izdariju
Es pats uztaisiju raķeš krāsni, protams viņa vēl jāpielabo jāpārtaisa, bet protatips ir gatavs. Vienkārši gribēju pamēģināt.Es izdomāšu kā ielikt bildi.

Garastāvoklis:: cheerful

(1 raksta | ir doma)

Janvāris 30., 2016
18:29

[Link]

Pirmais raksts pēc ilga laika nu jau no Kurzemes vējainiem krastiem.
Tiešām kur tie laiki kad es te, kaut ko esmu ieskribelējis, mūžība pagājusi domas un atziņas mainijušās, pats ar laikam nobriedušāks palicis. Nu tā nu mēs ar Kokons dzīvojamies pa savu mežu uz Slīteres zilo kalnu kraujas kur, ja sanāk naktī pamosties var saredzēt kuģus braucam pa horizontu, spilktām gaismām izgaismoti. Pavasaros un rudeņos vētras šūpo mūsu priedes un egles. Un ziemas naktīs tik tumšs, ka ārā izejot savu roku nevari saredzēt, neskaitot tās reizes, kad mēness kā liela bumba ceļo pār koku galotnēm, izgaismojot stirnas un citus zvērus, kas pa pagalmu dažreiz ganās. Miers un klusums šajā vietā mīt, kad kaimiņi aiz meža kautko nezāģē vai neklausās rādio, ka sajūta, ka tepat pagalmā tas notiek. Sēņu un ogu lērums, ko var lasīt un pieēsties pilns un dārzs un visi lauku darbi. Viss jautrākais ir ziemā, kad viens ceļš, kas ved kalnā apledo, bet otrs ceļšs, kas iet gar pļavu un caur mežu tiek aizputināts tā, ka es ar savu VW variant braucot knapi izbraucu vai arī dažreiz neizbraucu, uzsēžos ar vēderu vai ierokos. Bet Dievs ir labs un viņš gādā, ka mašīna(bez kuras te neiztikt) iet un kalpo labi, tik dažreiz japieremontē ritošā, jo tā te nobirst un nolietojas ātri. Es te biki sācis savu pilngraudu kviešu maizi ar ieraugu un sēkliņām cept un apgreidojis savu ēst gatavošanas prasmi un tagad dažādos pasākumos piedavajam gatavot citiem savus vegānos ēdienus, citi saka, ka garšīgi sanāk, bet ,lai par to spriež katrs pats. Liels sapnis būtu nokārtot un iegūt mājražotāju statusu ,lai to ko gatavojam varētu ari pārdot un vēl kādu naudiņu nopelnīt. Turiet īkšķus, lai izdotos. Uz tikšanos draugi, vel kādos manu memuāru tekstos :)

- Atskaites beigas -

Garastāvoklis:: creative
Mūzika: cooking sounds

(ir doma)

Februāris 1., 2011
21:38

[Link]

Atbildes meklējumi
Mūžsenais, daudzu cilvēku uzdotais jautājums, kas arī man šobrīd neliek mieru:

Kāpēc Dievs vēl joprojām atkal, un atkla pacieš un piedod cilvēkiem kuri grēko?

Pat tad, kad cilvēks jau itkā ir nostājies uz pareizā celja, ticības ceļa, viņš vēl joprojām grēko, lai gan tagad jau ZIN, cik tas ir slikti priekš viņa paša, kāpēc ir tik grūti atteikties no grēka?

(ir doma)

Jūnijs 19., 2010
14:46

[Link]

sajuutas
Liekas kaut kas nepareizs, neriktiigs. Sajuuta, ka ticiibaa neesmu veel speeciigs, ka nespeeju veel atshkirt kas ir laba riiciiba un kas nav. Bet censhos tomeer savas domas shodien piesaistiit Dievam, lai arii neesmu ar vienaadi domaajoshiem cilveekiem, domaas esmu ar vinjiem.

Garastāvoklis:: thoughtful

(ir doma)

Maijs 16., 2010
20:27

[Link]

briivdienas
nu tad beidzot tanii pusee arii buljbas sabakstiitas zemee, tagad, lai tik aug lieli un garshiigi. ieprieksheejaa vakaraa savaariitais spagetii kalns shodien gandriiz tika apeests, bet meerciite gan bij laba, no saldaa kreejuma,siipoliem un šķiņķīša.

Secinājums: brīvdienas ir pavadītas labi, žēl tik ka jābrauc bij atkal prom.

Garastāvoklis:: accomplished

(ir doma)

Aprīlis 3., 2010
22:36

[Link]

Smags ir tas krusts, kas jānes mūsu tuvākajiem cilvēkiem, it īpaši, ja viņiem, tas jānes vieniem, bet vienīgais pareizais variants kā jārīkojas ir ar to padaliities ar sev vistuvākajiem, tie sapratīs un neprasot paņems savu daļu nastas un palīdzēs cik spēs. Jo ģimene ir lielākā vērtība, dārgums un spēks kas mums katram ir, cienīsim, atbalstīsim un palīdzēsim tiem, kas mums līdzās gan priekos gan bēdās.

(ir doma)

Marts 29., 2010
18:42

[Link]

doma ienaaca praataa shodien
Vienaldzība(poh***sms) laikam jau nav taa labākā pašsajūta, ko just, bet man šobrīd poh.. ! Šodien sagribējās visam uzsiet un pazust, neko nesakot nevienam, aiziet zilās tālēs,sevis meklējumos, mož, ja pietiktu spēka un gribas un buutu daži simti naudinjas kabatā, aizvazātos ārpus Latvijas apskatīt citas zemes, nakšņotu kkur zem zvaigznēm, kādā šķūnī vai pie kāda zemnieka nakts mājas paprasītu. Pa dienu ceļotu ar kājām vai balsošanu, un pa naktīm gulētu kur pagadās, ja nauda ietu uz beigām atrastu kaut kur, kur piestrādāt un tad atkal ceļā. Es beidzot būtu brīvs un mana dzīve būtu atkarīga TIKAI no manis paša, nebūtu nevienam jāatskaitās,nebūtu jāizliekas,nebūtu jākalpo nevienam, nebūtu jāmaksā nekādi kredīti un rēķini. Es darītu to, ko gribu un kur gribu.Es dotos visdrīzāk uz dienvidiem tur kur siltāks un nav to aukstumu un sniega, laime būtu mans ceļa vējš, nevis galamērķis un kas zin varbūt kādu dienu es apstātos un tur arī paliktu. Lai piedod mani tuvinieki man, ja es tā arī izdarīšu, bet zinu, ka viņi tā pat to nesaprastu, bēdātos, raudātu un uztrauktos, tāpēc noglabāju šo plānu kā galējo variantu kad visi striķi trūks un kad man būs lielāks po...!

Garastāvoklis:: bitchy
Mūzika: silence and snooring cat

(2 raksta | ir doma)

Marts 27., 2010
20:06

[Link]

chau cibiņ
Jaa ar tiem kanārij putniņiem ir interesanti dzīvot kopā, it īpaši, ja viņi paši ir ielīduši būrī, kas atrodas tavā istabā. Nu tā tu ar to putniiiņu dzīvojies,pierodi pie viņa, iemīli un tad kādu jauku dienu putniņš grīb izkļūt brīvībā ,jo tipa būrīts par mazu palicis un tu tur stāvi istabas vidū ar pavērtu muti un domām "what a hack is going on", tu esi fakta priekšā nostādīts un ko nu, vai atlaist vaļā vai neļaut aiziet un paturēt?

Mūzika: Heroes-David Bowie

(ir doma)

Marts 22., 2010
17:50

[Link]

dziļā doma
Vai nav paradoksāli, ka vairums cilvēku uz šīs pasaules tiecās atrast otru pusīti un cer, ka ar šo cilvēku pavadīs līdz mūža beigām? Bet kāpēc tad tie paši cilvēki, kas atraduši to otro, maina savas domas un atkal grib būt brīvi, veltīt laiku savai attīstībai, pārtraucot to ko reiz tik kvēli alkuši un meklējuši? Zinu, ne viss ir mūžīgs un vienīgais ar ko tu būsi kopā visu mūžu esi tu pats, bet kāpēc jāsabrūk tiem sapņiem, ko esam radījuši tad, kad bijām vieni un alkām atrast otru savu pusīti? Kas ar cilvēkiem notiek, ka viņi tā rīkojās un sāpina sevi un citus? Man likās, ka sāpēm nevajadzētu mūs piemeklēt,nu, bet tas tikai man likās, jo mums taču ir sācis iepatikties sevi sāpināt, jo laikam jau nezinām kā tik laukā no šī vāveres rata, lai spētu pacelties aukstākos extistences līmenjos.

(2 raksta | ir doma)

Marts 21., 2010
12:29

[Link]

...
Ne īstu brīvdienu, ne īstas atpūtas, tik skriešana, braukšana un beigās nav nekā,tik nogurums un atkal jauna darba nedēļa ar uzdevumiem, izaicinājumiem un atkal mazliet stresa. Stress, brīžiem motivē un dzen uz priekšu, neļauj atslābt, neļauj padoties un slinkot. Ir laiks kad nedrīkst atslābt, ja atslābināsies, nokavēsi,nepaspēsi un palaidīsi daudzās iespējas garām.
Tu dzīvo un kulies pa dzīvi un nezini pat kas būs rīt, vai ķieģelis uz galvas uzkritīs, vai tev būs nauda par ko nopirkt pārtiku. Šī neziņa tracina, bet par to nav jēgas cepties ir jādzīvo šodienai, priekš sevis, attīstot savas spējas un tieši šodien investējot savās zināšanās, atrast tieši to, kas tev padodās vislabāk un darīt to, jo, Tā pat no zila gaisa nekas nenotiks,no gaisa nenokritīs miljoni, laime pati neatnāks pie tevis , valdībai par tevi nospļauties un tikai tu pats esi sev saimnieks un neviens cits kā tu pats nezinās kas un kā tev pašam ir labāk. Tāpēc ieteikums man pašam "Rīkojies un tev būs viss, ko tu vēlies." =)

Garastāvoklis:: determined
Mūzika: Cranberries - Everything I said

(ir doma)

Februāris 21., 2010
20:42

[Link]

Šodienas pārdomu temats - Vai dzīvot kā aita, aitu barā vai lidot starp Ērgļiem?
Teikšu godīgi, doma par aitām un ērgļiem radās kokonam, bet manu domāšanu tas ar ietekmēja, es beidzot arī aizdomājos, mēģinot saprast kā tas varētu būt, kļūt par ērgli. Un vai par ērgli būt ir labāk?!
Tie, kas nesaprot par ko ir runa, paši vainīgi un, lai jums veicas eksistējot kā aitām. Jā es atzīstu es šobrīd arī esmu aita,bet aita ar nojausmu, ka pastāv tāda lieta kā dzīve, tur augšā starp ērgļiem. Un es meklēju savu ceļu uz dzīvi uz debesu augstumiem. Bet ir neskaitāmas barjeras, kas jāpārvar. Neskaitāmas sevī mītošas bailes, sevis nepieņemšana un nemīlēšana, vēl joprojām citu viedoklis par mums, mums ir tik ļoti svarīgs, tas viss grauž tevi no iekšienes, jo tu esi aita, lops, kuru vienmēr kāds kontrolā, baksta, saka ko tev darīt, spēlējas ar tevi, tavām jūtām. Tas ir nožēlojami, bet mēs aitas to pieļaujam, jo baidāmies palikt vieni, bez bara, bez pelēkās masas kurā dzīvojam, kura itkā mūs pasargā, bet vienlaicīgi arī sagrauj mūsu identitāti, orģinalitāti, spēku un varenību kas mūsos ir, bet ir iemidzināts, lai mēs paliktu te starp aitām.
Bet es tā negribu vairs dzīvot, es gribu lidot un pārvarēt bailes, es gribu saprast kas man jādara, lai es ar būtu ērglis. Tāpēc vēršos es uz debesīm un cerot ieraudzīt kādu ērgli, kam varētu pajautāt ar ko man sākt, lai es lidotu?

Garastāvoklis:: determined
Mūzika: Enigma - Traces(Light and Weight)

(6 raksta | ir doma)

Decembris 3., 2009
18:36

[Link]

...
Trauksme - tā biedē, tā uzkurina asinis, tā sāpina, tā rada apjukumu,
Ir jāizdara izvēle, jāpieņem lēmums,
Tas var izšķirt visu nākotnes gaitu,
Domā, izlem un rīkojies, jo ir iestājusies
- Trauksme.

Garastāvoklis:: distressed
Mūzika: The World Of Gregorian & Mystic

(ir doma)

Decembris 2., 2009
18:34

[Link]

Doma
Reiz saruna bij viena
Tur tika apspriests mīlestības vārds,
Vai tiešām tiesa tā, ka "mīlestība" novazāta ir?
Vai tiešām cilvēkiem tā jāsauc savādāk?

Bet varbūt nav tā tiesa, tik nezināšana un māns,
Ka "mīlestība" tagad saucās Jūtu kopums.
Bet likās tā, ir kas netverams, neaprakstāms un neizsakāms,
Tā bezgalība uz ko tiektis.

Sapņi, cerības un ideāli grauti,
Kam tad īsti ticēt, kā saukt to, ko jūtam?

(ir doma)

Jūnijs 7., 2009
21:53

[Link]

Lietainaa diena
Lietus laases nepaarstaaj paar maniem vaigiem liit,
Jo sirdii shodien druuma diena man,
Es negribeeju doties prom, bet palikt nevareeju...

Garastāvoklis:: cold
Mūzika: Shania Twain "Thank You Baby"

(2 raksta | ir doma)

Maijs 20., 2009
12:23

[Link]

Mani neatbildētie jautājumi un pārdomas.
Sajūtas, ko izjūtu vārdos izteikt grūti, bet centīšos tos vismaz uzraxtīt. Pēdējā laikā mani pārņēmusi šī dīvainā sajūta, ka jau atkal es necenšos pietiekami, ka es uzsāku kko un neatrodu apņemšanos to turpināt. Sakarā ar mana jaunā projekta uzsākšanu, man kauns atzīt, ka neesmu uzdevuma augstumos, jo zinu, ka es vareetu izdariit vairāk un labāk, bet kārtējo reizi kkas traucē un nespēju saprast kas. Es tiešām, no sirds vēlos, lai šis projekts izdotos un būtu varens ieguldījums nākotnei, un aizsākums citiem projektiem, bet man trūkst ideju, es nezinu kur tās atrast sevī, jo tas nebūtu smuki, ja citi izteiktu idejas, bet es tās no4ieptu un izmantotu kā savējās. Es vēlos radīt un būt iniciātors savām idejām, bet nekas nerodās, bezmaz tāda sajūta, ka man galvā ir tukšums, vai arī kkas mani bloķē. Vai tās varētu būt bailes par neizdošanos, nezinu, bet gribu rast atbildes un radīt idejas, kuras pēc tam arī realizētu.

Garastāvoklis:: confused

(ir doma)

Aprīlis 16., 2009
15:46

[Link]

OTRAIS NOTEIKUMS, lai dzīvotu labāk
No šīs dienas ik brīdi ieguldiet savā darbā daudz vairāk pūļu un centības, nekā obligāti vajadzīgs, vairāk nekā to minimumu vien, par ko jums maksā algu! Ja ikkatru darbu paveiksiet labāk,nekā no jums gaida, panākumi neizpaliks. lai jūsu vērtība darba devēju acīs pieaug tiktāl, ka kļūstat par neaizstājamu darbinieku! Izmantojiet iespēju strādāt cītīgāk - un varēsiet priecāties par gūtajām balvām. Jūs tās būsiet godam nopelnījis!

(ir doma)

Aprīlis 15., 2009
19:53

[Link]

Šīs mazās atklāsmes vai atgādinājumi tiem, kas vēlas dzīvot labāk! =)
PIRMAIS NOTEIKUMS, lai dzīvotu labāk

Padomājiet par to, cik daudz jums ir dots!
Kad apjautīsiet savu bagātību, saule iznirs no mākoņiem, diena kļūss gaišāka, jūs pasmaidīsiet... un spēsiet saņemties, lai dzīvotu tādu dzīvi, kādu Dievs jums lēmis, - ar cieņu, gara spēku, drosmi un pašpaļāvību.

Un tagad atbildiet priekš sevis uz šiem jautājumiem un atbildes novērtējiet naudas izteiksmē:
  1. Cik vērta ir iespēja dzīvot šai dižajā valstī?
  2. Vai jūs gribētu dzīvot kaut kur citur?
  3. Ja šorīt jūs stāvētu bezdarbnieku rindā, cik jūs dotu par darbavietu lieliskā firmā, kurā patlaban strādājat/gribētu strādāt?
  4. Kā jūs novērtētu savu profesionālo karjeru, zinādams, ka deviņdesmit pieci procenti zemeslodes iedzīvotāju atdotu desmit mūža gadus, lai tikai viņiem būtu tādas iespējas kā jums?
  5. Un cik vērta ir brīvība?
  6. iedomājieties tos, kurus jūs mīlat un kuri mīl jus! Par kādu naudas summu jūs no viņiem atteiktos.?
  7. Un acis? Vai jūs būtu gatavs par miljonu dolāru pārdot acu gaismu?
  8. Kājas?... Rokas?... - Pieci miljoni?... Desmit?...
Izrādās, ka jūs esat diezgan vērtīgs eksemplārs, vai ne? Ne par visu Aļaskas zeltu jūs drošivien nepārdotu tos dārgumus, kas jums pieder, pieņemot, ka būtu tāda iespēja. Tad kāpēc jūs, tādas bagātības īpašnieks, staigājat apkārt, nokāris degunu, juzdamies kā pēdējais neveiksminiek un nejēga, kas nevienam nav vajadzīgs? Kāpēc?...
       Pietiek! Jūs varat dzīvot labāk - sākot jau ar šodienu.

Garastāvoklis:: calm

(ir doma)

Marts 4., 2009
18:47

[Link]

Šodien bij peedeejaa darba diena,kuru veiksmiigi nostraadaaju pirms noziimiigaa pasaakuma. Liidz TAI dienai atlikushas 2 diennaktis,veederaa saaku just diivainu bet patiikamu triisuljoshanu knjudeeshanu,kaa jau parasti pirms noziimiigiem pasaakumiem. Ceru ,ka man neuznaaks uztraukuma leekme ieprieksheejaa vakaraa vai no riita pirms. tomeer esmu pozitiivi noskanjots, par spiiti citu jocinjiem un pieziimeem kaa buus kad uz pirksta buus uzlikts gredzens,ap kaklu uzlikta cilpa, paliists zem papeezha utt. =D Jo es zinu tikai vienu, tie cilveeki kas taa saka dziivo savaa mazajaa ierobezhotajaa pasauliitee kur neaptver,kaa ir kad zin visuma likumus un diemzheel vinji nezin kas ir laime,jo vinji to neredz,lai gan taa ir vinjiem acu priekshaa. Tie cilveeki neredz horizontus plashos un skaistos,vinji seezh tikai savaa rutiinaa un suudzaas cik ir slikti. Taapeec es nedusmojos un neapvainojos uz vinjiem pat nenjemu veeraa, jo zinu,ka tas kas ir man, vinjiem arii vareetu buut, ja vien vinji atveertu savas aizmiglotaas acis kuras pashi sev aizmiglo. Ja veelaties varat mani 07.03.2009 apsveikt, jo es ar augsti paceltu galvu iebraukshu lauliibas ostaa ar savu miiljoto meiteni. Lai jums jauka dziive!=)

(ir doma)

Februāris 28., 2009
11:55

[Link]

Nu ko lai jums shodien izstaastu,vai pasuudzeeties cik dziive gruuta =) vai iepriecinaat un uzmundrinaat, taa kaa shodien diena un vakars briivs man,gan jau veel ko ieklabinaashu es shovakar. =)

(1 raksta | ir doma)

Februāris 25., 2009
19:56

[Link]

Beidzot, es saaku apzinaaties un kko just, sakaraa ar kaazaam kuraas es piedaliishos kaa liigavainis. Diivaini un kas to buutu domaajis,ka ES preceeshos, bet tas vienmeer notiek. Manaas, pagaatnes pusaudzha domaas vai sapnjos shii ideja, ka vareetu apreceeties, nemaz man nenaaca ne praataa, kur nu veel ar tik superiigu meichu kuru preceeshu. Tajaa laikaa vispaar manas galvenaas domas un ruupes bij tikai kaa un kur atrast sev draudzeni,un vai vispaar atradiishu,zinu mazliet tizli skan ,bet taa bija, kaa nekaa pusaudža hormoni plosiijaas =) bet buutiibaa fakts ir taads, ka esmu stipri mainiijies pa shiem gadiem,kljuvis arii mazliet gudraaks un veel praatiigaaks, vismaz ceru, ka arii labaaks prieksh sevis un citiem savaadaak shiim paarmainjaam nav bijis jeegas. Dzīve ir mūžīgais mainīgums un to mēs paši varam tikai ietekmēt, tāpēc sekojiet izjūtām un dažreiz arī prātam, jo tie vienmēr jūs aizvedīs pareizā virzienā uz neapzināto to, ko jūs meklējat.

Garastāvoklis:: exhausted
Mūzika: Portishead-Roads

(ir doma)

[<< Previous 20 entries]

Powered by Sviesta Ciba