thel ([info]thel) wrote on March 23rd, 2009 at 05:46 pm
Nē, protams. Vnk. ir jāpievērš uzmanību līdzekļu izcelsmei. domāju, ka man tevi nav jāmāca taisnīguma teorijās un kas notiek tad, ja kāds valsts vietā pat cēlu nodomu vadīts uz sevīm uzņemas labumu sadali (tjipa nozog, bet karmas otkatam iedod %). Savukārt, ja tā ir atmazgāta nauda, tad ir žēl, ka jēdzīgi cilvēki ir piedalījušies šādās mahinācijās. sausais atlikums - grāmatiņas - neatsver nodarīto kaitējumu. Tālāk. Man ir aizdomas, ka liepnieka&co darbības cinismam ir sistēmisks raksturs. Skat. Valsts kontroles 2003.g. ziņojumu. Ad fontes, protams, tas pats liepnieks&co ir:
2000.gadā VAS Latvenergo veica divus ziedojumus Latvijas Kultūras fondam, pārskaitot kopsummā Ls 115 000,-.
Ziedojuma mērķis: Kultūras un mākslas attīstība valstī LKF programmu ietvaros Laikmetīgās mākslas centram Latvijas ekspozīcijas 2001.gada Venēcijas biennālē sagatavošanai un klasisko un orientālo pētījumu centram Ad Fontes grāmatu izdošanai.
Izdarot VAS Latvenergo veikto ziedojumu analīzi, jākonstatē, ka no Ls 115 000,-, kas ziedoti LKF, Ls 70 000,- novirzīti Klasisko un orientālo pētījumu centra Ad Fontes programmu nodrošināšanai. Lielākā daļa līdzekļu ir paredzēti latviešu - sengrieķu vārdnīcas izstrādei, pārējā - citu klasisko tekstu tulkošanai.
Faktiski LKF uz Ad Fontes ir pārskaitījusi Ls 62800,-, no kuriem Ad Fontes daļu naudas katru mēnesi skaita atpakaļ LKF, uzrādot to kā savu ziedojumu LKF, kas šo naudu ir izmantojis stipendiju izmaksām Ad Fontes norādītajām personām. Saskaņā ar noslēgtajiem stipendiju līgumiem, stipendijas tiek maksātas par "strādāšanu pie sengrieķu-latviešu valodas vārdnīcas sagatavošanas". Valsts ziedojumi tiek izlietoti par strādāšanu (procesu), nevis gala rezultātu, bet noslēgtajos stipendiju līgumos nav ietverts ne veicamā darba apjoms, ne termiņi. Līdz ar to neviens noslēgtais līgums neparedz konkrēta darba veikšanu, neviens no darbu veicējiem nav apņēmies garantēt konkrētu darba rezultātu, kas, savukārt, dara apšaubāmu sengrieķu-latviešu valodas vārdnīcas iznākšanu ne tikai tuvākajā nākotnē, bet vispār.
Turklāt jānorāda, ka SO Klasisko un orientālo pētījumu centrs Ad Fontes ziedojumu veidā saņem ievērojamu finansējumu no valsts, tomēr saskaņā ar VID sniegto informāciju tā nav iesniegusi 2001.gada pārskatu, kā tas paredzēts Latvijas Republikas normatīvajos aktos. Līdz ar to ievērojama naudas līdzekļu plūsma nevar tikt pakļauta likumdošanā noteiktajai kontrolei.
Klasisko pētījumu centra Ad fontes Projektu tāmēs 2001. un 2002. gadiem a/s "Latvenergo" mērķfinansējuma ietvaros tika paredzēti vairāki projekti.
Visdārgākais projekts no tiem ir "Darbs pie Sengrieķu-latviešu vārdnīcas sagatavošanas izdošanai" - Ls 38 520,-.
Šis projekts ir uzskatāms par ārkārtīgi elitāru un domāts šauram patērētāju, cienītāju un sapratēju lokam. Latvijā sengrieķu valodas pratēju skaits ir ļoti ierobežots un praktiski viņi visi strādā pie šī projekta vai piedalās šajā projektā.
Pastāvošajā sociāli ekonomiskajā situācijā, laikā, kad sabiedrība labdarības akcijās vāc naudu valsts bērnu slimnīcām aparatūras iegādei un remontiem (a/s "Diena" akcija, LNT akcija, u.c.), kad daudzu pensionētu kultūras darbinieku dzīves līmenis tuvojas kritiskajam, valsts naudas ieguldīšana šādos ārkārtīgi dārgos, ekskluzīvos projektos, būtu ļoti nopietni jāizvērtē no morāles, ētikas un arī lietderības viedokļa.
Apstākļos, kad tiek pieļauta iespēja pakalpojumu tarifu sadārdzināšanai plašam patērētāju lokam, valsts akciju sabiedrībām (īpaši, ja tās ir monopolisti savā nozarē) ziedojumi būtu jāizdara atbilstoši pēc iespējas lielāka nodokļu maksātāju skaita interesēm.
 
( Read comments )
Post a comment in response:
From:
( )Anonymous- this user has disabled anonymous posting.
Username:
Password:
Subject:
No HTML allowed in subject
  
Message:

Notice! This user has turned on the option that logs your IP address when posting.