11 August 2018 @ 04:45 am
Politika un māksla  
Šogad nolēmu veikt informētu izvēli saeimas vēlēšanās. Jāatzīst, ka iepriekšējās reizēs lielākoties paļāvos un intuīciju un inerci. Atvēru https://sv2018.cvk.lv/pub/ un lasīju īsās partiju programmas. Šoreiz pamēģināju būt egoistisks un izvēlējos jomu, kas mani vistiešāk varētu ietekmēt nākotnē - kultūra un māksla plašā nozīmē.
No 16. partijām 7. neko par to neizsakās. Ja uz krieviem orientētās partijas mani nepārsteidz, tad tas bija ar, piem., Jaunā Vienotība un KPV (jo Kaimiņš tak bijušais kultūras darbonis). VKKF tiek pieminēts tikai 2x: Attīstībai/Par un ZZS (kas bija pārsteigums). Laikmetīgā māksla - tikai 1x! (Attīstībai/Par). Pieļauju, ka Attīstībai/Par lielu lomu spēlēja A. Bikšes un I. Drulles piesaistīšana.
Tālāk seko partiju saraksts ar visiem izteikumiem par mākslu un kultūru īsajās programmās.

1. Latvijas Krievu savienība
0
2. Jaunā konservatīvā partija
Kultūrtelpas un digitālās vides attīstība un aizsardzība – nacionālās drošības garants. Latvietības saglabāšana diasporā. Valsts atbalsts kultūras eksportam.
3. Rīcības partija
Atbalstīsim kultūru un sportu tautas veselībai un jaunās paaudzes audzināšanai.
4. Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK
Atbalstīsim latvisko kultūras tradīciju nostiprināšanu, nodrošinot nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un Dziesmusvētku 150. gadadienas cieņpilnu sagaidīšanu.
5. Progresívie
0 (Tiesa, ir ielikta saite uz https://www.progresivie.lv/programma/#p10 Tur ir plašāks, lai arī diezgan aptuvens apraksts)
6. Latvijas centriskā partija
budžeta palielināšana kultūras, zinātnes un izglītības vajadzībām, pārprofilējot budžeta līdzekļus.
7. LSDSP/KDS/GKL
Šodien nacionāla valsts un nacionāla kultūra ir apdraudēta gan pasaulē, gan Latvijā, jo globalizācija noārda nacionālas valsts vērtības un piederības sajūtu, kas sākas ar cieņpilnu attieksmi pret karogu, himnu un centieniem saglabāt mūsu kultūras mantojumu, aktīvu vēršanos pret Latvijas valstiskuma noniecināšanu.
8. No sirds Latvijai
0
9. "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
0
10. Attīstībai/Par!
Dziesmu svētki, laikmetīgā kultūra, uzticami mediji, spēcīga valstiskā piederība un demokrātiskā līdzdalība veido modernas Latvijas garaspēku.
divkāršot Valsts Kultūrkapitāla finansējumu.
11. Latvijas Reģionu Apvienība
Mēs esam par Latvijas iedzīvotāju tiesībām saglabāt ierasto dzīvesveidu, latviešu valodu, kultūru un tradīcijas.
12. Latviešu Nacionālisti
Kultūras, mākslas un sporta pieejamība ikvienam. Nacionālās kultūras un mākslas objektus par Latvijas vai Eiropas līdzekļiem prioritāri būvēt vai restaurēt ārpus Rīgas.
13. Jaunā VIENOTĪBA
0
14. Par Alternatīvu
0
15. Politiskā partija "KPV LV"
0
16. Zaļo un Zemnieku savienība
Attīstīsim kultūras dzīvi visā valsts teritorijā, atjaunosim stabilu Valsts kultūrkapitāla fonda finansējumu.
 
 
( Post a new comment )
iokaste[info]iokaste on August 11th, 2018 - 08:43 am
10. un 12. ir savs neliels redzējums. Bet kopumā gribētu nopietnāku pieeju programmām. Tāda sajūta, ka tās rakstījuši ierēdņi, nevis dzīvi ieinteresēti cilvēki.
(Reply) (Thread) (Link)
thel[info]thel on August 11th, 2018 - 05:23 pm
Tas gan.
(Reply) (Parent) (Link)