Es gan esmu neliels Stīva pēcnāves fans. Es gan nelietoju nevienu Apple produktu, tāpēc tas nav saistīts ar tehnoloģiskiem sasniegumiem, bet kā cilvēks viņš ir interesants. Pirmkārt, viņš darīja, ko gribēja un kā gribēja un ar to arī guva panākumus. Viņam nebija citas autoritātes kā tikai viņš pats. Žetons viņam par uzdrīkstēšanos, oriģinalitāti un sava ceļa iešanu nevis sekošanu baram.
Vai viņš bija ģēnijs? Es negribu ne piekrist, ne noliegt. Nosaukt kādu par ģēniju nozīmē cilvēku iecelt dieva kārtā, kas nav pareizi, jo noliedz cilvēcību. Ģeniāli atklājumi ir stāvēšana uz agrāko ģēniju pleciem. Ikviens ir atkarīgs no vides, kurā viņš ir audzis un darbojies. Attīstība ir inkrementāla un dažreiz vajag tikai uzdrīkstēties domāt vai darboties progresīvāk. Tāpat radošais ģēnijs nozīmē eksperimentēt. Ir ļoti daudz cilvēku, kas eksperimentē, bet nesekmīgi, līdz kāds atrod kaut ko labāku. Bet tā var būt tikai veiksme, un tie pārējie, kas mēģināja, bet kuriem nesanāca, ir pelnījuši tikpat daudz atzinības, jo viņi parādīja veidus, kas nedarbojas, kas arī ir svarīgi.
Stīvs noteikti nebija dievs, viņas piemita visas cilvēciskās vājības, viņš bija arī liels džērks, ja saprotat šo vārdu. Arī Einšteins krāpa sievu un atdeva savu ārlaulības meitu adopcijā un nekad par viņu neinteresējās. Bet tieši ar šo cilvēcību Stīvs arī iedvesmo. Nav labi būt džērkam, bet tas, ka viņš aizrautīgi līdz perfekcionismam nodarbojās ar savu gadžetu radīšanu, darīja viņu laimīgu. Ja tev savs ceļš dzīvē aizrauj, tad vari atļauties būt muļķis sabiedrības vērtējumā.
beigtas lapsas memuāri - Post a comment
dirsne un ņemte (c) P.B.
karuna (karuna) wrote on November 27th, 2011 at 07:04 pm