M13 0GW

Recent Entries

Svens

View

Navigation

Skipped Back 20

February 16th, 2012

Izmaiņas NERTEN Kurzemes tūres programmā

Add to Memories Tell A Friend
Lūdzu mazu uzmanību.
Tā nu ir sagadījies, ka etīžu teātra NERTEN Kurzemes tūres programma ir piedzīvojusi nelielas pēdējā brīža izmaiņas.
Tas nav nekas traks, vien tāds sīkums, ka Talsu uzstāšanās notiks Ciparnīcā, Lielajā ielā 30.
Bet viss pārējais - pa vecam.

Lūk apdeitota afiša:


February 10th, 2012

Lieliski, viss ir izdomāts!

Add to Memories Tell A Friend
Mēs te pirms kāda laika spriedām par lasīšanas preferencēm un literatūras klasifikāciju vispār, un nonācām pie secinājuma, ka ideāls grāmatplaukts ir tāds, kurm piemīt trijstūra vai piramīdas forma, un kurā literatūru var attiecīgi klasificēt pēc savas personīgās vērtību skalas.
Bet tad es aizdomājos, ka šāda konstrukcija nebūt nav ideāla, jo sliktai literatūrai tajā ir atvēlēts ievērojami vairāk vietas. Jo sliktāka, jo vairāk, un tas nekam neder.

Tad nu lūk šodien es sapratu - ideālais grāmatplaukts nav vis vērtību piramīda, bet gan šāda, lūk, konstrukcija:

Tagad atliek to sakārtot un sa-color-kodēt pa žanriem.


February 9th, 2012

Dzīves mistērijas

Add to Memories Tell A Friend
Biedri matemātiķi!
Kāpēc filmās rāda, ka dažādas sarežģītas formulas raksta un risina uz stikla? Vai pie mums fizmatos arī tā dara? Neticu.

January 27th, 2012

Maukas

Add to Memories Tell A Friend
Grūvšārks iepriecināja:


Nu vai nav lieliski, nu?

January 26th, 2012

Add to Memories Tell A Friend
Kā zināms, neviens cilvēks nav absolūti simetrisks. Lūk, vakar veicu šādu eksperimentu. Tāds es esmu pilnā pretskatā, vesels un nedalīts, un sastāvošs, tātad, no divām pilnīgi atšķirīgām smadzeņu puslodēm:


Cilvēks ar divām manām humanitārajām puslodēm tātad izskatās šādi:


Bet šeit - mana eksaktā pasaule visā savā pastulbajā krāšņumā:


Jā, un uz to sākotnējo bildi vairs nevaru normāli paskatīties.
UPD: Starp citu jāpiemin, ka bildes autors ir lieliskais fotogrāfs Artūrs Kondrāts, all respective credit goes to him.

January 18th, 2012

Iesaku

Add to Memories Tell A Friend
Nav nekas jauns, bet tā kā es lielāko daļu lietu uzzinu pēdējais, padalīšos arī sajūsmā par Borisa Grebenščikova autorraidījumu Аэростат.

January 11th, 2012

Uzmanību, konkurss!

Add to Memories Tell A Friend
Cienījamās dāmas un godātie kungi, jūsu uzmanībai atjautības, erudīcijas, intuīcijas, vai arī kādas citas labas īpašības tests.
Kurš no jums zina, kas ir šie cilvēki zemāk redzamajā attēlā?

Uzmini nu.

January 10th, 2012

Ubuntu

Add to Memories Tell A Friend
Kā ir ar Ubuntu? Vai kāds no jums lieto?

Padalieties, lūdzu, pieredzē. Piemēram, kādiem ikdienas uzdevumiem jūs to lietojat, un vispār, kādas atsauksmes?

Ar katru dienu aizvien vairāk aizdomājos par migrēšanu uz Linuxu.

December 16th, 2011

Jeļcina rīts

Add to Memories Tell A Friend
Šorīt, izdzirdot modinātāju, viss nez kāpēc bija skaidrs - sapratu, ka man zvana Jeļcins, lai sauktu uz savām vēlēšanām. Velns parāvis, kāpēc viņš neliek man mieru, nodomāju, viņš taču zina, ka mani tas it nemaz neinteresē, būtu tak ļāvis mierīgi pagulēt! Nolēmu, ka necelšu, bet pēc desmit minūtēm Jeļcins zvanīja vēlreiz.
Šāds, lūk, rīta cēliens.

December 7th, 2011

Piekasīšanās pie vārdiem.

Add to Memories Tell A Friend
Viens no ļoti retajiem gadījumiem, kad no visas sirds gribās nodoties latviešu nacionālajam sporta veidam ar nosaukumu "piekasīšanās pie vārdiem" ir tad, kad kaut kur izlasu vārdiņu "filozofija". Es piederu pie tās komandas, kas vienmēr saka un raksta "filosofija", lai gan pēdējā laikā izskatās, ka esam cietuši pārliecinošu sakāvi. Un tomēr būtu grūti nepiekrist, ka "filozofija" izklausās gluži tā pat kā "konzervatorija", "Zaulkrasti", "zeksīgs" un "abzolūti".

Un pie kuras kategorijas piederat jūs, ja tas vispār ir svarīgi?

December 5th, 2011

Jaunumi Latvijas kinoindustrijā

Add to Memories Tell A Friend
Bet tikmēr mēs ar Lindu un Henriku jauki pasēdējām virtuvē, padzērām absintu labākajās avangarda tradīcijās un uzņēmām īsfilmu "Rue de L'industrie", kurā, visa cita starpā, ir arī negaidīts sižeta pavērsiens un laba mūzika.

Un vēl pirms kāda laika mēs uzņēmām vēl vienu filmu, kas saucas "James".

Tādēļ novēlam jums patīkamu skatīšanos un visu pārējo.

November 22nd, 2011

Šovakar!

Add to Memories Tell A Friend


NabaKlab, 20:00, Ls 2. Tikai jaunas etīdes, starp citu par putniņiem.

November 21st, 2011

Opā

Add to Memories Tell A Friend
Vakardienas noslēgumā redzējām visnotaļ stindzinošu skatu.

Uz tā tiltiņa, kas pāri kanālam, tajā vietā, kur valdemāra iela, nacionālais teātris un tādā garā, tur ir staro rīgas objekts - spīdīgas tādas ziftiņas, varbūt esat redzējuši, kas atspīd ūdenī. Ļoti patīk maziem bērniem, jo izskatās, ka atspulgi tiešām peld pa ūdeni, ņemās gar kanāla krastiem utt.
Vārdu sakot, stāvam, skatāmies, visapkārt klusums, un tad pa ielu mūsu virzienā nāk kāds tēvs ar mazu bērnu, satuntuļotu kažokos, šallēs un cepurītē ar lentu. Un pēkšņi tas tēvs to dēlu strauji un ar skaļu kliecienu: "OPPĀ!!!" atrauj no zemes, atvēzē platā rādiusā un lielā ātrumā laiž pāri margām. Uz sekundi esam sastinguši, gaidām "plunkš", bet plunkš nenotiek, jo bērns stāv uz platās akmens margas.
Visi klātesošie smej, bet mēs Visskaļāk.
Šāda, lūk, ainiņa.

November 18th, 2011

Diski un partīcijas

Add to Memories Tell A Friend
Alise Freindliha ir tik lieliska aktrise, ka reiz, kādā vājuma mirklī, es nodēvēju savu ikdienā visbiežāk lietojamo cieto disku vārdā "Freindlihas Kundze" un nodzīvoju ar to turpmākos četrus gadus.
Pēc tam sistēmā kaut kas nodega, kā nu tas mēdz gadīties, un mēs ar datormeistaru Vladimiru kopīgi veicām masīvu informācijas saglābšanas kampaņu. Visi faili no "Freindlihas Kundzes" tika atgūti. Kopš tā brīža ir pagājuši divi gadi, un cietais disks saucās "Freindliha Reloaded".

Pastāstiet, kādus vārdiņus, izņemot SYSTEM(C:) un DATA(D:) jūs dodat saviem cietņiem?

November 11th, 2011

NERTEN

Add to Memories Tell A Friend
Labdien, dārgie draugi!
Daru zināmu, ka etīžu teātris NERTEN ir atpakaļ pilnā sastāvā un tuvākajā laikā atkal rādīs jums jautras un brīžiem arī ne tik jautras etīdes.


Šoreiz būs divas izrādes pēc kārtas, viena 15. novembrī, un vēl viena 22. novembrī.
Nu, kaut kā tā.
Esat laipni gaidīti.

October 14th, 2011

Add to Memories Tell A Friend
Bet kamēr mēs te sēžam, tikmēr Krievijā, kādā saulainā kūrortā ar jahtklubu un skaistu nosaukumu Pirogovo, katru gadu notiek vērā ņemams alkosammits.
Pavisam nesen arī bija, tik vien kā 6. oktobrī.

Starp citu, Baltajās naktīs taču arī kaut kas tāds ir noticis Andrejsalā, vai ne? Tur bija tāda ļoti kreatīva radoša apvienība, kas dzina, tirgoja, stāstīja un vispār bija ļoti patīkami un harizmātiski jaunieši. Es viņus vēl redzēju arī kādā izstādē Tallinā. Varbūt jūs zināt, kā šo apvienību sauc un ar ko tā patlaban nodarbojas?

Cheers!

October 12th, 2011

Breaking Bad

Add to Memories Tell A Friend
Visiem, kas skatās/skatījās Breaking Bad, varu pateikt, ka noslēdzošā sērija manuprāt nudien visu ļoti veiksmīgi noslēdz. Patīkami, ka stāsts tiešām ir baidzies vispiemērotākajā brīdī. Šobrīd laist gaisā vēl vienu sezonu būtu nepiedodams noziegums.

Un vispār, nekādus seriālus vairs! Nafig. Dzīve jau tā ir pārāk īsa.

October 11th, 2011

Add to Memories Tell A Friend
Gribēju jau rakstīt lielo atskaiti par izgājušo vīkendu, bet Apolinērs par to jau gandrīz visu uzrakstīja, izlaižot tikai to faktu, ka mēs ļoti jautri peldējāmies jūriņā ar pašdziedātu "Jefferson Airplane" pavadījumu un mācījāmies skriet sprintu, no kā vēl vakar sāpēja augšstilbi. Atliek vien viņam pieplusot.

September 27th, 2011

Daiļās mākslas

Add to Memories Tell A Friend
Es tak zināju, ka augstākā izglītība mākslas sfērā nevar neatmaksāties! Skat, kādas iespējas paveras:

"Требуется художник нарисовать четыре радиуса на потолке. (Разметка для электриков-лампочки ставить)"

September 17th, 2011

Conclave obscurum. Karstā šokolāde un stjuardeses žēlums.

Add to Memories Tell A Friend
Es pamodos četros naktī tumšā, tumšā istabā. Pirmais, ko nekādi nevarēju saprast - kāpēc man ir tik ērti un kāpēc es esmu viens pats? Ierastais logs joprojām bija kreisajā pusē. Es pastiepu roku, lai iedegtu lampu uz naktsgaldiņa, bet pirksti atdūrās pret tukšumu. Lampas nebija savā vietā, un arī naktsgaldiņa virsma bija mainījusies no smalkām koka redelēm uz platu, līdzenu paneli. Aptaustīju gultas malu. Metālu bija nomainījis koks. Pavēros nakts melnumā. Es nespēju saprast, kur atrodos.

Aizvakar stūra veikala pārdevējs, trīsdesmitgadīgs musulmanis Šebazs ar mīlīgām acīm un lauzītu angļu valodu, izdzirdējis, ka dodos projām, uzdāvināja man šokolādīti. Protams, ka līdz ar visām neskaitāmajām lidostas sekjuritī pārbaudēm un tamlīdzīgām lietām šokolādīte izkusa, un es par to atcerējos tikai lidmašīnas salonā, kad jau bija par vēlu. Nedaudz padomājis es pielīmēju to ar skoču pie iluminatora malas, no kurienes pūta viegls vējiņš. Jā, starp citu no lidmašīnas iluminatora, kas atrodas uz avārijas izejas, tiešām pūš, neraugoties uz visu hermetizāciju un tā. Nezinu, kā to izskaidrot. (Es vienmēr ieņemu vietu pie avārijas izejas, jo tā ir vienīgā, kur var daudzmaz ērti izstiept kājas.) Bet tātad šokolādīte, ja. Pēc brīža pamanīju, ka stjuardese ar uzkodu un dzērienu ratiem skatās uz mani un pie loga rāmja pielīmēto šokolādīti ar neviltotu žēlumu. "Ziniet, mums, ja kas, ir tieši tādas pašas šokolādes", viņa bikli piebilda. Es atteicu, ka nevajag, un ka lai labāk atnes man konjaku, jo mana šokolāde tūlīt būs atgriezusies cietā agregātstāvoklī. Protams, ka konjaka viņiem nebija.

Bet nu jā, es esmu atpakaļ Rīgā.
Powered by Sviesta Ciba