Izskatās, ka notikumu gaita ievirzās agresoram ierasti labvēlīgajā gultnē. Tagad spriež nevis par to, kā agresoru sodīt un kāda kompensācija pienāktos upurim, bet gan kā pierunāt agresoru nesteigties tik ļoti, varbūt mazliet atpūsties, un, kas zina, varbūt kaut ko no salaupītā atdot atpakaļ. Prognozējamais iznākums ir apmēram tāds, ka vēl kādu brīdi Krievija turpinās nostiprināties un paplašināt sagrābto (iespējams, iebrūkot Ukrainas austrumos) tad pēc kāda laiciņa sāksies sarunas, kuru gaitā aktivitātes pakāpeniski norims, līdz beigās puses vienosies, uz kādiem tad nosacījumiem Krievija varētu atkāpties, pēc kam rietumnieki ar starojošu smaidu sejā dosies mājās, Ukraina izpildīs nosacījumus, bet Krievija paliks, tur, kur ir. Laupītājs ir brīvībā? Salaupīto tā arī neatdeva? Toties re, nazi vairs nevicina! Nu, ko gan jums vēl vajag?
Taču, ja Rietumos šobrīd un pēdējos divdesmit gadus pie varas nebūtu izcili lupatas, Ukrainas krīzi ātri varētu atrisināt, paņemot Krievijas PEPu sarakstu, papildinot to ar Krievijas lielo valsts uzņēmumu vadību un varas partijas funkcionāriem, un visiem, izņemot diplomātus, liedzot tālāku uzturēšanos vai iebraukšanu (sanāks Magņitska saraksts++), kā arī, bet laikam jau vispirms, iesaldējot šo PEPu un Krievijas valsts uzņēmumu aktīvus ārzemēs. Iesākumā dodot, teiksim, trīs mēnešus, lai krievu armija atkāptos vai nu uz savām kara bāzēm, vai uz Krievijas teritoriju. Ja tas nenotiek noteiktajā termiņā – konfiskācija un permanents iebraukšanas liegums. Un, ja nu sākas kaut kāda knibināšanās ap gāzes vada krānu vai citi jociņi, paliek vēl tiešas ekonomiskas sankcijas.
Wishful thinking, taču interesanti, ka Krievijas parlamenta augšpalātas vienotais balsojums par „atļauju” Putinam izmantot armiju Ukrainā nav bijis tik vienots, kā varētu šķist pēc pirmā acu uzmetiena:
http://irek-murtazin.livejournal.com/1147735.html, un šāda fenomena vienkāršākais skaidrojums ir, ka balsojumā nepiedalījās (un pat nereģistrējās) tie senatori, kas ir nopietni noraizējušies par to, ka zaudēs savus aktīvus ārzemēs vai vismaz nevarēs tiem piekļūt. Jā, optimisti saka, ka tas varētu būt šķelšanās sākums Krievijas elitē. Nu, optimisti paliek optimisti, un kas gan turienes parlaments par eliti.