11:33 am - kas ir filozofija?
izvairos, bet tomēr interesē. neesmu saņēmis saprotamu atbildi, iespējams, vajag attīstīties, lai saprastu. filosofijai ir vērtība, tāpat kā reliģijai, psihoanalīzei un horoskopiem. bet kāda tā ir?
patlaban liekas, ka sekmīgi filozofi rada jautājumus un izteicienus. ko vēl?
neaizmirsti ka tieši no filosofijas ir radušās ģeometrija, loģika, tā pati psiholoģija, vispār liela daļa zinātņu. filosofi meklē un risina problēmas
Varētu piemēru, kā no filosofijas radās ģeometrija? Esmu aizmirsis :-) Psiholoģija kā zinātne, manuprāt, neradās no filosofijas, kaut arī filosofiem ir interesējusi psihe un zinātnte.
ģeometrija kā zinātne pirmo reizi parādījās pie grieķiem & ar to nodarbojās filosofi. kad tā bija pietiekami izpētīta un nostabilizējusies vai whatever, tā no filosofijas vnk atdalījās kā patstāvīga nozare, tāpat kā tas notika ar grieķiem, Dekartu utt. un psiholoģiju. utt.
tur jau tā lieta ka filosofi ļoti daudz ko ir problematizējuši un aizsākuši pētīt, neviens jau agrāk tāpat randomā neizdomāja, ka davai es tagad uztaisīšu zinātni par to un šito (tagad jau pieņemu ka var arī tā)
grieķi atdalījās no filosofijas vai filosofija no grieķiem? :)
"ģeometrija kā zinātne pirmo reizi parādījās pie grieķiem & ar to nodarbojās filosofi"; varētu citātu? un kas ir filosofs?
es esmu lasījis, ka filosofija un zinātne kā vārdi tiek lietoti vienlaikus. iepējams, senāk tā bija. bet vai to var likt kopā ar zinātni mūsdienu izpratnē?
jesus
un par zinātni to nevar saukt, ja nu vienīgi cilvēks nesaprot, kas ir zinātne
piektdienas vakars. man skaidrāks nepaliek.
piemēram, no tevis rakstītā varētu iespaidoties un pārsteidzīgi secināt, ka tā kā ir izsenis manīts, ka gudriem cilvēkiem patīk filosofēt, tad filosofēšana noved pie gudrības. bet tā gluži nav.