March 1st, 2017


pajautaa
[kaukau]
06:26 pm - grammar nazi
-Tu neesi nosalis?
-JĀ, neesmu
-NĒ, neesmu

Kā ir pareizāk atbildēt - 1. vai 2. veidā? Kādēļ? Lūdzu, pēc iespējas izsmeļošāk, jo pati arī jaunajā, oranžajā gramatikas grāmatā neatrodu atbildi..

Man pašai labāk izklausās ar nē, bet neprotu pamatot.

(2 comments | komentēt)

pajautaa
[iive]
03:06 pm - Trokšņi gāzes katlā
Labdien, Ciba!
Situācija tāda – pēdējās dienās radiatori trokšņoja ar burbuļošanas, tecēšanas, klabēšanas un grabēšanas skaņām. Šodien atgaisojām radiatorus visās istabās, un tagad no gāzes katla sāka nāk vēl skaļāki trokšņi, kaukšana, grabēšana, spēcīga svilpošana. Skaņas parādās, gan lietojot silto ūdeni, gan aktivizējoties apkurei (apkure darbojas pēc termostata).
Rudenī katls bija sācis tecēt un meistars iztīrīja katla filtru un nomainīja dažas detaļas (paprasīja par to 150 eur). Katls ir Junkers ražojums.
Kas varētu būt par vainu?

(3 comments | komentēt)

February 28th, 2017


mindbound
10:32 pm - Future Day 2017

Latvijas Transhumānistu asociācija jau trešo gadu svin Nākotnes dienu. Visi interesenti ir laipni aicināti.

Poll #20962 Nākotnes dienas svinības (2017)
Open to: All, results viewable to: All

Vai plāno ierasties?

View Answers


3 (37.5%)


4 (50.0%)

Vēl nezinu
1 (12.5%)

P.S. Atvainojos visiem par izziņošanu burtiski pēdējā dienā.


Current Mood: awake
Current Music: Cryobiosis - Within Ruins: The Corridors Beneath

(11 comments | komentēt)

pajautaa
[dominika]
11:46 am
Palīdziet atcerēties - bija tāda 90. gados izdota bērnu grāmatiņa, mīkstos vākos, brūnā krāsā, ar zīmējumu uz vāka - iekšā bija 2 stāsti, viens no tiem par puiku, kas dzīvo pilī un tās pagrabā aiz malkas grēdas atrod noslēpumainas senlaiku ejas. Kas bija autors un/vai kā sauca šo stāstu?

(3 comments | komentēt)

pajautaa
[nebukadnecars]
11:32 am
vai restauratorus Latvijā māca tikai RCK un LMA?

(6 comments | komentēt)

February 27th, 2017


pajautaa
[antijahve]
10:58 pm - Ētiskā un dabai draudzīgā iepirkšanās
Klau,

Es te tā aizdomājos par iešanu uz lielveikaliem un sapratu, ka laikam ir jēdzīgāk tomēr atbalstīt mājražotāju tirgū, jo viņš vairāk piķi tādā veidā dabūs, nekā caur rīteilu + viņi nemet ārā nesmukos/šķībos dārzeņus un augļus + noteikti, ka ir garšīgāks un krutāks tas dārzenis, jo sezonā tepatās izaudzis bez vešanas pāri okeānam or smth.
Tā patiešām sanāk vai arī es esmu pārskatījusies organic/ethical/blabla youtube videos?

Un ja tā ir, tad vai ir jēdzīgāk pirkt arī piem lēcas, melones, rīsus (t.i. lietas, kas LV neaug) tirgū vai arī tomēr rimčiks šajā situācijā ir ētiski/dabai draudzīgi ok?

Nevaru kkā atrast normālu infu, bet ļoti interesē domāt līdzi par to, kur un kam dodu savu naudu apmaiņā pret labumiem.
Ir jums kādas pārdomas?

(22 comments | komentēt)

pajautaa
[atheist]
09:14 am - Pašvaldību vēlēšanas ārzemēs
Mēģināju internetā sagrābstīt informāciju, vai un kā tas darāms, bet neko daudz svaigāku par 2014. gadu īsti neatradu. Ja pareizi saprotu, ārzemēs esošie var balstot tikai par Rīgas sarakstiem. Tas mani pārāk neuztrauktu, bet kur un kā es to varu izdarīt un vai man tas kaut kur jāpiesaka iepriekš? Ja tas kaut ko maina, konkrēti interesētu balsošana Parīzē.

Paldies!

UPD: Sazinājos ar CVK un te ir atbilde, ja nu kādam noder.

Paldies par Jūsu interesi piedalīties pašvaldību vēlēšanās, tomēr piedalīties šajās vēlēšanās, uzturoties ārvalstīs, nebūs iespējams.
Pašvaldību vēlēšanās iecirkņi ārvalstīs netiek veidoti, jo katra pašvaldība ir atsevišķs vēlēšanu apgabals. Pavisam ir 119 vēlēšanu apgabali, kuros katrā ir savi deputātu kandidātu un vēlētāju saraksti, un iepriekš nav zināms, kuru pašvaldību vēlētāji varētu vēlēties balsot attiecīgajā ārvalsts iecirknī.

Arī nobalsot pa pastu pašvaldību vēlēšanās nevarēs. Lai gan Centrālā vēlēšanu komisija pagājušajā gadā sagatavoja un iesniedza šādu priekšlikumu parlamentā, parlaments to neatbalstīja.

Līdz ar to piedalīties 3.jūnija pašvaldību vēlēšanās Jums varētu būt iespējams tikai tajā gadījumā, ja būsiet Latvijā kādā no iepriekšējās balsošanas dienām – 31.maijā, 1. vai 2. jūnijā.

(11 comments | komentēt)

February 26th, 2017


pajautaa
[pogagaa]
01:55 pm - Pārvākties uz citu valsti ES
Noteikti neesmu ne pirmā, ne vienigā, kam ienācis prātā pārvākties uz citām zemēm. Internets man piedāvā tikai šausmu stāstus, kā tad nu tur īsti ir, bet tas, ko es meklēju, ir jauki sastrukturēta informācija, varbūt pat kāds likumiņš par to, kas tad īsti jādara dokumentu ziņā.

Pārvācos uz Vāciju, bet neticu, ka Latvijā nekur nav jāierakstās, jāpierakstās, varbut kādam kāds aizbraukšanas nodoklītis jāiemaksā :)

(12 comments | komentēt)

mindbound
03:18 am

Kohs et al. no Allena institūta peļu smadzenēs atklājuši trīs claustrum apgabalā sakņojošamies neironus, kuru arbors aptver lielāko daļu smadzeņu garozas, iesniedzoties “lielākajā daļā vai visos tajos smadzeņu apgabalos, kas saņem informāciju no maņām un vada kustības”, tulkojums mans.

Pagaidām nav zināma šo neironu funkcija (vēl nav nopublicēta pat pilna morfoloģija un gēnu ekspresija), bet, ņemot vērā to, ka claustrum ir empīriski saistīts ar apzinātiem smadzeņu stāvokļiem, ir iespējams, ka šādi “visaptveroši” neironi varētu kalpot par globālās darba telpas sinhronizācijas līdzekļiem, ar starpneironu trūkumu panākot īpaši ātru signāla pārraidi starp savstarpēji attāliem garozas apgabaliem.

Nākamie soļi: noskaidrot, vai cilvēku smadzenēs ir atrodams kas līdzīgs, noskaidrot, cik lielu claustrum neironu proporciju sastāda šī tipa neironi.


Current Mood: awake
Current Music: Alphaxone & protoU - Stardust: Returned

(komentēt)

February 25th, 2017


pajautaa
[kini]
07:08 pm - santehniķis
Meklēju labu santehniķi Rīgā, Centrs/Grīziņkalns. [Diskusijas par šo tēmu skatījos, bet aizdomas, ka 2011.gada ieteikumi varētu būt pavecojuši.]

(2 comments | komentēt)

gedymin
12:36 pm
Skolā vajadzētu mācīt garīguma pamatus. Ar to manuprāt ir līdzīgi kā ar kritiskās domāšanu, attiecībā uz kuru visi jau sen apgalvo, ka vajadzētu to mācīt (kaut arī es vēl neesmu sapratis, kas tieši ar to tiek domāts) - garīguma izpratnes sabiedrībā trūkst.

(64 comments | komentēt)

February 24th, 2017


mindbound
10:40 pm
Brains, on average, have worse bugs than computers and are currently much harder to patch. This seems to be a reasonable heuristic when thinking about automation, jobs, etc., incidentally also about WBE as a desideratum.
Current Mood: awake
Current Music: Alphaxone & protoU - Stardust: Sub Signal

(komentēt)

mindbound
05:21 pm

Lasāmvielas kombo: Mecingera “Being No One: The Self-Model Theory of Subjectivity” un Vatsa “Blindsight”.

... tālāk ... )
Current Mood: working
Current Music: Alphaxone & protoU - Stardust: Consumed

(komentēt)

pajautaa
[tvarj]
02:25 pm - tiem, kas ir bijuši
cik prātīgi ir doties uz Labieša organizēto Meteni kopā ar četrgadnieku sestdienas dienā? tur bērniem būs, ko darīt vai arī tas ir pasākums sūriem, alu dzerošiem vīriem (un sievām)

(9 comments | komentēt)

pajautaa
[scaramouche]
01:55 am
Cik maksā uzbūvēt vidēji lielu māju? (Neskaitot zemes cenu)

(7 comments | komentēt)

February 23rd, 2017


pajautaa
[10m_zem_uudens]
02:11 pm - ģitāras un lidojumi
oficiālie pamatvarianti ģitārām un lidojumiem ir zināmi,
bet varbūt kāds no cibiņiem zina / ir saskāries / izmēģinājis it kā pastāvošo Eiropas regulu, kas atļauj ienest ģitāru salonā un pārvadāt par brīvu, ja ir kaut viena brīva vieta?

*interneti tik viegli nepadodas tādas "oficiālās regulas" atrašanai pagaidām*

(11 comments | komentēt)

February 22nd, 2017


pajautaa
[malvine_truse]
01:09 pm - draudzības monitors
hey džeki, kāpēc cibas draudzības monitors neiet?

(9 comments | komentēt)

February 21st, 2017


pajautaa
[intenormal]
10:47 am - pārvadāšana
jāpārved mantas uz citu valsti ne gluži kosmiskā apjomā, bet drusku tā kā par daudz pasta pakalpojumiem - dažas kastes ar grāmatām, ģitāras un kombis, vinilatskaņotājs, šis tas no virtuves pričandāļiem.

kādu kompāniju varat ieteikt šādam projektam?

(12 comments | komentēt)

February 20th, 2017


pajautaa
[hilda]
05:54 pm - Gudrības zobi, Dzirciema ķirurģijas centrs
Gudrības zobs taisa šaizes, sazvanīju tieši Dzirciema ķirurģijas centra reģistratūru, teica, lai rīt nāk, piereģistrējas un gaida pie ārsta "uz vizīti". Aiz laimes, ka izdevās sazvanīt un sāpoša žokļa radīta debilisma, tā arī nepajautāju kā tad būs - vizīte nozīmē arī trr un pokš vai paskatīsies, pagrozīs galvu un pateiks - nāciet rīt?
Un cik tas prieks izmaksā, tas ar nav skaidrs.
Otrreiz zvanīt toč nav spēka.

Cibā taču visi to zina, vai ne?

Upd. Paldies, rēķinos ar 3 stundām un summu ne pārāk kosmisku.
Lai jums taisni zobi!

(28 comments | komentēt)

February 19th, 2017


mindbound
11:06 pm

The SUBNETS approach is directed to advance psychiatry beyond the realm of dialogue-driven observations and into the realm of therapy driven by quantifiable characteristics of neural state. In doing so, the program would create one of the most comprehensive datasets of systems-based brain activity ever recorded. [..] These models will be adapted onto next-generation, closed-loop neural stimulators that exceed currently developed capacities for simultaneous stimulation and recording, with the goal of providing investigators and clinicians an unprecedented ability to record, analyze, and stimulate multiple brain regions for therapeutic purposes.

Tur, kur ES HBP sasniedz izcilību teorijā un progresā uz pilnu smadzeņu emulāciju, ASV BRAIN iniciatīva sola līdzīga līmeņa specifiskākus tehniskos rezultātus ar, savā ziņā, ne mazāk tālejošām sekām.

Jācer, ka Trampa uzbrukumi zinātnei vai nu nevainagosies panākumiem, vai vismaz neturpināsies daudz tālāk par klimatoloģijas disciplīnu (kam tad būtu jāspēj kalpot par buferi un uzmanības piesaistīšanas zonu atlikušajā prezidentūras laikā), jo šī ar augstu varbūtību ir viena no neiroinformātikas un neirozinātnes trim proverbiālajām “Arhimēda svirām”. Izcēlums citātā mans.


Current Mood: [mood icon] blank
Current Music: Human Error - Endure Yourself: The Spiral Instinct

(komentēt)

Svešie

> Recent Entries
> Archive
> Friends
> User Info
> previous 20 entries

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba