October 2nd, 2014


mindbound
11:23 am
So, a patient diagnosed with Ebola in US was sent home afterwards. Because viral haemorrhagic fever is something you can just walk off. No quarantine, no containment, nothing of the circuit that has to be run in cases of lethal infectious diseases. I repeat, he was sent home. This is a level of disconnect that I just can't parse.
Current Mood: [mood icon] blank
Current Music: I:Scintilla - Optics: Machine Vision

(6 comments | komentēt)

October 1st, 2014


pajautaa
[gulafija]
07:44 pm - Darba devējs ārzemēs?
Cibiņi, noteikti daudzi no jums strādā ārzemēs vai darba devējs ir ārzemēs. Mans dārgais tagad mēģina legalizēties, bet nekādi netiekam gudri kā tad ir ar nodokļiem, ja darba devējs ir ārzemēs (šajā gadījumā British Virgin Islands), ko maksā viņi, kas pašam uz vietas jāmaksā? Netā atrodamā informācija ir ļoti neviennozīmīga, nevar neko saprast, šie protams arī deķīti velk uz savu pusi, jo negrib lieki neko maksāt. Lūdzu padalieties pieredzē, kā ir, ja paši esat uz vietas LV, bet strādājat kādam, kas ir ārpus ES, kas notiek ar sociālo/ienākuma nodokli?

(6 comments | komentēt)

mindbound
02:41 pm
A job where I get paid for doing research leaves me capable of doing more work (and sometimes - gasp! - even just living) after the day is done. A job where I get paid for trying to breathe new life into ancient bookkeeping software tends to suck out my brain and uses it as a moisturising sponge. Sample sizes - 3 and 7, respectively. Conclusions trivial.
Current Mood: working
Current Music: Deutch Nepal - Amygdala: A Swinging View From The Gallows

(komentēt)

pajautaa
[amberss]
01:14 pm
Sveiki, vai darbadevējs(grāmatvedis) var uzzināt,ka es papildus strādāju vēl vienā darbā? Paldies

(6 comments | komentēt)

pajautaa
[zvaigzniit]
10:24 am - klavieres
Labdien!

Māsa sāka iet mūzikas skolā klavieru klasē un esam nonākuši pie vajadzības pirkt klavieres. Pēc visādām apspriedēm ir izlemts, ka tās būs digitālās klavieres. Nekādu milzu naudu negribas (un nav) ieguldīt, jo tik pat labi dažs labs var kaut kādā brīdī pārdomāt un neko vairs nespēlēt. Ģimenē un paziņu lokā neviens neko no klavierēm īsti nesaprot, tāpēc varbūt kāds šeit var palīdzēt. Nekādas krutās funkcijas nevajag, tikai lai ir taustiņi un tie pedālīši apakšā un var iemācīties spēlēt. 
Vai šāds variants ir normāls/labs - klavieres ? Ir kaut kas labāks par līdzīgām summām? Uz ko lai skatās cilvēks, kurš vispār neko nesaprot no klavierēm, bet negrib nopirkt arī galīgi muļķīgas klavieres?
Jebkādi padomi par klavieru izvēli ļoti vēlami.
UPD Kādam ir pieredze ar sūtīšanu no ārzemēm? Izskatās krietni labāks piedāvājums un cenu atbilstība.

(15 comments | komentēt)

pajautaa
[zazazumm]
10:08 am
nu tad tā - par ko šogad jābalso? man interesē, lai kara gadījumā ietu bojā vismazāk cilvēku

(9 comments | komentēt)

September 30th, 2014


gedymin
08:48 pm
Lai nu kā citur būtu ar lapsām un citiem zvēriem pilsētās, man ir aizdomas, ka pusastoņus vakarā pārvietoties dažsimt metru pa pilsētas centru dzīvesvietas apkārtnē un pa ceļam satikt četrus zaķus - kaut kas tāds laikam iespējams tikai Zviedrijā.

(4 comments | komentēt)

pajautaa
[livia]
04:09 pm - roku krēms
Sveiki!

meklēju THE ULTIMATE roku krēmu LIELĀ TILPUMĀ- tādu, ko uzdāvināt bārmenēm turēšanai bārā, lai aukstajā laikā rokas nebojājas..- pašam krēmam jābūt ļoti labam, jo ir visi iespējamie apdraudējumi- roku dezinfekcijas līdzeklis, karsta trauku mašīna, auksts ūdens utt, tanī pašā laikā tādam, kas ļoti ātri iesūcas- pa cik jāturpina strādāt, lielais tilpums- lai stāv, vienmēr ir un miers.

Varbūt kāds var kaut ko no personīgās pieredzes ieteikt, lai zinu, uz ko skatīties ? Varbūt ir kādi pro krēmi, kas ātri iesūcas ?
Paldies!

(16 comments | komentēt)

pajautaa
[intenormal]
04:00 pm - atvaļinājuma nauda
šis jautājums tiem, kas bišku vairāk ko saprot no grāmatvedības un algu aprēķiniem.

jau kuro reizi, saņemot algu par mēnesī, kurā bijis atvaļinājums, redzu, ka kopējā summa ir mazāka nekā visus citus mēnešus. alga mums ir fiksēta. uzņēmums maziņš, visi draudzīgi. tādi aprēķini "sanāk" visiem, un priekšniece, kura rēķina algas - arī sev - nevar atrast nekādu izskaidrojumu.

algas lapiņā redzu, ka atvaļinājuma apmaksa ir iekšā, bet kopējais bruto cipars ir mazāks kā citus mēnešus.

nekādas slimības lapas nav ņemtas, bezalgas atvaļinājums arī nē.

bet konkrēti neto sanāk, piemēram, tagad septembrī ar četrām atvaļinājuma dienām par gandrīz 50 eiro mazāk nekā "normālā" mēnesī.

vai tā vajadzētu būt? vai arī mūsu uzņēmuma grāmatvedības aprēķinos pieļauta kāda kļūda?

(28 comments | komentēt)

mindbound
01:12 pm

Morally acceptable to Americans (%)
Death penalty 61%
Abortion 42%
Suicide 19%

I'm sure there is a charitable and fair way to explain this, that the Hanlon's razor applies here as well, that those people are not moral mutants etc., but here I am honestly baffled. Perhaps I'm simply too sparsely informed about the cultural memeplex of USA.


Current Mood: working
Current Music: Rome - Masse Mensch Material: Sonnengötter

(18 comments | komentēt)

chrono
01:25 am
[..]Vakarā pie manis bija atnākusi naktsnīgā būtne, kas smējās par manu neveiklumu un nespēju to saķert, kaut istaba, kurā atradāmies, bija paliela skapja lielumā. Es jutu atvieglojumu, dzirdot šo nepiespiestumu. Bija pagājis jau mēnesis, kopš manas acis vairs neredzēja un līdzcilvēku žēlums mani nogalināja ātrāk, nekā to būtu darījis alkohols vai salauzta sirds. Pie tam, es tā arī nebiju atzinies, ka manas redzes zaudējums nav nelaimes gadījuma rezultāts. Pie tā biju vainīgs es pats, pie tam, plānoti un apzināti.

Acis iepriekšējo mani bija darījušas aklu. Es redzēju, bet nespēju just. Skaistums, kas bija apakšā visam, blāvoja kā klusa melodija zem redzes skaļo un aktīvo vīziju izrādes. Dienas bija krāsainākas par krāsainām, bet vienatnē un klusumā es atcerējos tās kā haotisku jucekli, bez mērķa un vērtības. Nekas nebija pietiekoši perferkts, nekas nebija pat pietiekoši pusperfekts.

Es vienkārši tās izslēdzu. Un tagad es jūtos daudz labāk. Drīz es līdz galam noticēšu savām nakts vīzijām un trako nams tad mani gaidīs. Cerams, ka ēdina tur labi. Un ļauj gleznot. Man beidzot patīk gleznot, kad redzu, cik pasaule man apkārt tomēr ir skaista. Ak, Mēness jaunava, es dzirdu tavus smieklus un jūtu tavu saltumu. Arī tas tik uzgleznots un tad, varbūt, tu beidzot dosies manās rokās.[..]

(komentēt)

September 29th, 2014


pajautaa
[sauleszakjis]
11:33 pm - paviljons?
nē nē, ne zivju vai gaļas.
interesē, vai kāds šeit nav darbinieks iekš Paviljona?

(2 comments | komentēt)

gedymin
08:30 pm
Einstein understood the centralized mass media, and he was good at manipulating it, and at becoming a star. Uncharacteristically for a scientist, and despite his social isolation, he had very strong political skills. In the 1910s, he was famous among Berlin University students for his outspoken pacifism, more than for his science. He was offered the presidency of Israel. He made a much better media figure than other physics stars, like Dirac, who didn't talk, or Schrodinger, who openly had two wives, or Heisenberg, who was a geek's geek, or Bohr, who mumbled unclearly, or Pauli, who was an asshole. Einstein always had a pithy quote, and always exuded good humor.

If Einstein were a one legged foul-mouthed sex-offender, we would probably be celebrating 100 years of Poincare's special relativity, Planck's E=mc^2, Hilbert's revolutionary theory of gravity, the Smoulochowski fluctuation/dissipation relation, Compton and Millikan's bold photon hypothesis of 1919, Leo Szillard's letter to Roosevelt. This kind of crap happened in Germany when Einstein was politically out.

Brīdinājums: autors ir zināms kā cilvēks, kas reizēm gvelž sviestu.

(2 comments | komentēt)

pajautaa
[zazazumm]
06:47 pm
iesakiet cibiņus, kas raksta par bērniem, bērnu audzināšanu, ģimeni un tml :)

(17 comments | komentēt)

pajautaa
[az]
05:47 pm - subtitri
subtitru izveide 3 min garam video cilvēkam ar vidēji smagu tehnoloģisko atpalicību - ir vai nav mission impossible? Der jebkurš palīdzīgs padoms par lietu, paldies.

(3 comments | komentēt)

pajautaa
[masha_nje_vasha]
05:06 pm - bērni; darba intervija; cik daudz atklāt
Sveiki! Tā kā esmu tālu prom no šiem jautājumiem, lūdzu, apgaismojiet mani par situāciju mūsdienās ar CV, darba intervijām un bērniem.
1. Darba devējam liekas drošāk zināt, ka sievietei ir bērns (tātad lielāka cerība, ka stāvoklī uzreiz nepaliks) vai domāt, ka bērna nav (tātad nav riska, ka bērns slimos utt.)?
2. Ja CV redzams, ka 2 gadi nav strādāts algots darbs, labāk rakstīt tajā laikā, ka bērna kopšanas atvaļinājums bija vai arī uzsvērt daudzas citas lietas, kas paralēli paveiktas (studijas, darbs pašnodarb.statusā utt.) - labāk rakstīt visu kopā vai bērnkopību nepieminēt?
3. Vai šis viss augstāk minētais ir problēma tikai privātajā sfērā, vai arī valsts iestādēs izvēlas neņemt sievietes ar maziem bērniem?
Paldies!

(9 comments | komentēt)

pajautaa
[zimbardo]
01:18 pm - Zeme
Sveiki!
Meklēju iegādei nelielu (~200 m2)zemes pleķīti Rīgā (vēlams Āgenskalnā, bet ne dārziņu teritorijā). SS.lv nav tādas nestandarta lietas. Varbūt varat ieteikt kādu mākleri vai pašiem ir zināms kāds šāds piedāvājums.
Current Mood: [mood icon] bouncy
Tags:

(17 comments | komentēt)

pajautaa
[andris_k]
09:52 am - Atsauce dziesmā Tāls Parīzes radio
Meklēju Branžā dziesmu par rudmataino Žannu, kas zaudējusi vīru. Varbūt kāds zina, kas ir Branžā vai kā to uzrakstīt franciski?

(2 comments | komentēt)

September 28th, 2014


pajautaa
[sinamorata]
07:58 pm - grīdas dēļi
iesakiet kādu kantori, kur griezties pēc grīdas dēļiem.
ss.lv ir tik daudz, ka tur apjukt var. ideāli, ja kantoris var viņus uzreiz piegriezt vajadzīgajā garumā un vēl nobeicēt (ja to vispār ar grīdas dēļiem dara? nav ne jausmas, bet gribās lai smuki, tumši brūni). vēl ideālāk, ja tas viss par saprātīgu cenu.

(4 comments | komentēt)

pajautaa
[flog]
02:41 pm - drama
iesakiet kadu labu filmu/dramu par dzivi
paldies

(10 comments | komentēt)

Svešie

> Recent Entries
> Archive
> Friends
> User Info
> previous 20 entries

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba