February 12th, 2016


pajautaa
[nymph]
02:43 pm - Metāla skulptūras
Meklēju kādu mākslinieku/entuziastu Latvijā, kas veido metāla skulptūras recycled stilā no vecu mašīnu detaļām vai tamlīdzīgi - noderēs jebkāda informācija!
Tags:

(9 comments | komentēt)

mindbound
01:23 am

Gravitācijas viļņibeidzot oficiāli reģistrēti, iespaidīgs LIGO un Virgo komandu sasniegums.


Current Mood: awake
Current Music: Ainulindalë - The Lay Of Leithian: In Menegroth

(2 comments | komentēt)

February 11th, 2016


pajautaa
[sonnenwende]
04:09 pm
gan jau, ka jautājums malts un malts. vajag laptopu vai notebook(?) salona vajadzībām, respektīvi, internets un klausīties interneta radio. lētu un lai bez bremzēšanas var pārvaldīt e-kalendāru. ko varat ieteik?

(5 comments | komentēt)

pajautaa
[salviz]
07:35 am - mp3 mūsdienās
Kur mūsdienās var dabūt vecos labos mp3?
Interesē piemēram "Dzeguzīte"

(1 comment | komentēt)

February 9th, 2016


mindbound
11:02 pm

Izmantojot plastinācijas un krionikas kombināciju, izstrādāta metode, kas ātri un precīzi saglabā pilnu smadzeņu struktūru līdz atsevišķu sinapšu izšķirtspējai. Izstrādne ieguvusi BPF Small Mammal Prize balvu un projekts tiek ievirzīts nākamajā stadijā.

Focus now shifts to the final Large Mammal phase of the contest which requires an intact pig brain to be preserved with similar fidelity in a manner that could be directly adapted to terminal patients in a hospital setting. [..] This result directly answers a main skeptical and scientific criticism against cryonics – that it does not provably preserve the delicate synaptic circuitry of the brain. As such, this research sets the stage for renewed interest within the scientific community, and offers a potential challenge to medical researchers to develop a human surgical procedure based on these successful animal experiments.

Preses relīze, publikācija “Cryobiology” žurnālā (pilns teksts).


Current Mood: working
Current Music: Hungry Lucy - Pulse Of The Earth: Balloon Girl

(11 comments | komentēt)

February 8th, 2016


par_velti
[jeezinj]
10:02 pm - dīvāns
ieraksts ar bildi pazuda. rakstu vēlreiz.
atdodu izvelkamu stūra dīvānu sarkanā krāsā.
+ liels 1.75 x 2.25m
+ izvelkams ar veļas kasti
+ stūra daļā stingrs muguras balsts. ērti, lasot grāmatas.
- viena kāja ielūzusi. var saremontēt.
- sintētisks audums. elektrizējas.

ja interesē bilde, tad sūti sms vai whatsapp uz 28-321-331 ar epastu.
pašizvešana no Sarkandaugavas asap (vēlākais 3dien). pirmais stāvs. palīdzēšu iznest. dīvāns ir divdaļīgs.

(3 comments | komentēt)

mindbound
09:43 pm

Kārtējo reizi akūti izjūtu diennakts stundu nepietiekamību (vai iespēju uz laiku pavairot sevi vairākos eksemplāros).

BTW, vietējie bio/neiro cilvēki ([info]panacea?) – kā jūs tulkotu “dendritic spines”? “Sariņi”? “Dzelksnīši”? “Izaugumi”? Ja arī eksistē akceptēts latviskais tulkojums, tad līdz šim neesmu tādu atradis. Pats pagaidām sliecos uz “izaugumiem”.


Current Mood: working
Current Music: Funker Vogt - Blutzoll: My Innermost

(2 comments | komentēt)

gedymin
09:11 pm
Uz četriem mēnešiem esmu oficiāli kļuvis par zinātnieku LV. Aizdomājos, ka it kā jau zinātne - tas ir labi, bet labus selling pointus zinātnei LV vispārējās globalizācijas laikā atrast ir grūti. Zinātne ir dažāda - motivācija attīstīt inženierzinātni un citus praktiskos virzienus ir daudzmaz skaidra, tāpat kā arī tas ir skaidrs ar letoniku un citām lietas, ko neviens latviešu vietā nepētīs, bet par fundamentālo zinātni sabiedrībai vienmēr ir jautājums.

Izlasīju Stradiņa runu "Vai Latvijas Republikai ir vajadzīgi zinātnieki?", bet īpaši gudrāks nekļuvu. Kā politiķa runā, pateikts daudz kas, īsti nepasakot neko.

"Arī mazai valstij nedrīkst būt maza zinātne, sīka zinātne, dažos sektoros jāuztur pasaules līmeņa zinātne, bet atcerēsimies arī, ka dižkoki, lielās priedes neaug bez pameža, kuru laiku pa laikam paretina." - ok, pamatojums? valsts prestižs? iespējams, ka tā celšanai būtu finansiāli izdevīgāk ieguldīt sportā vai eirovīzijā, neesmu rēķinājis, galu galā, no patriotisma viedokļa nav īpaši svarīgi, vai citu valstu vidū izceļamies, piemēram, ar īpaši ātru šļūkšanu pa ledus reni vai jauniem atklājumiem obskūrās nozarēs.

"zinātne dod sabiedrībai kritisko domāšanu, dod sabiedrībai spriedumus, ne aizspriedumus, ir sabiedrības brieduma un profesionalitātes garants, ir savā ziņā demokrātijas un brīvdomības, kopā ar reliģiju arī ētikas garants, vismaz tam tā būtu jābūt. Tā ir aksioma – katrai civilizētai valstij ir jāuztur kaut neliela, bet sava zinātne." - šis šķiet ir tuvākais pamatojumam, bet arī būtībā ir emocionāls apgalvojums, kas maz pamatots faktos (ASV zinātne ir pati krutākā, bet tauta balso par Trampu, un ar zinātni nodarbojas pamatā imigranti).

BTW, Gnidrologam patiks šis citāts: "Zinātne būtībā ir amatnieka darbs [..] inovatīvā zinātne ir smalka, augstākā stila amatniecība šī vārda ideālajā nozīmē."

(3 comments | komentēt)

pajautaa
[orks]
07:14 pm - Latviešu filmas arzemniekiem
Labsvakars!

Kādas latviešu filmas jūs ieteiktu noskatīties ārzemju studentiem? Svarīgi, lai būtu pieejamas ar subtitriem angļu valodā. Tika izteikta vēlme pēc romantiskām komēdijām, bet es jau nobrīdināju, ka nekāda Holivuda te nebūs :) Ko piedāvāt?

(21 comments | komentēt)

pajautaa
[iive]
06:18 pm - Internet Accounts
Sveiki!

Izpirku darba makbuku. Iepriekš visus Internet Accounts pārvaldīju caur to adresi, kas bija mana darba adrese. Tagad šī adrese vai nu jau ir likvidēta vai tūlīt tiks likvidēta. Kā es varu uzlikt savu personisko e- pasts adresi par jauno adresi, caur kuru pārvaldīt interneta kontus? Man ik pa brīdim lec ārā pziņojums, no kura es neko nesaprotu, un arī settingos neredzu, kur to pārvaldes adresi nomainīt.

(7 comments | komentēt)

pajautaa
[pichshsh]
11:07 am - Meklēšana
Vai ir iespēja meklēt visos kopienas ierakstos? Kā?

(2 comments | komentēt)

February 7th, 2016


pajautaa
[zetinja]
09:19 pm - kukainis?
Kas tas varētu būt pa kukaini, kas rada mājas sienā tādu smalku, vienmērīgu čirkstoņu? Māja koka, iekšpusē riģipša apdare.

(14 comments | komentēt)

par_velti
[zebra]
04:34 pm - žurnāli
Atdodu kaudzīti žurnālu - 14.-15. gada žurnāli IR skaitā ap 50, dažiem nav vāki, krustvārdu mīklas atrisinātas, daži KLUBi, varbūt vēl kaut kas. Ja kādam vajag intelekta spodrināšanai, aplikācijām vai suņu vajadzībām. Imantā.

(3 comments | komentēt)

pajautaa
[217]
05:58 am
Varbūt kāds no jums ir dzīvojis Broklijā vai Foresthilā, SE Londonā un var pastāstīt, kā tur ir?

(komentēt)

February 6th, 2016


mindbound
06:20 pm

Šodien lasīts Facebook:

Ideja jaunam supervaronim: Quality Assurance Man.

Maskēts varonis, kurš nakts aizsegā vai, īpašos gadījumos, gaišas dienas laikā, ierodas pie grēkojušiem programmatūras, it sevišķi bibliotēku, autoriem, nesakot ne vārda, salauž tiem ceļus ar beisbola nūju un atstāj kartiņu ar bug reportu un fiksa termiņu.

QA Man, the hero we deserve. A silent static analyzer. A PEBCAK debugger. A watchful code coverer. A stringent regression testing automator. A code knight.

Also, FOAAS, natribu.org variants XXI gs. tehnoloģiskajām un kulturālajām vajadzībām.


Current Mood: awake
Current Music: Love Like Blood - An Irony Of Fate: In The Shadow Of The Sun

(12 comments | komentēt)

chrono
04:03 pm
Mēs mīlējāmies caur acu skatieniem, mēs mīlējāmies caur sadotajām rokām.

--------

Durham ir jauka, tipiskā angļu stilā būvēta un zaļa pilsētiņa. Katru dienu, pa ceļam uz universitāti, es sākumā dodos caur guļamrajonu, kas pildīts ar 2-stāvīgām ķieģeļu mājiņām, mauriņiem un pedantiski apcirptiem žogiem un krūmiem. Tam seko bruģētas ielas, kurās ik pa brīdim var vērot tīkama stila baznīcas un tālumā slejas Durham pils. Diez vai man ātri apniks šo pusstundu iet ar kājām, jo ainavas vienmēr šķiet nenogurdinoši patīkamas. Pirmā doma, kad ierados bija "ir tik silts un viss ir tik zaļš". Kā tas arī ir joprojām un gaisā jau vairākas dienas jūtams pavasaris. Protams, neiztikt bez lietus, bet pagaidām man ir veicies ar daudz saules. Lai arī pilsēta nav liela, universitāte garantē rosību tajā un visdažādāko krāsu un izskatu studenti piešķir šim nostūrim dzīvību, kas tik bieži pietrūkst mazpilsētām. Un man šī vieta patīk daudz labāk par Londonu.

--------

Vēl 12. dienas. IAMX un Norvēģijā vienā ir pārāk laba kombinācija, lai es nejustos ārkārtīgi sajūsmināts.

--------

Beidzot man apkārt ir cilvēki, kas orientējas manā tēmā un ir ar ilgstošu praktisko pieredzi tajā. Minūtes tamdēļ šeit ir svarīgas un es cenšos izmantot tās visas.

--------

Ienirt biezoknī, ko rada mūsu rokas un kājas. Izgaršot smaržu, kas plūst no katra centimetra ādas. Slīdēt ar mēli pār krūtīm, vēderu, mīksto uzkalniņu un tumši saldo tā turpinājumu. Būt agresīvam. Būt maigam. Kost, skrāpēt, apreibt no elsām, runāt, mīlēties atkal un aizmigt, lai secinātu, ka pats labākais rīta sākums ir nevis ar kafiju (vai tēju), bet ar otra silto ķermeni sev blakus.

(komentēt)

February 5th, 2016


pajautaa
[tikko_pamodos]
12:54 am - kaitinošais snobisms
Vai uz šīs pasaules ir kāds, kam nepatīk Imants Lancmanis?

(15 comments | komentēt)

February 4th, 2016


gedymin
05:10 pm
Autonomous driving's biggest problem is addressing all the corner cases--all the strange things that happen once per 10,000 or 100,000 miles of driving. Machine learning is good at getting your performance from 90% accuracy to maybe 99.9%, but it's never been good at getting us from 99.9% to 99.9999%
tieši tāpēc mašīnmācīšanās, uz statistiku balstītā tulkošana utt. "big data" metodes nekad nespēs notvert cilvēku ģenialitāti, jo pietiekoši daudz datu būs tikai par "vidējo cilvēku", par normas robežās esošiem sasniegumiem.

(6 comments | komentēt)

mindbound
02:08 pm

Pilnībā norobežojos no prof. Kalviņa teiktā (ja pārstāstīts korekti) un kā zinātnieks zinātniekam prasu pierādījumus, kas ņemtu vērā pašreizējos datus.


Current Mood: working
Current Music: Ugasanie - Eye Of Tunguska: Attempt To Contact

(27 comments | komentēt)

mindbound
07:01 am

Clearing senescent cells from the organism yields 35% lifespan increase, significantly delayed organ failure and reduced cancer and cataract risk in murine in vivo models.

Paper (full text), press coverage.


Current Mood: working
Current Music: Public Service Broadcasting - The Race For Space: E.V.A.

(2 comments | komentēt)

Svešie

> Recent Entries
> Archive
> Friends
> User Info
> previous 20 entries

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba