October 19th, 2017


mindbound
09:25 am
No vienas puses, pamodos ar galvassāpēm un kaudzi steidzamu e-pastu. No otras, izdevās padarīt > 40 rindu garu funkciju 600 reižu ātrāku (no 0.225312 s uz 363.434 μs) un 240 reižu vieglāku (no 930.47 k allocations, 714.314 MiB uz 40 allocations, 3.00 MiB), pārrakstot tajā 4 rindas.
Current Mood: working
Current Music: Triarii - Muse In Arms: Ode To The Sun

(2 comments | komentēt)

October 18th, 2017


pajautaa
[sonnenwende]
11:06 pm
Kādam vajag aviobiļeti Brēmene-Rīga-Brēmene? Bre-rix 15.11, rix-bre 22.11. Par velti, tikai vārds jāmaina loģiskā kārtā.

(komentēt)

pajautaa
[pichshsh]
11:05 pm - Dusmu terapija
Vai zināt kādu, kas Latvijā terapeitiski strādā tieši ar apspiestu dusmu sajušanu / saprašanu / izpaušanu?

(2 comments | komentēt)

pajautaa
[qgmr101]
10:10 pm - Vai ir pieejama Bokas jkdze?
Sveiki, bebri, sususuri, programmētāji, sliņķi (dzīvnieku suga) un citi zvēri.

Ir (subjektīvi) dažās daļās netīra māja (izlietnes, podi, grīda, nu viss šis te IRL stuffs), ... Vajaga "Bokas kundzi". Kura atbrauc un par (sa)mērīgi lielu samaksu vienk. ņem un iztīra.

Nav ko komentēt te komentos, ja ir laba "Bokas jaunkundze", vai jūties tāds/tāda, kurai savādā kārtā aptrūcies uz šo brīdi darbu, lūc informēt uz qgmr101@gmail.com.

P.S. Mopēds mans, sludinājums reāls, gumijas stiepšana nau, navda bišķi ir, māja tīrāma ir. Rajons: Pierīga. Attieksme: mierīga. Pozitīvas sadarbības rezultātā attiecības var tendēt pārvērsties sistemātiskās.
Current Mood: geeky
Current Music: J.S. Aurelius - God Sent Us [Brainwave mix 10/03/14] in Dark

(3 comments | komentēt)

pajautaa
[versatile]
12:24 pm - Mājas pasaules malā
Uz nedēļu vajadzētu noīrēt māju jūras malā / netālu no jūras. Der arī istaba viesnīcā, vai kaut kas tamlīdzīgs.
Kādam ir padoms, kā šādu ideju īstenot?
Internetus protu, bet tur izraktie varianti ir nedaudz, hm, sālīti. Seši simti par nedēļu šķiet par šerpu. Jeb, esmu smagi atpalicis no realitātes, un šādas cenas ir normālas?

(3 comments | komentēt)

October 17th, 2017


pajautaa
[likcepure]
06:30 pm - Japāna
Varbūt kādam ir labi ieteikumi, ko darīt Japānā? Ir mērķis būt Tokijā, Čičibu, Osakā, Narā un Kioto.

(8 comments | komentēt)

pajautaa
[runcis]
05:21 pm
Ja te kāds lieto Lattelecom tet kā elektrības 'provaideri'... Ir kādas atsauksmes? Tarifi, klientu apkalpošana, zemūdens akmeņi, soda naudas etc.

(komentēt)

pajautaa
[begemots]
01:42 pm - Ūdensvads?
Vai kādam ir zināmi sakarīgi ūdensvadu meistari? Jānovērš bojājums ūdensvada pieslēgumā (zem zemes) un jāierīko kontrolaka. Rīgā.

(komentēt)

October 16th, 2017


pajautaa
[perfekta]
12:11 pm - Teātris
Kuru no patreizējā teātra repertuāra izrādēm Rīgā, jūs ieteiktu ( pēc pieredzes)?

(7 comments | komentēt)

pajautaa
[savaadaisu]
09:05 am
Vai vēl kādam ir tā bijis, ka būtībā nākošā dienā pēc garantijas beigām nosprāgst saimniecības prece?
Man piemēram 5 dienas pēc termiņa beigām noklājās Whirlpool veļas mašīnas sildelements.

(12 comments | komentēt)

mindbound
05:03 am

Iedvesmojoties no @Noahpinion, nolēmu uzspēlēt “nepopulāro viedokļu spēli”. Noteikumi ir triviāli, sk. zemāk.

Diskleimeris: visi zemāk lasāmie apgalvojumi, manuprāt, ir patiesi, taču ar ļoti dažādu varbūtību.

Poll #21086 Nepopulāro viedokļu spēle
Open to: All, results viewable to: All

1 balss = 1 nepopulārs viedoklis

View Answers

Balsot
13 (100.0%)


Current Mood: awake
Current Music: The Beauty Of Gemina - Diary Of A Lost: Nevertime

(57 comments | komentēt)

October 15th, 2017


pajautaa
[santech]
07:02 pm
Dzīvsudrabu saturošu ierīci var ienest nodot jebkurā aptiekā, vai arī ir kādas speciālākas filiāles? Aptiekas ir vienīgā opcija, ko sagūglēju, ka tur varot, bet neko vairāk.
Current Music: Moonspell - Love Crimes

(4 comments | komentēt)

pajautaa
[tiga]
05:27 pm
varbūt varat padalīties ar latviešu zīmoliem, kas šuj sporta apģērbus, izņemot zib un muta? liels paldies jau iepriekš!

(4 comments | komentēt)

pajautaa
[lidot]
11:43 am
mīļie cibuki!
kur Rīgā varētu atrast tādu bilžu automātu, kurā var ieiet un nobildēties četros dažādos portretos un tos arī izprintēt kā tādu mazu bilžu sēriju?
es biju iedomājusies, ka to var izdarīt bezmaz jebkurā foto kastē, kur iemet naudiņu, apsēdies un bildējies. atradu divas, un abās var tikai vienu reizi pārfotografēties, no abiem variantiem izvēlēties vienu un galā iegūt tikai četras vienādas pases tipa bildes.

(8 comments | komentēt)

October 14th, 2017


gedymin
03:58 pm - What's wrong with Fully Automated Luxury Gay Space Communism
Termins nav joks, bet kreiso mīms ar palielu pašironijas devu. Nosaukums nācis no youtube video Fully Automated Luxury Communism. Kā tāda šī ideja, manuprāt, būtu pelnījusi tikt apskatīta nopietni, un es mēģināšu uzrakstīt, kāpēc neesmu 100% onboard with FALGSC.

Fully Automated - ideja te ir par AI, kas aizvietos visus darbus. Pirmkārt, īstermiņā tā nenotiks, bet ilgtermiņā (post-singularitātes pasaule?) ir pārāk neparedzama, un iespējams, bezdarbs būs least of your worries. Es vairāk uztraucos par to, ka AI ir lielākas izredzes aizvietot intelektuālos darbus nekā fiziskos, kas novedīs pie tā, ka vidusšķiras darbi gandrīz izzudīs un "plašās tautas masas" atkal kļus par proletāriešiem vai dzīvos no UBI. Tulkošana (cibiņu mīļākā profesija?), piemēram. Cik no pašreizējiem tulkošanas darbiem vēl pastāvēs pēc 20 gadiem? Nezinu detaļas, bet domāju, ka ne daudzi. Viens cilvēks ar uzlabotiem tulkošanas rīkiem varēs izdarīt to pašu, ko 20 cilvēku dara tagad. Pļaujmašīna vs. izkapts - lauksaimniecībā vairs nestrādā 50%, bet 0.5% no visiem.

Luxury - lukss nav nekas labs pats par sevi. Klasiskais materiālisms, kurā cilvēki krāj lietas, prasa nevajadzīgu, bezjēdzīgu piepūli sevis uzturēšanai and the things that you own end up owning you. Mileniāļu stila "materiālisms" ir citāds, bet fundamentāli man šķiet tikpat maz sustainable; tas ir vairāk "patērējam experiences, nevis lietas". Problēma ir tur, ka tas noved pēc dzīšanās pēc arvien jaunām un iespaidīgākām pieredzēm. 90-tajos varēji izcelties ar to, ka brauci ceļot pa eiropu. Tagad liekas, ka visi ceļot pa eiropu reizi gadā, kaut vai tāpēc vien, lai neatpaliktu no draugiem. Izcelties var ar ceļošanu uz Jaunzēlandi. Nākošais posms - visi reizi gadā ceļo uz Jaunzēlandi; izcelties var ar ceļošanu uz Antarktīdu. Nākošais - visi reizi gadā ceļo uz poliem; izcelties var ar ceļošanu uz Mēnesi. Unsustainable. (Man nav nekas pret to, ja kādam tiešām ir sapnis dzīvē redzēt Jaunzēlandi vai kādu citu eksotisku vietu, lai jau brauc; nav arī nekādu iebildu, ja cilvēkam ceļošana ir dzīvesveids, to viņš dara nepārtraukti un varbūt gūst kaut kādus deep insights... Runa ir par virspusēju patērniecību, lai tiktu līdzi kaut kādiem sabiedrības standartiem. Tāda pati kā starp cilvēku, kurš tiešām mīl mājdzīvniekus, un tādu, kas iegādājas klēpja sunīti kā aksesuāru, kādi vienu brīdi bija modē blondīnēm)

Par pārējiem punktiem uzrakstīšu citreiz.

(19 comments | komentēt)

October 13th, 2017


mindbound
07:25 pm

Ņemot Deneta, Mecingera, Graciano, Bakera (tā paša, kurš vēlāk) et al. pētījumus un “atlaidinot” tos ar Vatsa, Egana, Bakera, daļēji arī Gibsona, Lema u.c. daiļliteratūras darbiem, man ir izkristalizējusies kāda pagaidām vēl nekonkrēta un vāji detalizēta konjektūra. Īsumā to varētu aprakstīt šādi: apziņa kā kognitīvā aparāta darbības režīms varētu būt novērojama tikai samērā šaurā konceptuālā “logā” jeb saprātu telpas griezumā. Tā varētu būt novērojama galvenokārt pie tādām entitātēm, kas ir pietiekami jaudīgas (izmantojot kvantitatīvu intelekta definīciju), lai modelētu un prognozētu sevi kopā ar apkārtējo vidi, bet ne pietiekami, lai darītu to caurspīdīgi, piemērojot vienu un to pašu varbūtību sadalījumu (iespējams, kādu no universālā sadalījuma izskaitļojamiem tuvinājumiem) visiem ienākošajiem datiem pēc kārtas.

Pirms šī “loga” ir sastopamas tādas entitātes, kas spēj dažādā mērā reaģēt uz apkārtējās vides izmaiņām, izmantojot automātiskus un iemācītus paternus, bet vēl nespēj veikt savas rīcības kontrafaktuālas simulācijas. Telpu pēc šī “loga”, savukārt, aizņem tādas entitātes, kas savu (un citu) iekšējo stāvokļu lielumus prognozē eksplicīti, kā daļu no visas apkārtējās vides stāvokļu lielumu kopas, bez vajadzības veidot tos informāciju zaudējošos zemākas izšķirtspējas naratīvus un rekursīvos operacionālos kopsavilkumus (iekodētus neironu populāciju koordinētā aktivitātē kā, piem., semantiskos pointerus), kas, saskaņā ar minēto pētnieku darbiem, varētu būt primārais apziņas pamatā esošais mehānisms.

Protams, nav izslēgts, ka daļa entitāšu, pieņemoties jaudā, vispāri nekad nenonāk šajā “logā” (kas, kā jau minēts, reprezentē šauru un “plakanu” griezumu bezgalīgdimensionālā parametru telpā), jau no savas evolucionārās trajektorijas sākuma attīstot tādus informācijas apstrādes veidus, kur nefigurē šāds datu favorītisms, taču šādi minējumi nenovēršami atduras pret faktu, ka pagaidām par visām šīm lietām mēs varam mēģināt spriest, tikai skatoties paši uz sevi kā vienīgo mums zināmo piemēru.

Saprotamu iemeslu dēļ man šobrīd nav pieejami līdzekļi šo apgalvojumu pārbaudīšanai attiecībā pret realitāti, līdz ar to paredzamā nākotnē tie droši vien nezaudēs savu konjektūras statusu.


Current Mood: working
Current Music: Atrium Carceri - Kapnobatai: The Corruptor

(17 comments | komentēt)

pajautaa
[banderlogs]
01:55 pm - Gada ienākumu deklarācija
Atvainojos par, iespējams, dumju jautājumu, bet vai reģistrētie pašnodarbinātie varētu pastāstīt, kā veidot gada ienākumu deklarāciju,ja tajā gadā vispār nekādu ienākumu/izdevumu nav bijis? Tobiš es biju izveidojusi sev pašnodarbinātā statusu, bet realitātē tā arī to neizmantoju un attiecīgi nevaru uzrādīt nekādus ienākumus. Sazvanījos jau ar pašu VIDu, viņi tikai teica, kā jāaizpilda D3 forma un viss.
Tags:

(3 comments | komentēt)

pajautaa
[smille]
02:26 pm - Kino Trakajās dienās
Vai Stockmann trako dienu laikā arī Forumcinemas ir ārprāts?
Tags:

(4 comments | komentēt)

chrono
12:57 pm - Astroloģijai būt
Vakar kaut kā satrigerojos par vairākām lietām, kas parasti mani pārāk neuztrauc. Vispirms jau man pēkšņi kļuva grūti bezemocionāli uztver plakanās zemes grupas vidējo stulbuma līmeni. Piereģistrējos tur, jo ir interesanti palasīt ko tad šie cilvēki ēd un domā. Cenšos pats diskusijās neiesaistīties, jo tur var atvērt dziļas tārpu bundžas. Bet pienāk viena diena, kad viss lasītais sakrājas un gribās vienkārši brutāli visiem uzdirst. Piemēram, skaļš paziņojums, ka tas, ka Nīla tek uz Ziemeļiem pierāda to, ka lodveida modelis nestrādā, jo visam ir jātek uz leju. Vai kaut kādu sīkumu ķeksēšana no dažādām bildēm par Las Vegas apšaudi, lai pierādītu, ka tas viss ir feiks. Vai apgalvojums, ka gravitāciju neviens nekad nav pārbaudījis, tā ir "tikai teorija". Protams, vakar man arī aizrādīja ka horoskopi ir slikts piemērs sistēmai, kas nestrādā, jo es taču noteikti domāju avīžu horoskopus, nevis "īstos, pēc precīzām zvaigžņu kartēm sastādītos". Astronomiem gan būtu ko teikt par vārdu sakopojumu "precīzas zvaigņu kartes" astrologu izpildījumā, bet nē, es domāju visu astroloģiju kā tādu, nevis avīžu horoskopus. Zinātne pat ir centusies pārbaudīt astrologu apgalvojumus, ir pat masīva publikācija Nature pirms pārdesmit gadiem, bet pagaidām viss ko ir izdevies pārbaudīt, ka astrologi spēj prognozēt lietas tikpat labi kā nejaušība. Un tas, ka viņi savā starpā nespēj nokorelēt savos paredzējumos augstāk par 0.1 droši vien nepalīdz.

(4 comments | komentēt)

pajautaa
[_re_]
11:35 am - vērtīgāks stikla ezis
varbūt ja pie piektdienas dienas neko pārāk jēdzīgu negribas darīt. vajadzīgas idejas.

kādu dāvanu varētu uzņēmums, svinot savus 25, pasniegt darbiniekiem, kas tajā strādā jau no paša sākuma? piemiņas žesta vērtība apmēram 50€ uz cilvēku.
nozare - ražošana reģionā, saņēmēji vecumā 50+.

pulksteņi ir bijuši.

(20 comments | komentēt)

Svešie

> Recent Entries
> Archive
> Friends
> User Info
> previous 20 entries

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba