purvainais
purvainais
purvainais - March 22nd, 2009
March 22nd, 2009
- 40., 41., 42. lappuse
- 3/22/09 10:35 am
- Drukāšanas laiks — četrdesmit viena minūte.
Grāmatas 41. lappusē ir drukas kļūda vārdā «astoņdesmti».
* * *
Ko gan viņš bij redzējis? Nezinu, kāpēc šajā acumirklī es pirmo reizi iedomājos nezvēru! ... Bet kur tad te varēja rasties cilvēka balss? ... Nav taču vairs tie laiki, kad Jonass patvērās vaļa vēderā!
Tomēr Konsels turpināja joprojām virzīt mani uz priekšu. Laiku pa laikam viņš paslēja galvu, lūkoja kaut ko saskatīt savā priekšā un iekliedzās, bet otra balss atsaucās arvien tuvāk un tuvāk. Es to tikai pa pusei vairs dzirdēju. Mani spēki bij galā; pirksti sāka izplesties; rokas vairs nejaudāja turēt augumu virs ūdens, konvulsīvi atvērtā mute pieplūda ar sāļu ūdeni; aukstums stindzināja locekļus. Vēl pēdējo reizi es pacēlu galvu, tad sāku grimt...
Šajā acumirklī man uzgrūdās kāds ciets priekšmets. Es krampjaini pieķēros tam. Tad manīju, ka mani velk un paceļ virs ūdens, ka krūtis atkal atvelk elpu, un es zaudēju samaņu ... Tiesa, es drīz vien atžirbu, tāpēc ka manu augumu spēcīgi berzēja. Pa pusei atvēru acis...
— Konsel! — es čukstēju.
— Vai profesora kungs mani sauca? — Konsels atbildēja.
Tajā brīdī es norietošā meness pēdējā spīdumā pamanīju kāda cilvēka augumu — Konsels tas nebij, bet es viņu tūliņ pazinu.
— Ned! — es iesaucos.
— Es pats tas esmu, profesora kungs. Es dzenos pēc savas godalgas, — kanadietis atteica.
— Vai jūs arī trieciens iemeta jūrā no fregates?
— Jā, profesora kugns, tikai laimīgāk nekā jūs. Man gandrīz tūliņ laimējās patverties uz kādas peldošas saliņas.
— Uz saliņas?
— Jā, vai, labāk sakot, uz jūsu milzeņa narvaļa.
— Paskaidrojiet tuvāk, Ned.
— Es tūliņ sapratu, kāpēc mana harpuna nespēja viņu caururbt, bet atsitās pret tā ādu.
— Kāpēc tad, Ned, kāpēc?
— Tāpēc, profesora kungs, ka šis zvērs aizsargāts ar tērauda plāksnēm!
Nu man bij jāsaņam kopā visi prāti, jāatsvaidzina atmiņa un jākontrolē agrākie secinājumi.
Kanadieša pēdējie vārdi spēji saviļņoja manas smadzenes. Es steigšus pacēlos stāvus uz šās ūdenī pa pusei iegrimušās būtnes vai priekšmeta, kur mēs bijām patvērušies. Es tam piesitu ar kāju. Bez šaubām, tas bij ciets,
40
nesairdināms ķermenis, pilnīgi citāds nekā lielajiem jūras zīdītāju kustoņiem.
Bet tas varēja būt arī kaulots kustonis no aizvēsturisko laikmetu dzīvnieku sugas, un tad man nāktos ierindot viņu zināmā rāpuļu amfibiju kārtā, pie bruņu rupučiem vai aligatoriem.
Tomēr nē! Melnīgsnējā mugura, uz kuras es stāvēju, nebij zvīņaina, bet gludi pulēta. Ja tai piedauzīja, tā skanēja kā metals, un, lai cik neticami tas arī izklausītos, likās — ko likās — skaidri bij redzams, ka tā darināta no sakniedētām tērauda plāksnēm.
Šaubām te nebij vietas. Šis dzīvnieks, šis nezvērs un dabas fenomens, kas bij saviļņojis viss pasaules zinātniekus, uztraucis un izbiedējis abu zemes pusložu jūrniekus, tas acīm redzamā un brīnišķā kārtā izrādījās par cilvēka rokas darinājumu.
Kāda teiksmaina, mitoloģiska dzīvnieka atradums mani nebūtu pārsteidzis vairāk. Ka daba spēj veidot brīnišķus radījumus, tas viegli saprotams. Bet prāts apjūk, ja savām acīm redzat, ka cilvēks veidojis kaut ko pārdabisku un apbrīnojamu.
Taču nevarēja vairs šaubīties. Mēs gulējām gluži kā uz zemūdens kuģa muguras, cik varēja spriest, milzīgas tērauda zivs veidā. Neda Lenda ieskats par šo jautājumu jau bij pilnīgi noteikts. Mums ar Konselu atlika tikai pievienoties viņam.
— Bet tādā gadījumā, — es teicu, — šim kuģim taču ir kāds dzinēja mechanisms un cilvēki, kas to vada.
— Bez šaubām, — harpunists atsaucās, — un tomēr visu to triju stundu laikā, kamēr es atrodos uz šīs peldošās salas, neesmu manījis ne mazākās dzīvības zīmes.
— Vai tad šis kuģis nemaz nav kustējies?
— Nē, Aronaksa kungs. Viņš ļaujas viļņiem šūpoties, bet pats nekustas.
— Mēs taču neapšaubāmi zinām, ka kuģis spēj kustēties ārkārtīgi ātri. Un, tā kā šī ātruma attīstīšanai tam ir mechanisms un mechaniķi mašinu vadībai, tad man šķiet, mēs esam glābti.
— Hm! ... — Neds Lends kā šaubīdamies noņurdēja.
Itin kā apstiprinot mūsu secinājumu, kaut kas sāka kult ūdeni šā brīnišķā kuģa pakaļējā galā, kur droši vien tā dzenamam bij pierīkota skrūve, un tas sāka slīdēt uz priekšu. Mēs tikko paspējām uzrāpties tā augstākajā daļā, kura apmēram astoņdesmti centimetru pacēlās virs ūdens. Par laimi kuģis nebrauca pārāk ātri.
41
— Kamēr tas turas horizontali, — Neds Lends murmināja, — man nav nekas pretī. Bet, ja viņš iedomājas nolaisties dziļāk, es pat divus dolarus nedodu par savu ādu.
— Vēl mazāk, — kanadietis varēja sacīt. Skaidrs, ka bij nepieciešams mēģināt sazināties ar tām būtnēm, kuras mājoja šajā mašinā. Es sāku meklēt tā virspusē kādu spraugu, kādu paceļamo lūku vai, zinātniskā valodā runājot, ieeju un izeju cilvēkam. Bet serdeņu rindas gar plākšņu malām bij vienmuļas un cieti pienaglotas.
Pa to laiku arī mēness bij norietējis, un mēs atradāmies pilnīgā tumsā. Atlika tikai nogaidīt rītu, lai aplūkotu, kā iespējams iekļūt šā zemūdens kuģa iekšienē.
Tātad mūsu glābiņš bij atkarīgs no šo noslēpumaino kuģotāju iedomām, — ja viņiem ienāktu prātā nolaisties dzīlē, mēs būtu pazuduši! Izņemot šo gadījumu, es nešaubījos, ka mums izdosies stāties ar viņiem sakaros. Patiešām, ja tie paši nepagatavoja sev nepieciešamo gaisu, reižu reizēm viņiem bij jāpaceļas virs ūdens, lai atjaunotu elpojamās vielas krājumus. Bet tad katrā ziņā nepieciešama kāda sprauga, lai ārienes atmosfera iekļūtu kuģī.
Uz kapteiņa Faraguta palīdzību un glābiņu mums it nepavisam vairs nebij ko cerēt. Mēs braucām projām uz rietumiem, lai gan ne pārāk ātri, tomēr man šķita, jūdzes divpadsmit stundā. Skrūve, vienmērīgi ar matematisku precizitati šķēla ūdeni, reizēm uzšļākdama augstu gaisā fosforiski spīdošas šļakatas.
Ap četriem rītā mūsu kuģa ātrums manāmi pieņēmās. Mēs tikai ar mokām noturējāmies šajā straujajā skrejā, viļņu bangu apskaloti. Par laimi Neds bij sataustījis plākšņu mugurā iestiprinātu lielu riņķi, un mēs cieši turējāmies pie tā.
Beidzot šī garā nakts bij pagājusi. Manā atmiņā visi visi šie pārdzīvojumi uzglabājušies nepilnīgi. Tikai viens sīkums palicis prātā. Viļņu un vēja aprimas mirkļos man vairākkārt šķita, ka dzirdu itin kā vāju, tālumā skanošu izklaidu akordu harmoniju. Kādu noslēpumu gan glabāja šis zemūdens kuģis, kuram izskaidrojumu meklēja visa pasaule? Kādas būtnes mājoja tajā? Ar kāda brīnišķa mechanisma palīdzību tas tik ātri varēja pārvietoties no vienas vietas uz otru?
Atausa diena. Mūs vēl ietīstīja rīta migla, bet arī tā jau sāka izklīst. Es patlaban biju sācis pamatīgāk izpētīt kuģa korpusu, kura augšējā daļā bij
42
-
1 commentLeave a comment
- Ābolu ēdāju polaritāte
- 3/22/09 02:15 pm
- Man ļoti patīk diskusijas āboļu forumā, kur sarunājas fani ar nefaniem. Piemēram šī, par to, ka iPhone neesot iebūvēts rādio. Man pašam vienalga, es vienmēr pērku LMT mazcenas telefonus un lietoju tik ilgi, kamēr salūzt vai apnīk.
-
0 commentsLeave a comment
- Saulainie jaunumi no Jautro plikpauru zemes
- 3/22/09 02:24 pm
- Nodzinu matus, noskuvu galvu. Parasti pēc tādas procedūras uz galvas ādas parādās visādas pumpas. Tās bojā vizuālo skatu. Ir efektīvs veids, kā no tām tikt vaļā — iet uz solāriju. Man nav ne jausmas, kādēļ, bet manā gadījumā metode darbojas.
Tā nu apmeklēju solāriju studiju Adrenaline Tan, kuru jau esmu pirms kāda laika pieminējis. Izmantoju vertikālo solāriju.
Vērtējums: зачёт!
P.S. Kāpēc nosaukumā pieminēts adrenalīns, galīgi nav skaidrs. Tur viss tā mierīgi un labdabīgi, bez stresa.
-
0 commentsLeave a comment
- 43., 44. lappuse
- 3/22/09 06:40 pm
- Informēju, ka 43. un 44. lappuse ir iedrukātas agrāk. Tur vēl netika ieviestas «pareizās» domuzīmes un pēdiņas, bet tas tā arī paliks. Kamēr es neizdomāšu savādāk ;)
Atklāju, ka tm (vai tiešām tm of .< fame?) komentāros pie 43. un 44. lappuses ir uzskatāmi nodemonstrējis savu drukāšanas spēju (palieli «palagi» ar diezgan interesantu saturu) komplektā ar drukāšanas statistiku! Respektīvi, var mērīties! Urā!
-
0 commentsLeave a comment
Powered by Sviesta Ciba