- 10.6.16 22:01
- Forši, man patīk!:)) Paminas pieradinātas, rokas arī un strīpes viena pakaļ otrai top. Pirmdien turpināšu.;)
- 9 rakstair doma
- 10.6.16 22:20
-
cik ilgi sanāk aust tādiem brunčiem?
- Atbildēt
- 11.6.16 11:22
-
Ņu tādam dundukam kā man, kas pirmo reizi paņem rokās spolīti un saivu, pirmo reizi spiež uz paminas un domā cik spēka jāpieliek lai to diegu audeklam otrā pusē dabūtu. Pirmajā dienā sanāca 48 cm. audekla, kuru atzinu par labu esam, arī sleciālisti teica ka akurāti un glīti. Brunčiem vajag trīs metrus. Ir cerības divu dienu laikā pabeigt. Jo pēcpusdienā jau aizgāja tīri veicīgi un bez ārdīšanas.:) Man svarīgi, lai strīpās būtu visas krāsas pareizajā secībā, bet rozā nezkapēc ar mani vakar spēlējās.;)
- Atbildēt
- 11.6.16 10:23
-
adinkra
Kādu tu aud? (nutur, no tiem vienkārtņiem, trinīšiem un kas tik tur vēl nebija.)
Briestu uz ziemu uztaisīt aušanas rāmi (pastījos bildītes, iespējas pat plašākas kā man likās), kādus senči esot lietojuši, stelles man nespīd, un nav arī tā, ka baigi mācētu, aizmirsies. - Atbildēt
- 11.6.16 12:12
-
Te nu nemācēšu pateikt . Teoriju neesmu apguvusi, uzreiz pie praktiskiem darbiem.:) Strādāju ar četrām paminām. Tā arī secībā iet pirmais velks augšā pārējie trīs apakšā, tad otrais augšā un tā līdz ceturtajam un tad atkal viss no gala. Bet kā to visu saukt nav ne mazākās nojaumas. Kādreiz skolā ko mācīja par vienkārtņiem, trinīšiem un atlasiem, taču tas bija tik sasodīti sen un tajā laikā vairāk nerātnības pa galvu dzīvojās un tādiem niekiem neviens uzmanību nepievērsa.:))
- Atbildēt
- 11.6.16 12:30
-
adinkra
Hehe, pakausī cerēju, ka nolasīsi mazu lekciju (jo varbūt tev kāds būs nolasījis) par tiem nosaukumiem, no kuriem es arī nejēdzu:) Lai dzīvo prakse!
- Atbildēt
- 11.6.16 12:42
-
Ja cītīgi parakātos senos pierakstos un apjautātos mātei guglei... Bet - lai dzīvo prakse!!! :)) Esmu caur caurēm praktiķis.;)
- Atbildēt
- 13.6.16 19:42
-
ja tie ir Vidzemes brunči, tad audu atlass, var būt arī ripss, pavisam vienekāršos gadījumos (piemēram, rūtainie brunči- vienkārtnis). Trīnīša sējums LV etnogrāfijā ir tikai priekšautiem, kurus auda no lina un baltajām villainēm. Pamata trīnītis ir tas, ar smuko diagonāli
Nīcām, Zemgalēm ir bišķi sarežģītāk, tie atlasi un rakstotie ripsi ar ielasīto rakstu un vēl visādām fīčām. - Atbildēt
- 11.6.16 11:21
-
oi, izbaudi!
- Atbildēt
- 11.6.16 12:13
-
:)) Jā, ir forši!!! :))
- Atbildēt