(no subject)
« previous entry | next entry »
Jan. 27th, 2007 | 10:19 pm
Njā, noskatījos beidzot! Hm. Pirmais pozitīvais moments ir mūzika. Neuzbāzīga, bet tajā pat laikā ļoti precīza. Pats stāsts ... vabūt, ka es līdz galam neiebraucu, bet vai viena ieroča izraisīta globāla notikumu ķēde mūsdienās ir aktuāla?! It sevišķi tad, ja to pozicionē ar ļoti precīziem un uzkrītošiem politiskiem akcentiem. Ebreji ir sūdi. Meksikāņi ir sūdi. Eiropieši ir neiecietīgi un uzpūtīgi. Amerikāņi ir varoņi un uzvarētāji. Sociālais pretstats šajā filmā - jā, o.k., cepuri nost! Bet ja nabadzīgie arābi kārtējo reizi tiek nostādīti kā fons vis-varošajiem amerikāņiem, tad sorry - stāstiet šos stāstu atsevišķi, jo man ir noriebusies šī amerikāņu slavinšānas kampaņa. Mana atzinība viennozīmīgi pienākas japāņu sižeta līnijai - stāstam par kurlmēmo meiteni, par viņas vietu šajā sabiedrībā un tās uzpiestajos stereotipos. Ikvienā aktrises Kikuchi kustībā un vaibstā tika ieliktas viņas ilgas, vēlme būt atzītai un 'normālai', mīlētai. Godam nopelnīta Oskara nominācija. Jā, tuksnesis - gan Marokas, gan Meksikas pierobežas - mani satrieca. Ar savu bezcerību, bezpalīdzību un cilvēcisko tukšumu, kuram pāri slāj varenie amerikāņi!
(no subject)
from: divi_g
date: Jan. 27th, 2007 - 11:30 pm
Link
Otrkārt, pirmoreiz kādu dzirdu pieminam šīs filmas kontekstā tēzi par "amerikāņu visvarenumu" vai ko tamlīdzīgu. Jāsaka, tas mani pārsteidz, tīri vai gribas vaicāt, vai neesi skatījusies kādu citu šīs filmas versiju. Vai arī varbūt tā ir īpaša fiksācija uz amerikāņiem kā tādiem, kas liek saskatīt šādas lietas.
P.S. Imho, ja filmas pamatideja būtu amerikāņu visvarenība, piecu minūšu laikā pēc ievainojuma ierastos jeņķu desantnieki ģenerāļa, kuru tēlotu Brūču Vilis, vadībā, lai evakuētu pilnīgi visus, piemēram. Bet nu, varbūt katram ir savi priekšstati par visvarenību.
Reply | Thread
(no subject)
from: pata
date: Jan. 28th, 2007 - 12:13 am
Link
otrkārt, es skatījos pareizo versiju un tas, ko uzrakstīju, ir manas (!) pādomas par šo filmu - mani priekšstati un interpretācija. Tā nav īpaša fiksācija uz amerikāņiem. nekādu iebildumu. bet filmā, kurā tiek atainotas tik dažādas sociālās vides un uzsvērta to nacionālā identitāte, es nevarēju nepamanīt, ka amerikāņi bija vienīgie, kas 'izglābās'. man patiešām tīri cilvēciski bija žēl meksikāņu auklītes, man bija cilvēciski žēl arī par to mazo marokāņu zēnu, kurš netīšām sašāva amerikānieti. turklāt šiem tuksneša cilvēkiem ir pilnīgi citādāka domāšana un izpratne par lietu kārtību, par dzīvību un par nāvi! tikai amerikāņiem (filmas kontekstā - civilizētajiem) nejauša lode var sacelt kājās vēstniecības, likt visiem gaidīt! pārējo dzīvības nav vērtība; tas, ka āfrika ir atpalicis reģions; visi šie civilizācijas un modernās (vai labākās?!) pasaules radītie pretstati etc. - tas ir fons, uz kura kāds vienmēr izcelsies ar savu saprātu, racionalitāti un tehnoloģijām. that's all!
Reply | Parent | Thread
(no subject)
from: zii
date: Jan. 28th, 2007 - 11:51 am
Link
Reply | Parent
(no subject)
from: sole
date: Feb. 1st, 2007 - 10:54 pm
Link
Reply | Parent