(no subject) |
---|
Tiešām? 1.punktā noteikts: Šie noteikumi nosaka infekcijas slimības, pret kurām obligāti veicama vakcinācija, vakcinējamo personu loku (tai skaitā atsevišķās profesijās nodarbinātās vai paaugstināta riska grupās ietilpstošās personas) un vakcinācijas kārtību, kā arī obligātās minimālā nodrošinājuma prasības vakcinācijas veikšanai.
Apskatījos arī Epidemioloģiskās drošības likuma 30.pantu:
"30.pants. Vakcinācijas vispārīgie noteikumi
(1) Infekcijas slimības, pret kurām personas vakcinējamas obligāti, kā arī šīs vakcinācijas kārtību un vakcinējamo personu loku nosaka Ministru kabinets. ... (2) Personas, kuras tiek nodarbinātas darbos, kas saistīti ar paaugstinātu inficēšanās risku, kā arī audzēkņi un studenti, kuri mācību vai prakses laikā saskaras vai var saskarties ar infekcijas slimību izraisītājiem, vakcinējami obligāti. ...
(3) Ja sākusies epidēmija vai pandēmija vai pastāv tās draudi, var izsludināt papildu obligāto vakcināciju Ministru kabineta noteiktajā kārtībā.
(4) Vakcinācijas, kas nav paredzētas šā panta pirmajā un otrajā daļā, ir brīvprātīgas, individuālas, un visus izdevumus, kas saistīti ar tām, sedz vakcinējamā persona vai tās darba devējs, vai citas fiziskās un juridiskās personas....
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 30.03.2000., 06.04.2006. un 07.06.2007. likumu, kas stājas spēkā 11.07.2007.)
Man, lasot šos normatīvos aktus, sanāk, ka tikai tās vakcinācijas, kas nav paredzētas likuma pirmajā un otrajā daļā, ir brīvprātīgas.
Vai darbiniece varētu sakost klientus?
Maz ticams, taču inficēties varot arī citos veidos - "Zināmi arī citi inficēšanās ceļi – inficētā dzīvnieka siekalām nokļūstot uz acu, deguna vai mutes gļotādām, ieelpojot vīrusu kopā ar putekļiem telpās, kurās uzturas slimi dzīvnieki (nereti šādi gadījumi aprakstīti saistībā ar sikspārņu apdzīvotu alu apmeklēšanu)." - avots te - https://eveselibaspunkts.lv/lv/Article/Read/trakumserga .
Tas, ka Latvijai ir piešķirs no trakumsērgas brīvas valsts statuss, neko nenozīmē, jo cilvēki ceļo un saslimt var arī ārzemēs.
Pēdējais cilvēka nāves gadījums no trakumsērgas ir konstatēts 2019.gadā. ... 2019. gada cilvēka nāves gadījums no trakumsērgas nav vietējas izcelsmes, bet tas ir tā saucamais “importētais” cilvēka trakumsērgas gadījums, t.i., cilvēks ar trakumsērgu inficējās ārvalstīs, kur to sakoda ar trakumsērgu slims suns, kā rezultātā, atgriežoties Latvijā, cilvēks saslima un nomira no trakumsērgas. - avots te - https://www.pvd.gov.lv/lv/media/1109/download . |
| |