friends [entries|archive|friends|userinfo]
Krišs

[ website | naivist.net ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

--- [Mar. 31st, 2023|08:42 pm]

meness_berns
"It is normal practice for ordinary or low-income families to approach a wealthy family that has already scheduled a cremation and ask if they may be included or join in the ceremony."
LinkLeave a comment

[Mar. 30th, 2023|07:09 pm]

black_data
[Tags|]

Man ir jauns plašu atskaņotājs. Ne tā kā no veikala jauns, bet nopirku vintāžas komplektu. Kas nozīmē arī to, ka jāsaved otrs komplekts kārtībā, lai būtu ko piedāvāt kādam jaunam plašu atskaņošanas entuziastam.

Un lai notestētu atskaņotāju pirms iegādes, man bija sagatavotas četras plates, un četras dziesmas no tām. Jāsaka gan, ka šoreiz jau pēc Nine Inch Nails bija skaidrs, ka jāpērk.

saraksts )
LinkLeave a comment

[Mar. 30th, 2023|06:49 pm]

black_data
[Tags|, ]

Esmu iesaistījies apkaimju futbola turnīra Grīziņkalna futbola komandā. Futbolu es spēlēju, savas dienas pārsvarā pavadu Grīziņkalnā - šķiet visai loģiski. Es vienīgi vienmēr aizmirstu par cilvēcisko faktoru. Lai gan jāatzīst, ka ideja veidot Rīgas apkaimju futbolu turnīru principā ir par cilvēcisko faktoru. Bet tas grupas čats mani nejēgā kaitina. Iespējams tam ir sakars ar to, ka tas atgādina darba komunikācijas absurdo nespēju fokusēties uz problēmu. Un futbols nav tik sarežģīta lieta - spēlēt gribētāji noorganizē laukumu, formas, bumbu, laiku, un dodas spēlēt. Nu neinteresē man komandas biedru likstas ar sastrēgumiem, vai cik grūtā grupā mēs tiksim. Ja es gribētu kāpt uz pjedestāla, es drošvien izvēlētos citu sporta veidu.

https://youtu.be/QjL7D33xpS4
LinkLeave a comment

[Mar. 29th, 2023|08:21 pm]

black_data
Es tagad būšu annoying gīks, kas visu laiku runā par platēm, bet hey - I like it, and that's why I'm doing all of this.

Kādreiz diskos taisīja tā saucamos "hidden track". Tas ir tas pēdējais treks kompaktdiskā, kur ir salipinātas divas dziesmas, kas ir atdalītas ar kaut kādu klusuma periodu, un pēdējā dziesma pirmajā klausīšanās reizē nāk kā pārsteigums, un bieži nav arī minēta uz diska vāciņa. Neesmu baigi piedzīvojis legālo kasešu periodu, bet pieņemu, ka kasetēs varēja būt līdzīgs fenomens. Gorillaz savā debijas platē ir izdomājuši vēl interesantāku gājienu - pārlecošu celiņu pimrs Clint Eastwood remiksa... refiksa... whatever kādā vārdā viņi to sauc. Kas nozīmē, lai noklausītos šo dziesmu, ir manuāli stailuss jāpārliek uz šo pēdējo dziesmu. Tur ir zināms kaitinošs elements, jo reāli besī tās reizes, kad stailuss (varu derēt, ka tam ir vārds latviski) automātiski neaiziet atpakaļ uz sākumu, un čarkst tik ilgi, kamēr viņu ar roku nenoliek atpakaļ. Īstie manuālo atskaņotāju snobi, protams, par šo uz mani paskatītos... snobiski. Bet šis pārlecošais celiņš noteikti ir mazāk kaitinošs kā disku "hidden track", un tur ir zināms prikols faktā, ka remiskētā versija netiek automātiski nospēlēta.
Link3 comments|Leave a comment

[Mar. 28th, 2023|10:35 pm]

rasbainieks
dārgā ciba, ja te kāds ir šai vakara stundā
padomiņš vaig, un ar laiku ir spiedīgi
nekādi nevaru izdomāt, kā labi latviski pateikt pussy lips
norvēģiski tur ir fittläp, kas ir burtiski pežas lūpas
ierobežojumi ir tādi, ka latviešu tekstā peža ir no-go, auditorija ir skolu jaunatne un mums ir reāli aizliegts runāt ar šitādiem vārdiem
ideālā gadījumā vajadzētu paturēt tās lūpas vai vismaz konkrēti norādīt, ka runa ir par ārējiem, nevis iekšējiem dzimumorgāniem, jo tas kontekstā ir ļoti būtiski
un apzīmējumam būtu jābūt tādam, ko var vienlīdz labi pateikt gan septiņpadsmitgadīgs bullijs, kurš draud meitenei tās lūpas saskavot (un viņš neteiks "kaunuma lūpas", ja), gan pieaudzis vīrietis, kas viņu par to strostē
kā man būt, ko man iesākt?
Link11 comments|Leave a comment

marts [Mar. 28th, 2023|08:48 pm]

inese_tk
[Current Music |mamma klausās radio]

ja par vakardienas koncertu, tad pārsteidz no vairākām pusēm dzirdētās sūdzības par skaņu, jo man skaņa likās ļoti laba (stāvēju tālu aizmugurē), ja nu vienīgi drusku par klusu. visādi citādi man jau vismaz gadus desmit jebkāda veida koncertos ļoti gribas sēdēt. ilgi stāvot man sāk sāpēt mugura. visdrīzāk lordozes jostas daļā dēļ. toties bija interesanti uzzināt, ka neesmu tāda vienīgā un ir cibiņi, kas tam gatavojas laicīgi - ieziežot potenciāli sāpošās vietas ar ortofēnu. varbūt kādreiz jāpamēģina. man gan patīk Jura Šteinberga piegājiens - viņš redzēts nākam uz pasākumiem ar savu ķeblīti. bet par to drusku stresaini - vai apsargiem/iekšā laidējiem nebūs iebildumu. nujā, tātad koncerts bija foršs, bet ap kādu čeēsimto minūti starp mani un mākslas baudīšanu nostājās mugura. sāku dīdīties, knosīties, grozīties, staipīties un locīties un tā kā gaidīt, kad tad nu beidzot beigsies.
Link2 comments|Leave a comment

[Mar. 27th, 2023|12:33 pm]

black_data
[Tags|]

Es diezgan esmu pakasījis nost uzrakstus no sava ofisa durvīm. Nelietosim tik lielus vārdus kā veikals. Tas viss process prasa zināmu laiku un piepūli, tāpēc pārējos es pagaidām aplīmēju ar skaidru mesidžu - šeit nav kafejnīca. Tās te nav jau vairāk kā divi gadi, un nu jau arī vizuālas liecības par to ir diezgan likvidētas. And yet ir cilvēki (es tagad nemēģināšu kādu te steriotipizēt), kuriem tomēr jāmēģina šeit ienākt, lai gan skaidri zinu, ka viņiem absolūti neinteresēs tas, ko es te varu piedāvāt. Es nezinu, man pentagrammas vajadzētu sākt zīmēt uz durvīm? Šodien gan man ir nevis viens, bet veseli divi suņi, kas divreiz efektīvāk nodod ziņu - jūs esat iemaldījušies ne tur.

Bet jā, gaidu, kad man piegādās dažas lietas, lai cilvēkiem būtu mazāk nepareizu ideju, un skaidrāk varētu saprast, kas šī īsti ir par vietu. Lai gan pentagrammas arī nav slikta doma. Un ja nu kādam dzīvē rodas tāda doma un vajadzība - neiesaku līmēt uz logiem mazus brutiņus, vai vispār jebko. Pieņemu, ka uzlīmēt to ir ātri, bet dabūt nost ir sāpe dažādās vietās.

P.S. Tās ir ne tikai mulsinošas situācijas. Cilvēku vēlme paraustīt durvis man arī maksā reālu naudu, ja tā rezultātā nostrādā signalizācija, un atbrauc apsardze.
Link5 comments|Leave a comment

marts [Mar. 26th, 2023|05:07 pm]

inese_tk
[Tags|, , ]

piezīmes par šonedēļu:

* pirmizrāde. rezultāts man liekas ļoti labs un, lai arī producēšana nesa gana daudz stresa, man tiešām ir prieks un gandarījums par darbu pie šī projekta. vēl tikai atskaite no sevis jāizspiež. kas mani pārsteidz - aizvakar ielikām pārdošanā vienu papildizrādi un to izpirka pāris stundu laikā. mums tā nekad nav bijis. vēl pat neviena recenzija nav bijusi. man nelikās, ka tēma būs tāds kases grāvējs (ir pat jau 27 biļetes uz septembri nopirktas).
* pavasaris. saulgriežus svinēt nebija laika. tieši sakrita ar pirmizrādi. bet esmu satikusi pirmos stārķus, ķīvītes, strazdus un vardes.
* auļoju pa lucernas lauku kopā ar stirnu baru (~10 indivīdi). ļoti dzīvības pilnas sajūta.
* bija garais Līgu mēģis ierakstam. introvertajiem Jāņiem. šobrīd ir saraustas jau 18 dziesmas. aiznākamnedēļ sāksim rakstīt. bet K aizņemtības dēļ gan jau ieraksts līdz šī gada Jāņiem nebūs izdodamā formā. pati programma gan cerams būs.
* vakar nosvinējām zirdziņa 21. jubileju. īstais datums gan ir rītdien. bija ļoti forši un silti. tāda sajūta, it kā pašai būtu bijusi dzimšanas dienas. dabūjām visādas dāvanas (piemēram, papildbarības vairāk nekā mēnesim, lietotu ziemas segu, burkānu maisu, banānus, Jolanta bija uztaisījusi zirgam kūku, utt.). bija tiešām ļoti priecīgi. man vēl šodien seja velkas smaidā par to domājot.
* šon izlīdu drusku dārzā. pastaigāju ar grābekli, apgriezu šo to, kas nebija paspēts apgriezt rudenī (bet palika vēl daudz griežama), izstiepu no pagraba sapuvušos ābolus. negribas to aukstuma vilni un šļuru nākamnedēļ. gar puramalu stāv ūdens, dārzs vispār ļoti slapjš.
* Decibels nav redzēts, bet pirms pāris dienām uzpeldēja Roziņš. viņu neviens apkārtnē nebija kopš novembra redzējis. pati neredzēju, pie mums nebija, bet kaimiņiene ziņoja un K arī bija manījis sēžam ceļa malā.
* abas mašīnas joprojām servisā/gaida rindā uz servisu. nu jau kādi 4 mēneši būs ar visu šo to čakaru.
* gribēju tagad braukt staigāt uz mežu, bet kaut kā ļoti nāk miegs. besī man tā pulksteņa grozīšana. lai gan manā pasaulē vasaras laiks ir īstais laiks.
* nākamnedēļa brīva. lielākā daļa kolēģu brauc atpūsties uz ārzemēm. es braukšu pie zirga un iešu ārā dārzā. un mežā.
LinkLeave a comment

[Mar. 24th, 2023|10:36 pm]

black_data
Drusku noguru. Tas, protams, mērot pēc manas latiņas. Es kādu mēnesi neesmu powernapojis, bet šodien divdesmit minūšu vietā izslēdzos uz pusotru stundu. Rezultātā tagad piektdienas vakarā sēžu viens ar suni, ēdu salātus, un skatos klipus. Bet nākamnedēļ sākas koncertu maratons, un šitā nogurt gribētos pavisam no citām lietām.
LinkLeave a comment

Gorillaz [Mar. 21st, 2023|05:01 pm]

black_data
[Tags|, , ]

Nebūtu iedomājies, ka Gorillaz man kādreiz saistīsies ar kaut ko vairāk par Clint Eastwood, bet te nu mēs esam. Ļoti pateicīga mūzika platēm. Pirmais albums, protams, ir ļoti labs, bet pagaidām Plastic Beach mani iejūsmo visvairāk.

Ja kādam gribās Cracker Island, man ir.
LinkLeave a comment

[Mar. 21st, 2023|09:54 am]

martcore
es nesaprotu, ko es sajūtu, skatoties uz viņu
Link1 comment|Leave a comment

visiem Decibela līdzjutējiem [Mar. 20th, 2023|07:14 pm]

inese_tk
[Tags|]
[Current Mood |notiek ģenerālmēģinājums]

[18:23, 20/03/2023] Sarmīte: Čau, Decibels ir pie veča* Gaujas ielā
[18:28, 20/03/2023] Inese: Ooo, kā Tu zini?
[18:29, 20/03/2023] Inese: Viņš tā kā labprātīgi tur uzturas vai piespiedu kārtā?
[18:31, 20/03/2023] Sarmīte: Mana draudzene bija to veci nokerusi un prasījusi vai nav pie viņa Decis,,teicis ka esot.Man liekas ka piespiedu kārtā
[18:31, 20/03/2023] Sarmīte: Tad tik noteicis būšot kādu dienu jāizlaiž ārā

*vecis ir kaut kāds vecis, kam ir kaķu kolonija samērā netālu no mūsu mājas. pagājšgad PVD izņēma no turienes ~17 kaķus. viņu zina arī lejā vetklīnikā, kaut kādas kaķenes viņš esot nesis sterilizēt, bet laikam piliens jūrā.

----
vismaz uz brīdi varu aiztaupīt zvanu uz komunālo dienestu. taisījos zvanīt un jautāt vai nav pēdējā laikā savākuši kādu mirušu baltu kaķi ar rudu asti un rētu uz vaiga. viņi vāc un kādu laiku uzglabā kaķu morgā.
Link4 comments|Leave a comment

marts [Mar. 19th, 2023|12:00 am]

inese_tk
[Tags|]

vakar dzirdēju pirmos cīruļus un redzēju pirmo kabrioletu ar nolaistu jumtu. diena izgrauzusies cauri naktij.
siltumnīcā izlīdušas janvārī stādītās tulpes. divu stirnu vietā šobrīd dārzā nāk viens stirnāzis. kāds no viņiem tomēr nograuzis dobē atstātos puravus. iepriekš tos neēda. tādi stumbenīši vien palikuši. šodienas pusdienām sanāca. var teikt, ka noslēdzu pagājušā gada dārza ražas sezonu.
ledusskapī aizkavējusies maza kāpostgalviņa sākusi no vidus aug un atsprāgusi vaļā. gandrīz pāršēlusies uz pusēm. es arī tā gribētu spēt augt. tumsā, aukstumā, ledusskapja kastē, tik jaudīgi, ka uz pusēm jāsprāgst un jādzen jaunas lapas no vidus. kā viņa tur ledusskapī zināja, ka jāaug?

ir milzīgs prieks par pavasari, bet vispār man vēl nepietika ziemas. es nepaspēju no viņas dabūt, ko gribēju. liekas tik jocīgi ko tādu teikt, bet tā nu man šobrīd ir.

p.s. viens no lielākajiem pavasara priekiem pēc nepārtrauktajām šļurām, puteņiem, atkušņiem un lediem ir braukt pa tīru un sausu asfaltu. gaismā. izgāzties sēdeklī, rokas turēt klēpī un spiest gāzi. un nonākot galā vairs nejusties drausmīgi pārgurušai un saspringušai no pāris stundu cīņas, lai tumsā un šļurā paliktu uz ceļa.
Link4 comments|Leave a comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]