miiljo_stundinj's journal

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi
> 20 vecākus

Monday, August 6th, 2018
15:04
Atvaļinājums beidzies un nākamais nebūs tik drīz. Ai cik žēl. Bet tā ir nepareizā attieksme. Vasara vel turpinās, vannas istabā atkal var mazgāties un vel mazliet, mazliet un varēs arī veļu mazgāt. Kas tie būs par svētkiem!
Var braukt ar velo, braukt peldēties un vēl beidzot esam saņēmušies un pasūtījuši logu maiņu. Tas nenotiks tik ātr-kamēr uzmērīs, kamēr uztaisīs, kamēr atbrauks un ieliks, paies vismaz pusotrs mēnesis, bet līdz rudenim vajadzētu pabeigt.
Vienīgais, ko vēļ ļoti gribās braukt ar laivu un aiziet paskrituļot. Otrajam varētu piesaistīt Kasparu. Un varbūt jāpaņem skrituļi uz laukiem un jāizbrauc ar Patrīciju?

Vēl brīvdienās bija drāma un kašķis starp Karīnu un tēti, bet to man nav spēka aprakstīt. cerams būs labi.

(ir ko piebilst)

Thursday, July 19th, 2018
13:53
Man patīk ideja, ka jāaudzē puķes, lai izglābtu cilvēci. (bites nepieciešamas cilvēcei, un lai glābtu bites vajag vairāk ziedu)
Man šogad smuki sanāca saaudzēt šo to uz balkona, nākamgad būs labāk, un varbūt vairāk! Laikam man arī kaut kādādas zaļās tieksmes rodas...

(2 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, September 13th, 2017
13:20
Šodien braucu ar velo uz darbu caur Brīvības ielas rmeontiem un tikai nosmējos par trako veidu kā organizē gajēju plūsmu un vietu kur pārvietoties. Vietās tik savādi, ka smieklīgi.
Un pēc izbraukšanas cauri vecrīgai uzliku austiņās Prata vētru un līdz darbam braucu dziedot līzi un smaidot līdz ausīm, kaut kur atvēras dzīvespriekš šodien, būtu labi pieseivot priekšdienām.

(ir ko piebilst)

Tuesday, August 1st, 2017
10:07
Ai, kā vajadzētu pie Salu tilta apļa gājeju pāreju! Mašīnu straume ir liela, bet cilvēku vismaz vasarā arī daudz, daļa ar kājam, daļa ar velo, bērni, veci cilvēki... Un tikšana pāri ir mazliet kā krievu rulete-paspēsi, nepaspēji? Mašīna, kas nerāda pagriezienu varbūt tomēr griezīsies ārā no apļa?
Bet pagaidām visu uzlabo un padara ciešamu tie jaukie autovadītāji, kas arī bez gājēju pārejas apstājas un palaiž, parasti gan tie ir tie, kas brauc iekšā aplī. Bet šodien apstājās liela fūre, kas brauca ārā un palaida bariņu cilvēku, kas jau vairāk par minūti gaidīja iespēju tikt pāri.

(ir ko piebilst)

Wednesday, June 28th, 2017
11:13
Nu tā, laukos ir suns.

(ir ko piebilst)

Wednesday, June 21st, 2017
12:50
Braucot mājās no darba jau otro dienu vēroju cik laimīgi bērni ņemās pa jauno Barona ielas spēlu laukumu. Un izskatas jau arī tāds, ka gribetos pašai padauzīties. Ar visiem aizpriedumiem vakar paziņoju mīļumam, ka vajag aizvest puikas. Es gan pēc pēdējā konferences zvana aizmigu un puikas vēlu aizgāja uz vaikalu-galu galā visiem trim brīvdienas un viņi nemaz negribeja ātrāk par deviņiem domat par došanos ārā spēlēties. Jā, jā-bērniem viss ritms jau paspējis sajukt. Bet vasarā jau drīkst. Braucām visi uz laukumu jau tuvu desmitiem vakarā. Puikas ļoti koši savās atstarojošajās vestēs un baltajās ķiverēs, ar ieslēgtam lampiņām jau laicīgi. Pie pāris krustojumiem paaudzinaju kā jāuzvedas uz ielas un kā uz mašīnām jāskatās, bet citādi forši. Tikai neforši, ka laukumam Žogs priekšā, apsargs saka-laukums vaļā no 9 līdz 21, grrr. Labi, ka bija alternatīva-Grīziņkalns. Ar velo jau tuvu. Kaspars šoreiz manu cepšanos nomirienāja, ka tas normāli, jo remontdabi blakus turpinās un visādi materiāli pa nakti jāsargā.
Bet, lai arī bērni parasti tiek likti gulēt pēc 21, es tomēr domāju, ka tādu "darba laiku" varēja uzrakstīt uz plakāta un pielikt pie sētas, jo vasarā var būt visdādi-bērni var gulēt iet vēlāk, bet var arī celties ar mammu agrāk. Vērmanes dārza spēļu laukumā esmu redzējusi mammas ar bērniem jau pus9, un tur tas laukums ir tāds mazs, uz lielajiem varbūt ir vairāk un agrāk. Neticu, ka šovasar es vienīga vilšos šajā laukuma "darba laikā".

(2 comments | ir ko piebilst)

Monday, June 19th, 2017
09:52
Šodien braucu gar jauno 2 miljonu "lielāko spēļu laukumu Rīgā" un nesapratu vai tiešām 18.jūnijā atklājuši un tad šodien atkal žogu aizlikuši priekšā, lai tiešām pabeigtu? Vai arī vakar nekas netika atklāts kā solīja tiesi pirms vēlēšanām?
upd. Tomēr var tikt iekšā pa maliņu, bet izskatas vēl tomēr savādi, ka visapkārt žogi salikti, tā it kā cilveki tur nelegāli iegājuši būtu.

(ir ko piebilst)

Friday, September 23rd, 2016
12:25
Mazie dzīves prieciņi-skriešana, mežs un vakarā pērkot sidru pārdevējs lūdz uzrādīt dokumentus.

(1 comment | ir ko piebilst)

Wednesday, September 21st, 2016
09:50
Šodien baidzot saņēmu jauno Geo, kaut kā pēdējā laikā vēlu atnāk. Varbūt nākamgad kaut ko citu? Atkal kādu ēdienu žurnālu? Bet varbūt jādara kā viena mana kolēģe-viņa pasūta uz gadu visādus žurnālus-ta ka ka katru otro mēnesi atnāk kaut kas cits-divus mēnešus peimēram atnāk Ieva, tad Ilustrētā vēsture, tad vēl kaut kas. Varētu būt forša sajūta-regulāri kaut kas peināk u pats nezini pat kas būs-kinder suprize pastkastītē.

(ir ko piebilst)

Friday, October 16th, 2015
10:55
Šorīt tik košs saullēkts, ka sārtums lauzās iekšā caur aizkariem. Nezinu kā es dzīvoju līdz šim, kad saule un gaisma nebija katru brokastu sastāvdaļa.

(ir ko piebilst)

Tuesday, July 28th, 2015
13:31
Atgriezos sestdien no atvaļinājuma un konstatēju, ka kāds sācis ārdīt piebraucamo ceļu. Šobrīd ir rakumu rakumi, lai gan ja saīdzina, ka pirms tam bija bedru bedres-sliktāk nav kļuvis. Īstenībā, es domāju, ka ja viņi pat tikai nogreiderētu tur visu kļūtu tikai labāk kā bija :D Darbi gan notiek ļoti lēnīgi-katru dienu tiek uzlauzti taži kvadrātmetri vecā asfalta, bet labs nāk ar gaidīšanu, vai ne? Mana viesistaba jau arī netop diži strauji, tā ka varbūt tad kad man beidzot būs sālsmaize arī piebraukt varēs ar glanci :)

(1 comment | ir ko piebilst)

Wednesday, July 8th, 2015
09:24
Vakar braucām no ezera un meža un konstatēju, ka izrādās uz Biķernieku ielas ir lielas jo lielas siltumnīcas. Šorīt ģarām ejot no citas puses izlasīju, ka tur esot Jāņa Aldermaņa dārzniecība, kurā audzē augļu kokus un puķes. Pilnīgi neticami tādā Rīgas centrā dārzkopība, skatos internet, ka ar senām saknēm uzņēmums. Forši!

(ir ko piebilst)

Friday, February 13th, 2015
09:42
Pieksaitījos šodien pat veselās divas vietās ar velo -Skolas ielas veloceliņa un VEF tilta. Pie tilta stāvēja arī divi policisti un šķita, ka arī skaitīja. Piekrītu-dubults neplīst :)

(ir ko piebilst)

Wednesday, January 21st, 2015
14:46
Saprotamu personisku apsvērumu dēļ septembrī izvēlējos nomainīt darbu un atlikt dzīvokļa iegādi. Šobrīd domāju cik lielas sekas šim lēmumam bijušas. Galvenokārt ievācot informāciju masu mēdijos, banku mājas lapās un arī konsultējoties ar to speciālistiem, saprotu, ka situācija ir pilnīgi citādāka nekā pagājušā gada vasarā, kad iepriekš aktīvi meklēju dzīvokli un apsvēru vai kādu no tiem iegādāties izmantojot hipotekāro kredītu. Galu gala zirgs un kaza nu tādi galīgi ne līdzi zvēri. es gan biju domājusi, ka kaza tāda vieglāk slaucama...
Galvenais izmaiņu iemesls, protams, ir tā dēvētais "nolikto atslēgu princips". Man gan daudz labāk patika portāla ekonomika.lv nosaukums "nesasniedzamo atslēgu princips". Kas drošību hipotekāro kredītu ņēmejiem raksturo vēl labāk, jo tā kā kredītus nevarēs saņemt, tos nevajadzēs arī atdot. Ļoti droši! Lai arī likumam bija jāstājas sākotnēji spēkā šī gada 1.janvārī, bankas jau laicīgi to ļoti nereklamējot ieviesa izmaiņas savos kreditēšanas noteikumos. Ironiski gan, ka atlikto atslēgu likums ir atlikts uz martu, tiesa ietekme jau ir jūtama. Nordea pārstāvis neminot konkrētus datumus atzina, ka izmaiņas spēkā ir jau no rudens.
Tātad precīzāk par esošo situāciju. Banku mājas lapās kā vienmēr ir ļoti vispārināti un nekonkrēti. Dažām uzreiz nemaz nevar atrast procentus. Pie dzīvokļu sludinājumiem ir pavisam maldinoša iespēja rēķināt mēneša maksājumu pie visām iespējamajām pirmajām iemaksām, procentiem un termiņiem. Tas viss ir diezgan liels ... hmm, kurš ir tads labāks vārds? Fufelis? Sūds? Miglas pūšana acīs? Vajag pieteikties vai vismaz gribēt pieteikties jau uz konkrētu konsultāciju par hipotekārā kredīta aizdevumu konkrētā bankā. Tad sarunā ar kādu laipnu, mazliet jau sagurušu un diezgan stingru bankas pārstāvi var saprast cik tālu līdz dzīvoklim Tev vēl ir. Nu ne kā līdz Mēnesim. Vajadzīgi būs daudzi mēneši, es pat teiktu vairāki gadi. Bet ļoti iespējams, ka tad situācija būs vēl pavisam citāda.
Eh, es te izvairos aprakstīt to manuprāt esošo situāciju kā tads sarkstoš politiķis pirms vēlēšanām. Tātad kā notiek saruna ar bankas pārstāvi. Pirmie jautājumi vienmēr ir kādu tad īspašumu es gribētu, cik dārgu un cik es pelnu. Nu pelnu tādad vairāk par minimālo ja jau domāju par kredītu, dzīvokli ne jaunajā projektā, bet Rīgā, tad nu ja kāds paskatīsies ss.lv var apskatīties cik tads normals maksā(bez 30tūkstošiem var nesākt). Tad nu mani informē cik liela varētu būt pirmā iemaksa un vaicā vai man tāda jau ir sakrāta. Maģiskā pirmā iemaksa, tikpat maģiska cik vispār kāda pirmā lieta, ir sākot no 30%(to jau nepacie'tigākie atraduši banku m'jas lapās). Bet gluži kā veikalos atlaidēm apakšā maziem burtiņiem raksta "līdz", tad šeit ir "no" burvju vārdiņš. 30% mūsdienās, tāpat kā pirms gada 10%, attiecināmi uz sevišķeim gadījumiem-jaunajiem projektiem, smalkiem projektiem, nu visādā ziņā ne jau uz padomju laiku Hruščovku. Runāsim konkrēti - Nordea man minēja 40-40 procentus padomju laika ēkām. Tajā brīdī noļuka zaķītim austiņas, sadrūma vaidziņš un radās jautājums: "Bet kā? Kā tā var būt?" Jā, zaķīt, tā nu tas ir. Nepilnu pus gadu atpakaļ Tu domāji, ka 20% pirmā iemaksa ir daudz un sāpīgi, bet tikai tagad Tu zini, kas ir sāpīgi. Tātad salīdzinot ar situāciju pirms gada, man nepieciešams vismaz divtik daudz naudas pirmajai iemaksai. Bankas darbinieks, protams, mierina, ka ne vienmēr vajag 50% procentus, reizēm var iztikt ar 40 vai mazliet mazāk. Kaut kā mani nenomierināja. Ak tā? Nu labi, esot jau citi varinati. varbūt man ir kāds cits nekustamais īpašums, ko ieķīlāt? Nē, nu es saprotu, ka varbūt daļai ir, bet tad droši vien man būtu opcija to otru īpašumu pārdot vai vienkārši tur dzīvot. Labi, izlaižam šo opciju-esmu tikai ar kustamiem īpašumiem(lai gan iespējams velosipēdu un rakstāmgaldu neviens tāpat neskaitītu). Varbūt man esot kāds, hmm, cilvēks, kurš gribētu piedalītie smanā kredītā ar savu īpašumu un to ieķīlāt? Opcija jau laba, tad nu tik jāatrod kāds muļļa, kurš ieķīlātu savu dzīvojamo rūmi par labu manai vēlmei kaut ko nopirkt.
Kopumā vēl par esošo situāciju, šur tur pa kādam rakstam, ka dzīvokļu cenas nedaudz jau kritušās. Tas mani, protams, nemaz neapbēdina, tikai jēga man un daudziem citiem, kas šobrīd domā par hipotekāro kredītu, ir mazas ragaviņas (lasīt kā-bezjēdzīgi), jo kamēr dzīvokļu cenas nav kritušās samērīgi banku palielinātajām prasībām, tātad uz pusi, es laimīgi varu dzīvot kādā īrētā dzīvoklī un sapņot, ka pēc gadiem(iespējams, daudziem) man būs arī savs dzīvoklis.

Un kam tas ir izdevīgi? Dzīvokļu izīrētājiem tas starp citu ir gluži izdevīgi...

(12 comments | ir ko piebilst)

12:32
Tā kā ietves diezgan plikas un ledus tikai dažviet bija manāms, šodien uz darbu atripinājos ar velo. Sajūtas lieliksas-no rīta labs garstāvoklis, pilnīgi pamodusies, nauda ietaupīta un vēl apziņa par veselīgo dzīvesveidu. Šobrīd gan ne pārāk ilgojos doties mājup to pašu transporta līdzekli...
Toties tā kā beidzot snieg, kad ir mīnusi, šķiet, ka šis sniegs nenokusīs un varēs iet slēpot. Varbūt jāiet jau šovakar? Nez kāds izskatās Uzvaras parks?

(ir ko piebilst)

Monday, December 29th, 2014
12:30
Izklausās ļoti vilinoši, janvārī jādodas uz brīvdabas muzeju.

(1 comment | ir ko piebilst)

Thursday, December 4th, 2014
09:32
Reizēm pēc smagas dienas vakars skolā nav nemaz tik smags, jo uzzini, ka vēl ir gana daudz laika uzrakstīt un nodot pārdomātu darbu, par praktisko darbiņu kārtējā super jaukā atzīme un grāmatvedībā izcili jau ielikts sekmju sarakstā. Vismaz viens priekšmets nokārtots.
Vakarā ciemojās Ivita. Krietni aizpļāpājāmies(gandrīz līdz vieniem naktī), šodien bija grūti pamosties, bet toties noskaņojums ļoti labs! :)

(ir ko piebilst)

Monday, November 24th, 2014
11:04
Trakums, šodien braucu uz darbu un sapratu, ka līdz Ziemassvētkiem palicis precīzi mēnesis. Sasodīti maz! Un svētdien jau pirmā advente. Sestdien vakarā braukšu uz laukiem un svētdien jāsataisa adventes vainagi. Jāsāk meklēt limes pistole un idejas!

(ir ko piebilst)

Monday, November 17th, 2014
09:30
Manas brīvdienas tiktāl sastāvējušas no daudz gulēšanas, Minnes(kaķa) divreiz vešanas pie ārsta(kaķi vest pie ārsta nav lētāk kā cilvēku-pagaidām par vizītēm, analīzēm un zālēm atstāti jau 100EUR), ēst gatavošanas(tas jua nemainās) un paskriešanas pa dzimto pusi(nolēmu, ka kārtējais 21 jānoskrien atkal Jelgavas pusē, šoreiz skrienot pa Lielupes kreiso krastu).
Tagad dzeru tēju un gatavojos aktīvai dienai uz velo. Gulēt ir forši, bet kustēties -vēl foršāk-to pierāda cik viegli man šodien bija piecelties pirms septiņiem, lai paspētu uz Rīgas autobusu.

(1 comment | ir ko piebilst)

Friday, November 14th, 2014
12:19

Diezgan interesants (lasīt amizants), lai gan nav skaidrs, kur ņemti dati. Tomēr ieslodzīto skaits nav tā trakākā lieta ar ko būt sliktākajiem(manuprāt krietni labāk par depresīvumu, pašnāvībām un nodzeršanos līdz nāvei).

(ir ko piebilst)


> 20 vecākus
> uz augšu
Sviesta Ciba