entries friends calendar user info Previous Previous
Mikrorajona dievu meklējot
Add to Memories
Tell A Friend
24. februāris
Neesmu bijusi līdzjūtīga pret sevi. Esmu sevi žēlojusi un tas ir citādi. Tas ir kā "nedarīt to, kas ieplānots, jo gribas paskatīties seriālu" tā vietā, lai ieplānotu laiku seriālam.
Solījumu neturēšana sev noved pie sevis noniecināšanas, nepārliecības par sevi un neticības sev. Un tad vajag varoņdziesmas, vajag ārējus apliecinājumus un ar katru dienu vilciņš griežas ātrāk, līdz tas kaut kur ietrieksies. Ja laikus nepamanīšu un neparūpēšos par sevi.
Es esmu gana laba, spēcīga un gudra.
Kad apstājos, tad to sajūtu. Galva it kā piefiksē - ā, mēs viņu atpūtinām, tātad viņa ir vērtīga.
Add to Memories
Tell A Friend
16.06.
Aiz loga -"Uzmanību! Durvis aizveras!" un putni.
Kad pirms nepilniem divpadsmit gadiem sāku pazīties ar M, rakstīju viņam, ka aiz loga putni. Viņš - ka aiz loga tramvajs. 
Tagad M ir uz tās pašas ielas, kur pirms divpadsmit gadiem, bet tramvajam pievienojušies putni. Un es.

Bet ne par to gribēju rakstīt.
Par (jēg)pilnu laiku gribēju rakstīt. Bez vajadzības pēc jēgas, bet pilnuma gan.

Ikdiena saskalda laiku daudzos mazos tukšumos un aizmirstamos mirkļos, tāpēc gribējās piefiksēt, kas tad dod to pilnuma sajūtu.

1. Tukšums jeb darbības neesamība
2. Tā kustība, kas vērsta sev svarīgo ieceru virzienā
3. Daba

Būtībā - viss, kas ļauj apzināties savu mazumu, savu būšanu daļai no kaut kā cita.
Ikdienā šī ļoti pietrūkst. Gribas kaut kur atrast laika diegus, ar kuru visus tos mazos tukšumus sadiegot kopā pilnuma deķī.


Add to Memories
Tell A Friend
20.03.
Tādi mazi mirkļi, kuros viss ir rāms un neko citu negribas. Negribas kādu mistisku nākotnes brīdi, negribas atgriezties kādā pagātnes brīdī. Šeit un tagad ir labi. Un tāda viegla, viegla apziņa, ka ne jau par galamērķi ir stāsts, bet par to ikdienas ceļu un pēc iespējas vairāk klātesamības katrā solī, kas tajā ceļā tiek sperts.

Current Mood: svaigi cepta banānmaize

Add to Memories
Tell A Friend
13.02.
Zin ko? Es tikko sev uztaisīju 15 minūšu dance party un beidzot, beidzot, beidzot pēc ilgāka laika sajūtu to absolūti atbrīvojošo prieku. Brīvu prieku, kas nav sasniegumu prieks vai kaut kāds nosacījuma prieks. 
Dīvaini ir tas, ka apmēram kaut ko tādu es pirms pāris dienām, kad bija pavisam slikti, nomākti un bezspēcīgi, redzēju sapnī. Es vairs neatceros kontekstu, bet kāds man pateica - just let yourself loose. Dance it out, sister. Un tā dejojot es sapratu, ka nu jau pagājušajā gadā viena no lietām, kas pilnīgi nejauši atgriezās manā dzīvē, bija tāda mazliet traka un vairāk kā mazliet forša izdejošanās. Divi highlighti - zaļumballe Sansusī un vēlēšanu nakts Vestā ar maniem burvīgajiem cīņu biedriem. 
Kas man kā vientuļajam dzīvniekam kārtējo reizi atgādināja, ka ir tāda sfēra pozitīvu emociju, ko vienītī vai pat divītī īsti nevar iegūt. 
Add to Memories
Tell A Friend
24.01.
Dienu pēc 32. dzimšanas dienas jūtos veca.

Sāp kājas, rokas un lāpstiņas no treniņa. Krampji vēderā kā nodeva manai sievietībai. Un stipri apgrūtināta elpošana, jo mēnesi pirms operācijas (pirmdien operēs deguna starpsienu) nedrīkst lietot zāles. 

Un vēl es izteikti pamanīju, ka dzimšanas dienas apsveikumos sāk dominēt - galvenais, lai veselība turas. Laime, prieks un panākumi ir nobīdīti zemākās prioritātēs.

Bet, ja nopietni - man viss patīk un laikam ritot es tikai arvien vairāk piedzīvoju un apdzīvoju jaunas sevis šķautnes. Un viss kļūst tāds pilnīgāks, pamatīgāks ar rāmu miera upi apakšā, neskatoties uz panikas lēkmēm, kas mēdz piemeklēt, neskatoties uz apjukumu, stresu, u.c. ikdienas pilnīgi normālām sastāvdaļām. Reiz man kāds jautāja - bet kāda jēga no tās tavas meditēšanas, ja redzu, ka tu tāpat streso un krīti panikā reizēm. Es teiktu, ka jēga ir tieši tajā rāmajā upē, kas visa pamatā. Tā vienmēr visu atkal iemierina sevī un mēs turpinam plūst.
Add to Memories
Tell A Friend
25.12.
Preach, Brené, preach:

" Choosing to live and love with our whole hearts is an act of defiance. You're going to confuse, piss off, and terrify lots of people - including yourself. One minute you'll pray that the transformation stops, and the next minute you'll pray that it never ends. You'll also wonder how you can feel so brave and so afraid at the same time. At least that's how I feel most of the time... brave, afraid, and very, very alive." 


Add to Memories
Tell A Friend
23.10.
Wholehearted wisdom can drown out the smallness of needing to be liked

"Ego is an eager and willing conspirator when it comes to locking away the heart. I think of my ego as my inner hustler. It's that voice in my head that drives pretending, performing, pleasing and perfecting. The ego loves gold stars and craves acceptance and approval. It has no interest in wholeheartedness, just self-protection and admiration.
[..]
While the ego is powerful and demanding, it's just a tiny part of who we are. The heart is giant by comparison, and it free, wholehearted wisdom can drown out the smallness of needing to be liked." 

Joprojām Brené Brown. Dare to lead.
Add to Memories
Tell A Friend
19.10.
Manuprāt, ļoti noderīgs nošķīrums starp emocijām un to izpausmēm.

Iz Brené Brown. Dare to lead.

Emotions and behaviours.

When we're in tough rumbles with people, we can't take responsibility for their emotions. They're allowed to be pissed or sad or surprised or elated. But if their behaviours are not okay, we set the boundaries:
  • I know this is a tough conversation. Being angry is okey. Yelling is not okey.
  • I know we're tired and stressed. This has been a long meeting. Being frustrated is okay. Interrupting people and rolling your eyes is not okey.
  • I appreciate the passion around these different opinions and ideas. The emotion is okay. Passive-aggressive comments and put-downs are not okey. 


Add to Memories
Tell A Friend
09.09.
Kad Ainārs savas frekvences iegriezis rudenīgā čīkstulīgumā, vakara romantiku vienmēr var atgūt ar Wu tang clan un The Beastie boys. 
Add to Memories
Tell A Friend
07.08.
Skatoties uz visu darāmo, sāku piekopt jaunu plānošanas metodi - darāmos darbus izvērtēju pēc principa "kuru no šiem nedarot, sekas būs vismazākās?".

Un, protams, klasiski zelta likumi:

1. Gandrīz viss vienmēr prasa vairāk laika nekā tam sākotnēji ieplānoji

2. Kaut kas vienmēr paliek neizdarīts un pārceļas uz nākamo dienu, tāpēc es savu 8 h dienu plānoju pēc šī principa:

pirmdienā - 6 stundas,
otrdienā - 5 stundas,
trešdienā - 4 stundas,
ceturtdienā - 3 stundas,
piektdienā - 2 stundas.

Vēl nekad neesmu piedzīvojusi piektdienu, līdz kurai izdotos nodzīvot un atskārst, ka hei - tiešām tikai 2 stundas darāmā saplānots.
profile
marule
User: [info]marule
Name: marule
calendar
Back November 2021
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930