25 February 2014 @ 11:29 am
Maksiine...  
Eksperimentāli psiholoģiskā pārbaude


Kontaktā ieiet viegli, uz jautājumiem atbild pēc būtības. Uzvedība viegli eiforiska.

Uzmanība mainīga apjoma, koncentrēšanās nenoturīga, virspusēja; pārslēgšanās impulsīva, brīžam iestrēgstoša. Atmiņas procesi norit apmierinoši. Pastarpinātās asociācijas veido veikli, konkrēti, atributīvi; zīmē vienkāršoti, ar stereotipām iezīmēm. Reproducē atbilstoši.
Zīmējumu metodikā novēro emocionāli distancētu, atsvešinātu pozīciju. Izmainīta personības pašidentifikācija; cilvēka figūra displastiska, ar tukšām acīm.
Uztvere neviendabīgs; instrukcijas saprot un spēj pielietot. Darbojas haotiski, neproduktīvi; iestrēgst, pārlabo, apjūk. Priekšmetu klasifikāciju veido neviendabīgi; grupē lietas pēc daudzplānu sakarībām. Grūti atšķir galveno no mazsvarīgā, izceļ vājās pazīmes. Vispārinājuma līmenis pazemināts. Notikumu secības veido gausi, apjūk, ilgi nespēj saprast sižeta kopējo domu. Stāstijums formāls, brīžam detalizēts, iestrēgstošs. Grūti verbalizēt savu domu. Amnestiskās afāzijas iezīmes, trūkst vārdu, cenšas nosaukt aprakstoši. Telpiskā orientācija nevienāda; brīžam apjūk, neanalizē uzdevumu, darbojas haotiski, uz labu laimi. Pieļauj organiska tipa kļūdas. Analoģijas saprot gausi, spēj domu noturēt, inerti pārslēdzas. Pārnesto nozīmi uztver neviendabīgi; brīžam savdabīgi skaidro domu, noslīd no galvenā , rezonē. Zināšanas par apkārtējo vidi, laiku, telpu nenoturīgas; brīžam jauc, nezin vai arī savdabīgi skaidro elementārus faktus. Neverbālā intelekta izpēte pēc Rsvēna uzrāda defekta līmeni.
Emocionāli izmainīta, brīžam reaģē nedaudz eiforiski, nekritiski. Pēc Lušēra novēro ambivalentas emocionālas reakcijas- vienlaikus pretējus emocionālus stāvokļus; tiecas sevi pasargāt no stresa, nepiedalīties, bet vienlaikus jūt vajadzību būt notikumu vidū, viegli iekļauties emocionāli piesātinātās darbībās. Izjūt iekšēju spriedzi, cieš no pāruzbudinājuma, kas var izlauzties kā spontānas, neprognozējamas reakcija uzvedībā. Nepietiekama impulsu kontrole, uzvedība pašmotivēta, patvaļīga, nepietiekami koriģēta. Egocentriska personības pozīcija, augsts pretenziju līmenis, pieprasa īpašu attieksmi pret sevi. Pārbaude pēc MMPI projicē paaugstinātu psihotisku profilu, kas uzrāda dezintegrētu šizoīda loka personību ar histerisku komponentu, spontānu, impulsīvu, pašmotivētu uzvedību, apgrūtinātu saskarsmi un adaptāciju.
Pārbaudes rezultāti uzrāda disharmonisku psihisko procesu norisi uz organiski izmainīta fona, emocionāi izmainītai, histēriskai, šizoīda loka personībai ar pašmotivētu, vāji koriģētu uzvedību, apgrūtinātu saskarsmi un adaptāciju. Nevar izslēgt endogenu procesu.

2007. gada 27. septmbrī
 
 
( Post a new comment )
izelpa[info]elpa on February 25th, 2014 - 07:47 pm
Ok, tas ir tikai mans viedoklis pēc piecu gadu psiholoģijas studijām. ;)

Un tu acīmredzot neesi cilvēks, kurš bijis bezdibenī un kuram ripas+terapija ir palīdzējusi. Bet tādi cilvēki ir, esmu viņus satikusi, ar viņiem runājusi un pati bijusi līdzīgā situācijā. Protams, ka no šodienas skatpunkta es varu teikt, ka savas dzīves sliktākajā posmā man vienkārši vajadzēja paskaldīt malku, bet tajā pašā laikā es atceros, cik bija grūti, cik neko nevarēja saprast, un labi vien ir, ka tās ripas padzēru, lai atkal tiktu uz pekām. Protams, tas viss līdz ar cītīgu darbu ar sevi un daudzām, dažādām procesa niansēm. Ripas vienas pašas ir tikai ripas.
(Reply) (Parent) (Link)