ausis glauda: Arcana - Amber
Visa tā tautastērpu padarīšana ir ārkārtīgi dīvaina.
Nu neviens etnogrāfs man neiestāstīs, ka sendienās sievietes bez ierunām, vienā novadā, ir staigājušas vienādās drēbēs! Tas ir neiespējami.
Par piemēru var ņemt kaut vai indiešu sari, apmēram vienāds, bet materiāli, raksti un rotas ko vilka tam klāt maksimāli atšķīrās. Un atsevišķi, ar reģioniem saistītie, nosaukumi - tādi kā benarasi sari, liecināja tikai par kvalitāti, nevis uzreiz iztēlē uzbur vienu konkrētu sari izskatu, kā tas ir, piemēram, kad piesauc Nīcas vai Bārtas tautastērpu.
Likumsakarīgi - gribu sari!
Un tomēr nepiekritīšu! :) Pastāvēja kopīgas iezīmes novadiem, kaut vai tikai visa tērpa koncepcijā vai krāsā, svītru veidā utt., bet kopīgas iezīmes bija.
Piemēram lībiešiem tērpos dominē zilā krāsa. Tā jau ir kopīga lieta visiem lībiešu tautastērpiem, izpildījums var variēties, bet krāsa pamatā būs zilā.
Tāpat Kurzemei teju visos tērpos pamatā ir sarkanā krāsa, gan Nīcai, gan Bārtai, gan Kuldīgai un protams suitiem. Šie visi tērpi ir izpildījuma un izskata ziņā krietni atšķirīgi, bet visos dominē sarkanā krāsa. :)
Tāpēc jau mums ir atsevišķi kultūrvēsturiskie novadi, ka viņos dažādās dzīves sfērās bija sastopamas visādas lokālas nianses un kopīgas pazīmes, kas atkal nebija citos novados!