nezināmie [entries|archive|friends|userinfo]
klosteris

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[May. 29th, 2023|02:29 pm]

slepkava
Nedaudz esmu kaut ko palaidis garām, kāds Smiltēnam sakars ar hokeju?
linkpost comment

[May. 29th, 2023|12:13 pm]

pajautaa

[begemots]
Nobanot varēja tikai, ja kāds atstāj komentāru tavā cibā, jeb bija kaut kāds vēl veids? Lapas kartē kaut kā nespēju ieraudzīt.
link2 comments|post comment

Papardes Zieds [May. 28th, 2023|01:31 pm]

pajautaa

[lidaka]
Ļoti specializēts jautājums, bet vai kādam, kas kādreiz darbojās Papardes Ziedā, gadījumā nav saglabājušās koka loceklīšu bildes? Varbūt kāds, kas bijis Papardes Zieda vienaudžu izglītības programmā, pamanījās vienu nofočēt? Asking for a friend.
link1 comment|post comment

Mēness meitiņas no medijiem :) [May. 27th, 2023|11:49 pm]

slepkava
Lai kā arī es ar samērā vieglu smīniņu uzlūkotu Lapsas kungu, bet tās delfi intervijas ar topošajiem prezidenta kandidātiem kārtējo reizi bija ļoti labi sataisītas tā, lai nekādi nevarētu nepamanīt, kas ir viņu kandidāts nr.1 :) un abi pārējie ir pilnīgi mēsli salīdzinot ar šo supertruper politikas pilāru :)
linkpost comment

par geimingu [May. 27th, 2023|11:28 am]

martcore
esmu nolēmis šovasar vēlreiz iziet visu ģeniālās videospēles bioshock triloģiju, vai laikam pat trīsarpusloģiju
piļīju pirmo, kur startā ir stāsts par to, ka rinoplastija ir fašisma ideju uzvara
visādi masefekti un bērnu batlrojāļi ir nonēfojuši manu šūtinga skillu

dies, kur smagi atgūt to atpakaļ, ja neesi gadu spēlējis normālus šūterus

nolikt no kātiem papucīti? (papucītim ir tikai ložmetējs, granātas un raķetes, paldies dievam, ka nav atombumbas vai kā tāda)
ar trīs seiviem uz "normal", kuros man bija katru reizi stratēģija, kā gūt panākumus, un visi tie beidzās ar kārtējo raķeti feisā + annuālo "F" uz pirmās palīdzības koferi
šī horroršūteru figņa ir daudz dramatiskāka par pirmo far cry, kurā vismaz bija skaidrs, kur iet un ko darīt

kaut kādā brīdī nelīst zem kamerām. būt pacietīgam. būt ļoti kreatīvam - normālās šūteru fiškas pirmajā biošpkā ne īpaši strādā, tas nav jums half-life, doom vai quake.
katrā aspektā darīt visu kvalitatīvāk.
tikai tā var saprast, ka pirmais bioshock ir nereāli skaista videospēle ar sirdi satriecošu dizainu, lielisku stāstu un fenomenālu geimpleju.
link2 comments|post comment

[May. 26th, 2023|05:03 am]

mindbound
[Tags|, ]
[mood |working]
[music |Угасание - Пустоты: Безмолвие]

FDA aprobē Neuralink klīnisko testu uzsākšanu.

link2 comments|post comment

AI transcription LV [May. 24th, 2023|02:38 pm]

pajautaa

[begemots]
Vai kāds ir lietojis online mašīntranskripcijas servisus video/audio latviešu valodā, un var ko ieteikt?

Es skatos, ir, piemēram, tāds simonsays.com , bet nav ne jausmas, cik labi transkribē LV.
link3 comments|post comment

Koncertu mēnesis [May. 23rd, 2023|09:35 pm]

slepkava
Teiksim tā, katrs pasākums, kur ir mūzika, ir man kā koncerts :)

Mēneša sākumā bijām Londonā uz mūziklu "Oklahoma" iekš Wyndham's Theatre. Viena no labākajām šāda veida pieredzēma manā dzīvē. Lasot aprakstus nedaudz jau sāku sabīties, ka priekš tāda lauķa kā es būs pārāk moderni, bet laikam katram ir sava mērlapiņa attiecībā pret šādām izrādēm. Viena no lietām, kas pārsteidza bija skaņa, viss bija saprotams, un pat tāds nepārāk labi angļu valodu saprotoš cilvēks niansēs, kā es varēju izbaudīt un saprast, kas ir kas. Izrādes sākumā viena kundze gados smējās par visu, kas notika uz skatuves un man iesākumā likās, ka saprotu angļu valodu, bet laikam tik niansētu humoru neuztvēru, pēc kādām 15min jau sāku smaidīt kopā ar viņas smiekliem :) Izrāde lieliska, iespējams tāpēc ka uzņemta pēc šāda paša nosaukuma mūziklfilmas, kuru labi gan, ka bijām pirms tam noskatījušies, jo uz skatuves, kur vispār nebija dekorāciju, būtu pagrūti saprast sižetu :) Londonai došu noteikti vēlvienu iespēju mūziklu ziņā, jo gribu aiziet uz "Les miserables".

Otrais pasākums bija Hocico Melnejā piektdienā. Lielisks pasākums EBM un Dark Electro faniem, tā ir tā mūzika, kur "tucāra" biedri jūtās lieki un metāla biedri arī jūtās lieki. Un tad tādi dīvaiņi kā es vienkārši dievina to mūziku. Draudzene pieteicās nākt līdzām, jo gribēja paskatīties, ko tad dīvainais viņas draugs tā iefano. Beigās viņa bija ļoti pārsteigta par super daudzīgajiem smaidīgajiem cilvēciņiem, kas ir pilngi no citas pasaules. Katras dejo un ņemās savā mazajā pasaulē, kurš nu apēdis kaut ko veselību uzlabojošu, kurš nu vienkārši priecīgs, ka ir šāds mūzikas pasākums. Mans vērtējums 10/10, jo esmu nolēmis, ka uz Somiju jādodas novembrī uz šada paša tipa industrijas festu :)


Trešais pasākums dienu atpakaļ Rammstein Viļnas Vingis Park estrādē. Izrādās iepriekšējā reizē, kad es viņus dzīvajā redzēju bija 22 gadus atpakaļ, pēc tam atmiņā iespiedušies visi dzīvie koncerti, kas tika izdoti video formātā, un tagad tika sagaidīts tieši tas pats, kad es biju tik pat jauns un arī viņi tik pat jauni. Protams šobrīd man bija sajūta, ka skaņa, ne tāda, ka džeki ne tik jaudīgi.

Izbraucām svētdien, šoreiz es paņēmu busā kaut kādas "biznesa klases" sēdvietas, ja mans finansu menedžeris būtu to pieķēris, es dabūtu zilu aci. Bet takā viņas maksāja nedaudz dārgāka par parastajām, tad tika notestētas. Es personīgi pārāk lielu starpību nejutu, jo man tiešām riebjas braukt ar busu vairāk par 2h.
Ierodoties Viļņā es biju izdomāji, ka negribu pēc busa staigāties 30min ar kājām pēc google domām, bet izmantos Viļņas sabiedrisko satiksmi. Sen nebiju redzējis tos vecos kantainos trolejbusus, tāda reāla iepazīšanās ar pagātni, kas gan izraisīja pārdomas, vai mums ir vajadzīgi mūsu super truper dārgie trolejbusi, kamēr mums nav ceļa pa kuru braukt.
Ierodamies viesnīcā ap 17iem, recepcijā piedāvā aliņu nopirkt pie viņiem, jo citādi leišos alu netirgo svētdienās pēc 14iem, paņēmu vienu. Tajā brīdī es vēl nezināju, ka leišiem nevajadzētu dzert vispār.
Iekārtojamies viesnīcā, nedaudz pastaigājamies pa centru un ietestējam meksikāņu ēdienus. Meitene Meksikāņu restorānā jauki apskaidro, kas ir tur klāt un kā tam vajadzētu garšot, lai nu ko - pārdot visu leiši māk :)
Ēdiens salīdzinoši ass un ļoti garšīgs.

Koncerta dienā pamostos ap 5iem, jo izrādās viesnīcā, kas ir norādīta kā ļoti klusa, blakus sākās būvdarbi. Ņemot vērā, ka pārsti ceļos brīvdienās sešos, tad apēdu līdzpaņemto bulku pabakstu telefonu un tad līdz 9iem atkal iesnaužos. 10os ir plānots apmeklēt modernās mākslas muzeju, kas atrodās akurāt blakus viesnīcai. Modernās mākslas muzejs Viļņā ir tiešām ļoti labs, tāda sajūta atkal rodās, ka mēs esam vienkārši atpakaļrāpuļi :(

Aizdodamies paēst, nedaudz atpūsties un dodamies uz koncertu.

Koncerta sākums 20:00, bet iesildītāji mani pārāk neuzrunā. Divas meitenes, kas spēlē Rammstein gabalus uz divām klavierēm, jebkurā citā laikā padomātu, ka būtu vērts dzirdēt, bet ne šodien. Izstāvam gigantisku iekšā laišanas rindu un esam tikuši iekšā. Mierīgā garā aizdodamies uz labierīcībām, un dodamies skatuves virzienā, lai ieņemtu vietas no kurām kaut ko varētu puslīdz labi redzēt. Tajā brīdī es noprotu, ka leišiem nevajadzētu pirkt alko, divas blondīnas, kas nav īsti tajā vecumā, kad viss ir vienalga, dodas tualešu virzienā, un tad izdomā, ka tualetes būs pārāk tālu - 30m attālumā un rindu nav, novelk biksas un sāk čurāt - es atkal esmu realitātē - es esmu Lietuvā :)

Padīdamies un drīzumā sākās koncerts. Pie pirmās dziesmas man ir sajūta, ka skaņu nav pagriezuši skaļāk, pēc Mein Herz Brent ir sajūtams kārtīgs siltums sirsniņā, ka koncerts neatkarīgi no visa būs labs. Ņemot vērā, ka es vispār pēc pirmajiem trim albūmiem uzskatu, ka tikai reta dziesma no nākamajiem albūmiem ir laba, tad izbaudu koncertu ar divejādām izjūtām, bet leiši sarīko nākamo triku, lai viss kļūtu interesantāks.

Viens frukts pacēlis uz pleciem meiteni, kas īsti tur pārāk neturās, bet pēc tam savācās un sēž uz sava ēzeļa samērā taisni. Pēc brīža viens idivīds kaut ko piepeld viņiem priekšā, un kaut ko smaidīgs klārē, čalis ar takā noklausās un visi laimīgi škirās. Ejot apkārt čalim, man vismaz izskatījās, ka mēģināja pļēgurs pa muguru uzšaut čalim, bet iespējams izdomāja, ka meičei pa pakaļu var papliķēt. Rezultātā čalis, ar meiteni uz pleciem nesās pakaļ tam alkānam, konflikta beigās meitene aizlido pa gaisu un čalis dauza pa ķobi otram fruktam. Es tik biju apstulbis visā šajā, ka skatījos un brīnijos.

Koncerta noslēgumā ievēroju ļoti jaudīgu sirmu opi, kas tā plosās pie visām Rammstein dziesmām kā es 20 gadus apakļām. Principā koncerts iespaidīgs, precīzs, bet nu nav vispār jūtams rokenrols un dzīvība.

P.S.
Vai nu es mainos, vai mūzika mainās, vai visa pasaule mainās.
link2 comments|post comment

[May. 23rd, 2023|12:20 pm]

brookings
Martin Amis nomira. Ieteiktu 'The Information' un 'London Fields' (esmu lasījis tikai šīs divas viņa grāmatas).

'The Information' ir īpaši aktuāla.
linkpost comment

[May. 22nd, 2023|10:30 pm]

apolineers
...anyway, šodien vienā filozofijas memē bija attēlots Buda, kurš cilvēku pūlim paziņoja: "Jūs vēlaties, tādēļ jūs ciešat."
Pie laba ātri pierod, un pie ātrām baudām vēl ātrāk. Nonākšana klajā laukā, kur tev jāmeklē baudas alternatīvas, var būt aizraujoša, un negaidītie atradumi jāglabā īpaši rūpīgi. Gadās dienas, kad neatrodi nevienu. Vai arī pats sev iestāsti, ka neesi atradis. Tās ir visbīstamākās dienas.Labi, ka ir spēja tās nofiksēt un atbilstoši turēt nostāk vai pat pa gabalu.Tai pat laikā, to darot, tu apzinies, ka itin kā aplaupi sevi. Kaut gan vienīgais, kas tiek nolaupīts, ir sagandēta veselība un tik ilgi meklētais, līdz daudz maz ieraudzītais dvēseles miers.
link1 comment|post comment

[May. 22nd, 2023|10:05 pm]

apolineers
Šķobās mana sapņu pils kā vēl nekad agrāk. Sapulē viens vecbiedrs teica: man kā alkoholiķim viena doma var cirkulēt turp un atpakaļ dienām. Ja es nelikšu tās vietā jaunu un labāku vai arī nedošu praktisku risinājumu esošajai, viss beigsies pie pudeles.
Vēl jau droši vien arī tas, ka akūti trūkst seksa - aizvadīto trīs mēnešu laikā šie prieki man ir bijuši precīzi četras reizes un tāda izretinātība nav pieredzēta ļoti sen. Protams, varbūt šāds skaits konkrētajā laika amplitūdā ir normāls (mēs neesam seksa mašīnas utml.), bet vēl jau pie 50 gadniekiem sevi gluži negribas pieskaitīt. Note to self - jāapskatās aktuālie socioloģijas dati par kopulācijas vidējo regularitāti dažādās vecumgrupās.
Darbā mēdzu nozust speciāli iekārtotajā nomiedža kambarī, tas gan dod tik vajadzīgo ticību ne tikai rītdienai, bet arī gaidāmajam vakaram. Jāatceras vitamīni no rītiem (šī tēma ļoti palaista pašplūsmā) un vēl jau ir kaut kādi krikumi no pēdējās esperāla bundžiņas.
Ā, un tā skriešana no rītiem, tā arī.
Bet iekšējā boja zvārojas un zvandz: "Come, join the party of invisibles", kur visi staigā cigāriem mutes kaktiņos, valda 'ot kuķūr un rīts pienāk tad, kad tu viņam nosaki pienākt.
Tā, lūk, ir. Kad uzraksta, uzreiz paliek kaut kā pretīgi. Bet agrāk tieši tā arī dzīvoju.

Vēl sapulces gaitā mans biedrs teica, ka cilvēkam jau nekad neesot gana un neesot labi.
Tāpat arī Džims teica, ka viss notiekot periodiem un pēc šī nākšot vieglāks. Tā ir bijis. Lai tad nāk arī tagad, citādi sprauga kļūst šaura un līdz ar to gaisa (un gaismas) top mazāk.
link3 comments|post comment

[May. 22nd, 2023|06:58 pm]

n_komentari

[zivs]
mēnešreizes? vēla tev tā pubertitāte
linkpost comment

[May. 22nd, 2023|02:25 pm]

pajautaa

[lavendera]
telts vai guļamtīkls? kādas ir priekšrocības? personiskā pieredze ar nakšņošanu tīklā?

Ceļotājā visam 40% atlaide, bet tas, ko gribēju, nav manā izmērā...
Nē, nenopirku tīklu.
link43 comments|post comment

[May. 22nd, 2023|10:59 am]

watt
Gadījās noskatīties raidījumu ar Elīnu (otra daļa).

Par limiting beliefs, BDSM scēnu, pieredzēm, seksuālajām un negatīvajām, Tinderi un polyamory.

Es nesajutos pārliecināts, ka viņai tur tik rožaina poly kā mālē, vairāk liekas ka vīrs kukolds un sēd kaktā, chastity device ieslēgts un var tikai bučot Elīnai kājas kamēr viņu Tindera ērzeļi drāž.

Un "negatīvās pieredzes" par kurām izvairīgi mājieni, izrādās faktiski izvarošana. (Par kuru noteikti vajagot "report user" nospiest, bet uz policiju ar iesniegumu kaut kā entuziasms nav.)

Bet diezgan traki, strādā vot cilvēks ar savām ierobežojošajām pārliecībām, pārvar tās, iepazīstas Tinderī ar intriģējošām personībām, un še tev - izvaro. Varbūt ne maz tik "limiting" tā pārliecība nebija pirms tam?

***

Izvarošanas tēmā ir tāds arī rasisms pamanāms. Izvarotāji ir pārsvarā vīriešu dzimuma, bet nedrīkstētu teikt ka vīrieši ir izvarotāji. Jo statistika rāda, ka vīriešus izvaro biežāk, statistiski absolūtos skaitļos, nekā sievietes. Tas ir, ja saskaita prison rape, izvarošanas cietumos.

Es aicinu izdalīt atsevišķu sugu: izvarotājs. Līdzīgi kā iepriekšējā piezīmē par mēslošanu - vai cilvēks ir cūka, vai var izpētīt: "vai cilvēks ir izvarotājs?".

Un es gribu uzsvērt ka jāsaka ir tā: tie izvarotāji, tie nav vīrieši, tā ir atsevišķa zvēru suga.
link18 comments|post comment

[May. 22nd, 2023|07:14 am]

watt
Biju Rīgā kārtot lietas. Atbraucu uz Berlīni, ļoti sajutu ka Rīgā visi tādā izdzīvošanas režīmā, kamēr Berlīnē - vienkārši dzīvo.

Rīgā cilvēki nervozi, gandrīz vai grūstās. Visi tie remonti - viss ap centrālo staciju slēgts, 1. tramvajs regulāri no sliedēm nolec, 11. tramvajs nestaigā, infrastruktūra pavisam šķidra. Troksnis uz ielas, pļerkstoši izpūtēji, dīzeļa putekļi, troksnis naktī.

***

Infrastruktūra, tas ir tas kas attīstības valsti atšķir no pirmās pasaules valsts. (Un ja pirmās pasaules valsts savai infrastruktūrai ļauj sabrukt, ilgi viņi nebūs pirmā pasaule.) Nevis cilvēki paši, bet infastruktūra, kas cilvēku paceļ augstāk (vai tās trūkums, kas gremdē). Cilvēki, viņi visur ir vienādi, tikai viņus formē tas, kas apkārt.

Infrastruktūra, tas ir no latīņu infrā (under, below, beneath) un latīņu structūra (from struere to build) - pamatu pamats, uz kura visu būvēt.

Iedomājies suni - pēc dabas, suns ir priecīgs, laimīgs dzīvnieciņš, kam patīk spēlēties, skraidīt apkārt, dalīties ar prieku. Savukārt ķēdes suns, kurš rej, ņirdz zobus uz visiem, kauc pēc asinīm un grasās kost, tas ir garīgi izkropļots dzīvnieks. Vides pārveidots, pārprogrammēts.
link5 comments|post comment

[May. 21st, 2023|07:41 pm]

mindbound
[Tags|, ]
[mood |working]
[music |Skrika - Soludenia: Pantropic Adaptation]

LCF 0.4.6: https://gist.github.com/mindbound/4e96536c3287f9acbcb9b7d0ed8909a9

Nomainīta saite uz LCF izmantoto GM_config skriptu. Pašā LCF skriptā izmaiņu nav.

linkpost comment

[May. 21st, 2023|06:06 pm]

apolineers
Arvien biežāk gribas iedzert. Tā kā apstāties būs ļoti grūti, tomēr nesāku. Varbūt tiešām jāiedarbina skriešana no rītiem. Viens AA biedrs stāstīja, ka viņš skrienot tikai ceturto rītu, bet jau jūtot atšķirību - visa diena iegriežoties pavisam savādāk. Labā nozīmē*.
Ir arī salīdzinoši biežas tā sauktās 'sausās paģiras'. Tas ir diezgan kaitinošs stāvoklis, kurā var sākt dusmoties uz ķermeni: es tevi te beidzot esmu nolēmis saudzēt, bet tu man šitā pretim!
Bet, ja ņem analoģiju ar cilvēku attiecībām, pēc tik grandioziem nodarījumiem aizskartais ir tiesīgs izmest pa kādai sarkastiskai dzēlībai vai epizodiski izlemt nesadarboties.
Un atkal jau jāvelk laukā vecā Mirdza: "Kas palīdzēs? / Tu teici - darbs." Īzī az dat

___________
*Te būtu labs motīvs kādai sirreālai miniatūrai par to, kā cilvēks, kurš no rīta skrien, savu dienu iegroza pavisam nelāgā gultnē. Murakami skriešanas grāmatā tāda opcija arī bija apspēlēta, bet varbūt es to vēlmju domāšanā pievelku klāt.
link4 comments|post comment

[May. 20th, 2023|11:05 pm]

helvetica
Также на форуме выступил «z-философ» Александр Дугин, заявивший, что исламские страны «дают нам колоссальный пример отстаивания своей идентичности». Указав на недавно принятый закон «о защите традиционных ценностей», он отметил, что Россия движется в этом же направлении.

"Мы видим потенциальных друзей и единомышленников в исламской цивилизации» — Патриарх Кирилл призвал объединяться с мусульманским миром против Запада"
Кирилл прочел лекцию об общности идеалов и важности сотрудничества с мусульманами: «Мы не хотим легализовать "браки" между лицами одного пола. Мы не хотим, чтобы с детства разрушалось нравственное начало через "половое воспитание". Поэтому мы как цивилизация бросаем вызов Западу», — заявил патриарх во время визита в Болгарскую исламскую академию в Казани.

"Талибы похвалили СССР за вклад в образование Афганистана и выступили на форуме «Россия — Исламский мир"
Они обсудили взаимодействие образовательных систем РФ и исламских стран. Кроме того, Талибы рассказали о вкладе СССР в образование Афганистана, в частности, в строительство школ и университетов.
link1 comment|post comment

[May. 19th, 2023|07:34 pm]

brookings
IRONS

Been listening to the influence of the Yeoman archetype on the (subconsciously perceived) archetype of the Anglo Saxon (Scott Mannion and Jay Dyer). I don't know about the fancy philosophising (amiable be it when drinking), but all I would say is the longbow two fingers is in the blood, as is the elder's daughter revelling in the big Green T-shirt guy battering the orcs (Dutch in this instance). These kinds of men taught me to sing Bubbles as a young lad while my dad was pulling pints in the Essex village we lived in. Don't know if is the romantic stoicism of the song (and like my dreams they fade and die, I am forever blowing bubbles, pretty bubbles in the sky) is connected, but over the last few years it has come in handy.

A Spaniard loved around these parts scored in the 94th minute, and after leaping up and down in a way that isn't becoming, I raise a glass to my dad, who put a hole into the ceiling when Brooking scored in 1980. 


link3 comments|post comment

Pilnīgi vienaldzīgs pasākums [May. 19th, 2023|12:34 pm]

slepkava
Lasot tos gaudulīgos komentārus par hokeja izlases spēļu biļešu cenām, nez kāpēc rodas sajūta, ka tā ir spiesta lieta iet un to hokeju skatīties.

Nevari atļauties skatīties hokeju, sēdi mājās, nevari atļauties skatīties kādas operas primadonas izrādi Nacionālajā operā, sēdi mājās, nevari atļauties skatīties boksu, sēdi mājās. Nesaprotu, ka paŗ pēdējiem diviem neviens tik ļoti nečīkstēja, ka nevarēja aiziet paskatīties kopā ar visu ģimeni.

Man jau liekas, ka tās tomēr ir prioritātes. Tērē 400eur aiziet ar visu ģimeni uz hokeju vai arī aizbrauc ar ģimeni nedēļas nogalē uz Maltu atpūsties :)
link2 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]