paika 18 |
26. Nov 2015|13:09 |
es te visiem tikai prasu, un nekā nestāstu. pastāstīšu par manas diētas attīstību (mana dīvainā diēta ir autoimūnais paleo - gaļa un dārzeņi, bez piena, graudiem un olām). nekas jau tur neattīstās, tikai vieni šortkati noņemas un citi ieviešas. ik pa laikam krītu kādā grāvī. piemēram, man ļoti patīk visādi sutināti kāposti. patika - jo es viņus ēdu, kamēr tagad man iekšas raustās par kāpostiem iedomājoties vien. nākamais grāvis bija ēst pārāk daudz gaļas. pašlaik esmu atkal uz stabilā ceļa, gaļa un dārzeņi ir pareizajās attiecībās (gaļa 100-300 grami, dārzeņi ap 2 litriem, ieskaitot zaļos). sarežģītākā daļa ir tumšzaļie, velkos uz alfu pēc keila, jo tuvējos veikalos vieni pētersīļi. esmu pat iegādājusi kokosriekstu eļļu. mikreni vairs nelietoju; asociējas ar kāpostiem.
mana pēdējā aktualitāte ir krājumu taisīšana. sacepu lielu maisu ar kotletēm un arī mazas ceptu aknu porcijas (aknas man garšo, citiem nē), ieliku saldētavā, tagad priekš pusdienām vienkārši dažas kotletes izķeksēju, un kārtējā ēdienreizē varu iespringt tikai uz dārzeņiem. laulenis savukārt ir gaļēdājs, viņam taisu gaļas gabalu vakariņās, viņš ēd ļoti vienkāršas lietas, bet labprāt noēd arī viņam atstātos dārzeņus. tā daudzi darot - ja taisa ēdienu, tad trīskārtīgu, un divas ēdienreizes paliek saldētavā. ja ieguglē bunch meal, tad vispār atrodas malači, kas taisa ēst reizi nedēļā, trīs stundās sataisot saldējamus ēdienus visai nedēļai.
nu un lai man neizietu tāpat kā ar tiem kāpostiem, esmu sev nolikusi tādu programmu. katru reizi taisu citu pamatdārzeni. brokolis, ķirbis (alfā ir sviesta ķirbji squash, ļoti gardi, ja sacep), baklažāns, un tā tālāk. otrdienās mums ir burkāni, jo tad taisu sutināto zivi dārzeņos (bērni, kas no šī ēdiena smaržas vemstās, otrdienās ir pie ōmiņa).
tālabad interesējos par dārzeņu receptēm. lai man neizietu kā ar tiem kāpostiem.
vēl patīkama ideja ir somā ielikt kārbiņu ar ķirbju sēklām. viņas var diezgan tīrīgi saēsties, ja ārpus mājas galīgi sagribas ēst. |
|