paika 4 |
6. Mar 2015|19:15 |
http://terrywahls.com/about-the-wahls-protocol/
nu tātad. autore saka, ka patiesībā ir tikai viena slimība, un tā ir mitohondriju disfunkcija. mitohondriji ir tādas sīkas struktūras šūnās, kuras man nesaprotamā veidā ražo enerģiju. cilvēkam, kas slims ar vienalga kādām autoimūnām slimībām, reimatoīdiem artrītiem, dažādām hroniskām slimībām, diabētiem, psoriāzēm, astmām, policikliskām olnīcām, kairinātām zarnām, lieku apmatojuma uz sejas (sievietēm), šizofrēniju, depresiju, lieko svaru un ko tik vēl nē,
beigu galā atrod vienu un to pašu: - mitohondriji darbojas neefektīvi, tie ir kaut kādi novājināti, neefektiivi razo energiju, - šūnās ir daudz brīvo radikāļu (tie ir atkritumprodukti, kas rodas mitohondrijiem. brīvajiem radikāļiem ir viena brīva saite, un ar to viņi cenšas piesaistīties itin visam, to nooksidējot jeb sabojājot. ar brīvajiem radikāļiem cīnās antioksidanti, tāpēc tos vajag), - daudz stresa hormonu.
un - pārāk aktīvas imūnsistēmas šūnas; iekaisuma procesi organismā, - imūnsistēmas šūnas dažreiz neatšķir svešās šūnas no savējām, un tām uzbrūk (jā, tas attiecas ne tikai uz autoimūnajām slimībām, bet vēl uz vairākām citām; nesen izpētīts; nepārbaudīju atsauces), - atsevišķu vitamīnu, minerālvielu u.c. pārliecīgas vai pārāk mazas koncentrācijas.
vai šie izskatās pēc slimības sekām? pret lielāko daļu mēs varētu izturēties kā pret cēloņiem, un mēģināt ietekmēt.
=== es nesaku, ka tā ir. vienkārši autores domu gājiens man likās interesants, tādēļ to atstāstu. ===
tā lūk, cibas sagrabējusī daļa. mums visiem patiesībā ir viena un tā pati slimība. tā tikai dažādi izpaužas. mediķi tālākos simptomus ir visādi sagrupējuši, viņi tās slimības visu laiku dala vai apvieno, nu tad var arī šādi apvienot. hroniska slimība ir ilgstošas mitohondriju disfunkcijas sekas.
bet tomēr, kādēļ katrs dabū ko citu? to varētu noteikt mūsu gēni. katrai slimībai ir vairāki gēni, kas pie attiecīgiem apstākļiem var iedarboties. piemēram, ir konstatēti vairāk nekā 100 gēni, kas varētu būt saistīti ar MS. Ja kādam ir mazāk to gēnu, tad vairāk sliktu vides apstākļu vajag, lai sāktos slimība. Ja pilns komplekts, tad vajag maz.
protams, ir arī slimībaas, kuras izraisa tikai un vienīgi konkrētas mutācijas. bet to ir maz; lielākoties vide dod kādus 70-95%, lai rastos slimība. ar vidi šeit ir domāts tas, ko ēdam, dzeram, elpojam, kā kustamies, ko domājam un kā iedarbojamies uz citiem cilvēkiem.
=== es nesaku, ka tā tiešām ir. vienkārši interesanti. ===
slimība ir dēļ traucētiem bioķīmiskiem procesiem un dēļ konkrētu vielu trūkuma. diezgan daudzām slimībām zāles tikai ārstē simptomus, bet neiedarbojas uz vielu trūkumu. piemēram, depresija jau nav prozaka trūkums organismā, šīs zāles iedarbojas tikai uz simptomiem.
tālāk autore ķērusies pie dažādu bioķīmisku procesu studēšanas. viņa sniedz garus sarakstus ar procesiem un vielām.
mielīna sintēzei ir nepieciešami: B1, B6, B12, Omega 3 un jods. Ja tu šitos neapēd, tad tā arī sēdi bez mielīna. kā gan lai viņš rastos? un vai solmedrols te var ko līdzēt? tas jau tikai cenšas kavēt imūnsistēmu, bet nedara neko attiecībā uz iespējamiem cēloņiem. kuri vispār gan arī skaitās nezināmi.
pār to pašu kārti viņa met arī, piemēram, depresiju. kaut arī mēs zinām ļoti daudz un dažādus depresijas iemeslus, te ir arī organiskā daļa, jo cilvēkiem dod zāles, un daudziem tās palīdz, un daudziem nepalīdz. zāles veicina neirotransmiteru darbību (piedodiet, nezinu korektu latvisko nosaukumu). neirotransmiteriem piemām kārtām vajadzīgas dažas konkrētas aminoskābes, tad B6, un sēru saturoši savienojumi. ja šo vielu organismā stipri trūkst, zāles nevarēs neirotransmiterus ne uz ko piespiest, jo viņiem nebūs ar ko organizēt savus procesus. smadzenēm trūkst to vielu.
pārskaitījusi lērumu savienojumu viņa saka, ka visu laiku tiek konstatētas aizvien jaunas organismam vajadzīgas vielas, tādēļ nevajag tikai turēties pie zināmo vielu saraksta, un censties šīs vielas apēst tablešu veidā. jo tā mēs varam izlaist kaut ko svarīgu, ko vēl nezinām.
šis bija grāmatas ievads (patiesībā kādas 100 lapas). tālāk būs par uzturu.
======
par autori
viņa patiešām ir profesore medicīnas iestādē http://www.medicine.uiowa.edu/dept_primary_apr.aspx?appointment=Internal%20Medicine&id=wahlst
pēc šī 2011. gada video https://www.youtube.com/watch?v=KLjgBLwH3Wc viņa kļuva slavena, kā arī pieteica grantus un uzsāka pētījumus. savā grāmatā viņa piemin slimnieku simtus, bet raksti pagaidām pieejami tikai par dažiem desmitiem http://terrywahls.com/news/articles/
Vinjai ir brangi testimoniaalji http://terrywahls.com/success-stories/
2014. gada nogalē viņa izdeva grāmatu, dabonama torentos, epub. varu personiski palīdzēt ar dabūšanu.
-------turpmaak veel |
|