kihelkonna - Komentāri [entries|archive|friends|userinfo]
kihelkonna

[ website | kihelkonna - apdzīvota vieta sāremā salā ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

59 seconds 2 22. Aug 2011|23:26

kihelkonna
turpināju klausīties grāmatu 59 seconds, par kuru nesen stāstīju http://klab.lv/users/kihelkonna/243863.html
un fails beidzās pašā interesantākajā vietā. tur nodaļa par mīlu un kā cilvēki atrod viens otru pievilcīgu esam. pēdējais teikums bija, ka kāds autors izpētījis to, ko mēs visi jau nojaušam - kas satiekas potenciālie mīlnieki, viņiem paātrinās sirdsdarbība. tagad jāgaida, kad atnāks pārējie faili. man te trafika limits, tāpēc tā žmiedzos.

bet es te paturpināšu par to iepriekšējo, par vizualizāciju un ka viss ir citādāk nekā selfhelpa grāmatās. tur bija studenti, kuri iztēlojās, ka eksī dabū labu atzīmi un rezultātā viņi mazāk mācījās un dabūja sliktāku atzīmi.

vēlāk autors pastāsta, ka eksperiments bija sarežģītāks. daļai studentu bija katru dienu dažas minūtes jāiztēlojas, ka viņi ir teicamnieki. citai daļai dažas minūtes katru dienu jāiztēlojas, ka viņi čakli mācās. jāiztēlojas, kā viņi cītīgi nodarbojas. pēc tam visiem bija jāreģistrē, cik ilgi viņi mācās. pirmajiem dažas deidrīminga minūtes gāja sliktumā - viņi maz mācījās un tāpēc dabūja sliktas atzīmes. savukārt otrie mācījās daudz un dikti un beigās dabūja vēl labākas atzīmes nekā kontroles grupa - tie, kam nekas nebija jāiztēlojas.

autors bija veicis vairākus gadus garu pētījumu ar ļaudīm, kas kaut ko gribēja mainīt dzīvē. mainīt specialitāti, atrast partneri, sākt dzīvot videi draudzīgi, zaudēt svaru un tamlīdzīgi. autors neko viņiem nelika darīt, tikai apvaicājās, kā viņi to darīs un ko vēl darīs, un tad pēc viena vai diviem gadiem viņus uzmeklēja un pavaicāja, kas viņiem sanācis un ko viņi darīja.

darīja viņi visu ko. tie, kas bija paļāvušies uz gribasspēku vai uz brīnumu, uz vizualizāciju un tievas jaunietes fotogrāfiju pie ledusskapja - tiem kaut kā nekas liels nebija sanācis. bet bija ļaužu grupiņa, kam bija gan stipri labi sanācis. ko viņi darīja. viņi sastādīja detalizētu plānu ar reāliem reālistiskiem uzdevumiem un termiņiem un par katra posma pievārēšanu sev izsniedza balvu. tad vēl vidēji labāk bija gājis tiem, kas par savu nodomu bija pastāstījuši ģimenei un draugiem. loģiski - apkārtējie palīdz uzturēt apņemšanos un arī var sniegt reālu palīdzību.

vēl tur viskaut kas tajā grāmatā bija, tai skaitā arī tādas vizualizācas, kas tiešām atzītas par palīdzošām, bet nu iešu gulēt. es jūsu vietā jau nu to grāmatu palasītu. tur bija ļoti interesanta nodaļa par radošu ideju dabūšanu.



UPD.
klausos tālāk par mīlniekiem. ja jau reiz viņiem satiekoties ātrāk sitas sirds, tad var arī otrādi - likt cilvēkiem satikties situācijā, kurā ātrāk sitas sirds, un rezultātā šie ļaudis viens otram šķitīs īpaši pievilcīgi. autors piedāvā variantus, kā to uzrīkot. brauciens ar zirgiem, kāpiens kalnā, saruna par satraucošām personiskām lietām. katrā ziņā neajag iet uz klasiskās mūzikas koncertu.
Link Read Comments

Reply:
No:
Lietotājvārds:
Parole:
Ievadi te 'qws' (liidzeklis pret spambotiem):
Temats:
Tematā HTML ir aizliegts
  
Ziņa: