17


August 28th, 2018

(no subject) @ 12:33 am

ir pagājis gads kopš mana ticība cilvēcei tika sadragāta. 

ir pagājis gads, kopš esmu bijis Latvijā. 
man riebj dzīvot neziņā, man riebj nezināt to, ko laiks man gadās, man riebj tas, ka es fiziski nevaru neko plānot, jo tas vienkārši fiziski nav iespējams. 
bet pa šo laiku ir arī notikušas pozitīvas lietas - es dzīvoju kopā ar cilvēku, kas mani mīl un man it kā par neko nebūtu jāuztraucas. 
bet tas, ka man nav par ko uztraukties, liek man uztraukties. vai es kaut ko kavēju? vai es varēju kaut ko izdarīt citādāk. uz vairākiem no šiem jautājumiem atbilde ir ''jā'', bet nu tagad jau ir par vēlu un man laikamašīna diemžēl nav. 
atliek cerēt uz neko, jo varbūt Visums atkal izlems man iespītēt un veicināt pretējo. bet 31. jūlija lēmums tam nelīdzēja.
 

August 26th, 2018

(no subject) @ 03:34 pm

banāns ar nutella ir vislabākais, ko savā dzīvē esmu ēdis

 

August 4th, 2018

(no subject) @ 09:25 pm

Laikam fakts, ka šeit vairs neko nerakstu, nozīmē, ka man viss ir puslīdz normāli. Bet žēl, jo nākotnē nebūs, ko rakstīt. Kā es tā vispār varu teikt - būtu labāk priecājies. Labprāt lasītu kaut ko pozitīvu, bet lai es ko tādu rakstītu - nebūs.
Arvārdsakot mana māte tagad zina, ka neesmu kopā ar X, un esmu izvācies no mājām. Un skolu sistēmas smird un viņi to nožēlos, jo es zinu, kas vēstulē, ko piegādās pirmdien, būs rakstīts.

 

July 5th, 2018

(no subject) @ 11:31 pm

bezatbildīga pišanās sieviešu dienā, 9. martā, noveda pie dzīvi ilgām komplikācijām. šis būs ievads manai grāmatai, ja man tāda kādu dienu būs

 

June 26th, 2018

(no subject) @ 01:21 am

nesaprotu, kādēļ cilvēki jautā, vai esmu priecīgs par to, ka skola ir beigusies, ja priekšā ir vairāk kā dekāde ar augstāku izglītību

 

June 6th, 2018

(no subject) @ 12:07 pm

fascinē facebook draugi-medmāsiņustudenti, kas tago viens otru ārstu memes, kas ir domātas ārstiem, par medskolu, utt. tik neērti. tas ir kā stāstīt draugiem, ka esi drošības policists, bet beigās izrādās, ka esi apsargs fēniksā.

 

June 1st, 2018

(no subject) @ 02:53 pm

es noteikti šķietu kā sociopātisks manipulatīvs narciss, bet šoreiz man ir taisnība

 

May 21st, 2018

(no subject) @ 12:46 pm

1 gads un daudz asaras, bet tieši 23:23 prieka.

 

April 21st, 2018

(no subject) @ 03:47 pm

izpildi testu un pārbaudi, vai ko atceries no pamatskolas bioloģijas vielas
http://spoki.tvnet.lv/testi/TESTS-Sunas/874136

 

April 16th, 2018

(no subject) @ 11:42 pm

arī rozes reiz novīst

 

April 5th, 2018

(no subject) @ 12:13 am

es nespēju izprast - vaina ir manī vai citos cilvēkos? jau ilgstoši cirkulējis šis jautājums.

šī brīža aktuālā apakštēma - laikapstākļi.

man šķita, ka tas ir pašsaprotami un, ka tas ir basic zināšanas par pasauli tev apkārt - ka aukstās gaisa masas nāk no augšas un siltās no lejas. māte bija neizpratnē, kad pateicu, ka latvijai siltais laiks, kas tagad tuvojas nāk no dienvidiem.
teicu, ka varbūt mums arī tiks (dzīvojam Norvēģijā). viņa - mums jau pirmajiem būs!


????????? ko

es taujāju atpakaļ - vai nezināji, ka siltais gaiss nāk no vietām, kur pašreiz ir silts? ja vien to gaisu iegriež pareizie vēji. viņa atbildēja - bet kā tad ar auksto gaisu? mums vienmēr pirmajiem atnāk.

????????????

lūdzu, sakiet, ka problēma nav manī un ka es kārtējo reizi nesagaidu no cilvēkiem sev apkārt par daudz. acīmredzot es nezinu, kur ir robeža - basic vai nē.

 

March 30th, 2018

(no subject) @ 09:36 pm

i'm looking for someone who speaks my language
will you be my witness
i'm just looking for a witness

 

March 27th, 2018

(no subject) @ 07:23 pm

parasti man tā ubadze pie piemājas veikala besī, jo viņa katru reizi, kad eju iekšā pa veikala durvīm, kaitinošā tonī sveicina, moš besī, jo šķiet fake un vienkārši grib naudu no manis. visticamāk, viņai ir pie dirsas, ka esmu seksuāli izmisis un vienkārši grib no manis naudu izspiest.
bet pirms pāris minūtēm atkal pagāju viņai garām, ignorējot, iegāju veikalā, sagrābos visu, kas vajadzīgs un aizgāju līdz kasei. noliku savas lietas uz preces un tur viņa arī atnāk no aizmugures, nākamā rindā. uz letes nolika lētāko ūdens pudeli, kas visā veikalā vien atrodama. un viņa smaidīja.

laikam kāds iebēra viņai naudu. un viņa varēja beidzot atļauties ūdeni. un par spīti tam, viņa smaidīja. un pasveicināja kasieri. kamēr es esmu riebīgs, reālu mēslu dēļ. atnācu mājās un nobirdināju 1 asaru

 

March 22nd, 2018

(no subject) @ 09:44 pm

Ceru, ka manas ziņas izlasīji un kaut ko vairāk saproti par tiem bezgalīgajiem domu tīkliem, kas atrodas manā galvā. Nepieciešams ārkārtīgi gudrs koderis, kas spētu to visu, kas tur augšā notiek, dekriptēt. Bet tu taču saproti, ka tā nav tikai viena doma, kas notiek. Ir tik ļoti daudz, kas manā galvā notiek (tā dēļ arī miega problēmas, depresija utt.) un kad planētas sastājas noteiktās vietās, sākas panika un nāk kaudze ar pieņēmumiem, pār kuriem man nav varas. 
Es atsakos pieņemt, ka tā citiem cilvēkiem nav un ka citi cilvēki spēj dzīvot savā naivumā kā vistas ar nocirstām galvām. Tajā pašā laikā vēlos, kaut man starp ausīm nekā nebūtu, lai es tiktu vaļā no periodiskām eksplozijām un pēc tam implozijām, kas pārvēršas melnajos caurumos, lai tikai tiktu vaļā no tās elles, kas manī notiek. Šeit atkal nonāku pretrunā ar to, ko pats teicu. Uzstāju, ka esmu apmierināts ar to, kāds es esmu, kamēr tajā pašā laikā arī vēlos normālu dzīvi.
Acīmredzot nevar dabūt abus.

- Bet vai tev šķiet, ka šādas epizodes tev turpināsies ar laika atstarpēm? Vai arī tu spēj iedomāties kādu veidu, kā ar to tikt galā?

Atkarīgs no tā, kāds to iemesls ir. Vai tā ir mana inteliģence, par ko psihoterapeits runāja, vai tas ir mans potenciālais Aspergera sindroms. Vai tas ir Aspergera sindroms vai arī traumas no iepriekšējām attiecībām. Man riebj runāt par to, ka esmu ''inteliģents'', jo esmu piedzīvojis to, ka tie, kas uzstāj, ka viņi ir inteliģenti, izrādās tupi (kas arī ir psiholoģiski pierādīts). Bet tas, ka es atsakot pieņemt to, ka es tāds esmu, taču nozīmē to, ka es pats saprotu un apjaušu, ka es tāds esmu, kas atkal nonāk pretrunā ar to, ko es uzskatu, vai arī tā ir pazīme, ka es domāju un saprotu daudz vairāk, nekā citi? (REDZI, BEZGALĪGIE DOMU TĪKLI, PLS HELP ME ESCAPE).
Khm. Ja tās ir tikai manas smadzenes, tad es nezinu, kā to var atrisināt. Ja tās ir traumas, varbūt ir nepieciešams ilgs laiks. Bet es zinu, ka nekad neaizmirsīšu tos, kas man ir iespļāvuši sejā.

- Man nav ne jausmas, kas aiz tā slepjas, visticamāk, vairākas lietas. Tas, ko es cenšos jautāt, ir vai tev pašam šķiet, ka kļūs labāk? Vai arī pēdējā laikā ir kļuvis labāk? Šī ziema tev ir bijusi ļoti grūta, un arī izklausās, ka viena no sliktākajām.

Viena parasta doma pārtop par jobanu izpētes projektu, ceru, ka tu saproti, kādēļ es aizmiegu pulksten sešos no rīta. Tas nav tādēļ, ka es necešos aizmigt.

- Es saprotu to, ka ar to tam nav nekāda sakara.

Es nezinu. Varbūt es tāds vienkārši esmu. Nezinu, vai vasarā man ir vieglāk, jo depresija kļūst vieglāka, vai arī tā ir skola, ar ko man iet grūti vai kas pie velna ir pie vainas. Es nezinu, vai man kļūs labāk, bet ja kļūs tikai sliktāk un sliktāk, tad es neredzu nekādu jēgu turpināt dzīvot.
Ir tikai pāris lietas, kas potenciāli var spēt cilvēkam palīdzēt. Un kad runa ir par mani, tās nav spējušas man palīdzēt. Un cerība, ka kāds spēs mani saprast, ir absurda. Pat tu, pēc gadu ilga konstanta dialoga, nespēj to saprast. 
Citi cilvēki vienkārši tādi ir. Dabīgā atlase, iespējams.

- To visu es nekad nespēšu saprast.
- (Zinu, ka šis jau iepriekš ir ticis teikts) Bet kā tu zini, ka visu esi pamēģinājis. Vai esi izlēmis, ka vairs nekas nespēs palīdzēt un tagad tev ar to ir vienkārši jāsadzīvo?
- Ja es būtu tu, būtu pilnīga izmisuma stadija, cenšoties atrast lietas, kas potenciāli spētu palīdzēt. 

Es atrodu sertificētu personu, kas palīdz citiem. Pēc pāris mēnešiem saprotu, ka no tā visa nekāda jēga nebūs, tajā pašā laikā turpinot par to maksāt. Esmu izklāstījis visu savu dzīves vēsturi (kas ir nerelevanta) un dodos pie cita ārsta. Un sāku visu no gala. Un nonākt līdz punktam, ka tiek attīstīts tik dziļš dialogs, ka es spēju faktiski runāt par jobanībām, kas notiek manā galvā, un centies izskaidrot lietas tā, ka otrs cilvēks var SĀKT saprast, ir pārāk laikietilpīgi un man PAŠAM par to nav vārdu. Un tad es dodos pie nākamā ārsta un sākas viss no gala. Bezcerīgi. Kā jau teicu, atliek cerēt tikai uz ķīmiju. 
Bet arvien stiprāk un stiprāk apšaubu ar katru dienu, kas tas ir tikai dopamīna un serotonīna trūkums, kas var tikt vainots. Manas smadzenes, visticamāk, vienkārši tā ir uzbūvētas. 
Ārsts tikai nodomā: ''Jā, šamējam ir problēmas ar savām domām, var jau censties tās salabot.'' Bet tik vienkārši tas nebūt nav, un to, tu visticamāk, arī spēj saprast pēc manu ziņu izlasīšanas. Tās nav tikai domas, tās ir visas smadzenes. Kuras diemžēl 2018. gadā vēl nav iespējams transplantēt.

- Uzskatu, ka ir skumji, ka tu vienkārši akceptēsi, ka visam ir jābūt vienkārši sapistam, kad tā tam nav jābūt.

Ceru, ka saproti to, ka dažu vēžu tipi ir tik advancēti, ka centieni to izārstēt nodarīs tikai lielāku skādi personai, nekā ja to atstātu mierā. 
 

March 20th, 2018

(no subject) @ 05:23 pm

:(

 

March 7th, 2018

(no subject) @ 02:52 am

Når jeg ser fram til noe, er det vanligvis en dårlig idé. De fleste av tingene jeg har gledet meg til - narkotika, sex, alkohol, kjærlighet, en massiv sultepisode, en ambisjon eller prestasjon, et objekt som skal kjøpes - har til slutt forsøkt å drepe meg, skade meg eller endte opp med å være en skuffelse. Noen ganger lager jeg fremdeles små misjoner via besettelse for å distrahere meg selv fra den brede åpenheten av meningsløshet som sprer seg ut for meg.
Jeg finner problemer i meg selv - huden min, håret mitt, den plutselige idéen om at ingen liker meg - og bestemmer meg for å prøve å Finse dem for å skape en endelig sfære innenfor det store intet av ingenting.

Jeg ser at andre gjør det samme når det er snakk om politisk tilhørighet, religion, mote, karriere og andre identitetskonstruksjoner. Jeg ser dem krangle med hverandre over disse konstruksjonene. Jeg skylder dem ikke for å krangle. Det er adrenalininduserende og en stor distraksjon fra avgrunnen.

 

February 21st, 2018

(no subject) @ 10:31 pm

esmu pazaudējis pasi. mājās nekur nav, pieļauju iespēju, ka esmu atstājis lidmašīnā. ko darīīīīīīīt?????????ESDRGTFHYGUYTHR

 

February 19th, 2018

(no subject) @ 03:13 pm

es nezinu vai man ir depresija, vai arī vienkārši aspergera sindroms vai arī tā ir vnk daļa no INTP personalitāšu tipa. vai arī man ir gan aspergers un depresija. vai arī otrādi. vai arī man ir visi trīs.

wh
at the fuck

 

February 13th, 2018

(no subject) @ 11:04 pm

atceros, kad biju mazs, māsa mani veda pie ģimenes ārsta un kad ienācām klīnikā, abās pusēs bija krēslu rindas un visi uz tevi skatījās. un vienmēr bija jājautā - kurš ir nākamais rindā?

 

February 12th, 2018

Polimerāzes ķēdes reakcija identitātes noskaidrošanai @ 12:34 pm

1. Tiek paņemts DNS paraugs (piemēram, mats). 

2. Nepieciešamības gadījumā veic izolēšanas procesus, lai DNS tiktu attīrīts no svešiem savienojumiem un vielām.
3. DNS materiālu uzkarsē līdz 90 grādiem pēc Celsija, kas veicina denaturēšanās procesus un DNS sadalās divās ķēdēs. 
3. Materiālu atdzesē līdz 60 grādiem, lai DNS-praimeri (kodoni) pievienotos komplementārajām bāzēm 3'-5' veidā. Tas ir nepieciešams, lai procesam, kas ietverts nākamajā solī, būtu kāds sākuma punkts. 
4. Materiālu atkārtoti uzkarsē līdz 72 grādiem, lai karstumnoturīgais enzīms DNS-polimerāze varētu, pēc DNS-praimeriem vadoties, veikt komplementāro bāžu pievienošanu, kas arī notiek 3'-5' virzienā. 
5. Kad process ir beidzies, rezultātā ir 4 ķēdes, kas atkal ir 2 DNS paraugi. 

2. ciklā atkārto to pašu procesu, taču rezultātā jau ir 8 ķēdes, kas sastāda 4 DNS molekulas. Tiek veikts 3., 4., 5. un vairāki cikli, kamēr sasniedz vēlamo DNS molekulu skaitu (process var aizņemt vairākas stundas, jo PĶR ietver ārkārtīgi lielus ciparus. 

Pēc PĶR procesa beigšanas tiek ievākti paraugi no aizdomās turamajiem, lai veiktu identitātes noskaidrošanas procesus. Pārējiem paraugiem arī veid PĶR, lai būtu pietiekams daudzums materiāla.
Izmanto ultravioletu gaismu, kas izgaismo DNS savienojumus, kas ļauj noskaidrot, vai oriģinālais DNS atbilst kādam no aizdomās turamajiem.
 

17