#Root

Posted by [info]svesinieks on 19.01.2020 at 18:10

Biju paviesojies bērnības ciematā “Upeslejas”, ar kuru saistās daudzas no pašām agrīnākajām bērnības atmiņām. Jau sen gribējās to izdarīt – kopumā bija dikti vērts.

Tāda dīvaina sajūta redzēt visas bērnību atmiņu vietas, kuras atmiņā pieglabātas kā tādas priecīgas fotogrāfijas saulainos toņos ar tumši dzeltenu sēpijas filtru. Reālajā dzīvē, protams, viss daudz neglītāks, vai drīzāk, bez īpaša toņa un emocionālās nokrāsas, protams, ka arī Latvijas bezsniega ziemas krāsu palete paspilgtina šo sajūtu. Mazliet skumīgi skatīties uz vietām, kuras likās krāsu piesātinātas un varenas un redzēt cik tās ir parastas, ikdienišķas – bez kāda noslēpuma vai teiksmainības.

Labāk var pamanīt kkādas depresņaka iezīmes – pamestas dārza būdiņas, nabadzīgas dzīvojamās ēkas, silikātķieģeļu katlu māju un citas lietas, kas bērnībā likās, kā pilnīgi normāla visai pārtikušas dzīves daļa.

Daudzas lietas ir pilnīgi nemainīgas. Ar atkritumiem piemētāti dzīvžogi, rūsas nežēloti veļas žāvētāji, nomīdīti uzkalniņi un vietējo tanšu apčubināti stādījumi. Viss daudz maz tā, kā atceros pirms 25 gadiem. Ir vietas, kur uzcelts kas jauns, daži koki izauguši lieli, citi nocirsti, vietām labiekārtots pagalms – bet kopumā ļoti pārsteidz, ka vide var būt tik sasodīti nemainīga. Pie upes augošā plūme, no kuras plūcām sārtās plūmītes izskatās tieši tāpat kā toreiz. Uzraksts “Nirvana” uz vienas no ēkām, liekas krāsots vien pāris gadus atpakaļ, lai gan nu jau tuvojas trešajai desmitgadei. Pat ūdenszāles upē, raugoties no tilta, šķiet precīzi tādas pašas kā toreiz.

Viss bērna acīm skatītais liekas daudz mazāks. Kalns no kura vizinājāmies ar ragaviņām izskatās kā mazs pauguriņš, visi attālumi liekas daudz tuvāki un viss rajončiks kopumā tik maziņš, ka liekas varētu noglabāt žaketes iekškabatā, lai gan bērnībā likās kā visa pasaule.


Rit 4 nedēļa, kopš pārcēlos

Posted by [info]feita_kleita in [info]vajag on 16.01.2020 at 01:27
un ir dažas lietas, kuras traucē, subjektīvu apsvērumu dēļ, jo nav rezultāta no izīrētāja, vēršos pēc palīdzības te.

iesakiet lūdzu labu elektriķi, kurš saprot elektriskās plītis. plīts sīc, secinu, ka kaut kas nav labi savienots, jo tik skaļai elektrībai nav jābūt, esmu jūtīga uz šo skaņu, šodien vnk izrāvu vadus, kuri jocīgi savienoti, jo vairs nevarēju mentāli izturēt to sīcoņu.

kādu, kurš saprot veļasmašīnas. gaidu jau 2 nedēļas, kad nu nāks un skatīsīes, domāju, ka nenāks un neskatīsies.... problēmu varu atrisināt liekot mazgāt mazāk drēbes uz mazākiem apgriezieniem, bet tas nav normāli... it kā paskatījos, vai pārvadāšanas skrūves ir izskrūvētas, bet... kaut kas tur nav kā vajag mehāniski (brutāli izvibrē no savas vietas ar mehāniskiem skrāpjiem).

Paldies jau iepriekš, ja ir ko ieteikt.

būvmateriāli

Posted by [info]kants in [info]par_velti on 10.01.2020 at 14:34
pēc remonta barona ielā (pretī bij. sporta pilij) palika pāri pāris plāksnes reģipsis, osb un nepilna paka akmensvates. paš-nonešana un aizvešana.