Kaščejs 4ever! [entries|archive|friends|userinfo]
kaszczejs

[ website | Pamatblogs krieviski ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| GH skola = Politikas dumbrājos = ЖЖ - Ciba krieviski = Pasts Erudītu Līga ]

Saucēja balss tuksnesī... [May. 20th, 2019|02:44 pm]

indulgence
[Tags|]

Kad maza, jauka 6. klases meitenīte man stāsta, ka zināšanas vēsturē viņas izvēlētajā profesijā neesot nepieciešama, bet 7. klases puika, - ka viņš netikšot mācīties par pilotu tāpēc, ka būšot absolvējis parastu vidusskolu, nevis ģimnāziju, es redzu, ka tur fonā skan vecāku balss.

Skaidrs, ka jebkurš vecāks savam bērnam vēl visu to labāko, un no sirds vēlas, lai mazais neatkārto viņa kļūdas. Bet tā nu dabā iekārtots, ka kļūdas būs. Un ja iepotēs šādas te muļķības, tad kļūdu būs pat vairāk.

Nu nevienu augstskolu neinteresē, kādu skolu absolvējis topošais students. Tikai viņa zināšanu līmenis vai maksātspēja ir noteicošais. Tā kā ģimnāzija tikai ar to ir labāka, ka tur lielāka slodze, vairāk mācību priekšmetu, t.i. teorētiski lielāka iespēja, ka kas vairāk galvā nosēdīsies.

Tāpēc no sirds žēl to jauko meitenīšu, kuras lepni paziņo, ka skola viņām vispār neesot vajadzīga, jo būšot interjera dizaineres. Skaidrs, ka mākslinieki nav tā izglītotākā publikas daļa, bet ne jau par to stāsts. Vai vecāki, kas virza savas atvases uz šo jauko hobijamatu, spēj paredzēt nākotni? Varbūt jau pēc gadiem 10 visiem būs pieejama skaista aplikācija, kurā ielādēt telpas fotoattēlus un tad tikai izvēlēties no 1000&1 piedāvātā interjera varianta sev tīkamāko? Un tāda interjera dizainere nevienam nebūs vajadzīga (atliek vien cerēt uz bagātu vīru, kas pašcieņu neceļ). Vai zobu tehniķis, kas jau gadu desmitus ir cienījama un lieliski apmaksāta profesija - sākusies 3D printeru ēra, un mēs nezinām, kā protēzes gatavos jau pēc pāris gadiem.

Nu līdzīgi kā pirms gadiem 20 visnotaļ cienījama profesija ar savu arodskolu bija burtlicis. Un pat tad, kad jau Latvijā bija pirmie datori, un pirmo avīzi maketēja ar tiem, lielākā daļa nozarē iesaistīto ļaužu neticēja, ka kāda profesija var tā ņemt un pagaist. Pagaisa…

Dārgie skolēnu vecāki. Lūgtum audziniet bērnus - viņos vēlamās īpašības, - taču necenšaties iepotēt savus priekšstatus par derīgs/nederīgs. Jūs gluži vienkārši nezināt, kas jūsu bērniem no skolā mācītā nākotnē noderēs, bet kas nē. Dzīve mainās pārāk strauji, un neviens nezina, kādas profesijas pēc gadiem 20 būs pieprasītas, kādas nē.

Labāk palīdziet skolotājam viņos ieaudzināt to, kas patiesi noderēs: spēju pārvarēt slinkumu un veikt neinteresantu uzdevumu, spēju atrast un atdalīt informācijā svarīgāko, to analizēt un veikt secinājumus. Tas noderēs jebkurā profesijā.

Skolā nemāca amatu, skolā cenšas dot erudīcijas minimumu, iemācīt iemaņas un spriestspēju, kuras tā pietrūkst mūsu sabiedrībā. Galvenais: iemācīties mācīties pašam, jo dzīvē neviens no malas jaunas iemaņas ar karoti mutē nelies. Bet mācīšanās šajā vecumā ir garlaicīga pēc definīcijas, tāpēc jāmācās pārvarēt slinkumu.
Ak, te jau es atkārtojos…
link8 comments|post comment

[May. 19th, 2019|08:33 pm]

heda
Zviedrijas nacionālisti pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām: "Eiropu mīlēt nav grūti."
(Lai redzētu angļu subtitrus, jāklikšķina uz zobratiņa ekrāna apakšējā malā un blakus izvēlei "Undertexter" jāizvēlas "Engelska".)

Eiropu mīlēt nav grūti
linkpost comment

Fiverr&French [May. 19th, 2019|05:50 pm]

217
Izmantoju pirmoreiz dzīvē Fiverr, noalgojot kādu franču izcelsmes cilvēku, lai pārbauda manis no angļu uz franču valodu iztulkoto tekstu.
Biju patīkami pārsteigta par pakalpojumu, gan par precizitāti, gan ātrumu, kādā viss tika izdarīts.
Bet arī priecājos par to, ka nebiju salaidusi daudz kļūdu, labojumi bija tur, kur nebiju pārliecināta jau nosūtot un ļoti minimāli.
Patīkama, labi padarīta darba sajūta, lai arī gāja ļoti lēnām un grūti.
Un tas, ka nebaidīšos tik ļoti vairs uzņemties tulkot uz franču valodu (līdz šim biju tulkojusi tikai no. Un, protams, uz/no anglenes.)
link5 comments|post comment

Gin and wtf [May. 19th, 2019|03:54 pm]

vakardiena
Apciemoju vakar mammu, kas sarīkoja vnk episki negaidītu histēriju ar raudāšanu un "Tu man speciāli gribi ieriebt!" par to, ka..
Wait for it..nokrāsoju matus varavīksnes krāsā. Tas neadekvātums mani ir tik ļoti izsitis no līdzsvara, tā necieņa un pārliecība, ka man būtu jākeitero citu cilvēku estētiskajām jūtām, fuuuuuck
link5 comments|post comment

[May. 19th, 2019|08:51 am]

pavisam
[music |Lana Del Rey - Once Upon A Dream]

Padevīgi ziņoju - maijpuķītes jau zied:

https://i.ibb.co/s9VSqd8/IMG-0554.jpg

Un tā zilā ir mana jaunā, skaistā, Bohēmijas vāze!!!
Es esmu sliktākais, kas var notikt ar dāvinātāju. Man nav iespējams neko pa prātam uzdāvināt, vai arī ir ļoti manī jāklausās (nomācoši, jo es runāju DAUDZ) vai arī mani ir jāsaprot (nereāli).
Šis nu ir kas episks - pirmkārt pārsteigums, otrkārt kāds ir uzmanīgi klausījies. Pupa teiktu - mātes aklā mīlestība!

Joprojām viena negulētā diennakts liek sevi manīt. Tik ilgi runājām, par otro trešo jūniju un mimmes kārtu pieskatīt atvases, ka tad, kad Sandrulis pateica, ka šodien ir muzeju nakts, domīgi novilku - jocīgi, parasti taču bija maijā...
Neskaitāmi man pievērsti acu pāri un Sandrulis nedroši - nu, jā... jo mēs esam pie tevis, jo nu... ir 18.maijs...
Nezinu, kas pienāks ātrāk - atvaļinājums vai iespundēšana Strenčos.

Atkal atlikās Agrītis, cepjos pati nezinu par ko. Jāpriecājas, ka atcerās, bet:
1) nekādas veselības nepietiks, ja viņš bieži tā piestaigās;
2) šonakt arī nesanāca izgulēties, bet atbraukusi NJ Kamilla un šodien jāved izrādīt LV āres.
3) pilnmēness.

Toties izdevās pārvērst defektu par efektu - Džonis piekrita būt gids:
1) nav jāpaniko par vietu atrašanu;
2) uz pusi patīkamāka kompānija;
3) brīvdiena vairs nav tikai sabiedriski lietderīgais darbs.

Izgulēšos jūnijā.
link5 comments|post comment

[May. 18th, 2019|11:57 am]

heda
[Tags|]

Vai kāds ir redzējis jauno dokumentālo filmu par Ilmāru Blumbergu? Vai ir vērts skatīties? Komanda tā pati, kas fimēja vājo filmu par Fridrihsonu, tāpēc cerības mazas, bet ja nu tomēr.
link5 comments|post comment

Viss ir briesmīgi [May. 17th, 2019|08:36 pm]

wensdy
[music |anna von hausswolff]

Tiešām, ir ļoti grūti motivēt cilvēkus, jo lielākoties nesavelkas kopsakarība starp praksi un izpratni par sagaidāmajiem rezultātiem. Ahhhh.
linkpost comment

[May. 17th, 2019|08:15 pm]

slepenaamaasa
Šodien ķermenis ir ļoti smags un pūkains. Hormonālais sliktais miedziņš ar sapņu sprādzieniem, svīšanu naktī un mošanos + fiziskās slodzes palielināšana mani nolikusi garšļaukus. Man rīt jāpalīdz brālim un pirmdien ir lekcijas, ko nevaru kavēt, bet acis asaro, deguns tek, kakls briesmīgi sāp un apčī. 😢 Sapirkšu kādas zālītes, atgulēšu jēgu un cerēšu uz Dieva žēlasību! Aizlūdziet par mani un apēdiet manus māršmalovus!
link2 comments|post comment

It never rains in Malta #2 [May. 17th, 2019|05:05 pm]

pavisam
[music |Supertramp - The Logical Song]

Elise saka, lai neņemu ļaunā, bet viņiem nāksies lūgt mani pārāk bieži nebraukt - maijā NEKAD nelīstot!!! Kā zināms arī augustā ne, līdz es pagājušajā gadā ierados.
Pavadīju 4 dienas, skaidrojot, ka tas, kas te pa brīdim uz 5 minūtēm uznāk, pat nekvalificējas kā lietus :>

Komandējums divatā, kā izrādās, ir nenormāli feini.
Kristaps saplānojis visādus kuļtpohodus, lai parādītu savu Maltu.
Skaidrs, ka šoreiz bez kupoliem, vecpilsētas un peldēšanās Sliemas centrā.

Citāda Malta )
link15 comments|post comment

Vot idioti [May. 17th, 2019|11:46 am]

ctulhu
Uņa vadība idioti ajmīn

https://jauns.lv/raksts/sievietem/331749-vecaki-vaino-bristoles-universitati-meitas-nave-studente-baidijusies-uzstaties-300-cilveku-prieksa-tapec-izdarijusi-pasnavibu

Vot kāda X pēc piespiest cilvēku publiski uzstāties?

Demonstrēt savas zināšanas/ darīt savas lietas tak cilvēks var ne-publiski, rakstiski, attālināti etc.

kaut kādi bara dzīvnieki nah
link13 comments|post comment

Liels laiks [May. 17th, 2019|12:02 am]

slepenaamaasa
Pagājis visai ilgs laiks kopš pēdējo reizi rakstīju. Šķiet, ka iekšēji vismaz gads.

Viena neiedomājami mokpilna nedēļa noslēdzās, ejot pāri Daugavai. Tilta sākumā vēl mocījos, bet nokāpu jau mierīga. Varbūt tā bija upe, varbūt pēdējā laika ikdienas sportiņš vai draugu uzmundrinājumi, bet visas briesmas pagrieza muguru un atvērās miers. Miers kā labi nobriedusi cerība. Kustīgas kājas un mīloša sirds. Piedošana - ik dienas un ik uz soļa.

Bez liriskām atkāpēm man tagad ir mīlīgi mājīgs dzīvoklis koku ieskautā, skaistā vietā, jauna iedvesma un pārliecība darbā, es šonedēļ pirmo reizi kaut kur uzvarēju (tā bija ļoti maza uzvara, bet pirmā un saistīta ar rakstīšanu!).

Ir labi. Katru rītu apsēžos pie spoguļa un saku paldies sev un dzīvei par visu labo, ko vien varu iedomāties. Jo vairāk es tam pievēršu uzmanību, jo vairāk saprotu, cik ļoti bagāta ir mana dzīve.

Ik pa laikam atceros tēta seju zārkā un ļauju sev paskumt. Mīlestība atpakaļgaitā sāp. Labas jūtas vispār tā dara. Bet es dzīvoju tā, lai tēta nāve ar savu tuvumu nebaida mani no savējās.
link14 comments|post comment

Nais [May. 16th, 2019|09:29 pm]

ctulhu
Eu šitādu es gribu

https://ribalych.ru/wp-content/uploads/2019/05/tomas-merrilin_016.jpg

nu un pārējos exponātus arī :D
link4 comments|post comment

[May. 16th, 2019|10:48 am]

vakardiena
Akrobātisks sekss uz citiem nolūkiem veidotām virsmām vairs nav kā jaunības dienās, visu dienu vakar sāpēja gūža :D
linkpost comment

Mātes diena. [May. 16th, 2019|08:15 am]

pavisam
[music |Baložu Pilni Pagalmi - Mans Zirgs]

Šogad sadalījām omes pēc ģeogrāfijas - mimmei tika mā, mums ome.

Līva noslēpumainu smaidu sejā ies uz Meguci. Es saku:
- Tu man nedomā pirkt šocenes!
- Kāpēc?!
- Es vēl neesmu apēdusi to, kuru no Lietuvas atvedi.
- Nu a Džese omei?
- Es domāju, ka viņa arī nav sajūsmā par šokolādēm...
- Nu bet Cilts Vadonim tad vismaz var?!

Man par lielu pārsteigumu arī Pupa izdomāja braukt līdzi pie Omes jeb Cilts Vadoņa (vai tiešām būs pārgājis tīņa riebums uz jebkādām ģimenes sanākšanām?). Pasēdējām, papļāpājām.
Mājupceļā Pupa domīgi prasa:
- cik omei gadu?
- ēē mmm, trīsdesmit trešais - tātad 86.
- nja...
- katram tādu prātu astoņdesmit sešos.
- es arī domāju - cik vien pie viņas braucam, viņa nepaliek vecāka.

ome )
link7 comments|post comment

[May. 15th, 2019|04:19 pm]

dunduks
[Tags|]

Latvijas čempionāts šahā pagāja stipri dalītām jūtām - lai arī beigās rezultāts ir apmēram tāds, kāds man arī pienāktos (+3 =2 -4), tomēr nedaudz iesita ne tikai četri zaudējumi pēc kārtas (neatceros, ka man jebkad būtu bijusi šāda sērija), bet arī tas, kas notika partijās. Tas ir ok, ja pretinieks labāk saprot, novērtē pozīciju vai pats neuztveru labāko plānu, bet galīgi nav ok zevkot vienā-divos gājienos (arī tad, ja pēc tam no trīs zaudētām vai ļoti sliktām pozīcijām paveicas dabūt 2.5 punktus).

RTU Open vēl noteikti nospēlēšu, bet pēc tam būs jādomā - tā kā, atšķirībā no partijām ar lielo kontroli, blics man prieku nerada (protams, varbūt pie vainas bija tas, ka gadiem nebija spēlēts un jāpaspēlē intensīvāk, lai atgūtos), tad nekas īsti nepaliek, piedevām blica/tempo gadījumā būtu jāspēlē daudz regulārāk, kas pie esošā dzīves režīma arī pārāk neuzrunā, līdz ar to dikti jādomā būs.

Savukārt, ja gribas ieskatīties čempiona galvā, tad tas tagad ir iespējams. Ļoti iesaku.
link3 comments|post comment

[May. 15th, 2019|12:19 pm]

deloveja_kundze
šodien atklāju ''es brokastīs apēdu puskilogramu ogu, un man palika slikti'' sezonu
link5 comments|post comment

Karš ir normāls [May. 14th, 2019|08:36 pm]

wensdy
Gribēju pasūkstīties par to, ka mūsdienās kultūras un mākslas jomas darbiniekiem jāsastopas ar arvien lielāku spiedienu būt aktīvistiem, reflektēt par savu politiskumu utml. Un gribēju iebilst, ka aktīvisms nav vienīgā forma, ko prasīt no mazā cilvēka. Bet tad es uzskrollēju uz Facebook ziņu, ka Kara muzejā par godu muzeja simtgadei būs fotoizstāde "Glabātāji", šāds ir reklāmas rullītis. Un man sāka likties, ka aktīvisms vizdrīzāk šobrīd ir nepieciešamākā forma indeed. Lielākajai daļai cilvēku tas noteikti šķitīs pilnīgi normāls video. Stilīgie muzeja darbinieki, ne? Varbūt vēl kāds bez manis pa kaktiem pasūkstīsies, ka Kara muzejs kārtējo reizi nodarbojas ar kara slavināšanu - redz, kādas estētiskas formas un estētiskas jaunu vīriešu sejas, redz kādi estētiski skaisti, nopulēti ieroči. Anatomijas muzeja glabātāji varēja piedāvāt fonam kādu līķīti. Enīveis kāds šim portretējumam sakars ar muzeja darbinieku ikdienu, prasmēm utt. utjp. Manā sapņu pasaulē varētu izstādes atklāšanas dienā sarīkot kādu protesta akciju pret šādu stulbumu vienā no lielākajiem valsts muzejiem, bet... To neviens pat nav izdarījis sakarā ar viņu nodarbību telpu bērniem, kurā ir koka bises, ar kurām var viens uz otru pašaut. Jo? Karš bija un ir, tātad normāli.
link3 comments|post comment

Ar mani runā tēja [May. 14th, 2019|11:55 am]

vakardiena
What belongs to you shall come to you.
Man te pēdējās pāris dienas/nedēļas ir nepārliecinātības lēkme par attiecībām, un bailes no beigām, vienlaikus kopā ar vēlmi pašai tās izbeigt. Jo all these feelings, good and bad (nez kur uzpeldējusi greizsirdība) are hard to bear.
Un nu jā, būs/nebūs, fakit, tad jau redzēs. Cilvēki mums tiek doti uz laiku.
Ar to es gribu teikt, ka man ir jābeidz nepamatoti par šo stresot. We are here, we are now, un I don't know what will come, so I might as well enjoy this loveliness not worry about the impending doom
link4 comments|post comment

Jauna lovīte [May. 14th, 2019|09:15 am]

feita_kleita
[Tags|, ]

lil peeps + mansons =
linkpost comment

[May. 13th, 2019|08:52 pm]

heda
Anna Ardin apsūdzēja Asānžu par kondoma nelietošanu pēc tam, kad uzzināja, ka Asānžs gulējis ne tikai ar viņu, bet arī ar kādu citu grūpiju. Pa šiem gadiem viņa paspējusi kļut par... mācītāju. Bet toreizējās pārliecības tēzes formulētas "The 7 Steps To Revenge", kuras pēc apsūdzības pret Asānžu pēkšņi pazuda no viņas bloga:

Step 1
Consider very carefully if you really must take revenge.
It is almost always better to forgive than to avenge . . .

Step 2
Think about why you want revenge. You need to be clear about who to take revenge on, as well as why. Revenge is never directed against only one person, but also the actions of the person.

Step 3
The principle of proportionality.
Remember that revenge will not only match the deed in size but also in nature.
A good revenge is linked to what has been done against you.
For example if you want revenge on someone who cheated or who dumped you, you should use a punishment with dating/sex/fidelity involved.

Step 4
Do a brainstorm of appropriate measures for the category of revenge you’re after. To continue the example above, you can sabotage your victim’s current relationship, such as getting his new partner to be unfaithful or ensure that he gets a madman after him.
Use your imagination!

Step 5
Figure out how you can systematically take revenge.
Send your victim a series of letters and photographs that make your victim’s new partner believe that you are still together which is better than to tell just one big lie on one single occasion

Step 6
Rank your systematic revenge schemes from low to high in terms of likely success, required input from you, and degree of satisfaction when you succeed.
The ideal, of course, is a revenge as strong as possible but this requires a lot of hard work and effort for it to turn out exactly as you want it to.

Step 7
Get to work.
And remember what your goals are while you are operating, ensure that your victim will suffer the same way as he made you suffer.
link3 comments|post comment

[May. 13th, 2019|08:09 pm]

heda
[Tags|]

Zviedrijas prokuratūra šodien atsākusi izmeklēšanu pret Asānžu saistībā ar prezervatīva nelietošanu pirms 9 gadiem. Laiki un tikumi mainās tiešām strauji - ja tolaik zviedriem būtu teikts, ka humanitārā valdīšana lielos daudzumos importēs tādus, kas izvaros baros, un kuriem pat par bērnu izvarošanu piepriedīs tikai pāris mēnešus, viņi nebūtu ticējuši... es arī neticētu.
link11 comments|post comment

[May. 13th, 2019|03:06 pm]

vajag

[rkktzd]
Čau! Viena skaņas projekta vajadzībām meklēju salauztus ksilofonus, metalofonus, kalimbas, ģitāras, ukuleles u.c. akustiskus instrumentus, kurus es salauztu līdz galam un izmantotu detaļās. Es labprāt savāktu pret kaut ko garšīgu. Paldies!
link3 comments|post comment

[May. 13th, 2019|02:10 pm]

markizs
Komentiņi komentīši komentusiki
link1 comment|post comment

Piece of art [May. 13th, 2019|02:49 am]

pavisam
Onkuliņš, kurš atved līdz numuriņam, pasaka - your smile is real peace of art!!! I’m a painter you know!!! bija tas, kas bija vajadzīgs.
Iepriekšējā nakts negulēta, šonakt reiss uz Maltu, zem acīm zili riņķi, real piece of art.
Nevaru vien izšķirties starp Dalī izkusušo pulksteni vai Šiškina lāčiem...

P.S. Lidostā satiktajam HVAC puisim vispār ir teorija, ka mēs atveramies tikai pilsētās ar debilājajiem reisiem pasaulē :)
link7 comments|post comment

[May. 12th, 2019|05:08 pm]

ievapasaule
Nosapņoju, ka dēlu sauks Niks Ņikita Rozentāls
link2 comments|post comment

HP printeris [May. 12th, 2019|04:47 pm]

par_velti

[presiite]
Vai kādam nevajag HP LaserJet 1150? Beigts USB ports - darbojas tikai ar printerportu. Ir rezerves kartridžs/i. Nav tā figņa, uz kuras liek papīru (https://failiem.lv/u/64aa27n6#/). Pēdējo reizi darbināju pirms pāris gadiem - tad viss strādāja. Tagad galvot nevaru - nav datora ar pintera portu.
link5 comments|post comment

BBC [May. 11th, 2019|01:22 pm]

217
Forest 404
linkpost comment

. [May. 11th, 2019|06:09 am]

feita_kleita
linkpost comment

Praha [May. 10th, 2019|11:50 pm]

pavisam
Kādus trīs gadus atpakaļ Cīsa brauca komandējumā, sanāca braukt cauri Prāgai. Sūtīja whatsapp grupā čehu alu, uz ko es atbildēju kaut ko a ļa tak aizej uz Kārļa tiltu, kad vēl būsi Prāgā?!
Kā es varēju zināt, ka viņš ir otrā pilsētas galā, turklāt vēl klausīs mani?
Tulznas esot nosegušas apmēram 90% pēdu...bet Kārļa tiltu redzēja :>

Un tad šogad es paziņoju, ka braucam visi... uz Prāgu.
Tā mums radās lidojošā frāze - kad tad vēl būsi Prāgā?!

garš teksts & dažas bildītes )
link8 comments|post comment

Eiropas burbulī dzīvojošie [May. 10th, 2019|03:33 pm]

pavisam
Faktiski, es to visu zināju, kad gadus 7 atpakaļ strādāju ar Pēterburgu.
Tikai laikam biju iedomājusies, ka kaut kas būs mainījies.

Tātad, ja gribat samaksāt EUR no Minskas:
1) sazvanieties ar Oļegu, lai noskaidrotu kursu
2) ielādējiet līgumu un rēķinu KRIEVU VALODĀ valūtas kontrolei (forma Nr. 157) (jo ārzemnieki jau izraksta rēķinus krieviski)
3) Sagatavojiet maksājumu rubļos. Nē, ne to, kas maksājums valūtā ar nepieciešamību konvertēt valūtu, jāņem tas rubļos ar nepieciešamību pirkt valūtu (forma Nr. 63)
4) pamatojumā norādiet par kādiem pakalpojumiem maksājat
5) vēl pie apraksta ierakstiet šādu teikumu "darījumu nav nepieciešams reģistrēt" (wtf? varētu ierakstīt "10 tramvajs iet uz Bišumuižu", bet tomēr mazliet bail.)

Valūtu sarakstā, starp citu, atradu arī latus un litus.

Nu kaut kā tā. Šodien pārskaitījuma nebūs, jo jāprasa tulkojums :D

Katru reizi, kad nopīkstiniet veikalā karti, kaut kur Baltkrievijā nomirst kaķēns.
link8 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]