Kaščejs 4ever! [entries|archive|friends|userinfo]
kaszczejs

[ website | Pamatblogs krieviski ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| GH skola = Politikas dumbrājos = ЖЖ - Ciba krieviski = Pasts Erudītu Līga ]

Damage, Inc. [Feb. 27th, 2017|06:46 pm]

eos
Šodiena ir diezgan dīvaina:

Ar čali-hokejistu, kurš mani uzaicināja facebook.

Ar draudzeni, kura man atrada čali, kurš grib ar mani iepazīties (Man nav nekas pret programmētājiem, kaut šis ir savādi).

Ar fizioterapiju, kurā pārpratu, ka katram klientam pienākas sava ģērbtuve. Iepriekšējā sporta klubā varēja pārģērbties zāles stūrī, jo zāle bija liela.

Ar to, ka augstākminētā draudzene pat pēc 8 gadu draudzēšanās aizvien ir neizpratnē par manu dzimumu un orientāciju :D

Ar to, ka atkal nācās labot datoru un mācīt ķīmiju

***

Taču ieraksta nosaukums ir par to, ka ķīmijā ir tāds likums "sistēma darbojas pretī" vai, citiem vārdiem, Le Šateljē princips.

Dealing out the agony within
Charging hard and no one’s gonna give in

Living on your knees, conformity
Or dying on your feet for honesty

Inbred, our bodies work as one
Bloody, but never cry submission

Following our instinct, not a trend
Go against the grain until the end
linkpost comment

[Feb. 27th, 2017|03:26 pm]

dunduks
par to, kā sagrūst ilūzijas )
link5 comments|post comment

[Feb. 27th, 2017|01:19 pm]

mazeltov
Noskatījos oskarus dzīvajā, ieskaitot visas "what are you wearing" runas. Nākamā gada ceremoniju jāvada Haijekai, visu laiku jāborzī, ka latino cilvēkiem nedod oskarus un raugi, 2019. gadā latinosi varēs pļaut statuetes riekšām.
linkpost comment

Palīdzības biedrība priekš slāpes ciesdamiem igauņiem [Feb. 27th, 2017|01:36 pm]

kautskis
Dāmas un kungi, it's official: vairs neatmaksājas braukt uz Igauniju kaut ko pirkt. Viss, cauri, tas bija skaisti, bet tā vairs nav taisnība.

Paklusēsim uz brītiņu un novērtēsim, cik spēcīgu tradīciju mēs esam zaudējuši. Braucieni uz Igauniju pēc desas jau kopš vismaz divdesmitā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem bija skaista Ziemeļvidzemes tradīcija. Kolhozi pirms 1. septembŗa rīkoja autobusu pārbraucienus sapirkties burtnīcas, grāmatu vāciņus un doktordesu. Apķērīgie Igaunijas veikalnieki aizvēra veikalus tieši tajā brīdī, kad ieradās reisa autobuss ar badīgajiem latviešiem. Regulārie Igaunijas izbraucieni papildināja mūsu trūcīgo padomju ēdienkarti ar tādiem eksotiskiem gardumiem kā marmelādi tūbiņās, spilventiņkošļenēm un, ja noveicās, igauņu pepsikolu. Atsevišķi izlēcēji pat pamanījās uz skolu nākt igauņu formastērpā. To gan neatbalstīja, bet arī neaizliedza, un šī nelielā spraudziņa totālitārajā noteikumu un ierobežojumu sienā palīdzēja kaut mazliet saglabāt savu indivīduālitāti.

Bet, lai cik arī spēcīga nebūtu Desas Kustība pa Dzīvības ceļu, tā tomēr šķiet nieks salīdzinājumā ar to, kas panesās deviņdesmitajos. Pēkšņi Igaunijā bija lētāks viss, sākot ar cukuru un beidzot ar veļas mašīnām, un cilvēki jo aši metās to izmantot. Līdz pat pavisam nesenam laikam mazumtirdzniecība Valkā sastāvēja galvenokārt no maziem veikaliņiem, kur ātri ieskriet nopirkt pienu un maizi – visi lielie iepirkšanās centri bija Valgā, ikurāt pie Latvijas robežas.

Tomēr mazpamazām lietas sāka mainīties. Arī Valkā pirms kāda laika uzbūvēja pirmo (diezgan mazu, bet tomēr) lielveikalu, turklāt – kāda sagadīšanās! – arī ikurāt pie Igaunijas robežas. Un turpat pierobežas lielveikalā atvēra arī nelielu alkohola autletu (no vārdu sal. "būt autā"), kas izrādījās pareizais lēmums. Pamazām, tomēr pārliecinoši tieši alkohols kļuva par pirmo nozari, kur Latvijas tirgotāji sāka iedzīvoties uz igauņu rēķina – šķiet, igauņu veikalos alkoholiskus dzērienus pērk tikai latvieši, kam sagribas Cēsu Premium nevis Cēsu, bet A le Coq pildījumā.

Izslāpušie igauņi sāka iespiesties arvien dziļāk iekšzemē. Ir tak tiesa, ja esi atbraucis pēc alus, kāpēc nepaņemt arī desu? Un, ja esi aizbraucis uz Valku, kāpēc neaizbraukt līdz Valmierai? Piebildīsim, tas līdz šim ir igauņu sirojumu tālākais galamērķis, lai gan, būsim godīgi, Cēsu krišana ir tuvāko gadu jautājums. Bet tad arī ir! Varētu šķist, ka Valmieras veikalu izkārtnes igauniski ir tikai tāds mīlīgs labas gribas žests kaimiņu virzienā. Nebūt ne, tā arvien biežāk ir dzīves nepieciešamība. Es, piemēram, sagaidu, ka visnotaļ drīz Valmieras veikals-noliktava Depo sāks vervēt pārdevējus-konsultantus Valgā. Ir taču labi, ka pārdevēji runā pircēju valodā.

Tomēr vienā jomā Igaunija joprojām turējās. Nu labi, ne turējās, bet bija atradusi jauku kompromisu ar Latviju. Latvijā bija lētāka dīzeļdegviela, tas tiesa – bet Igaunijā bija lētāks benzīns. Un tā tīri pamanāmi, par kādiem 5-10 santīmiem litrā. Katru reizi, kad braucām uz Igauniju pēc salmiņiem (tas ir vienīgais kapitālismā izdzīvojušais bērnības gardums), pielējām arī pilnu bāku. Man pat ir benzīnkanna. Tiesa, tas galvenokārt tāpēc, ka viņu ražo Valmierā, un es esmu pārliecināts lokālpatriots. Bet tomēr.

Bet nu arī tas ir cauri. Kopš jaunā gada Valkā arī benzīns maksā lētāk nekā Valgā. Viss, cauri, paldies, Igaunijas mazumtirdzniecība, tu mums palīdzēji pārlaist smagus gadus, bet nu mums tevis vairs nevajag. In fact, tagad tev vajag mūs.

Es ieteiktu Valgas Rimi, Selvera un Nestes īpašniekiem mēģināt kaut kādā veidā izbīdīt tā samērā niecīgā zemes pleķa, kur viņi visi sacelti, pievienošanu Latvijai. Neies tak tādu labu infrastruktūru laist postā tikai tāpēc, ka Igaunijā akcīze lielāka.

Bet Ziemeļvidzemes mazumtirgotājus es apsveicu ar pēkšņo laimi, kas viņiem uzkritusi. Es jau iepriekš biju izteicies, ka latviešiem vajadzētu kļūt par Igaunijas karstajiem dienvidu kaimiņiem, un man tiešām ir prieks, ka tas tik tiešām tā notiek. No Valkas sanāks lieliska ziemeļu Tihuāna, igauņu kantrīdziedoņi dziedās par Rūjienas lēto šņabi un karbonādēm, savukārt vārdu salikums "Valmieras grupējums" atkal atgriezīsies ikdienas sarunvalodā, taču nu jau ar jaudīgāku jēgu.
link12 comments|post comment

[Feb. 27th, 2017|11:31 am]

zirka
[Tags|]
[music |klasika]

bažas un besis drusku atkāpās, kad iedzēru ibumetīnu un galvā vēlreiz pašķirstīju visas jaukās februāra dienas, kurās es sev izdarīju kaut ko labu
un ziniet, šis tiešām bijis itin jauks mēnesis, un to es pēdējā gada laikā varu apgalvot pirmoreiz, tāpēc tādas vienas nakts beša epizodes var neņemt vērā
linkpost comment

Bastīlija [Feb. 27th, 2017|11:08 am]

indulgence
[Tags|]

Līdz Bastīlijas ieņemšanas dienai vēl jāgaida (atšķirībā no latviešiem, kas visu ievērojamo veic slapjdraņķī vai sniegputenī, un attiecīgi visi valsts svētki šādā laikā, francūžiem patīk valstis dibināt un revolūcijas taisīt vasarā, kad saulīte silda), taču nenoturējos. :)

Interesanti bija pamanīt rakstos, ka šajā pasaulslavenajā brīvības cīnītāju cietumā ķēdēs sakalts bijis ieslodzīts arī kāds mūsu novadnieks, proti, paša Viņa Gaišības hercoga Pētera miesīgs jaunākais brālis Karls (Karl Ernst von Biron, 1728-1801), kuru 1768. gadā Parīzē apcietināja kā naudas un vekseļu viltotāju un kabatzagļu bandas vadoni. Ģimenei, zobus sakožot, sev par nelaimi nācās "melno avi" izpirkt, citādi sēdētu līdz revolūcijai.


Karl Ernst von Biron (1728-1801)

T.i. ne tikai brašie latvju anarhisti visādās tur londōnās un bostonās iekļuvuši vēstures annālēs ar kriminālām aktivitātēm ārzemēs. ;)
link5 comments|post comment

[Feb. 27th, 2017|10:28 am]

deloveja_kundze
[Tags|]

un vispār, lielākais oskaru feils tomēr ir tas, ka tagad var teikt ''oscar winning film Suicide Squad''
link2 comments|post comment

kkf [Feb. 27th, 2017|10:14 am]

elina
Šodienas labā ziņa ir tāda,ka mohikāņu turpinājumam ir iedota nauda! Nu, nekam tur daudz, bet bendžam, kas tāpat tomēr ir daudz. Skatos, ka dažiem citiem cibiņiem arī kas ticis, ļoti forši! :)
link5 comments|post comment

[Feb. 27th, 2017|09:52 am]

deloveja_kundze
runājot par aktualitātēm, tomēr forši par to, ka abos vakardienas Svarīgajos Notikumos uzvarēja mani favorīti, yess, tas ir, gan Triānas parks, gan Moonlight.

pilnīgs sīkums, protams, bet kaut kā patīkami.
link1 comment|post comment

[Feb. 27th, 2017|12:36 am]

mazeltov
Mans priekšnieks teica, ka, lai tiktu no Bostonas uz piepilsētu X, kur atrodas mūsu uzņēmuma birojs, jāņem taksis.
Protams, ka es esmu gudrāka. Es aizbraucu ar metro līdz pēdējai stacijai. Tad pusstundu gaidu autobusu. Nonākot galapunktā, ievadu viesnīcas nosaukumu un iečekoju, cik tālu kātot. 44 minūtes, ar pilno uzkabi - miljons kg mugursomu.

Interneta nav, nevienu taksi neredzu. Grreit. Toties ieraugu bāru. Tur man iedeva internetu un palīdzēja noorganizēt pirmo Uber braucienu.

Nākamais - viesnīca saka, ka manu karti nepieņem. Piezvanīju SEB klientu karstajai drātij un nudien - šie visu izfiškoja super ātri - izrādās, ka, drošības nolūkos, banka neļauj svaipot kartes magnētisko līniju un noņemt naudu vairāk kā reizi dienā, ja vien to neaktivizē. To var izdarīt internetbankā un - kak toļka, tak srazu - nauda aizgāja Šeratonam grabēdama.

Dienas pirmo daļu pavadīju Kembridžā - apskatīju Hārvarda universitātes kampusu un izvazājos pa tur esošo dabas muzeju. Tad atgriezos Bostonā un beidzot iekodu lobster roll.

Un rīt uz darbu, satikt kolēģes.

Kopumā yay.
link2 comments|post comment

[Feb. 26th, 2017|02:28 pm]

m31
I did not like Arrival.
link2 comments|post comment

[Feb. 26th, 2017|01:03 am]

ctulhu
Skolā vajadzētu mācīt kritiskās domāšanas pamatus un sevišķi - kritisku attieksmi pret fenomenu kompleksu, kas saucas savācējterminā ``garīgums``
link29 comments|post comment

Dead in this House [Feb. 26th, 2017|12:09 am]

eos
Jāizvācas, jātaisās prom. Uz kurieni - Liepāja vai Āgenskalns it kā? Vispār man pat pieteicās palīdzēt ar latviešu valodas CE, ja vien es gribētu.

Jā, ja vien es gribētu. Es zinu, ka gribu atkal savu vienistabas dzīvokli, vai arī kopīgu lielu divistabas, ja vien varēšu tur klusumā pastudēt. Laiks rit...

Pieteikšanās eksāmenu pārlikšanai aprīļa sākums.

Jau n-to reizi studēt, šoreiz it kā būtu jārealizē bērnības sapnis par teorētisko matemātiku. Taču es zinu, zinu, zinu garozu visam. To, ka būs jāraksta proofs jeb pierādījumi tāfeļu tāfelēm. Daudz, daudz burtnīcu pilnu.

Psiholoģija būtu vieglāka, taču mana paziņa Arta teica, ka to diplomu vari kārt uz nagliņas. Vai vispār ir kam jēga, vai viss nav atrunas tam, ka es vairs negribu studēt, bet esmu par slinku, lai izdomātu, kā dzīvot bez tā diploma? Lūk, vecākajai māsai sanāk - viņa fotografē un veido astrokartes, un strādā ar datubāzēm, kaut pabeigta nav pat vidējā.

Noticēt sev.
link5 comments|post comment

Par grāmatu izstādi Ķīpsalā [Feb. 25th, 2017|03:53 pm]

eos
Ļoti žēl, ka nebija nevienas grāmatas latviski par augstāko matemātiku un fiziku. Par filozofiju atradu vienu no LU apgāda, par to prieks.

Kopumā - no akadēmiskām disciplīnām par folkloru un vēsturi bija visplašākais grāmatu klāsts, par eksaktām zinātnēm vismazākais.

Vēl liels prieks par to, ka nocenotas (2-5 eiro) bija tiešām labas grāmatas - dzejas krājumi no pēdējo 10 gadu laika Briedim, Aizpurietei, Neibartam un citiem.
link4 comments|post comment

Spotted [Feb. 25th, 2017|12:58 pm]

vakardiena
pirmie vasaras raibumi
linkpost comment

CIts [Feb. 25th, 2017|11:10 am]

eos
[music |Digital Daggers - Feel like Falling]

Kāpēc Tu nevarēji būt jauka? Kāpēc nevarēji vairāk mazgāties? Vairāk savu d'vēsles oliņu spodrināt? Es devos krustcelēs, Tu paliki aizvien turpat?

Kur Tu esi, kaķi? Vai ir jēga tajā vīnā, tajā dzejā, tajā tukšajā dzīvē, ko centos pildīt ar sapņu plīvuriem?

Man ir žēl, ka tagad redzēs, ka man pie sāniem būs cits cilvēks. Kāpēc Tu gribi to, kā nav, bet tad, kad ir, nepastiepies un nedabū to?

Dievs jau dod iespējas, taču ķepas ir Tev pašai.

***

Empātija, jā. Ja Tu nedomā par manu labsajūtu, es vairs nedomāju par Tavu, un Tu vairs neesi. Cik žēl, ka vienīgais, ko daži cilvēki ir pelnījuši, ir vientulība līdz kaulam. Samierināšanās ir letarģiska.
link2 comments|post comment

Par veselīgām šaubām [Feb. 24th, 2017|11:33 am]

eos
One day I’ll be convinced there’s a certain type of symmetry that everybody believes in, the next day I’ll try to figure out the consequences if it’s not, and everybody’s crazy but me.

But the thing that’s unusual about good scientists is that while they’re doing whatever they’re doing, they’re not so sure of themselves as others usually are.

They can live with steady doubt, think “maybe it’s so” and act on that, all the time knowing it’s only “maybe.” Many people find that difficult; they think it means detachment or coldness. It’s not coldness!

It’s a much deeper and warmer understanding, and it means you can be digging somewhere where you’re temporarily convinced you’ll find the answer, and somebody comes up and says, “Have you seen what they’re coming up with over there?” and you look up and say “Jeez! I’m in the wrong place!” It happens all the time.

-R.Feynman
linkpost comment

[Feb. 24th, 2017|10:17 am]

vakardiena
Kopš pēdējā friziera apmeklējuma katru rītu pamostos, izskatoties kā rūķu karalis.
linkpost comment

[Feb. 24th, 2017|09:47 am]

zirka
[Tags|]

redzējāt? šorīt caur mākoņiem labu laiku rēgojās neliels gabaliņš varavīksnes
linkpost comment

[Feb. 23rd, 2017|10:34 pm]
citronz
[Tags|, , ]

Šodien bildēju knapi divas nedēļas vecu zīdainīti. Skatījos uz to mazo rausīti un neticēju, ka vēl tikai pirms gada manējais bija tāds pats. Nu neticami! Protams, vēl jau pie vainas tas, ka manējais jau divus mēnešus iet, pat skrien, tāpēc man viņš reizēm liekas vecāks, kā ir. Bet nu jā, jau aizmirsies, kā bija pirms gada, tagad ir riktīgs cilvēks, personība. Tik forši ir, ar viņu ir jautri un mīļi un vispār :) Mīlu bez gala!

Bet nu jā, skatoties un tādu mazu, idillisku zīdainīti, kas čuč saldā miedziņā, pilnīgi sagribējās sev vēl vienu tādu un izbaudīt to laiku vēl vairāk :) Bet jā, es atceros arī negulētās naktis un visu pārējo :D Bet nu labi, protams, ka tas nav arguments. Īpaši jau man, kam grūtniecība, dzemdības un jā, arī viss šis gads, bija salīdzinoši viegls, nu vismaz tas, kas ar bērnu saistīts. Protams, šobrīd nekāda otrā bērna nebūs, bet vispār es ceru, ka kādreiz dzīve man vēl ļaus to piedzīvot un izbaudīt :)
link2 comments|post comment

My Love Affair With Marriage [Feb. 23rd, 2017|07:37 pm]

vajag

[andris_k]
Signes B. jaunā filma meklē sponsorus/donorus/investorus vietnē kickstarter

https://www.kickstarter.com/projects/1055277857/my-love-affair-with-marriage

vēl tikai 21 stunda, lai savāktu nepieciešamo summu
link1 comment|post comment

[Feb. 23rd, 2017|05:31 pm]

deloveja_kundze
vecums, tas ir tad, kad iedzer vakarā divus alus un vienu glāzi viskija, un nākamajā dienā vienkārši dzīvo ar pusplīsušu galvu, ja?

citās ziņās ir tāda viegla panika, kas diemžēl ne vienmēr motivē sasniegt visu to labāko, bet ir mazliet, mazliet labas ziņas no (finansu) frontes, Mihails arī nomainīja boileri, tā ka ceru uzsākt savu jauno un taupīgāko dzīvi, kā arī atcelt lattelecom, jo kam gan wifi, ja ir mobilais internets bezlimitiem.

viegli dusoši pārmetumi fonā nerimst, tiesa. un es nezinu, vai kādreiz izdosies tikt galā ar to domu smadzeņu stūrī, ka i should be doing so much more.
link3 comments|post comment

[Feb. 22nd, 2017|09:35 pm]

zirka
[Tags|]

pabeidzu to ziemeļgala ceļvedi un jūtos piestūķēta ar visādiem informatīviem krikumiem. esmu gatava atkal vadīt viesus grāvjkurzijās (kompensējot pērno panīkumu)
link9 comments|post comment

The Woman [Feb. 22nd, 2017|09:31 pm]

m31
[music |Joe Strummer, Mescaleros - Mondo Bongo]


link2 comments|post comment

[Feb. 22nd, 2017|08:40 pm]

m31
[music |Beyonce - XO]


If it is not me, it is someone else. I don't know if I can handle anyone else. I need someone stronger than me. So that when I can't..Pick me up of the floor and breath the life in me. 
linkpost comment

Saudade [Feb. 22nd, 2017|05:07 pm]

eos
Tumšā naktī caur meža ceļu kamanas slīd. Slīd, slīd un turpina slīdēt. Trīssimt piecdesmit verstis līdz lauku mājām. Es gribu satikt savu vecvecmāmiņu. Viņa šeit sen vairs nedzīvo, taču viņas pīšļi atdusas šeit.

Koka mājas, pirtiņa, klēts, aka, kūts, viss aizvien stāv. Kur pagājis laiks?

Nonāku galā. Iekurinu krāsni, uzvelku vilnas zeķes divus pārus. Uz uguns pavarda pataisu mazgājamo ūdeni. Baļļā saleju un nomazgājos. Kāpēc viņai bija jānomirst vienai pašai? Par viņas nāvi pēc pieciem gadiem atnāca pasts. Cilvēks nomiris uz krēsla sēžot. Pēc tam nomiruši mājdzīvnieki. Pēdējais nomiris suns.

Kaķi droši vien devušies prom paši.
linkpost comment

GH 18/02/2017 [Feb. 22nd, 2017|03:37 pm]

kaszczejs
[Tags|, ]

Nesakarīgas piezīmes no turnīra.

Kvantu mehānika mums māca, ka viss, kas principā var eksistēt, kaut kur eksistē. Varbūtības teorija mums māca, ka ar kaut kādu ticamības pakāpi var notikt viss, kas nav tiešā pretrunā ar dabas likumiem (piemēram, sista futbolbumba bezvējā pie teorētiski iespējamas atomu un molekulu kustības sakritības var lidojumā apgriezties pretējā virzienā, bet nevar sev izaudzēt putna spārnus). Tātad, kaut kur es esmu pasaules čempions galda hokejā. Tikai es ne visai gribētu nokļūt tik idiotiskā vietā - tādā pasaulē visdrīzāk notiek vēl velns zina kāda herņa. Jācer, ka tāda ir tikai viena un elli sērijveidā netaisa. ... tālāk ... )
linkpost comment

Jūra [Feb. 22nd, 2017|11:12 am]

217
Gāju staigāties gar jūru vakar. Sāk pielēkt, ka dzīvoju/šu pie jūras. Vēl nedaudz un dzīvoklis arī būs pabeigts iekārtot.
link2 comments|post comment

Tāda diena [Feb. 22nd, 2017|12:34 pm]

wensdy
[music |ozols - superhaips]

Kurš mani grib iepriecināt, lai kaut nedaudz stimulētu mana prieka rezerves?
Visi tikai grib pastāstīt, cik viņiem sūdīgi.
Bet come on, kāds man ar to sakars?
link6 comments|post comment

laiki mainās [Feb. 22nd, 2017|12:29 pm]

indulgence
[Tags|]

Interesanti, ka domājot par pagātni, pats sevi uztveru kā vairākas, hronoloģiski viena otru nomainījušas personas (atšķirībā no TV runājošajām galvām, sevi par personību neuzdrošinos devēt) vienā ķermenī. Un arī tas tā nosacīti, jo šūnu nomaiņas rezultātā ķermenis sen nav tas pats. Šos manus "es" vieno tikai sociālais statuss, miglainas kopīgas atmiņas un kaut kādas rakstura pamatiezīmes, bet visā pārējā tie - versijas 1.0, 2.0, 3.0 un 4.0, - ir visai dažādi cilvēki, ar krasi atšķirīgu pasaules skatījumu, uzvedību, interesēm un vērtībām. Tāpēc bieži vien nejūtu ne mazāko vēlmi komunicēt ar ļaudīm, ar kuriem dzīve kā savedusi uz brīdi kopā pirms gadiem 30 vai 20 – viņi mani atceras kā versiju 2.0 vai 3.0, un attiecīgi arī izturas, savukārt es viņus arī uztveru tādus, kādi šie bija toreiz, nevis tagad, lai gan arī viņi noteikti ir mainījušies.
link3 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]