Kaščejs 4ever! [entries|archive|friends|userinfo]
kaszczejs

[ website | Pamatblogs krieviski ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| Esperanto = Politikas dumbrājos = ЖЖ - Ciba krieviski = Pasts Erudītu Līga ]

Bermudu divstūris. ballīšu himnāāāāā''ā!!!!!1111 [Oct. 22nd, 2014|12:57 am]

eos
https://www.youtube.com/watch?v=6N6snsO3urg
linkpost comment

[Oct. 21st, 2014|11:28 pm]

vajag

[masquerader]
Nepieciešamas naktsmājas Barselonā! 4.novembris līdz 10.novembris meitenei un puisim. Ja nu kādam kāds draugs vai pats dzīvo tur, lūdzu padodat ziņu! :) p.s. couchsurfings jau tiek "mēģināts"
Neesam skaļi, visticamāk lielāko dienas daļu pavadītu blandoties pa pilsētu un protam gatavot! (:
linkpost comment

[Oct. 21st, 2014|09:31 pm]

antuanete
[Tags|]

   Šodien nācās uzstādīt diezgan nejēdzīgu rekordu, proti, apsekot zālājus 21. oktobrī. Būtu jau labi (neizskatījās daudz bēdīgāk kā septembrī, tikai dažas sugas bija galīgi nomelnējušas), ja ne tas aukstums un smidzeklis. Kaut kā no rīta uzvilku tikai vienas bikses; pēc laika ziņu noklausīšanās un vērojot, kā mašīnas termometrs nokrīt par vairākiem grādiem, iebraucu Ludzā un siltās apakšveļas funkcijai nopirku melnus legingus ar samta rakstiņu "pod tjigra"; ļoti labs pirkums, bez tiem vispār būtu nosalusi bezjēgā.
   Vēl pie izbrauciena ieguvumiem ir:
1) burciņa zemeņu ievārījuma no viena objekta saimnieces (papildus tam, ka mani ieaicināja apsildīties un pacienāja ar tēju un pankūkām; nemaz nerunājot par runām burvīgā latgaliešu valodā);
2) tikai brīdinājums par braukšanu bez tehniskās pases, ko izrakstīja apvienotā robežsargu un Valsts policijas brigāde (laimīgā kārtā viņi nepiestāja tad, kad ganījos pa biotopu daždesmit metrus aiz zīmes "pierobežas josla", man, izrādās, caurlaides termiņš beidzās 30. septembrī);
3) atziņa ka krievu fūres signāls "var apdzīt" jāizvērtē divreiz (divreiz!), jo tādos līkumos un distancēs kaut ko apdzīt varētu vienīgi ar sporta mašīnu;
4) un, protams, neiztrūkstošie "Liepkalni" atpakaļceļā; nesaprotu, ko mēs iesāksim ar tādu kvantumu maizes.
link5 comments|post comment

Jack Kerouac [Oct. 21st, 2014|08:58 pm]

feita_kleita
[Tags|]

"I saw that my life was a vast glowing empty page and I could do anything I wanted."
linkpost comment

Kur enģeļi baidās spert kāju. [Oct. 21st, 2014|08:24 pm]

vajag

[saules_baterija]
Labvakar!

Ļoti vēlos aizņemties Eduarda Morgana Forstera grāmatu "Kur enģeļi baidās spert kāju".

Pateicos par uzmanību.
linkpost comment

Zīmēšanas piederumi [Oct. 21st, 2014|08:21 pm]

vajag

[andaliste]
Sveiki! Vai kādam ir bijusi pieredze - kur var iegādāties zīmēšanas piederumus (zīmuļi, flomasteri) Manga zīmēšanai?
link1 comment|post comment

[Oct. 21st, 2014|06:41 pm]

ievapasaule
Sodien pirmo un varbut ari pedejo reizi sogad peldejos, tas bija Halles ezera un vel tas bija vai nu tagad vai nekad. Esmu ciemos pie Helenas, un vina sobrid ir darba Bitlu muzeja. Es ari tur sodien biju un apskatiju, Halles Bitlu muzejs ir diezgan piekrauts ar dazadiem avizu izgriezumiem, terpiem un spelem, bet es vismaz iegaumeju, kurs no Bitliem ir Dzordzs Harisons un kurs Ringo Stars.
Man tomer ari loti patik sis brauciens vienatne (jo seviski iespeja aiznemt divas vietas pilnaja, skalaja autobusa, no kura Varsava ar policiju izsedinaja raganu un pacanu, kuri skali uzvedas un bucojas), jo vispar jau es neesmu ari ipasi viena. Berline Z. man aizlieneja savu riteni, un tas bija tiesam briniskigi. Sodien braukajos ar Helenas drauga riteni, un mes pie upes verojam galigas nutrijas un piles. Loti gribas sagadat riteni ari Tallina, un vel loti gribas iet pirti.
linkpost comment

[Oct. 21st, 2014|06:28 pm]
vajag
[tepat]
Meklēju nedārgu matraci Rīgā. Varbūt kādam aizķēries nevajadzīgs?

diana.kondrasa iekš gmail
linkpost comment

This guy is better than Justin, just give him few years. He is 12 now. [Oct. 21st, 2014|06:25 pm]

eos
https://www.youtube.com/watch?v=WRpUNCZ0lXM
link2 comments|post comment

[Oct. 21st, 2014|04:06 pm]

vajag

[vilkate]
MEKLĒJU - ja kādam laukos, mantojumā vai pie vecvecākiem aizķērušās neizmantotas SAKAS, liela izmēra (zinātājiem - 5.-6.), lietojamā kārtībā (var būt bez dzenaukšām) mans bērais latvju nezvērs priecātos tās likt pie darba! :)

link4 comments|post comment

Darba ētika [Oct. 21st, 2014|02:34 pm]

kautskis
Kā ziņās lasījāt, uzņēmuma Total vadītājs gājis bojā gaismas un tikumības saliņā Krievijā. Viņa lidmašīna esot ietriekusies sniega tīrītājā, ko vadījis piedzēries vadītājs, droši vien arī gaišs un tikumīgs, kā jau visi krievu ļaudis.

Še man rodas jautājums. Ja šī versija tik tiešām apstiprinās, tad sakiet, lūdzu, kā tā var? Un tas nav retorisks jautājums ar nozīmi "Kādā pasaulē mēs dzīvojam, ka tā notiek." Nē, man pavisam burtiski gribas uzzināt, kā tā var. Kā tas ir iespējams?

Ja sniega tīrītāja vadītājs ir piedzēries, ir divas iespējas: vai nu viņš darbā ir jau ieradies piedzēries, vai viņš ir piedzēries darba laikā. Gan par vienu, gan par otru iespēju ir vietā jautājums: kā tā var? Ja es ļoti nemaldos, lidostās ir drošības pārbaudes, arī darbiniekiem. Vai tur nevar pamanīt, ka darbinieks ir piedzēries?

Savukārt tad, ja darbinieks piedzēries darba laikā, viņš kaut kādā veidā lidlauka teritorijā ticis pie alkohola. Vai Krievijā lidostās ir darbinieku bufetes ar alkoholiskiem dzērieniem? Vai varbūt tur ir iespējams iziet drošības pārbaudi ar šņabja pudeli kabatā? Vai viņš pamielojies ar kaut kādiem tehniskajiem šķidrumiem, kas satur gana daudz dzeŗama alkohola?

Lai gan šāds lietu pavērsiens dīvainā kārtā mazliet nomierina. Ja Laima nebūs mums vēlīga un sanāks ar šiem brašuļiem kaŗot — nu ko, vieglāk ir kaŗot pret ļaudīm ar gana izplūdušu disciplīnu.
link29 comments|post comment

Pirmsdzimšanas dienas depresija. [Oct. 21st, 2014|11:30 am]

feita_kleita
Dēļ ad šogad ir vieglāk, bet jūtu, jau divas dienas kā klāt. Izmisums pieaug un vēlme visu mainīt. Skriet, grābt, kaut ko paspēt! Bet tas tikai domās. Realitātē nav spēka izlīst no gultas.
Šobrīd šķiet, ka vēlos prom no centra. Dzīvot Āgenskalnā. Mājiņā ar dārzu, kurā ganītos kaķi, bēbis un mani nepiepildītie sapņi.

Varbūt nākošais gads būs veiksmīgs un mēs satiksimies?
linkpost comment

More bang for your buck [Oct. 21st, 2014|10:45 am]

kautskis
Vispār, kopš es uzzināju, cik naudiņas Krievija samaksāja par Soču olimpiādi, man ir iemaitāta visa izpratne par to, kas ir dārgs un kas ir lēts.

Labi, varbūt tur nav gluži 51 miljards dolāru, un varbūt tā infrastruktūra, ko Sočos sabūvēja, tiešām atmaksāsies. Kā zināms, šļūkšana pa bobsleja trasi jau kopš padomju laikiem ir neatņemama Soču atvaļinājuma sastāvdaļa, gluži kā balzāma dzeršana Pribalķikā, tādēļ šāda infrastruktūra lieti noder. Ņemsim pašu mazāko ciparu, 6,5 miljardus — tik, kā man stāsta Vikipēdija, izmaksājušas pašas spēles.

6,5 miljardi. Šitādu te naudiņu ļaudis izgāza tikai par to, lai divas nedēļas bariņš jauniešu varētu paslēpot, pašļūkt pa trasi, paslidot un paspēlēt hoķi. Saprotiet pareizi, es visnotaļ atbalstu sportošanu, un šļūkšana pa trasi vispār ir viena no lieliskākajām lietām, ko cilvēki dara ar biksēm kājās (lai gan laikam arī tās lietas, ko dara bez biksēm, reti kad sniedz tādas izjūtas). Es pat atbalstu visādus skatāmos sportus, ir jau gana interesanti, lai gan, protams, droši vien būtu naivi apgalvot, ka sportisti ar savu piemēru iedvesmo sportot arī plašas tautas masas. Sportisti iedvesmo plašas tautas masas grauzt čipšus un dzert alu.

Bet ko tur, cilvēkiem ir interesanti, lai būtu. Bet! Šiem cilvēkiem ir interesanti divas nedēļas, turklāt viņi tur neredz kaut ko tādu, ko viņi vispār nevarētu iedomāties. Nav tā, ka tramplīnlēcēji piepeši ielec stratosfairā vai daiļslidotāji izgriež divdesmitkāršu pirueti — tur tomēr ir puslīdz skaidrs, kas viņus sagaida.

Salīdzinājumam: jau vairāk nekā divus gadus pa Marsu dzīvojas NASAs robots Curiosity. Viņš tur braukā savā nodabā un sūta bildītes no Marsa. No Marsa!!! Tā nav ielekšana stratosfairā, tas ir Marss, kosmoss, tādas lietas, kas visu vecumu meitenēm un zēniem sirdīm liek sisties straujāk. Mazi bērni par kosmonautiem grib būt daudz biežāk nekā par ātrslidotājiem — ne tāpēc, ka ātrslidošana nebūtu aizraujoša, bet tāpēc, ka ātrslidošana tomēr nav pilnīgs kosmoss.

Un zināt, cik Curiosity maksāja? 2,5 miljardus dolāru. Nevis pati palaišana, bet visa programma. Salīdziniet to ar Soču izmaksām, kaut vai ar pašu mazāko ciparu. Divas nedēļas ātrslidošanas un biatlona — USD 6,5 miljardi. Divi gadi pilnīga kosmosa — USD 2,5 miljardi. Ir zināma atšķirība cenas un veiktspējas attiecībā, vai ne?

Vārdu sakot, man tagad ir baisa cemme uz Grieķiju. Vajadzēja viņiem to olimpisko spēļu tradīciju atjaunot, ja, miera nebija. Dabūjām reizi divos gados pompozu izrādīšanos "skat, kāds man liels stadions", burvīgi. Ja nu kaut kā šajā pasaulē pietrūkst, tad, protams, tā ir pompoza izrādīšanās. Paldies par neko, Grieķija. UPD: Un Francija.
link10 comments|post comment

Zābaki, somas, mētelis un citi apģērbi [Oct. 21st, 2014|10:11 am]

pa_leeto

[miss_sixty]
Labrīt!


Pārdodu attēlos redzamās lietas: http://foto.inbox.lv/_betuciic/Lietas
APRAKSTI ZEM BILDĒM.

Priekšroka tiem, kuri ņem uzreiz.
Viss atrodas Rīgā, darba dienās Klusajā centrā, vakaros, pārējās dienas Pārdaugavā.

Jautājumiem: _betuciic@inbox.lv

/Atvainojos, ka bildēm nav labākā kvalitāte/


Jauku dienu!
link3 comments|post comment

[Oct. 21st, 2014|10:01 am]

shiry
Mīļotajam vīra kungam nupatās tika uzjautāts, vai viņam gadījumā nebūtu mans telefona numurs zināms.
Nē, nebūtu gan. Mēs sazināmies tikai telepātiski un, ārkārtas gadījumos, ar pasta baložiem.
linkpost comment

visādi [Oct. 21st, 2014|12:38 am]

eeverggeeliiba
Pēkšņi gribas runāt ar svešiem cilvēkiem, piemēram...
Ienāku sporta kluba meiteņu ģērbtuvē, kas, kā jau ģērbtuve, ir telpa ar skapīšiem, dušām, labierīcībām... Tur uz soliņa sēž meitene - āra kamzolītī ar pūkainu kapuci, ierāvusies stūrī un cītīgi ar pirkstiņiem bungā pa telefonu. Tā vien gribas pavaicāt: "Darling, are you a bum?".
(varbūt jāpiebilst, ka kluba foajē ir daaaaudz plašāks par ģērbtuvi)
Un tad, starppilsētu autobusā - puisis treniņtērpā. Mēli niezina jautājums: "Ar kādu sporta veidu nodarbojieties?".
link3 comments|post comment

Neesmu laba. [Oct. 20th, 2014|09:01 pm]

feita_kleita
Nevienā jomā. Šodien visu dienu vemju, tik ļoti lielu iespaidu atstāj pret mani Dī. Atļāvos atcelt tikšanos, kas būtu izvērtusies katastrofā, jo kādas gan izstādes pēc pl.17? Turklāt jutos slikti, lai vēl iespringtu par pielāgošanos un vilktos turp, kur kāds vēlas. Bet ne pietiekami, lai nepaceltu otu, dēļ kā tagad man pāri veļas apvainojumu lavīna. Man kļūst slikti un to visu vemju ārā. Varbūt viņai taisnība un man patiešām jāiet ārstēties? Nervu nekādu.

Un pārdevēja arī es nekāda.
linkpost comment

[Oct. 20th, 2014|06:12 pm]

samantta
Vēlos padalīties ar pēdējā laikā prieciņiem.

1. Matu atpiņķerētājs no ProStylista:

Es vēl joprojām neesmu sapratusi kā kaut kāda parasta plastmasas suka var darīt tādus brīnumus, bet, goda vārds, esmu pamājusi ardievas sapinkātiem matiem un ķemmēšanas problēmām. Man ir ļoti smalki mati, kuriem pēc katras mazgāšanās patīk velties dredos, pakulās un visādos citādos neglītos ērmos, lai cik kondicioniera nebūtu lietots. Matus mazgāju ik pārdienas, tāpēc katrā mazgāšanas rītā man bija jāceļas agrāk, jo vajadzēja pusstundu lai izķemmētu visas pinkas, vienlaicīgi raudot par matu čupu, kas tik izrauta šajā procesā.
Tagad matu ķemmēšana aizņem vien pāris minūtes - izbraucu ar retu zobu ķemmi lai atdalītu lielākos mezglus, pāris reizes ar manu brīnumķemmi un mati ir taisni, gludi un bez nekādiem mudžekļiem.

2. Ūdens filtrs no BRITA.

Pēc ilgas čīkstēšanas no Marijas puses, nedēļu atpakaļ iegādājāmies BRITA ūdens filtru - precīzāk, karafi ar filtru. Es nevarēju saprast ko viņa tur ņemas, jo pati visu laiku dzēru ūdeni no krāna, kaut gan ko te melot, dzēru, ja atcerējos, jo man ūdeni dzert riebjas. Marija paziņoja, ka viņa krāna ūdeni nedzeršot, bet lielās pudeles no veikala nevienam staipīt negribās, tāpēc beidzot spērām soli mirdzošas sejas virzienā un iegādājāmies BRITU. Biju skeptiska, jo ūdens taču ir ūdens, bet, goda vārds, ūdens patiešām var garšot labi un tā dzeršana var būt baudāms process! Tagad man vienmēr ir līdzi sava 0.75l pudele ar filtrētu ūdeni no mājām un es pat nemanu kā roka stiepjas pēc kārtējā malka. Plusā, daļa no visādām nejaukām piedevām ir izfiltrēta. Gribu redzēt vai būs kādas izmaiņas manā pašsajūtā pēc kādiem pāris mēnešiem - šobrīd tikai daudz skraidu uz tualeti.

Vairāk vērības cienīgu prieciņu nav, nāk ziema, viss ir drūms un pelēks, un daudz darba.

link3 comments|post comment

Purva rāva un citas izklaides [Oct. 20th, 2014|02:02 pm]

kautskis
Ak, cik burvīgi pavadīt nedēļas nogales tā, ka pēc viņām gribas atpūsties! Tā arī vajag, jo darbs, kā zināms, ir labākā atpūta.

Še piebildīsim, ka mums, kā rādās, ir tāda neliela mežu/purvu atkarība. Ja mēs kādu mēnesi neesam bijuši kaut kur nekurienes vidū, mums ir nelielas lomkas. Mēs īsti nezinām, kā to aprakstīt tā, lai neizklausītos pēc kaut kādiem kaktu pagāniem, kas pliki skraida ap kokiem (mēs tādi neesam), bet aizdomājieties. Kad jūs stāvat meža vidū, jūs elpojat ar viņu vienu elpu — ko izelpo viņš, ieelpo tu, un otrādi. Un ij nemaz nesāksim aprakstīt to, ka jums virs galvas nieka 100 kilometrus augstāk sākas pilnīgs kosmoss, un katrs atoms jūsu miesā savulaik nācis no turienes. Ja ir iespējamas kādas transcendentālākas sajūtas, mēs nespējam iedomāties, kas tās būtu.

Tā nu šosestdien transcendentālās izjūtas smelt devāmies uz Ķemeŗiem un, aizsteidzoties notikumiem priekšā, sasmēlāmies tās veseliem spaiņiem. Ķemeŗi gan savā ziņā ir Seda Light, bez nolemtības sūruma, kūdras kalniem un izmisušiem krievu pensionāriem, taču tur ir gan ruin porn, gan slīkšņas, gan brīnumdaiļi purva ezeri ar putniem viņos un visvisādas tamlīdzīgas izpriecas, pēc kuŗām Rīga izskatās dzīvei vēl nepiemērotāka, nekā parasti.

Savukārt svētdien brīnumjaukā sabiedrībā apmeklējām Rundāles pili, kas ir bezgala bezgaumīga vieta. Taču, pateicoties dižajai filmai Berijs Lindons, mēs tagad apzināmies, ka arī šajā bezgaumībā dzīvoja īsti, dzīvi ļaudis, nevis tikai kaut kādi manekeni ar skruļļotām parūkām un uzzīmētām dzimumzīmēm (ar nožēlu esam spiesti atzīt, ka tikai tagad mums atausa, ka taču arī mums ir skruļļota parūka, ak, kamdēļ mēs to nepaņēmām līdzi). Un, cik var spriest no gana skopām biogrāfijas detaļām, šīs pils sākotnējais īpašnieks savā vēlmē pakāpties pa sabiedrības kāpnītēm bij ne mazāk apņēmīgs un izveicīgs par Redmondu Beriju. Padomājiet paši: viņš pamanījās uzcelt pili par savas mīļākās un vienlaikus arī Krievijas ķeizarienes naudu, pēc viņas nāves pārdzīvot nelielu ekskursiju pa Sibīriju un pēc tam atkārpīties atpakaļ līdz savai pilij un negodīgā darbā saraustajiem labumiem.

Un ir jau, ir jautri paskatīties, kā dzīvo viena procenta ļaudis, lai arī šajā gadījumā to var redzēt ar kādu divsimt piecdesmit gadu nobīdi. Kamīniņi, mākslīgais marmoriņš, spogulīši, ģērbtuvītes un mazgātuvītes, mīlīgi, mīlīgi. Mēs apzināmies, ka esam naivi, bet mums ir cerība, ka kaut kad pensijas vecumā mēs dabūsim apskatīties arī Pūķina rezidences, kas būs atvērtas kā mūzeji. Tiešām būs interesanti redzēt botoksa kabinetu, paštīksmes istabu ar spoguļiem un avīžu izgriezumiem un tamlīdzīgas izpriecas.
link9 comments|post comment

[Oct. 20th, 2014|01:57 pm]

ld
Pēdējo dienu Rīgā aizvadu telpās. Aiz loga ir troksnis un pilsēta, bet te iekšā divi apslimuši bērni.
Tā bēdīgi beidzas mans piedzīvojums.
link2 comments|post comment

Augstās izšķirtspējas vilinājums [Oct. 20th, 2014|10:14 am]

kautskis
Klau, biedri amatieŗfotogrāfijas entuziasti, pastāstiet man tādu lietu. Kā jūs cīnāties ar vēlmi pēc neaprakstāmi asām bildēm (ja cīnāties)? Lūk, mēs it kā saprotam, ka daudz vairāk no svara ir gaisma, tekstūra, toņi un kompozīcija. Tāpat mēs apjaušam, ka zemes atmosfaira — it īpaši mazliet lietainā dienā — neizbēgami padarīs neasas dažas detaļas, kas atrodas jo tālu. Un, skaidra lieta, mēs skatāmies, lai viss būtu fokusā un roķeles netrīcētu, tādēļ, ja kas ir mazliet neass, tas saistīts ar stikla un atmosfairas radītiem ierobežojumiem. Bet tomēr — atver tu tādu bildi uz augstās izšķirtspējas ekrāniem, viss nav pārdabiski ass, un tev gribas iekliegties sāpēs — nēnēnē, kāpēc, kāpēc viss tik izplūdis un miglains!!!
link21 comments|post comment

2+2=5? [Oct. 20th, 2014|09:34 am]

feita_kleita
Vitai šķiet, ka man vajadzīgi matemātikas nevis angļu valodas kursiņi, jo ir nepareizs priekštats mēra sajūtai. Kad ballītes vidū uznāk milzīgās skumjas par to, ka nav, ko mīlēt un tādēļ sagribās mājās pie kaķiem un Sirds es, kā jau pieaugušam cilvēkam pieklājas aizeju pēc vēl vienas vīna glāzes. Cerams, ka man karmiski pienākošies smirdīgo kociņu limits ir izsmelts un mierīgu sirdi varēšu turpināt tikt no šī ļaunuma vaļā.

Turpinājumā neteikšu neko jaunu- negribu uz darbu.
linkpost comment

[Oct. 19th, 2014|06:37 pm]

antuanete
[Tags|, ]

   Piektdien bija ļoti patīkama sabiedriskās apspriešanas sanāksme - ar cilvēkiem, kuri, uzdodot jautājumus, tiešām ir gatavi uzklausīt atbildes. Jācer, ka tie, kuri klusēja, atlikušajā laikā nerakstīs bargus iesniegumus, pagaidām tāds ir tikai viens, un nekas nepārvarams.
   Divas dienas esmu noslinkojusi pa mājām ar "Vieda vīra bailēm", galvenais varonis joprojām kaitina, bet grāmata kopumā patīkami izklaidēja. Šai sakarā nav paveikts nekas produktīvs, izņemot tīrās veļas sakārtošanu un skābu kāpostu zupas katlu (pirmo reizi mūžā vārīju, sanāca lieliska, bet tur nopelns labajiem kāpostiem). Tā kā joprojām klepoju, atteicos gan no iespējamās airēšanas sestdien, gan lietus dēļ neaizbraucām uz Ozolniekiem, kur dārgais gribēja skriet. Un neko, ar kaķiem gulšņājam pa dīvānu un jūtamies visnotaļ apmierināti ar dzīvi. Esmu pat pārvarējusi vēlmi atvērt darba e-pastu, lai arī ne es viena sūtu vēstules vienpadsmitos vakarā un brīvdienās; rīt būs pietiekami laba diena, lai ar visu tiktu galā.
linkpost comment

PIRVICA [Oct. 19th, 2014|06:03 pm]
aivars_666
ATBILDE MARLĒNAI PIRVICAI
Izlasīju M.Pirvicas pārdomas laikraksta „DDD” 10.10.2014. numurā un gribu izteikt savu viedokli attiecība uz viņas rakstīto.
Jā, nav šaubu, ka galēji kreiso (nacbolu & Co) organizētā parakstu vākšana par homoseksuālisma propagandas aizliegšanu skolās un bērnudārzos ir uzsākta, protams, ne jau par bērniem rūpējoties, bet gan vairojot savu atpazīstamību tautas acīs un meklējot sev jaunus atbalstītājus ne tikai okupantu, bet arī latviešu vidū. Ar to šie ļautiņi nav oriģināli, praktiski teju jebkurš politiskais spēks (arī tāds, kurā nospiedošo vairumu sastāda latvieši) darbojas tieši augstāk minēto mērķu dēļ, ne jau tāpēc, ka viņiem ļoti rūpētu savas zemes un tautas liktenis. Nav noslēpums arī, ka pastiprināta vēlme uzsākt vākt parakstus un rīkot citas tamlīdzīgas aktivitātes sevišķi jūtama gados, kad notiek kādas (pašvaldību, Saeimas, Eiroparlamenta) vēlēšanas. Tas viss loģiski domājošam cilvēkam, kas seko līdzi politiskajām norisēm valstī, sen ir zināms un saprotams. Un tomēr rodas loģisks jautājums – vai tas nozīmē, ka Latvju Patriotam šāda veida akcijās nekad nav jāiesaistās, vai jāiesaistās tikai tādā gadījumā, ja viņš ir 100% pārliecināts, kas akcijas organizētājs ir kvēls taisnības cīnītājs bez mazākā savtīguma dvēselē?
Baidos, ja mēs vadīsimies no šāda principa, tad mēs sevi pilnīgi nobīdīsim malā no jebkura veida politiskajām aktivitātēm, ļaujot šajā jomā pilnīgi pārņemt iniciatīvu mūsu naidniekiem. Daudzas reizes esmu atkārtojis šo patiesību un varu tikai kārtējo reizi vēl piebilst, ka politikā nav draugu, ir tikai un vienīgi sabiedrotie. Un kādi nu kuru reizi ir tie mūsu sabiedrotie, to nereti nosaka Liktenis, mums pat reizēm ir grūti paredzēt, ar ko un kādos apstākļos mums nāksies sabiedroties. Nereti nākas vadīties arī no principa – mana ienaidnieka ienaidnieks lai šoreiz ir ja ne draugs, tad vismaz mans palīgs. Un mani personīgi mazāk interesē konkrētā cilvēka rīcības motīvi, vairāk – uz ko viņš aicina, vai šīs darbības īstenošana dzīvē man personīgi un manai tautai kopumā palīdzēs vai kaitēs. Atceros, kad pirms gadiem 15 savu politisko darbību uzsāka A.Gardas kungs, daudzi līdzcilvēki man jautāja – kas tas ir par cilvēku, kādi ir viņa rīcības motīvi, kāpēc viņš ir uzsācis cīņu par Latvijas dekolonizāciju un kāpēc dara to tieši šobrīd …utt. Atbildēju, ka man tas viss nav zināms, lai prasa to pašam A.Gardam, bet man tas arī neliekas īpaši būtisks. Būtiski ir kas cits – šī cīņa ir vajadzīga, tā nāks par labu mums arī tad, ja uzreiz nekādus jūtamus panākumus izvirzītajā mērķī negūsim… Un es esmu ar mieru kaut vai pašu Pekles Velnu atbalstīt, ja redzēšu, ka tas cīnās par labu un taisnīgu lietu, lai kādu motīvu vadīts. Savukārt, tie, kam šī cīņa likās pārāk radikāla un nevajadzīga (ja ne tautai, tad vismaz savai karjerai) uzreiz sāka (un arī tagad turpina) meklēt visādus trūkumus A.Gardā – sākot ar viņa šaubīgo pagātni un beidzot ar „nepietiekami perfektu” ārējo izskatu… tā vietā, lai skaidri un gaiši pateiktu: „A.Garda man nepatīk, jo viņš cīnās par dekolonizāciju, bet es esmu ne tikai saradis, bet pat saradojies ar okupantiem, man viņi ne vien netraucē, bet pat patīk, un es gribu, lai viņi uz mūžiem paliek dzīvot Latvijā”. Tā būtu, lai arī ciniska, bet vismaz nepārprotami skaidra atbilde, tomēr šādu pozīciju paust ne katram gļēvulim un deģenerātam pietiek dūšas, tāpēc viņi, līdzīgi kā nupat M.Pirvica, sāk aizbildināties: „..jā, ideja jau laba, varētu to atbalstīt, ja to virzītu kāds cits, ne šis „komunists”, „čekists” un rērihietis (pēdējais fakts tiešām atbilst patiesībai) Garda…”. Un, kad viņiem prasa, kāpēc tad jūs paši nedarāt to, atsevišķi no „ļaunuma iemiesojuma” Gardas, kāpēc jūs nedarāt vēl labāk un pareizāk par viņu, tad seko atbilde – nē, nu jau par vēlu, tā ideja jau ir degradēta. Līdzīgi varturu saziņas līdzekļos par ļoti draudzīgu un lojālu latviešiem izsludinātā okupante M.Kosteņecka ne tik sen izteicās kādā no saziņas līdzekļiem: „Homoseksuālisms ir riebīgs, un es labprāt pret to cīnītos, ja vien to jau nebūtu uzsācis darīt tas riebeklis Garda… Tagad visi teiks, ka esmu ar viņu uz vienu roku, ja to darīšu… tāpēc labāk izvēlos stāvēt malā”. Nav šaubu, ka šai personai A.Garda tiešām nepatīk, tomēr domāju, ka īstais iemesls nav nevēlēšanās līdzināties viņam, bet gan paniskas bailes no tā, ka pidaru kontrolētie saziņas līdzekļi pārstās Marinočku slavēt…
Baidos, ka līdzīgi ir arī gadījumā ar M.Pirvicu un viņas pārstāvēto t.s. „Nacionālo apvienību”. Ja šie ļaudis, kas uzsākuši minēto parakstu vākšanu, nav M.Pirvicai un viņas draugiem simpātiski (man arī nav), kas liedz viņiem izstrādāt savu likumprojektu un uzsākt alternatīvu parakstu vākšanu savā vārdā? Varu atbildēt – bailes no apsūdzēšanas netolerancē, no tā, ka šādu „fašistisku”, nemodernu partiju negribēs ņemt valdošajā koalīcijā, līdz ar ko daudzi tās vadoņi zaudēs sev ienesīgus, labi apmaksātus amatus… Tur ir tā sāls, un līdzīgi notiek arī gadījumā ar nelaimīgo H.Cukuru – lai neizsauktu uz sevi Vīzentāla centra & Co dusmas, „nacionāļi” vai nu klusē par viņu, vai, kā to dara ciniskais nelietis J.Iesalnieks savā „Tviterī” – zemiski aprej. Un pie iespējas viņi neaizmirst piebilst, ka J.Millers, kas uztaisījis mūziklu par Cukuru, ir „ar šaubīgu reputāciju” – piekrītu, bet atkal jautājums – ko izdarījuši viņa labā cilvēki „ar kristālskaidru reputāciju”? Neko, jo dreb par savu „gaišo tēlu” pasaules acīs un karjeru… Toties citus apriet – uz to viņi vienmēr gatavi!
Es neesmu parakstījies nacbolu organizētajā akcijā, bet ne M.Pirvicas minēto iemeslu dēļ un arī ne tāpēc, ka 3 „jevriku” man būtu žēl. Mans uzskats ir tāds, ka šīs izmaiņas likumdošanā, ja arī tiktu pieņemtas, neko būtisku nemainītu valsts dzīvē. Nu, labi, aizliegs pidariem un lezbām uzstāties mācību iestādēs, bet izies bērns no tām laukā -100 m attālumā uz pilsētas galvenās ielas notiek praids (atcerēsimies, ka 2015.gadā Latvijā pat paredzēts ir eiropraids). Lūk, šo akciju gan būtu visiem spēkiem jācenšas novērst! Lai to izdarītu, homoseksuālisma propaganda jāaizliedz VISPĀR, ne tikai skolās un pirmskolas iestādēs. Nav jākautrējas šai ziņā līdzināties Krievijai, arī tur reizēm notiek kaut kas labs. Un, lai aiztaupītu mūsu „tautas kalpiem” pūles likumprojekta rakstīšanā, iesaku šiem vienkārši paņemt A.Gardas 2002.gadā izdoto grāmatu „Homoseksuālisms – cilvēces negods un posts”, atrast tajā publicēto manu konkursa darbu, kurā jau ir gatavas tās izmaiņas Krimināllikumā, kas būtu nepieciešamas – iesniedziet tās Saeimas Prezidijam un pieņemiet, godātie „nacionāļi”, tad es ticēšu, ka jūs arī kaut ko jēdzīgu gribat un varat tautas labā izdarīt, nevis tikai kritizēt citus un taisnoties, ka paši neko nedarāt, lai „nelīdzinātos tiem sliktajiem, nepareizajiem”…
LATVIETI, NESKATIES, KO KĀDS CITS NAV IZDARĪJIS VAI DARA NEPAREIZI !!!
RĪKOJIES PATS UN CENTIES IZDARĪT LABĀK UN PAREIZĀK PAR VIŅIEM !!!
UN ATCERIES, KA BEZ CĪŅAS NEKAD NAV UN NEBŪS UZVARAS !!!


19.10.2014. Aivars Gedroics
linkpost comment

izklaides [Oct. 19th, 2014|04:40 pm]

reinulitis
Dabas muzejs. interesanti ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Malači tie, kas tur visu uztaisījuši tā, lai sīkajiem būtu kaifs meklēt, lasīt, interesēties un ņemties pa to visu.

šokolādes šokolādīgās kūciņas vakardienā ir skaidrs pierādījums tam, ka kulināra talantu nobeigt manī būs pagrūti :)

riebjas cilvēki lielveikalos utt. nenormali riebjās.

bet nu neko darīt, pārtiku ta vajag :D
link4 comments|post comment

Dzīvot, lai ēstu [Oct. 19th, 2014|02:29 pm]

eeverggeeliiba
Mans pirmais mēģinājums pagatavot tofu ir tik ļoti izdevies, ka to grūti aprakstīt citādi kā vien "omnomnomnom".
Šķiet, ka gluži nejauši būšu atklājusi šībrīža mīļāko ēdienu, tādu svaigu, Āzijas iedvesmotu sautējumvveidīgo ar tofu, pupiņām un no Latvijas vestajām organiskajām šitakē un, protams, čili pipariem. Turklāt... kādas olbaltumvielas! *salieku somu un dodos cilāt svarus. pavisam nopietni*
linkpost comment

Alus spēle [Oct. 19th, 2014|01:21 pm]
pa_leeto
[izdziivotaaja]
Pāris reizes spēlēta & nu jau labu laiku krāj putekļus.

Izskatās apm šāda, tikai iepakojums zaļā krāsā - http://www.rimcimci.lv/lv/catalog/1540.html

Atdošu par 5 eirikiem. Pašsavākšana pie Gaismas pils
linkpost comment

[Oct. 19th, 2014|12:17 am]

mazeltov
[Tags|]

Domāju, ka lielākā problēma kultūrā ir tā, ka sfērā darbojošies vienkārši nav gatavi jautājumam "un kāds no tā ir labums?". Izrādās, ka Starptautiskajā Raktsnieku un tulkotāju mājā kopā ir ieguldīti apmēram 200,000.00 LVL kopš 2007. gada un tomēr - ko tādu diženu tas nams ir atnesis Latvijas valstij? Pēc apmeklētāju saraksta redzams, jā, apmēram 450 rakstnieki/tulki tur ir paviesojušies 7 gadu laikā, bet kur ir, piemēram, to nenovērtējamo romānu vai tulkojumu saraksts, kas tapis pateicoties šim nekustamajam īpašumam ar Pegazu kā pievienoto vērtību? Izstaigājot mājas lapu krustu šķērsu, uz šo jautājumu (pašu galveno) atbildes, diemžēl, nav.

Rakstnieku un tulkotāju mājas mājas lapā publicētajā programmā minētie mērķi ir:
- dot iespēju literātiem, tulkotājiem un pētniekiem strādāt radošu darbu, atrodoties rezidencē;
- sekmēt radošos procesus Latvijas literatūrā; - veicināt augstvērtīgu literatūras oriģināldarbu tapšanu;
- sekmēt literatūras tulkošanas procesu attīstību, literāro tulkojumu radīšanu no un uz latviešu valodu;
- sekmēt tulkotāju tālākizglītību un profesionālo specializāciju; - radīt priekšnoteikumus un vidi produktīvam radošajam (rakstniecības un tulkošanas) darbam;
- iniciēt un organizēt literatūrai un literatūras tulkošanai veltītus starptautiskus seminārus, konferences, darbnīcas;
- bagātināt vietējo kultūras areālu, veidojot sarīkojumus un tikšanās ar rakstniekiem.

Būtu lieliski uzzināt, kā viņiem ar to visu ir veicies.

VKKF piešķirtais finansējums Starptautiskajai Rakstnieku un tulkotāju mājai, sagrupēts pēc piešķirtā finansējuma apjoma:
P.S. Varbūt kāds var ieteikt arī to, kā ielikt ekseli cibā bez čakara ar skrīnšotiem, lai uztaisītu bildes jpg formātā.
link32 comments|post comment

[Oct. 18th, 2014|07:41 pm]

vajag

[blond]
Draudzene meklē sev kaķēnu. Viena kaķenīte mājās jau ir.
link21 comments|post comment

[Oct. 18th, 2014|02:43 pm]

morraa
Saruna, kurā var izjust visu to, kas palicis japāņu galvās vēl ilgu laiku pēc feodālā laikmeta beigām:

- To cilvēku ir jāsagriež divās daļās.
- Tas būtu pārāk liels gods! Lai pats sev vēderu uzšķērž!
link1 comment|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]