Kaščejs 4ever! [entries|archive|friends|userinfo]
kaszczejs

[ website | Pamatblogs krieviski ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| Esperanto = Politikas dumbrājos = ЖЖ - Ciba krieviski = Pasts Erudītu Līga ]

The Expanse (2015-...) [Nov. 28th, 2015|10:41 pm]

217
[Tags|]

Tikko noskatījos pilotu, pirmās sezonas turpinājums iznāks tik decembrī. Vizuāli nereāli aizķeroši, redzēs, kā būs ar sižeta līnijām turpmākajās sērijās. Vienīgais, kas ne līdz galam patika - ļoti daudz asteroīdu joslas iedzīvotāju slenga, kas brīžiem pārāk apgrūtināja sekošanu līdzi. Bet tā, visnotaļ daudzsološi :)
linkpost comment

[Nov. 28th, 2015|11:30 pm]

putnupr
Rīt brauksim skatīties zelta rudeni, jo uz Siguldu
link1 comment|post comment

[Nov. 28th, 2015|11:12 pm]

shiry
Un ir tikai ceturtā diena, bet es jau esmu izdzērusi vairāk kafijas, nekā pa visu iepriekšējo dzīvi kopā ņemot. Te vienkārši nav dzeramas tējas. Nekur. Fucking savages, nu, kā citādi lai to nosauc.

Bet toties, izejot pa durvīm, ir šitā.
link1 comment|post comment

[Nov. 28th, 2015|07:08 pm]

shiry
Viskrāšņāk un sulīgāk izlamāties var krievu valodā, bet domāju, ka pat tajā nepietiktu vārdu, kuros aprakstīt te visapkārt esošo un notiekošo. Faking fak, nu, kā jūs te vispār dzīvojat kā tādi ambīļi.
linkpost comment

[Nov. 28th, 2015|04:31 pm]

fjokla
kaspar, ja Tu mani tagad lasi, tad es Tevi vakar arī ieběru tai tūtińā!
link1 comment|post comment

[Nov. 28th, 2015|03:56 pm]

fjokla
kad man ir paģiras, es vienmēr runāju mīklās, pārfrazējot tuksneša priscillu, tur gan bija mēnešreizes. ko mēs zinājām par Bartu? Neko, jo slinkums gūglēt.Vai pēc visa šī, kas vakar notika, mēs pagūglējām? Ņefiga! Bet, ja tā var teikt, tagad mēs visu saprotam bez gūglēšanas un pat vairāk.Draugi ir mūsu viss, tāpēc mēs katru dienu kautkur vanckājamies riņķī un šausminamies par visu, kas notiek, lai paģiru rītā, pamostoties blakus, siltam, mīļam draugam varētu aizjokoties un aizsmieties līdz cukurs sāk lēkāt. Vislabākie joki, protams, simja, kad vaidēju zem segas, ka takša saukšana gaišā dienas laikā, lai aizved aplipušu, neķemmētu un šķību pa fikso mājās, laikam būtu visbezjēdzīgāk iztērētā nauda, viņšsaka, jā, tastākā bajāriene kalpam - "Uztin man kāsi no šitā čirika!". aaa. fak, tagad pārējos neatceros, blee.
Nu, vārdu sakot, citiem draugi kā draugi, bet manējie ir rūpīgi atlasīti, arpūķiem kaujoties, babām jagām nolaupīti un viskādākāse citkādākās varonīgās un ārkārtīgi stratēģiskās cīņās izkaroti vizuļi.Lai gana izteiksmīgi ietušētu, daram tagad šitā, tu man netici un saki, para. Essaku, sūds jautājums. Izvelku no krūškabatas melnu samta tūtiņu, attinu dzeltenu bantīti un izbirdinu sauju viskautkādīgu vizuļu pa galdu, izkatā kā tādi karalisko ģimeņu juvelierizstrādājumi, bet gaumīgi tādi, par kādiem novērtētāji parasti noklakšķina mēli un saka "smalks darbiņš", katrs savādāks, katru cits kāds augstas klases meistars gadiem slīpējis un čubinājis, ah, ah. Un tas viss krāšņums tagad steigšus jāsaber tūtiņā apakaļ un jānoliek tai drošā un siltā vietā, nav ko slienāties te. Vizuļi nav visiem jārāda arī, tā tu ej tāds skumjš pa ielu, visi iet garām un nemaz nezina kādus dārgumus tu viens un bez apsardzes riņī nēsā. Un tā tūtiņa, tā samta tūtiņa, viņa tumsā spīd!
link4 comments|post comment

[Nov. 28th, 2015|03:30 pm]

fjokla
par cik grašiem jūdass to jězu pārdeva?
link17 comments|post comment

Porziņģa skaitīšana [Nov. 28th, 2015|02:58 pm]

dunduks
Labi, ka viņš spēlē NYK, kuru bieži rāda TV, līdz ar to pat, ja kādu spēli izlaiž, tad drīz tiek dota nākamā iespēja novērtēt viņa sniegumu laukumā un redzētais atkal ļoti, ļoti patika. Jā, šī bija spēle, kur beidzot sodu ziņā izpaudās viņa rookie-ness - trīs sodi bija galīgi muļķīgi, tāpat pāris reizes pazaudēja Bošu uz trīspunktu līnijas pārāk mēģinot palīdzēt iekšā, kādu reizi pārāk riskēja ejot uz pārtveršanu un pazaudējot pretinieku pretkustībā. Tomēr kopumā tas iespaids, ko atstāj uz spēli, t.sk. lietas, kas protokolā neparādās, bija varens - 1) ar savu klātbūtni vien viņš ietekmē metienus un vai vispār pretinieks met vai atdod ārā (un tad, kad pretinieks nenobīstas, tad bloķē to), 2) aktivitāte cīņā par bumbām, pieskaršanās, pasišana, cīņa, kur pats neizcīna, bet panāk, ka partneri paņem vai no pretinieka iziet autā, 3) regulārā divu un pat trīs spēlētāju iešana uz viņu sedzot, 4) divas brīnišķīgas epizodes (lai arī bez rezultāta) uzbrukumā - atstāts izolācijā pret Bošu uz trīs punktu līnijas 45 grādus pret grozu kreisajā pusē, spēle ar muguru un dribls un tiek pie brīva metiena no gala līnijas tuvu grozam, ar muguru pret grozu iespiež Vaitsaidu dziļāk iekšā un metiens no metra.

Es sen neesmu par kaut ko tā fanojis, bet šajā gadījumā patiešām gribas turēt visus īkšķus, lai ir veselība, jo tādā gadījumā pēc gadiem piecpadsmit stāstīs par Novicki kā par senāku un vājāku Porziņģa versiju.
linkpost comment

Darbs slimnīcā [Nov. 28th, 2015|12:20 pm]

galadriela
Brīva sestdiena un svētdiena.
Kā baltajam cilvēkam.
Happy!
^_^
link1 comment|post comment

[Nov. 28th, 2015|11:06 am]

deloveja_kundze
[Tags|, ]

how to adult, pt. n:
vakar līdz kādiem diviem naktī krāmēju sekciju, līmēju caurumus ciet ar silikona pistoli (srsly, tur vajag tik daudz spēka! uzzinu pēdējais), mazgāju traukus, kuru ir nenormāli daudz, un krāmēju Andra mantas, kuram ir visādas lietas te palikušas. atradu vecus lattelecom rēķinus, atradu vecu telefonu, kas ielikts kastē ''telefona aparāts'', atradu milzīgu zīmuli, neskaitāmi daudz skrūvju un skrūvīšu, ļooooti daudz trauku un tā. un tad agri no rīta atnāca divi vīri jaukt ārā sekciju, ko viņi dara joprojām, un tas ir kā dream come true, tā ārprātīgā padomju sekcija beidzot būs prom. jātiek vēl vaļā no padomju tapetēm un tiem milzīgajiem lētajiem skapjiem.

kaut kur fonā visu laiku risinu domas par naudu, piemēram, par to, lai es nomainītu visus savus logus, man tas visticamāk būtu divas pilnas mēnešalgas. lai nomainītu visus radiatorus, elektrības vadus un durvis, vēl viena mēnešalga. un tas tikai par to, kas ir jānomaina, nemaz nerunājot par to, kas ir jāpērk jauns.
bet es cenšos par to nedomāt, cenšos domāt tikai par to, kas ir jāizdara decembrī. tātad decembrī ir jātiek vaļā no skapja, jāatrod veids, kur un kā pakārt savas 30+ kleitas (vakar kolēģe teica, ka laikam pirmo reizi mūžā mani redzēja biksēs), kā arī jānokrāso sienas. that much I can manage.
link4 comments|post comment

fašions [Nov. 27th, 2015|11:31 pm]

bljanna
[Tags|]

Pa tam lāgam Diesel uzražojis "Pidar Pants"
Pidar Pants
link3 comments|post comment

[Nov. 27th, 2015|06:16 pm]

zirka
[Tags|]

vai tad es beidzot šajā dzīvē arī dzirdēšu zemfiru rīgā, urā urā, lai gan neurrā par skaļu, zirka, līdz martam jānodzīvo, iepriekšējās reizes arī bija urā urā un visu laiku kaut kas uzradās manā ceļā uz zemfiras dzirdēšanu
(urā urā čukstus)
link8 comments|post comment

Rakstīšanas lietas [Nov. 27th, 2015|05:22 pm]

tethys_
Mans romāns iet uz priekšu paralēli no divu personāžu skatpunkta. Tiem vajadzētu būt sinhroniem, jo dažkārt viņi satiekas vai kaut kas notiek vienlaicīgi. Tad nu ir skaisti, kad uzrakstītas vairāk kā 100lpp pamanīt, ka viens personāžs ir aizsteidzies otram priekšā par veselu dienu. Pāris stundu čakarējos, lai saprastu, vai tiešām pastāv nobīde, pēc tam lai sinhronizētu visu un atrastu, kur vienu tēlu var pasteidzināt uz priekšu. Kur man tā gadījās, nesaprotu. Tagad datēju visu uz priekšu pēc datumiem, katras nodaļas sākumā lieku datumu.
Tad arī sapratu, ka man vajag visu pielāgot mēness fāzēm, lai pilnmēness 2007. gada oktobrī notiktu tajā datumā, kad viņš notiek. Tas mani nolika situācijā, kad man notikumi bija jāpasteidzina par vienu dienu, jo citādāk man, rēķinot atpakaļ, sanāk, ka grāmata sākas svētdienā, bet tas neder, jo tā sākas ar ainu skolā. Tad nu man epizode, kas bija padomā ceturtdienas vakarā būs jāliek vēlāk, jo ceturtdienas vakarā ir pilnmēness un jānotiek tam, kam jānotiek pilnmēness naktī, nevis tam, ko es biju ieplānojusi.
Kāpēc es par to visu agrāk nepadomāju? Huj viņ zin, kāpēc. Rukāju tik uz priekšu. Tagad viss ir sakārtots. Doma ir izrēķināt katrai darbībai arī adekvātu laiku, lai liktu personāžiem piecelties agrāk vai vēlāk, iet kaut kur "vakarā" vai jau "pēcpusdienā", citādi var sanākt nepatīkams juceklis, ka esmu ielikusi kādā dienā vairāk notikumu, nekā fiziski iespējams tur ievietot. Man patīk, ka grāmatas ir reālistiskas uz šādām lietām. Tur kaut vai var būt rūķi un pūķi un sukubi, bet lai nav tā, ka viņiem nesaskan pulksteņi un kalendārs. Tādi sīkumi mani pašu lasot tracina.
Manā grāmatā visam jābūt kārtīgi.
Sakiet vēl, ka rakstīšana ir tikai tēlains un intuitīvs process. Tur dažreiz jāliek lietā arī aprēķins, lai beigās nesanāktu māksliniecisks sūds.
linkpost comment

mammu, es akal visu iztērēju [Nov. 27th, 2015|03:40 pm]

fjokla
visu laiku man somā bija divas saujas šoko konču, ko izrābu no plaukta un kas tika nēsātas līdzam gadījumiem, kad uznāk ilgas pēc ņamčiem, bet veikals tālu un ārā auksts, mēnesi viņas tur bija un nekad nesakārojās, betpato mēnesi man pāris reizes bija jāmierina kāda kolēģe vai jāuzpērk vai tāpatās jāiemet ar konču, jo kautkāds tāds labs garastāvoklis, unlūk, pirms trijām minūtēm man dikti sagribējās konču un metos meklēt somā, jo vismaz vienai tak tur ir jābūt. Nē, renčik,nē, nav, nav nevienas
link17 comments|post comment

Starp tumsu un mijkrēsli [Nov. 27th, 2015|03:03 pm]

kaszczejs
[Tags|, , ]

 photo image.jpg3_zpsakvsnbv3.jpg  photo image.jpg12_zpsh54o0jji.jpg  photo image.jpg6_zpswjk0c11y.jpg

Čupiņa bilžu no starošanas dienām.... tālāk ... )
linkpost comment

[Nov. 27th, 2015|01:50 pm]

vakardiena
Darba kafejnīcā, ēdot vegāniski, izskatos pēc hardcore diētotāja. Šodien: vārīti kartupeļi ar tvaicētām sviesta pupiņām, burkāniem un ķirbi... Neviens jau nezina, ka es vismaz reizi nedēļā izcepu kūku, kuru tajā pašā dienā arī apēdu, labākajā gadījumā gabaliņu vai divus žēlīgi dalot ar kādu citu, hahahahaaaa
Nopirku biļetes uz Berlīni janvārī. Lets see how it goes.
linkpost comment

Tender is my heart that's screwing up my life [Nov. 27th, 2015|11:02 am]

vakardiena
Par katra paša iekšējo praidu, par cilvēku grupas nonivelēšanu līdz vienai kopīgai pazīmei un to neaprakstāmo sirsnīgumu, labsirdību, mīļumu- sauciet kā vēlaties- palika silti ap sirdi. Tā, ka gribās iet un apskaut, you know. (Man jau vispār patīk grābstīties ap cilvēkiem, kas man patīk, ja neskaita to mulsinošo apskaušanos satiekoties un atvadoties- forced hug, me no likey.)

Šodien savā lielajā slinkumā negāju skriet, bet braucu uz darbu ar līkumu (pāri Vanšu tiltam, līdz Salu tiltam un atkal pāri, un ta pa promenādi uz darbu- I knooow!!!). Ļoti skaista pelēkrozā dūmaka. Un tagad es tāds samaigojies sēžu kažogā (te es iedomājos vāveri, kas, ieķērusies ar nagiem žogā, laiski šūpinās) un ar sildītāju. Salst, bļa! Visur! Visu laiku! Sports nogalina!!!! (mana ķermeņa spēju ģenerēt siltumu)
linkpost comment

Kas vēl nebūs! [Nov. 27th, 2015|11:01 am]

kautskis
Analītiskās žurnālistikas portāls Skaties.lv ziņo, ka Muceniekos musulmaņi mācot vietējās sievietes, kā pieklājoties uzvesties un kā nē. Drausmas, es jums saku. Sievietes mācīt, kā pieklājas uzvesties, drīkst tikai tradīcionāli vērtīgie (nu, tie, kas tic Mozus baušļiem un latvju dainām, aci nepamirkšķinot), nevis musulmaņi!!!
link10 comments|post comment

[Nov. 27th, 2015|09:33 am]

fjokla
pasaule ir briesmīgs iestādījums, kur tevi pļaukā pat miesīga māte. piemēram, šorīt, dramatisks atgadījums. iespraužu virtuvē boileri, kas, tātad, silda visur to ūdeni, stundu kafijoju un pīpēju un pašu skaistāju dziesmu 7reiz, untā, tad eju ar visām parpalām uz vanneni, unkātudomā, kas tur ir? Tur ir boilerim izrauts vads.kas nozīmē tagad, ka jāsaka bļaģ un jāmet visi dvieļi pret zemi unka viss jādara tagat aukstā, ko spēju darīt tikai daļēji un izsaucoties čista krieviski, tad es spītīgi gaidīju, kad tā māte piecelsies, lai varu pilvērtīgi paust savu attieksmi pret šito, jo partija to neaizmirsīs, kautko tādu nedrīkst aizmirst, nekad, nekad, nekad tā nedaiet, tas ir vēl briesmīgāk kā savākt spickas no plītsmalas vai atstāt tubzikā tikai papīram to kartona iekšiņu un mazu plīvīgu skrandiņu.

Tadvēl, man ir traHtāts par mūsdienu jaunatni, precīzāk, par tiem trijiem pāviem, kas man nāca pretim pa lielvārdeni, kautkad aizvakar laikam, bet rūgtums palicis vēl šodien. Tātad, nāk man pretim trīs džeki pa visu ietvi, trīs tādā mūrī, visi tādi no sevis un runā par savām pāvu lietām, es viņiem nāku pretim, man ir zamša zābaki bez impregnētāja un ietve mums visiem ir par šauru, attiecīgi, kādam no džekiem būtu tā rindiņa tā pieklājīgi jāizjauc, dodot ceļu madamm. Kā jūs domājat, kurš no trijiem deva ceļu zamša zābakiem? Ļoti labi, precīzi neviens. Nēnu, manjau, saprotams, nav grūti, pa dubļiem un apstādījumiem apiet kungiem, ja, bet fakts kā fakts, man šitādiem gadījumiem vienmēr domās līdzi sarullēta avīze, ar kuru, kabi ielaist pa pakausi! uff!

Toties, lai vairojas labāk prieks, tagat laižu tautiņās visskaistāko turku dziesmu, kurā esmu jau izklausījusi caurumu, viss manās mīļākajās krāsās un izmērā. Betē, vakarā aiziesim paklausīt to bartu un bišku ieraut, ko ko ko

link44 comments|post comment

Integrācijas kampaņa "7 stāsti par mums" [Nov. 27th, 2015|01:17 am]

texti
[Tags|, , , , , ]

“7 stāsti par mums” ir sociālās kampaņas viģiki, kuru mērķis ir sabiedrībai ieborēt, ka veci cilvēki, geji, čigāni, melnādainie, musulmaņi, invalīdi, dzejnieki un sievietes ir tādi paši cilvēki kā mēs, un viņus vajag integrēt savā barā, nevis izstumt. Nav ne jausmas, kāpēc izvēlēts tieši cipars “7”, varbūt vienkārši tāpēc, ka tas ir ļoti maģisks. Numeroloģijas zinātne gan apgalvo, ka “nevienam citam skaitlim nepatīk tik daudz laika pavadīt vienam pašam”, kas, iespējams, ir netieša norāde uz to, ka mums, normālajiem cilvēkiem, pārāk patīk vārtīties pašiem savā barā, bet vajag būt kā cipariem 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9 – sabiedriskākiem. Jāizsaka gan nožēla, ka nav tverti plašāki integrācijas horizonti un zem saukļa “Saskati cilvēku, nevis stereotipu!” neparādās, piemēram, bezpajumtnieki. Vai Jānis Iesalnieks un Augusts Brigmanis.

Nav jābūt prātvēderam, lai nonāktu pie secinājuma, ka lielākā daļa sociālo reklāmu vispār ir pilnīgi bezjēdzīgas. Es ticu, ka reklāma var likt nopirkt cilvēkam snikeru, izvēlēties Volkswagen das auto vai aiziet uz Coldplay koncertu, bet ne jau pārstāt sist bērnus, dzert pa ūkstiem sagrābstītu alkoholu vai sākt maksāt nodokļus. Lielākoties sociālajām kampaņām ir divi mērķi – ievilkt iluzoru ķeksīti ailītē “kaut ko mēs lietas labā darām” un/vai atsevišķos gadījumos ļaut reklāmas aģentūrām padročīt par savu izcilo radošo risinājumu, kas diemžēl nekā neietekmē cilvēku paradumus. Izņēmums varētu būt, piemēram, CSDD iebiedēšanas kampaņas, kuru veiksmes pamatā ir apstākļi, ka braukšana dzērumā ir nejaušība/izlaidība, nevis kaut kas tik apziņā dziļi iesakņojies kā nekontrolēta agresija, dzīvesstils vai pārliecība. Tāpat arī vienkārši tas, ka šajā gadījumā ir viegli uzskatāmi parādīt neadekvātās rīcības sekas – pāršķelsi apreibušo galvu un – ar Dievu, dzīve! – , pintiķi.

Integrācijas kampaņas šajā ziņā nav gluži tik liels šāviens tukšā gaisā – ticu, ka lielākajai daļai sabiedrības tomēr tolerances trūkums pret atsevišķām sabiedrības grupām nav pārliecība vai dzīvesstils. Tas ir vienkārši stulbums. Tomēr kaut kā mūsu pēdējie mēģinājumi šajā žanrā izskatās tā, it kā tos būtu veidojis Agris Semēvics – gaisā uzvirmo “Spice girls” dezodoranta aromāts un uz palodzes nopīkst peidžeris. Piemēram, kampaņā “Savi cilvēki” tika izmantots paņēmiens, kas savā arhaiskumā pielīdzināms portālam draugiem.lv – Jānis Palkavnieks bija noķēpājis melnu seju kā āfrikānim, Igo uzlicis galvā ķīniešu cepuri, bet kamaniņbraucēja Elīza Tīruma pārģēbusies par ukrainieti. Šis akts tika pieteikts kā “trešo valstu pilsoņu integrācija”. Jāpiezīmē, ka kampaņa bija ne tikai izcili debila, bet arī sniedza jaunas zināšanas par to, kas uzskatāmas par tipiskākajām trešās pasaules valstīm: Ukraina, Ķīna un tā valsts, kur dzīvo āfrikāņi.

Kampaņa “7 stāsti par mums” veidota Raiņa un Aspazijas gada pamanāmākā notikuma “Domas spēks” un televīzijas raidījuma “Dzīve krustcelēs” simbiozes estētikā. No pirmā tā pārņēmusi bezjēdzīgumu, bet no otrā – nepieklājīgi stereotipiskās situācijas, kuras iedzīvinātas dialogos, kas līdzinās tiem, kādos siltās pēcpusdienās vasarnīcas pagalmā sarunājās manas un draudzenes bārbijas. Katra video sākumā papļāpā kāds īsts cilvēks, kas ar tolerances trūkumu pret sevi saskāries reālajā dzīvē, lai mēs, nedod dies, nepadomātu, ka problēma ir iluzora. Tālāk īsfilmā jau iesaistās aktieri, saskrējušies palielākā kompānijā kādā sapulcē, pusdienu pārtraukumā vai ģimenes viesībās. Kopā viņi izspēlē centrālo notikumu – metafizisku dialogu, pēc kura pār skatītāju nāks apgaismība un atsvabināšanās no aizspriedumu važām. Kompānija parasti sastāv no upura, ļaundara un “pārējiem”, kuri pakāpeniski atklājas, nostājoties vienā vai otrā pusē. Sarunas beigās “pārējie” kļūst vienoti, bet savā pārliecībā, upura argumentu uzveikts, salūzt pat ļaundaris. Labais ir uzvarējis! Kā pasakā! Diemžēl šie dialogi drīzāk liek nopirkt snikeru, nekā aizdomāties. Epizodiski klipos novērojamas arī poētiskas atkāpes – piemēram, pirmajā ainā sievietei tuvredzīgas ir ne tikai acis, bet arī smadzenes, par ko liecina jau video rullīša nosaukums: “Kā izārstēt dvēseles tuvredzību?”. Vienīgi tad, ja sievietes acīm patiešām būtu mīnus deviņas dioptrijas, viņu pat ļoti tolerants cilvēks drīzāk uzskatītu par aklu, tāpēc īstajā dzīvē atteikumu īrēt dzīvokli saņemtu angliski runājošs gaismas pleķis, nevis melnādains vīrietis. Vēl mani sajūsmināja, ka nu jau nedrīkst teikt ne tikai “čigāns”, bet arī “roms”. Turpmāk, ja man vajadzēs atbildēt uz jautājumu: “Kāda ir Dzintara Čīčas tautība?”, zināšu, ka pareizā atbilde ir: “savējais”, “mūsējais” vai “Latvijas pilsonis”. Vai tiešām ir jāatbalsta sabiedrības stereotipu rezultātā izveidojies kauns par to, ka tava tautība vispār tiek nosaukta vārdā?

Sākumā bažas rada šo klipu mērķauditorija – Satori.lv vai pat ikdienas Twittera lasītājam šis vēstījums diezvai sniegs kādu jaunu pienesumu. Drīzāk rosinās pasmīkņāt par kvalitāti un uzdot jautājumu: “Cik tad no mūsu naudiņas par šo atkal iztērēts?”. Internetā katru viģiku noskatījusies apmēram pusotra štuka – tik, cik vidēji normālas prozas grāmatas tirāža Latvijā. No portāla Facebook komentāru sadaļas gan man palaimējās uzzināt, ka klipi patiesībā domāti Džeimsa Bonda filmas apmeklētājiem un skolu audzēkņiem. Tātad šīs ir sabiedrības grupas, ar kuriem komunikācijā, kā uzskata Jura Podnieka studija (klipa veidotāji), vislabāk izmantot primātu valodu. Ko šajā valodā var uzzināt no klipiem?

1) Melnādains vīrietis var būt arī labs acu ārsts
2) Visi musulmaņi nav teroristi
3) Invalīda rati ir smagi
4) Ne visi čigāni zog un prot burties
5) 60 gadu vecs cilvēks ir spējīgs strādāt
6) Nesapratu
7) Sieviešu dzeja nav sliktāka par vīriešu.

Ja man būtu jātaisa šādi rullīši, es jau nu spiestu uz emocijām – mēģinātu likt identificēties, burtiski nonākt šī cilvēka ādā un pašam sajusties izstumtam. Nevis solidaritātes vārdā nokrāsojot melnu seju, bet parādot, kā skolā sit tavu bērnu, trolejbusā nepalaiž apsēsties māti vai seksīgs džeks/meitene izsmej tavu tizlo blūzi. Tas tikai ašs piemērs, ne jau man te naudiņu deva šīs kampaņas veidošanai. Piemēram, paģirās skatoties lietuviešu ekvivalentu par šo tēmu, es gandrīz sāku raudāt. Nezinu, kādas paģiras man būtu jāpiedzīvo, lai raudātu pie kāda no šiem klipiem.
link12 comments|post comment

[Nov. 26th, 2015|11:44 pm]

mazeltov
Rīt būs kalns un kalnu namiņš. Un vēl rīt būs jāceļas piecos no rīta, jo līdz kalnam vēl 3h jābrauc un jābūt klāt rīta pusē. Tas tā, lai dzīve neliktos pārlieko rožaina. Pieci no rīta, bļin!
linkpost comment

[Nov. 26th, 2015|10:37 pm]

deloveja_kundze
[Tags|]
[music |lana del rey - queen of disaster]

Dublis divi, centīšos vēlreiz pierakstīt visu par visu, jeb, dāmas un kungi, pēdējo pāris mēnešu kopsavilkums


You got me spinning like a ballerina, you're the bad boy that I always dreamed of )
link3 comments|post comment

[Nov. 26th, 2015|09:43 pm]

tapetes_puksts
Vakar visu dienu klausījos Granta lekcijas par dažādiem ķīmiskiem procesiem un šķidrumiem un pirmo reizi dzīvē izjutu sāpi, ka skolas laikā ignorēju ķīmijas stundas. Šorīt 2 h laikā vajadzēju izbildēt 36 kadrus, staigāju pa Cēsīm un uzbāzos svešiniekiem. Atlikušo dienas daļu pavadījām laboratorijā un praktizējām vakar uztverto. Jūtos diezgan pacilāti. Attēla radīšana no A-Z un tas gaidīšanas brīdis, pirms ieraugi vai ir kkas sanācis, vai nav, ir viens no patīkamākajiem stresa veidiem.
link1 comment|post comment

Pazušana un ilgās sarunas, un manas dzīves fairytale grāmata [Nov. 26th, 2015|08:23 pm]

tethys_
No manas dzīves ir pazuduši vai puspazuduši visi cilvēki, kam būtu interesējis ilgi, ilgi sarunāties ar mani, klātienē vai skype. Jūtos veca, jo tādus cilvēkus atrast kļūst arvien grūtāk.
Taču man parasti veicas, vai ne? :)
Pilnīgs dzīves restarts. Man ir mans vīrs, visu pārējo var restartēt. Tāpat vienmēr visi man ir bijuši svarīgāki kā es viņiem.
Dižais plāns - izdot grāmatu un tad būs daudz fanu, kas tā vien salks ar mani sazināties un klausīties manās gudrībās :D
Bet grāmata būs! Kaut vai izdošu pati un iesmērēšu visiem iespējamiem cilvēkiem, ielikšu netā, kur vien var. Es gribu, lai to slima fēniksa murgu kāds lasa, jebal, to kādam ir jālasa. Jo vairāk es to rakstu, jo labāka tā šķiet.
Mana dzīve taču daudzus tā ir interesējusi (pirms man sāka vajadzēt kādu palīdzību un atbalstu sakarā ar psihiatriem, zālēm un pašnāvībām). Tā tur, grāmatā, ir mana dzīve in the fairytale. Kas var būt labāks par to?
Nekas. Pilnīgi nekas.
link6 comments|post comment

[Nov. 26th, 2015|08:07 pm]

shiry
Aizpagājusī nakts jeb Džeimsa Bonda viesnīcas, zelta kanalizācijas notekas, katedrāles pilnmēnesī, samta krēsli telefonu maciņiem, un, protams, pāri visam Parīze un Francija, pat Vivjēnai Vestvudai. )
link4 comments|post comment

kur tik mani tie feisbuki nevelk [Nov. 26th, 2015|04:22 pm]

zirka
[Tags|]

svinēt dzīvi kafejnīcā "nom nom", plānotāja stāsts par 23 naudiņām utt
trūkst tikai čiliņā, mieriņā un vasara burciņās
link5 comments|post comment

Pastaigas pa rajonu: Beckenham [Nov. 26th, 2015|01:27 pm]

217
Pendža, kur es dzīvoju, ir diezgan nošļurkusi. Ja neskaita to, ka ir visnotaļ mierīgs, kluss un zaļš viss te, tomēr, izejot uz ielas, sajūta kā bēniņu pažobelē, kurā neviens nav gadiem ieskatījies, tikai žurkas kaktos klunkst un iegraužas pussapuvušos koka rāmjos.
Toties 20 min no šejienes, kur šodien biju intervijā, ir Bekenhema, kas ir visnotaļ mīlīgs mazmiests. Kad meklējām māju, tur pat neskatījāmies piedāvājumus, jo domājām, ka tas atrodas aiz plakanās zemeslodes malas, kur nāras pakaļ nedzied. Tomēr, vazājoties pa apkārtni, secinājām, ka, ja neskaita transporta uz centru mazizvēli, tur ir ļoti jauki. It kā tu vairs nebūtu Londonā, bet kādā mazpilsētā Anglijas lauku nekurienē. Tur pat ir senlaicīga paskata traktieris (gan nenofotogrāfēju šodien) un divi parki, no kuriem vienā ir mežs :).
linkpost comment

[Nov. 26th, 2015|02:57 pm]

fjokla
tākā man šodien brīvs, sakarībā ar to, ka kāds man uzklepojis virsū,,izdomāju, ka mana dzīve ir pārāk skumja un garlaicīga, tāpěc jāiziet uz brīdi kautkur izplatījumā. pie būkmarkiem man skumjiem rudens vakariem bij atlikts šitas, unkas ta šitas viss ir, ja ne skumjś rudens vakars pulksten divos, tad ielīdu lupatās un ieslědzu ausī šito: https://youtu.be/qLV2kRBwp20
nu, tā un tā, stundu buļ buļ, tolka īpaši nekāda un vienā brīdī apnikās. bet sākumā tur inčīgi, jālien iekšā okeānā, kur var elpot, attiecīgi, estā saprotu, arī pīpět un jāklausās kā tas džeks sauc dziļāk, kur esot atbilde uz visiem jautājumiem. jā, kātad, šitik duma jau es ar neesmu, labi ka konfekti věl nepiedāvā. betnu, katrā zińā, tas tākā sapnī iecelties un paśam vińu kautkā tālāk 7sacerět. tai okeānā man ne visai labi patika, jo tur viss tāds tumši zils un dūmakains, un, godīgsakot, nepatīkama tāda sajūta, ka kāds glumeklis no muguras pielavīsies, tāpěc nācās iedomāties, ka esmu akmens un nogrimt pavisam dibenā, bet tur viss věl garlaicīgāk un skumjāk kā man. Nulūk, tad izdomāju, ka varu tak būt valis, jo pie tāda token neviens nelīdīs kasīties, bet tas man sanāca tāds kautkāds trīcvaudzińś jūraszirdzińś, gļěvulis pěc skata, tapě nospļāvos uz to okeānu un aizteleportějos pazīstamos ūdeńos, proti, ežezera vecajā peldětavă, tur man gāja ļoti jautri, vienbrīd biju gliemis, tad, tas kukainis, kas pa ūfensvirsu tusě, beigās man śitas arī apnika un izdomāju, ka kautkur netālu, drošivien, juziks laivā makśķerě un vajadzětu vińu kautkā forši piebiedět, tāpěc transformějos par dzeltenu un spīdošu medūzu un taraněju laivu. man bija arī izplānots, ka iznirstot juzikam vajadzětu iebļaut ausī : "Juzik, aim jör fāzer!" unta man sanāca pašai tāds smiekls, ka viss astrāls paspruka. betnu, meklěśu vĕl, kruta fiśka, bet man toměr patīk, ka pastāsta, kas jādara un kur jāiet, nevis, ka tupa iemet ūdenï un kulies tālāk pati pa niedrām.
link3 comments|post comment

Vajag īrnieku [Nov. 26th, 2015|02:58 pm]

vajag

[mugursoma]
Sveiki! Tā kā šeit ir 1085 pielūkotāji, bet userinfodziivo_te 318, atļaušos info publicēt arī te:

Meklēju īrnieku dzīvoklim Hospitāļa ielā. Līdz Valdemāra ielas RIMI 3min., transporti 3-5min. Platība 25m2 (istaba, duša/tualete, virtuve), pirmais stāvs, bet logi uz norobežotu, sakoptu pagalmu, kurā vasarās var rīkot pasēdēšanas. Dzīvoklis ar visām ērtībām (ledusskapis, plīts, veļas mazgājamā mašīna, centrālā apkure, gulta, sienas skapis, galds, internets utt, utt) - nāc un dzīvo! Cena 340€ - viss (arī komunālie izdevumi, elektrība, internets) iekļauts. Līgums uz gadu + drošības nauda. 

zvanīt - 28811871 
rakstīt - mugursomam@inbox.lv
linkpost comment

[Nov. 26th, 2015|03:05 pm]

putnupr
[Tags|]

joprojām nestrādājas.
kaut ko lēnā garā mazliet.
ieliku, lai skan "Baložu pilni pagalmi", un tagad darbā ir pavisam jauki.
link2 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]