Kaščejs 4ever! [entries|archive|friends|userinfo]
kaszczejs

[ website | Pamatblogs krieviski ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| GH skola = Politikas dumbrājos = ЖЖ - Ciba krieviski = Pasts Erudītu Līga ]

[Dec. 6th, 2016|07:27 am]

adore
link

Eos'as rīts (es iztēlojos) [Dec. 6th, 2016|06:44 am]

eos
Ceļas 6.15.

1) Izkāpj no pidžammas, iekāpj halātā.
2) Uzliek vārīties ūdeni.
3) Uzliek fonā hard rock, lai vieglāk pamosties.
4) Tīra zobus pirms vai pēc brokastīm, neesmu pajautājusi.
5) Dzer melnu jo melnu kafiju.
6) Cerams, uzvelk vakar vakarā saliktās drēbes, nevis meklē, ko vilkt.
7) Pārbauda somiņas saturu
8) Pabeidz dzert kafiju
9) Uzkrāso seju
10) Atbild uz steidzamākajiem e-pastiem, ziņām telefonā, fb
11) brauc uz darbu

***

Eos'a, ja lasi šo, nelamājies uz mani. Man vienkārši ir kauns - es guļu, kad pagadās, strādāju, kad pagadās, un kafiju dzeru, jo man garšo. :P

***

Viņa man tikko atrakstīja, ka "Labrīt. Katrs jau dzīvo kā māk. Ja māki dzīvot freestyle tas tikai apsveicami 🙂", āāā. Būtu dzinusi strādāt :D
linkpost comment

Feminismo en español [Dec. 6th, 2016|06:03 am]

eos
Vienmēr izrādās, ka dvēsele ir pirmā, lai arī ko es skatītos. Lūk, šis - http://www.amarnamiller.com/cosas-interesantes/sexo-porno-y-feminismo-una-charla-con-beatriz-gimeno-y-clara-serra/

Jāatjaunina spāņu valodas zināšanas. Man tak gribas zināt, ko viņa tur saka par feminismu!
linkpost comment

Par bifobiju [Dec. 6th, 2016|04:26 am]

eos
Šodien, padomājot par bi/homo jautājumu sievietēm, atcerējos vienu domu no Rukšānes Sestdienas slejām:

“Mums ir visādi apzīmējumi – minets, kunilings, fingerings, petings, kas it kā ir sekss. Bet šajās seksuālajās darbības ir viena lieta, kas trūkst, un tajās trūkst seksa. ”

Tiešām, ir sievietes, kas, sakot vīrietim: “Es gribu Tevi”, saprot tikai un vienīgi locekļa ievadīšanu makstī, un neko citu.

Jā, man ļoti gribas pieminēt, ka locekļi ir ļoti forši. Tas ir tā dabiski, silti, ir sajūta, ka nopūlas Tevis labā. Ir tā dzīvnieciskā sajūtiņa, ka sviedri plūst abiem uz visām pusēm, viss tiek darīts no sirds un no dvēseles, un vispār, ja vīrietis pēc seksa nav noguris un vēl spēj neaizmigt, kas tas par seksu...

Taču mani novērojumi no dažu bi meiteņu stāstītā ir par seksa pūrismu. Ka nu – jā, sekss ar sievieti ir forši, ir patīkami, ir orgasms, ir bauda, ir, BET...

Un aiz tā “BET” seko, ka nu: “Man neaizgāja jumts, viss bija tā kontrolēti, tā – es Tev, Tu man, nebija tā vienlaicīgi, nebija tādu spontāno kontrakciju, nebija tās sajūtas, ka mani paņem, vai es nejutos tā, ka es paņemu”.

Protams, var apelēt pie tā, ka sievietei atvērties sievietei ir kā zaudēt otru nevainību, arī tas nav viegli. Arī tur, protams, vajag pieredzi, uzticēšanos un (pa)ļaušanos, ka būs tieši tik maigi/raupji, kā vajag, lai būtu perfekti.

Bet es, klausoties lesbiešu stāstus par šo jautājumu, saprotu viņu skumjas. Ka viņas tomēr tiek bieži vien uztvertas kā otršķirīgs, interesants, eksperiments.

Teju vienmēr ir klātesoša ideja, ka sievietei jājūtas drošībā, siltumā, mājīgi un stabili. Tas izpaužas situācijās, kad abas cenšas seksu pozicionēt vairāk kā: “pamīlēsimies baudas pēc”.

Tad, cik man pēdējā laikā nācies dzirdēt, ir tādi vaļsirdīgi teksti: “Nu, es, protams, gribu strādāt, gribu karjeru, gribu sevi apliecināt, gribu būt pati par sevi, BET.... ir ļoti patīkami, ka mans vīrietis mani varētu uzturēt, ja vajadzētu”.

Divu sieviešu attiecībās parasti nevar būt un nav iespējams šāds domu gājiens. Tāpēc, jā, zinu daudzas meitenes, kurām patīk sekss ar sievietēm, bet romantiskas attiecības un kopdzīvi viņām grūti iedomāties. Jā, tas, varbūt, izklausās pēc izmantošanas, taču gandrīz vienmēr kaut kur pie apvāršņa ir bērnu jautājums, un tikai dabiski, ka eventuālajam bērnam ir jābūt ar finansiāli stabilu tēti/otru mammu.

Ģimeni. Jā, to sauc par ģimeni, kad nauda ir kopēja, mērķi ir kopēji. Un tādas bi sievietes, kas jūtas par sevi spējīgas ne tikai iekārdināt otru sievieti un pavest, bet arī viņai sniegt šo: “drošībā, siltumā, mājīgi un stabili.” nav daudz, cik nācies saskarties. Varbūt tā ir tikai Latvijā.

Es nesaku, ka tas ir slikti, bet tas tikai norāda uz prioritātēm. Sekss ir labs un veselīgs. Ģimene un/vai bērnu adopcija nav priekš visām.

Taču dienas beigās, parunājot ar tām sarūgtinātajām lesbietēm, kuras centušās visu, bet tāpat pamestas čaļa dēļ, jādomā – kur tad tas pūrisms rodas, kāpēc pastāv bifobija.

Dikti jau nu gribas nobeigt uz poztīvas nots, tāpēc:

Kopsim savus ķermeņus, savus locekļus un vagīnas, savas rokas, savus nagus, savus matus, savu dvēseli, visu kopsim, lolosim, sevi mīlēsim, viss tad būs!
linkpost comment

tradicionālās vērtības, joprojām. [Dec. 5th, 2016|11:00 pm]

ctulhu
Sākas tas ar parakstīšanos par tradicionālu ģimeni, likumprojektiem par olšūnu donēšanu

turpinās, piemēram šitā:

https://provladimir.ru/news/obshestvo/prezervativy-eto-muzhskoj-abort-i-drugie-citaty-aktivistov-iz-bogolyubovo

Vispār Krievija ir labs eksperimentālais poligons, kurā mēs redzam, kas notiek ja šitās tradicionālās vērtības sāk dominēt.
link1 comment|post comment

Zināšana [Dec. 5th, 2016|05:07 pm]

wensdy
Par laimi vai par nelaimi es nekad nenodošu savus principus, kā mēdz teikt. Konkrēti es teiktu - savu zināšanu. Ir pienācis tas brīdis, kad jūtos nedaudz veca. Noteikti būs situācijas, kad tas nāks par sliktu, es zinu.
linkpost comment

[Dec. 5th, 2016|04:28 pm]

elina
Runā, ka pirmais vārds, ko es esot pateikusi, bija nevis "mamma" vai "tētis", bet gan skaļš "ŠKIC!"
link1 comment|post comment

[Dec. 5th, 2016|04:09 pm]

elina
ir 2008.gads un es klausos šo https://youtu.be/RFaO8KMpacw
link

British English [Dec. 5th, 2016|12:29 pm]

217
have/take a (goosey) gander = have/take a look
linkpost comment

par laika dinamiku 2 [Dec. 5th, 2016|02:16 pm]
zirka
un ziemassvētki, tāpat kā jāņi, arī notiek pārāk bieži, manuprāt
tikko pārdzīvojām pērnā gada pasākuma kaunu/rūgtumu/mieles utt, tā jau atkal jāsāk risināt jautājumi par to, kā svinēt, kur svinēt un ko kuram dāvināt šajā

svētki ir forši, bet katrs ļembasts reizi četros gados būtu pilnīgi pietiekami, manuprāt
link8 comments|post comment

[Dec. 5th, 2016|10:49 am]

deloveja_kundze
[Tags|]

un vēl, gribēju pierakstīt, ka ļoti rekomendēju un iesaku Dairas Āboliņas grāmatu par Streiču - tik ļoti lieliski apjomīgs pētījums par kino personu Latvijā vairākās desmitgadēs ar plakātiem, fotogrāfijām un intervijām, kā arī ļoti precīzām piezīmēm malās un zemsvītrām, tas ir diezgan superīgi un kaut kas tāds, kā mums noteikti līdz šim ir daudz trūcis.

un nevajag uztraukties, būs arī par citiem, Olafs, piemēram, ļoti grib uzrakstīt kaut ko lielu par Aloizu Brenču, kuram 2019. gadā ir liela jubileja, nākamgad būs Rolandam Kalniņam 95, kas arī sauc pēc lieliem pētījumiem un apskatiem, un, kaut arī man reizēm riebjas tas, kā runāt par kāda īsta, dzīva cilvēka daiļradi riskē aiziet šī īstā, dzīvā cilvēka godināšanā (brīžiem tas ir aizdomīgi, kā Streiču konkrētas sabiedrības grupas labprāt ieceltu svētā kārtā), es sāku skaidri redzēt, kā skatīties uz kaut ko tik nepētītu un neizprastu kā Latvijas kino telpa caur konkrētu personību prizmu var būt ļoti iedarbīgi.

vārdsakot, ļoti iesaku. grāmata, starp citu, ir ļoti lēta, it īpaši ņemot vērā tur ielikto materiālu vērtību un to milzīgo apjomu, tomēr tur ir eseja un intervija pie katras no 22 filmām - piem., Jānis Roze pārdod par nepilniem 16 EUR.
link2 comments|post comment

[Dec. 5th, 2016|10:13 am]

deloveja_kundze
ņemot vērā to, ka es it kā taču strādāju kino jomā, es pati skatos filmas nepiedodami maz. tā nu vakar noskatījos pirmo filmu kādā krietnā laika sprīdī, iepriekšējā, liekas, bija lidmašīnas filma atpakaļceļā uz Latviju, un vakardienas Doctor Strange seanss mani ļoti patīkami aizkustināja un radīja priekpilnu kinematogrāfisku pārdzīvojumu.

pēc tam gan es pabeidzu lasīt Svina garšu un priekpilnums pazuda, bet tas jau pieder pie lietas. morāle: vairāk skatīties filmas, man tas taču tomēr patīk.
linkpost comment

[Dec. 5th, 2016|09:38 am]

ievapasaule
Doktors Streindžslāvs
link1 comment|post comment

par laika dinamiku 1 [Dec. 5th, 2016|08:40 am]
zirka
es tā saprotu, ka mūsu mērenajā klimatā tagad katru dienu būs cits gadalaiks, ja?
link8 comments|post comment

[Dec. 5th, 2016|02:38 am]
citronz
Esi sveicināts, bezmiegs! Kā man tevis NEpietrūka. Rīt, t.i. šodien būs grūta diena :(
linkpost comment

[Dec. 5th, 2016|12:08 am]

wensdy
Fak! Uzrakstīju garu postu par lietām, kas man nepatīk, bet tas idzisa! Vai nav aroniski. Ienīstu savu telefonu...
link2 comments|post comment

[Dec. 4th, 2016|11:46 pm]

m31
[music |Michael Buble - Have Yourself A Merry Little Christmas]


Sāp.
linkpost comment

[Dec. 4th, 2016|08:23 pm]

adore
Lieliskais vīrietis saka, ka es pa viņa sapņiem vien dzīvojoties. Bet es braucu mašīnā, ko vada U., un man ir kaut kā ļoti skumji. Ir cilvēki, kam dzīve vienkārši iedod kaut kādas lietas — māju, mīļoto cilvēku. Un tad ir cilvēki, kuri pieliek dažāda veida pūles, lai to iegūtu, bet neiegūst. Jo dzīve vienkārši neiedod. Kāpēc tas tā notiek un kādas ir likumsakarības, es patiesi nezinu. Bet šie jautājumi, šī biedējošā vientulības sajūta mani reizēm dzen izmisumā. U. iezvanās telefons, un es redzu uz tā ekrāna viņa sievas bildīti. Viņš atbild uz zvanu. Saruna ir pavisam īsa. Bet es jau iztēlojos viņu mājās, viņu ar visiem viņu abu plāniem, ciemiņiem, radiniekiem un citām lietām. Un reizē es redzu savu dzīvi. Un tā ir patukša. Nē, tajā ir zināmas lietas un cilvēki, bet maz, vienmēr maz. Tajā vienmēr ir ļoti daudz telpas kādam, kurš tā arī nav atnācis.
link

Bournemouth 4 Liverpool 3 [Dec. 4th, 2016|05:26 pm]

dunduks
[Tags|]

Gullita ārlaulības dēls norok Klopu. Sīkums, bet patīkami.
link2 comments|post comment

[Dec. 4th, 2016|09:25 am]

adore
Pieceļos, uzvāru kafiju un vēroju, kā zīlītes laidelējas ap putnu barotavu. Visas šīs nepilnīgās dzīves viducī tik pilnīgs mirklis, tik īsts un patiess fragments, ka es kādu laiku palieku, ieslīdējusi tajā kā straumē, kas mani nes.
link

Prozas lasījumu ieraksts nr 1 [Dec. 4th, 2016|03:31 am]

eos
Ir ļoti savādi, ka cilvēki, kuru spēju izveidot mākslinieciski saturīgu prozu es vērtēju uz 7.5/10, māca citiem rakstīt.

Es saprotu, ka parasti tie cilvēki, kas māk mācīt, māca... vai raksta mācību grāmatas (kā es kādreiz izteicu vēlmi)

1) Un, ja par šahu, man pašai tikai 1. sporta klase, ne Lielmeistara tituls, bet es uzdrošinos mācīt.
2) Bridžā tāpat - man bija 8 gadu pieredze Bridžā, kad sāku mācīt.
3) Kung-fu man bija 5 gadu pieredze, kad sāku mācīt.
link34 comments|post comment

Sniedziņš [Dec. 3rd, 2016|11:47 pm]

217
Latvija sākās un beidzās Alā :)
linkpost comment

[Dec. 3rd, 2016|09:50 pm]

adore
"Tu vari mēģināt. Mēs visi to darām, kad dzīves laikā uzkrātās saiknes kļūst neizturami smagas. Mēs tās cenšamies nopurināt vai izdeldēt tiktāl, ka tās kļūst vieglas, gandrīz nejūtamas. Mēs dodamies prom, mēs bēgam no savām mājām un cilvēkiem, kas mūs pazīst, — un saites izstiepjas, tās kļūst tievākas un vieglāk panesamas. Es to esmu darījusi. Un arī tu. Tas nav ideāli — bet es nezinu nevienu labāku veidu. Neko, kas būtu tīrs un nesāpīgs."

Ieva Melgalve "Mirušie nepiedod"
link

[Dec. 3rd, 2016|06:10 pm]
zirka
[Tags|, ]

un tad vēl aizmirsu pastāstīt par viņnakti, kad pie mums uz dīvāna nakšņoja viens paziņa. mēs kaķus atstājām pie viņa un durvis uz mūsu kambari pa nakti aizvērām, no rīta skatos - pie durvīm uz grīdas cēneris. kaķīši nopizģījuši banknoti no ciemiņa bikšu kabatas (nu varbūt izslīdēja) un paslidinājuši saimniekiem vzjatku, lai ielaiž guļamkambarī.
naudu atdevu īpašniekam, bet verdikts bija visām iesaistītajām pusēm vienprātīgs: malači!
link2 comments|post comment

[Dec. 3rd, 2016|05:49 pm]
zirka
[Tags|, ]

sēžu pie LORa beņķī, dakteris liek ausī to skatāmo tauri, prasa, kā man ar dzirdi, es, pēc veca paraduma, pirms apstrādāt jautājumu, uzreiz: "KO?"
tad uzreiz "ā, nu normāli"
tā arī ar kreiso ausi dzīvojam, rādās, ka būšu izpētes materiāls sokolovu dzimtai jau otrajā paaudzē

bet nu tehnoloģijas iet uz priekšu, LORiem tagad tāds aprīkojums kā zobārstiem, no ausīm šņagu izvelk ar sūknīti, nevis kasa ar aukstiem un asiem dzelžiem kā manā ausu dēļ samocītajā bērnībā
link8 comments|post comment

Spalvu-dūnu segu utilizācija [Dec. 3rd, 2016|04:57 pm]

vajag

[mazaa_maasa]
Tātad - krājumā ir 2 padzīvojušas spalvu-dūnu segas. Gan jau iekšas labas, bet tas apkārt esošais audums plīst un dilsts nejēgā un katrreiz segai pieskaroties, spalvas aiziet pa gaisu.

Varbūt kāds var pateikt, vai iespējams kaut kur nodot tādas segas otrreizējai izmatošanai? Piem., izārdīt un spalvas/dūnas iepildīt kaut kur citur? Pāršūt segu?
Varbūt kādam vajag kādiem pūkainiem radošiem projektiem?
Ko ar tādām segām dara?

Žēl tā vienkārši izmest..
link5 comments|post comment

[Dec. 3rd, 2016|04:27 pm]

deloveja_kundze
atnācu strādāt uz bibliotēku doktorantūras sakarā, ļoti saskumu, jo nekas nav skaidrs, bet nu es it kā tikai tikko sāku, būtu jocīgi, ja man viss būtu skaidrs, un tad saskumu par to, ka viss ir tāds bizness, par to, ka man jāprasa brālim vai draugiem, lai man atsūta konkrētus rakstus, jo man pieejamās datubāzēs tik specifiskas un marginālas lietas nav pieejamas, tagad turpināšu lasīt par inclusive masculinities Youtube videoklipos.

tik skaista sestdiena vispār.
linkpost comment

[Dec. 3rd, 2016|01:40 pm]

adore
Savā ziņā man patīk šis brīdis, šī vienatne. Darbā ir tik daudz cilvēku, ar kuru emocijām un izpausmēm mijiedarboties, bet ārpus darba gandrīz neviena. Un tomēr es kaut kā pat izbaudu šo laiku. Dzīvi, kas liekas nekur nevirzāmies, tikai pa grāmatu un pastkaršu takām, kas ved kaut kur tepat un uz riņķi. Vienaldzība mani arvien vairāk iemidzina. Dažbrīd kļūst skumīgi, tomēr es tam pārāk neļaujos. Es vienkārši pārvirzu domas uz visu to, kas sniedz komforta sajūtu, pat ja mānīgu. Reizēm es domāju, ka man pietiek ar to, ka es vienkārši esmu. Ar būšanu. 
link

Cilvēcisko universāliju revīzija. [Dec. 3rd, 2016|10:25 am]

ctulhu
Tātad situācija:

Jūsu saprāts/ persona (struktūra) ir pārvietoti no bioloģiska uz tehnisku nesēju.

Attiecīgi

a) jūsu ķermenis vairs nav bioloģiski ierobežots, tehniski tas/ tie var būt jebkāds/ jebkādi
b) jūsu saprāts jeb persona ir [paš]rediģējami.

jautājums:

ko saglabāsiet, ko mainīsiet?

[spriest var pēc pašreizējiem priekšstatiem, protams, ko saglabās / mainīs tāds saprāts nākamajās iterācijās mēs, protams, nezinām
link4 comments|post comment

[Dec. 3rd, 2016|01:55 am]

elina
cik labi, ka ir draugi, ar kuriem vienos naktī var kaukt līdzi pie the cranberries.
link

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]