Kaščejs 4ever! [entries|archive|friends|userinfo]
kaszczejs

[ website | Pamatblogs krieviski ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| Esperanto = Politikas dumbrājos = ЖЖ - Ciba krieviski = Pasts Erudītu Līga ]

[Sep. 1st, 2014|07:38 pm]

pa_leeto

[puika]
Uz tirgu iet 2x izmantotā Crumpler messenger tipa soma. Ietilpīga pēc vella, bet izmantojis neesmu pēdējos n-gadus. Īsti nevajadzēja tik lielu, arī tagad vajadzības pēc tādas nav. Lieki tik krāj putekļus. Iekšā var mierīgi ievietot treniņtērpu un vieta vēl pāri paliks. Cena - EUR 10 derēs? Nav ne jausmas, cik par tādu varētu prasīt. Rīgas robežās varu mierīgi atgādāt, bet pēc darba laika beigām. saziņai - tepat komentāros vai arī armandss@gmail.com vai divi deviņi divi pieci seši četri četri nulle. Bildes te )
linkpost comment

[Sep. 1st, 2014|04:32 pm]

ld
Kā man šitā slimošana ir noriebusies!!!!!!! Pēc sajūtām liekas, ka Anna jau mūžību rokās karājas. Patiesībā tā lēnām tas sākās pirms 2ned. Ir bijušas labākas dienas, bet viss atkal un atkal atgriežas. Man vairs nervi netur. Rīt vedīšu atkal pie doka un pirms dos ab prasīšu analīzes. Cik var!
linkpost comment

Lietu atdošanās [Sep. 1st, 2014|02:30 pm]

pa_leeto

[no_saules_zemes]

Pārdodu un atdodu dažādas saimniecībā noderīgas lietas un drēbes jauniem īpašniekiem. Mantas, kas atzīmētas ar "pret ziedojumiem vai kopā ar pirkumu" tiek atdotas par brīvu vai pret jūsu brīvi izvēlētu summu.


Pašsavākšana no Pļavniekiem (3. autobusa gandrīz galapunkts) vakaros, var mēģināt sarunāt tikšanos centrā.


Pieteikšanās: meitenes.epasts [@] gmail com


Spiest šeit, LAI APSKATĪTU MANTAS!

link6 comments|post comment

Dark and difficult times lie ahead [Sep. 1st, 2014|02:12 pm]

kautskis
Sveicieni 75. gadadienā kopš 2. pasaules kaŗa sākuma!

Visādu notikumu dēļ man jau labu laiku nav pārliecības, ka tie sliktākie scenāriji nav iespējami tādēļ, ka nav iespējami. Ir jau iepriekš bijis tā, ka dažādi optimisti man stāsta, ka tas taču nenotiks tāpēc, ka tas nevar notikt — un tad tas notiek. Tādēļ es īpaši vairs nedzesēju muti, bet gatavojos plānam Ž savā nodabā.

Starp citu, izskatās, ka es neesmu vienīgais. Zelta cenas pasaulē turas diezgan zemas (nu, gada griezumā, nevis vēsturiski zemas), bet Latvijā, ha, vietējie spekulanti ir saoduši pieprasījumu un dažu dienu laikā tā diezgan cītīgi viņas ir pacēlušās. Tik ļoti, ka nu jau viņas stāv bezkaunīgi augstu virs pasaules cenām. Nu i nah, nepērciet zeltu, Ž stundā vissvarīgākais ir galva, nevis zelts.

Bet jā, lietas neizskatās labi. Lietas izskatās pat ļoti slikti. Notikumu prognozes lielā mērā atkarājas no katra paša polītiskajiem uzskatiem, bet mums ir vesela kaudze dažādu sliktu lietu, kas sakritušas kopā vienlaikus. Ne tikai Ukraina, bet, kā te lietotājs [info]extranjero taisnīgi, lai gan varbūt mazliet pārspīlēti, norāda — ir arī diezgan nelāga Eirozonas recesija. Un, kā jau es teicu, trūcīgus cilvēkus uz citu cilvēku šaušanu pielauzt daudz vieglāk nekā pārtikušus. Tāpat droši vien nevajag aizmirst par ISIS, klimata izmaiņām un visādām citādām izpriecām, kas kaut kur ziņu lentes dziļumos šad tad uzpeld.

Bet visam pasākumam ir viena gaišā puse: ja problēmas nerisina un pat ignorē, viņas atrisinās, tiesa. Brīžam viņas atrisinās tā, ka tas risinājums ir svētās šausmas un pati problēma šķiet pavisam sīka un nesvarīga salīdzinājumā ar risinājumu. Bet brīžam, kad šitas svēto šausmu risinājums jau ir saredzams, ļaudis spēj atjēgties un pateikt — šitā turpināt nevar, kaut kas jāmaina, un tūdaļ.

Lūk, un nu visai pasaulei vai vismaz diezgan lielām viņas daļām pienācis šis te brīdis. Daudz ko par to, kādā pasaulē mēs turpmāk dzīvosim, mēs uzzināsim šīs nedēļas laikā. Līdz pavasarim lietas būs vēl skaidrākas. Un pēc kādiem diviem-trim gadiem, ja noveiksies, varbūt jau būs gana daudz izdarīts līdz šim nerisināto problēmu risināšanai.

Tāds arī ir visreālākais patlaban pieejamais optimisms. Nav jēgas izlikties, ka nekādu problēmu nav, bet ir cerība, ka mēs viņas saņemsimies atrisināt. Plānojiet, kā varat palīdzēt risinājumam — bet neaizmirstiet arī mapīti ar uzrakstu "Plāns Ž".
link31 comments|post comment

Don't try this at home [Sep. 1st, 2014|12:30 pm]

kautskis
Tātad nedēļas nogalē bija pārgājiens Limbaži-Aluoja. No Limbažiem līdz Aluojai tik tiešām tikām, bet tā it nekādi nebija jautra pastaiga zaļumos.

Iesākumam neliels fun fact: Limbažu staciju var apskatīt, neizbraucot no Rīgas. Aizejiet uz Zemitāniem, un viņa tur ir. Abas stacijas ir gandrīz pilnīgi identiskas, tikai Limbaži ir spilgti oranži, uzturēti labākā stāvoklī un vairāk pārbūvēti iekšpusē. Zemitāni celti 1953. gadā, Limbaži 1954. Sākotnējā Limbažu stacija bija jūtami glaunāka ēka, bet kaŗā nopostīta, un tā nu mums vietā ir Zemitāni 2. Savukārt Lādes staciju joprojām var aplūkot staltu un neizpostītu: aizbrauciet uz Skulti. Durvis novietotas mazliet citādi, bet vispār tā ir tieši tā pati stacija. Un Intes stacija joprojām stāv Zvejniekciemā, tikai Intē pie nojumītes nebija biļešu tirgošanas būdas. Nekas, arī Zvejniekciemā sen vairs biļetes netirgo.

Jūs droši vien sapratāt domu — dzelzceļa līnijā Rīga-Rūjiena daudzas lietas atkārtojas. Un patiesi, arī posmā Limbaži-Aluoja jau daudz kas ir redzēts.

Vienu brīdi tur ir ļoti burvīgs ceļš: no Limbažiem līdz pat Katvariem ir ērts, līdzens celiņš, pa to pat ar riteni var braukt (ar mašīnu nē, jo tur, kur celiņš krustojas ar kādu autoceļu, viņam priekšā gādīgi pievelti akmeņi. Citādi varētu.) Cik saprotu, Katvaros savulaik bija vēl viena Zvejniekciema nojumīte, bet nu tur vairs nekā nav, un tikai cītīgi ieskatoties var sazīmēt perona atliekas. Bet ceļš ir ļoti patīkams: gar malām aug ābeles, ceļš ir iztīrīts, turklāt pēc 8 kilometriem no Limbažiem viņš aizved līdz brīnumdaiļam meža ezeram vārdā Katvaru ezers (kas to būtu domājis, ka pie Katvaru stacijas ir Katvaru ezers!) Tur acīmredzot jau pēc dzelzceļa slēgšanas no gulšņiem izbūvēts neliels laukumiņš, un no uzbēruma pa kāpnītēm var noiet lejā līdz ezeram, kur ir pikniku vieta. Tur ir jāiet ar kājām, tāpēc tur nebūs pilns ar tušņiem, kas sabraukuši ar mašīnām pacept šašļikus un pakapāt vanagus. Burvīga vieta, ja gribat paiet dzelzceļnieciski vēsturiskā pastaigā, dievu dēļ, aizejiet līdz Katvaru ezeram, pavadiet tur nebēdnīgu pēcpusdienu un ejiet atpakaļ uz Limbažiem! Nelieniet tālāk, tur nekā nav.

Izņemot brikšņus. Milzīgus, milzīgus brikšņus. Ne Neiķenes, ne Pociema stacijas vairs nav saglabājušās, toties ap abām saglabājušies tik krāšņi brikšņi, ka nekur likties. Vietumis tie brikšņi kļūst par īstu šķēršļu joslu, kad jābrien pāri sakritušiem zariem — kaut kādi cilvēknīdēji tīrījuši mežu un nozāģētos kokus sasvieduši uz uzbēruma. Vārdu sakot, tā nav pastaiga, tā ir īsta šķēršļu josla, un uzbērums tas daudzviet ir tīri teorētiski.

Vienīgais, ko bez Katvaru ezera ir vērts apskatīt, ir Puikules stacija, kas gan arī ir cītīgi pademolēta, bet vēl salīdzinoši labā stāvoklī. Tur var uzzināt, ko viena par otru domā apkārtnes jaunietes, saskatīties gana daudz visādu postapokaliptisku skatu un atpūsties pēc skarbas brišanas. Tur arī ir gana viegli tikt klāt, tikai jāpatur prātā, ka Puikules stacija nav pie Puikules (Puikule ir dažus kilometrus tālāk).

Mazliet pirms Puikules sāka līt, un brist pa lietu un mežu galīgi negribējās, tāpēc griezāmies nost un līdz Aluojai aizgājām pa ceļu. Un lūk, ko es jums teikšu: pa ceļu ir ne tikai vieglāk, bet arī daudz interesantāk. Ceļam apkārt var redzēt ciematiņus, laukus, cilvēkus un krāšņas pastorālas ainavas. Pa uzbērumu var redzēt kokus, zāli, gulšņu paliekas un dažviet peronu paliekas. Nekas cits tur vairs saglabājies nav, Limbaži-Skulte ir interesantāks posms.

Nākamreiz iešu virzienā Rīga-Ērgļi, tur tomēr vilciens bija samēra nesen un uzbērums saglabājies daudz labāk. Un, ja nu ļoti sagribēsies ciest, varbūt aiziešu pa brikšņiem no Puikules līdz Aluojai pa uzbērumu. Aluoju-Rūjienu diez vai saņemšos, lai gan var jau būt, ka tur ir burvīgs ceļš.
link3 comments|post comment

JaunOOPS did it again! [Sep. 1st, 2014|12:43 am]

mazeltov
OMG, nākamais astoņkāja veidojums, kura gada pārskatus ar pilno ziedotāju sarakstu un summām papētīt: http://www.makslaivajagtelpu.lv/atbalstitaji

Dibināšanā, gluži neviļus, ir iesaistīta Jaunupa mīla Katrīna Leiškalne. Katrīnas Leiškalnes mamma ir Rīgas Brīvostas Sabiedrisko attiecību departamenta direktore Anita Leiškalne un, loģiski, ka brīvosta ir šī projekta atbalstītāja.
Un partneris ir lietpratīgais ziedojumu vācējs un gaismas nesējs "Ascendum". Ar kuru Katrīna Leiškalne ietusē, ja vismaz spriež pēc biužām ar gliemežiem, kur Katrīna kopā ar pārējām Ascendum meičām.

Kas vēl piedalījās dibināšanā? Nu, protams, ka Liene Cakare, "Latvijas attīstībai" partijas biedre, kas ar numur 2 startēs Rīgas apgabalā.

Ja to muzeju cels, kā jums liekas, kas viņu cels, ja ne tas būvniecības megapiecinieks, kas ziedotin ziedo visām tām biedrībām?

Rēcīgi, ka pat basketbola klubs VEF atbalsta (Jaunups valdes priekšsēdētājs), muahahaha. Pašiem vajag ziedojumus, bet bāc, paskat, te priekšnieka mīļotā tādā krutā lietā piedalās, davai, noziedosim tam projektam kaut ko, tāpat sūdīgi spēlējam, lai vismaz kaut kam labam tiek :D Kaut gan - moš viņi naudu neziedo, bet tikai morāli atbalsta. Naudu gan ziedo Kisiels, arī viens no VEF dibinātājiem. Bet nu - gada pārskats parādīs.

Iepriekš mums nebija Latvijas Nacionālās bibliotēkas un nācās kaunēties citu valstu priekšā, ka mēs tādi bauri. Nu, RE&RE uzcēla.
Tagad varam kaunēties par to, ka nav Laikmetīgās mākslas muzeja. Nekas, arī to RE&RE, Skonto būve, Arčers un pārējie uzcels.

Vispār, pēdējās dienās es daudz domāju par vienu itāļu seriālu. "Astoņkājis". Tur bija tas komisārs Kataņi, kurš cīnījās pret mafiju un mafija viņam tur visādi gauži darīja - meitu nogalināja, šķiet, ka arī sievu. Un beigās arī pašu Kataņi nogalināja.
Klipiņš: https://www.youtube.com/watch?v=HeAcSAHk9zY


Upd. Tikko iečekoju. Slikta ziņa - fonds dibināts tikai šogad, tas nozīmē, ka atskaiti par ziedotājiem (t.i., pilno, ar visām summām) varēs dabūt tikai nākamgad.
link2 comments|post comment

Tikai fakti [Aug. 31st, 2014|01:57 pm]

mazeltov
Tātad, viens no biedrības "Ascendum" projektiem bija vitrāžas "Ar degsmi par brīvu Latviju", kuras izveidē nepieciešamais cipars bija 70 tūkstoši latu. "Ascendum" rīkoja konkursu par labāko māksliniecisko risinājumu. Komisijā - 7 cilvēki (mansdoms.lv lapā minēts). Tie ir fakti.

Vēl viens fakts ir tāds, ka "Ascendum" valdes priekšsēdētāja ir partijas "Latvijas attīstībai" Jura Pūces sieva. Partija ir izvirzījusi Juri Pūci par premjera kandidātu.

Un vēl pāris fakti, paši interesantākie:

1) viens no partijas "Latvijas attīstībai" lielākajiem ziedotājiem ir Leons Jakrins, SIA "Vincents" valdes priekšsēdētājs;
2) "Ascendum" atbalstītā projekta - vitrāžas "Ar degsmi par brīvu Latviju" tehniskajā izveidē piedalījās SIA "Vincents", kā nekā, māksliniecikā risinājuma uzvarētājs (ko noteica tie 7 Ascendum izvēlētie komisijas locekļi) ir viņu darbinieks.

P.S. Minētajā partijā ir gan SIA "Vincents" juridiskais padomnieks Artūrs Bergholcs, kā arī viens no partijas valdes locekļiem ir Emīls Jakrins - Leona Jakrina, SIA "Vincents" valdes priekšsēdētāja dēls - respektīvi, summa x no "Ascendum" ziedojumiem + pozitīvā publicitāte nonāca "pareizajā" ģimenē.

Nav jau daudzmiljonu pasūtījums, bet tomēr, uz šo var attiecināt populāro "sīkums, bet patīkami". Vincentam ienācās bišku nauda + ļoti pozitīva publicitāte.

P.P.S. Doma papētīt visu par to vitrāžu sīkāk ienāca vienas dokumentālās filmas dēļ, kurā izskanēja vienkāršs teikums - "follow the money". Tur gan sekošana naudai notika saistībā ar megakorporācijām, bet nu principu var izmantot arī uz mazāka mēroga zivīm.
link1 comment|post comment

[Aug. 31st, 2014|12:46 pm]

ld
Vīramāte, kura mums parasti servē uzsildītus cīsiņus, bet svētku reizēs pasūta picu, pēc izēšanās mūsmājās (ribiņas, krāsnī cepti kartupeļi, svaigu burkāni un paprikas salmiņi plus divas dažādas kūkas) atsūtīja man epastu ar linku uz Rimi aikāgaršo ar komentāru, ka tā ir interesanta lapa par latviešu ēdieniem. Kā arī ieteikumu kādreiz kaut ko pamēģināt no šīs lapas.

Saprotu, ka domāts labi. Bet man niez mēle un pirksti kaut ko atbildēt. Pavisam nešpetnu. Bet ok, to nē. Kaut ko citu. Eleganti atsēdināt. Esmu atvērta idejām no malas!

Upd.: Saņēmu dūšu, piezvanīju un izrunājām tēmu. Huh! Piedāvāju izvēlēties vienu ēdienu no grāmatiņas, ko uzdāvināju, kuru pagatavošu speciāli viņai.
link18 comments|post comment

[Aug. 31st, 2014|10:23 am]

shiry
Divas trešdaļas pagājušās diennakts pavadīju miegā, and it was glorious.

Visādi citādi, šis ir kļuvis par manu ikvakara drinku un veiksmīgi aizstājis visus citus našķus, so, iesaku izmēģināt. (Garšvielas gan ņēmu pa piektdaļai no minētā (jo kur es citādi to visu samaisītu, trīslitru burkā? yeah, I don't think so), šķidrumus normāla izmēra krūzei vajag pa 2/3 cup jeb kādiem 175 ml, tēju, attiecīgi, divas tējkarotes, garšvielas — 1/3 tējkarotes. Un četrus gabaliņus brūnā cukura. Un tad tas viss ir tik nenormāli garšīgs, ka spēj tik katliņu mazgāt. Srsly, try it.)
linkpost comment

[Aug. 30th, 2014|08:12 pm]

mazeltov
Izmēģināju veikošanu aiz troses - bija riktīgi forši, taču kāds brīdis pagāja, kamēr uzķēru, kā pagriezties un nekrist, kad trose aizvilkusies līdz tālākajam punktam un pārslēdzas, lai vilktu atkal atpakaļ. Pēc tam vēl foršas vakariņas japāņu restorānā. Pirmo reizi pagaršoju tataki tunci un gandrīz noriju mēli.
linkpost comment

Rotas [Aug. 30th, 2014|11:42 am]

pa_leeto

[hestia]
Kaklarota, Mango, 3€ — bilde

Josta, 3€ — bilde1, bilde2

Rakstīt komentāros vai uz e-pastu: ignes_fatui(at)inbox.lv
link1 comment|post comment

Smaržas (Love Forever) [Aug. 30th, 2014|11:33 am]

pa_leeto

[hestia]
Pirktas par ~10€, 1-2x pamēģinātas, neiepatikās, atdodu par 5€. Rakstīt komentāros vai uz e-pastu ignes_fatui(at)inbox.lv.
linkpost comment

[Aug. 29th, 2014|07:43 pm]

ld
Šodien pēc ilgiem laikiem bija atkal cepamdiena.
Divu veidu ribiņas ( plūmju un vočestera) un divu veidu kūkas. Līna taisīja šoko kūku no maisījuma, bet es gārdo medus rausi.

Tagad visi paēduši un man baigais apmierinājums.
link2 comments|post comment

[Aug. 29th, 2014|01:10 pm]

mazeltov
Very funny. Tātad - Ascendum savu darbu sāka 2011. gada vidū, šķiet, ka maijā. Viens no Ascendum projektiem ir kustība Mans Doms, kur Ascendum pievēršas pasākumu rīkošanai, taču arī nepieciešamība veikt Doma atjaunošanu bija dienaskārtībā: "Šīs kustības ietvaros tiek runāts par ziedojumu nepieciešamību Rīgas Doma atjaunošanai, paplašināta tā sabiedriskā dzīve, rīkojot daudzpusīgus pasākumus, kas tādējādi to rada par jaunu nozīmīgu kultūras centru Rīgas un Latvijas sirdī" (no mansdoms.lv).

Guess who par Rīgas Doma baznīcas un klostera atjaunošanu 2011. gada sākumā noslēdza līgumu par 3.82 miljoniem LVL? RE&RE. Kas gan šiem nekaiš pēc tam nenoziedot 67 tūkstošus (1,75% no līguma summas) 2 gadu laikā līdz projekta pabeigšanai kaut kādai biedrībai Ascendum, kurā darbojas cilvēki, kuri ir gluži nejauši radniecīgām saistēm saistīti ar RE&RE draugiem no politiskajām aprindām.

Viss čotka. Roka roku mazgā - abas baltas. Neko nepierādīsi, nevienu neiesēdināsi. Papīri kārtībā. Šodien jau galvenais papīri. Arī Bērziņa Kājiņu gadījumā papīros viss ir kārtībā, lai gan ir skaidrs, ka šams par ES līdzekļiem sev (vai savai meitai, nav svarīgi) namiņu uzblieza.

Izskatās, ka biedrību bija tiešām NEPIECIEŠAMS nodibināt. Lai ir, kur noziedot indulgences saņemšanai.
Bet vēl daudz interesantāk būtu uzzināt visu RE&RE apakšuzņēmēju nosaukumus šajā projektā un tad papētīt tos. Vai, principā, jebkurā projektā :D
link7 comments|post comment

Riteņa saslēgu. [Aug. 29th, 2014|08:21 pm]

vajag

[saules_baterija]
Meklēju riteņa saslēgu, lai var uz universitāti braukt ar lielāku prieku kā gadījumā, kad jāizmanto sabiedriskais transports.

Pateicos par atvēlēto laiku!
link10 comments|post comment

Nākotne sākas šodien [Aug. 29th, 2014|03:45 pm]

kautskis
Labi, ko nu par to, vispār mēs dzīvojam burvīgā pasaulē (un tieši tāpēc negribas, lai viņa sabruktu, bet par to tagad nerunāsim).

Lūk, mēs dzīvojam tādā pasaulē, kur kādus 400 km virs mūsu galvām dzīvo mazs, runājošs robotiņš, kas gaida, kad atkal varēs atgriezties uz Zemes un satikt savu draugu. Robotiņu sauc Kirobo, un viņu uztaisīja, lai japāņu kosmonautam Starptautiskajā kosmosa stacijā nebūtu vientuļi. Taču kosmonauts aizlidoja jau maijā, un nu mazliet vientuļi ir robotiņam.

Pavisam nesen Kirobo izslēdza, un uz atvadām viņš teica nelielu uzrunu. Un nākamgad plānots, ka viņš atgriezīsies uz Zemes. Tāds, lūk, mūslaiku Wall·e.
link2 comments|post comment

Nepieciešams matracis [Aug. 29th, 2014|02:08 pm]

vajag

[laielais]
Varbūt kādam ir nevajadzīgs matracis kuru labrāt atdotu.
Ja nu kas var atrakstīt lauris091@gmail.com
link3 comments|post comment

Melot ir patriotiski [Aug. 29th, 2014|01:31 pm]

kautskis
Klau, bet kā ir? Protams, pat kailajām kurmjžurkām nu ir skaidrs, ka Krievija kaŗo ar Ukrainu, lai gan krievi visu laiku apgalvo, ka nekaŗo. Bet kā to pasākumu uztveŗ vidusmēra Krievijas pilsonis? Arī apgalvo, ko var muldēt, mēs Ukrainā nekā nedarām — vai priecīgi plaukšķina rokas, re, kā mēs visus pārējos apkāšam, močījam ukrus, bet viņi nekā pierādīt nevar? Vai viņi priecājas, ka valsts melo, vai tiešām no realitātes attālinājušies tik tālu, ka redz tikai to, ko Kremļa stabules atļauj redzēt?

Nu, tas ir — vai krievi tagad domā, ka mežacūka ir zaķis tāpēc, ka Kremlis tā saka, un pajāt, ka tam zaķim ir ilkņi un sari? Un tad, kad Kremlis vienā brīdī atļaus mežacūku saukt par mežacūku, tad viņi tikpat pārliecinoši teiks, bet, protams, ka tā ir mežacūka! Vai tomēr viņi savā starpā priecīgi sabikstās, hehē, kā mēs viņus visus appisām ar savu pastāstu, ka mūsu mežacūka ir zaķis?
link22 comments|post comment

Darbiņš čaklām rokām: kā uztaisīt kaŗu [Aug. 29th, 2014|11:56 am]

kautskis
Es te pasēšu pāniku, ja negribat, varat nelasīt.

Kad Krievija okupēja Krimu, kaut kur lasīju vienus pānikas sējējus, kas uz jautājumu "Kas notiks tālāk?" pavisam rāmi paskaidroja: "Apskatieties kartē. Krievija tagad iekaŗos Austrumukrainu, lai izveidotu sauszemes savienojumu starp Krimu un Krieviju." Skat, kā.

Un tāpēc man šķiet gana ticami, kad es lasu citus pānikas sējējus, kas stāsta, kā Pūķins grib saglabāt tādu iesaldēto konfliktu Austrumukrainā un uztaisīt no Ukrainas vēl vienu Moldovu. Arī tur savulaik nošķēla nost industriālo Piedņestru, un pārējā Moldova bez viņas — nu, aizbrauciet apskatīties, necik glauni jau nu nedzīvo. Turklāt Moldova, protams, nav vienīgais piemērs, tā Krievija mēdz darīt: nogriežam no lielākām valstīm mazas, izmisušas un kroplas valstiņas un izmantojam viņas, lai visu laiku piebakstītu tai lielākajai valstij — jūs te neaizmirstat, kas jums te kaimiņos dzīvo, ja.

Tas jo burvīgi strādā tad, ja nogriežamais reģions ir diezgan trūcīgs. Ja cilvēki ir pārtikuši un dzīvo labāk, viņiem ir, ko zaudēt, un viņi īsti nav sajūsmā par priekšlikumu "A davai skraidīsim pa mežiem ar kalašņikovu un šausim uz cilvēkiem, vismaz dzīvot būs interesantāk!" Viņiem jau tā ir gana laba un interesanta dzīve, paldies, viņiem to nevajag mainīt tik skarbiem līdzekļiem. Savukārt trūcīgi jauni vīrieši, kam īsti nav, ko darīt, ir īstie ļaudis, no kuŗiem vervēt šādus pa mežiem skrējējus. Viņi jau tā pie vanaga kausa mēdz pārspriest, kā visi viņus uzmet un kā tiem uzmetējiem vajadzētu iedot bietē — viņus nevajag pārliecināt, ka tā ir laba doma.

Un, tā kā Pūķins tagad par russkij mir cīnās, ir ieteicams, lai attiecīgajā reģionā dzīvotu daudz krievu. Vienkārši tāpēc, ka viņus vieglāk pārliecināt, ka visas nelaimes nāk no nekrieviem, kas krievus nīst un visādi viņiem traucē. Ir taču mazliet grūtāk nekrievam iestāstīt, kādi visi nekrievi ir slikti — lai gan ne neiespējami, kā mums pierāda Kaspars Dimiters.

Ņemiet vērā, pārtikuši krievi gan varbūt var kaut ko papurpināt par to, kā nekrievi visus močī — lai gan, ja var ticēt nesenai aptaujai, lielākā daļa cittautiešu sevi uzskata par Latvijas patriotiem, — bet viņus būs daudz grūtāk pārliecināt, ka viņiem vajag atteikties no savas pārticības un varbūt arī dzīvības krievu pasaules vārdā. Ekstrēmisms un vardarbība ir trūkuma radītas kaites, un pārticība ir drošākās (lai gan, protams, ne pilnīgi drošas) zāles pret šādām parādībām.

Nu lūk, un vai te kaut kur tuvumā ir kāds trūcīgs reģions, kur dzīvo daudz jaunu krievu, kam nav darba? Ļausim, lai atbild šis kungs. Tiem, kas nedzird krieviski, varu pačukstēt — viņš ir no Ludzas un stāsta, kā šitā te ir īstā dzīve.

Es, protams, zinu, ka mēs esam NATO dalībvalsts, pie mums nekā tāda nemūžam nevar būt vienkārši tādēļ, ka nevar būt, nekas traks taču nav noticis, tādā garā. Protams. Bet, ziniet, patlaban ir drusciņ tā, ka mums dzīvoklī stāv sešas vaļējas mucas ar benzīnu, un mēs sev stāstam, bet mums nekas nevar notikt, jo mums dzīvoklī nedrīkst ienest sērkociņus.
link24 comments|post comment

[Aug. 28th, 2014|09:38 pm]

ld
Atbraucām. Šovakara tēma bija sekss. Abi sīkie bija ļoti informēti. Mums atlika aizvērt vaļējās mutes un apstiprināt vai noliegt.
linkpost comment

[Aug. 28th, 2014|09:10 pm]

par_velti

[tiga]
ir iekrājušies vairāki (tāda tipa) maisi, varbūt kādam vajag. 
link10 comments|post comment

Nelietība [Aug. 28th, 2014|08:51 pm]
aivars_666
LATVIJAS REPUBLIKAS
ĢENERĀLPROKURATŪRAI
Kalpaka bulvārī 6, Rīgā, LV-1801
AIVARA GEDROICA (081274-10215),
pasta adrese: a.k. 32, Daugavpils, LV 5401,
tālr. 65428660, 28229894,
iesniegums

Esmu spiests vērsties pie Jums ar sūdzību par AT Senāta rīcību, izskatot civillietu C06078111. Savā 03.03.2014. kasācijas sūdzībā es biju norādījis uz vairākiem būtiskiem procesuālo un materiālo tiesību pārkāpumiem, kas tika pieļauti, izskatot manu lietu iepriekšējās tiesu instancēs. Diemžēl AT tiesnese I.Garda, izskatot manu kasācijas prasību, vispār ignorēja sūdzību par nepareizu materiālo tiesību piemērošanu manā gadījumā, konkrēti (citēju fragmentu no manas sūdzības):
Visrupjākais pārkāpums 4.02.2014. sastādītajā tiesas spriedumā ir CPL 42.p.1.d. piemērošana man, pieprasot samaksāt valsts nodevu, no kuras prasītāja bija daļēji atbrīvota, tīšuprāt ignorējot faktu, ka es pats, savukārt, pilnībā, biju atbrīvots no tiesas nodevas, par ko, protams, liecina lietā esošie dokumenti. Tādējādi tiesai bija jāpiemēro CPL 42.p.4.d., proti, tiesas izdevumi jāuzņemas valstij. Uzskatu, ka tā nevarēja būt kļūda, bet gan apzināts likuma pārkāpums, kas ir ne tikai minēts CPL 451.p., bet arī KL 291.p.
Kā to liecina man atsūtītais Senāta rīcības sēdes lēmums, šī mana pretenzija vispār netika izskatīta un Senāta Rīcības sēde par to savu attieksmi nav paudusi (skat. klātpievienoto dokumenta kopiju).

Tā kā Senāta Rīcības sēdes lēmums nav vairs pārsūdzams, tuvākajā laikā vērsīšos ar sūdzību Eiropas Cilvēktiesību Tiesā par iespēju liegšanu man saņemt taisnīgu tiesu Latvijā. Tomēr pirms tam vēlētos uzzināt arī Jūsu viedokli – vai Ģenerālprokuratūra uzskata šādu praksi par pieļaujamu un vai Ģenerālprokuratūras izpratnē I.Garda un pārējie tiesneši, kas pieņēma šādu lēmumu, nav saucami pie kriminālatbildības pēc LKL 291.p. Es vēlos, lai tā notiktu un lai mani šai procesā atzīst par cietušo!

Pielikumā: 1) manas kasācijas sūdzības kopija uz ___ lpp.;
2) AT Senāta rīcības sēdes lēmuma kopija uz ___ lpp.

14.08.2014. A.Gedroics
linkpost comment

[Aug. 28th, 2014|01:37 pm]

mazeltov
Āķis 22. Kā korumpētā valstī pierādīt, ka kāds nodarbojas ar korupciju?
link1 comment|post comment

[Aug. 28th, 2014|11:00 am]

mazeltov
Nez, ja sāktos karš Latvijas teritorijā, Bērziņš paliktu kājiņās vai ņemtu kājiņas pār pleciem?
link2 comments|post comment

Mācību grāmatas [Aug. 28th, 2014|02:52 pm]

pa_leeto

[murxxe]
Māšele ar novēlošanos attapusies, ka grib tikt vaļā no mācību grāmatām.

Grāmatas  - 4 eur
Uzdevumu krājumi - 3 eur
Latviešu valoda 10.klasei: Nāc! - 5 eur.

Kaulēties ļauts!

Grāmatu iemaiņa iespējama stacijas rajonā vai ar pašsavākšanu Iļģuciemā!

Komentāri, interesenti: anete.sneidere [pie] džīmaila.com

linkpost comment

Muksim nu! [Aug. 28th, 2014|10:34 am]

kautskis
Es te gribēju mobīlo aplikāciju, kas ziņo, ja sācies kaŗš. Tad nu pats patēlošu tādu mobīlo aplikāciju: jā, dārgie draugi, ir sācies kaŗš. Es apskatīšos uz to, ko stāstīs Obama, kad aizbrauks uz Tallinu. Ja viņš pārliecinoši pateiks, Vladimir, mazie zaļie cilvēciņi Baltijas valstīs nozīmē Krievijas kaŗu ar NATO, un paziņos kādu nebūt konkrētu plānu, kā to nodrošināt — burvīgi. Man nav iebildumu pret to, ka Baltija kļūst par 21. gadsimta Rietumberlīni. Bet ja viņš stāstīs kaut ko par to, kā viņš ir "norūpējies" un kā viņš aicina "strādāt, lai sasniegtu mieru" — es skatos biļetes. Savā jaunajā mītnes vietā es nebūšu īpaši lojāls pilsonis, jo tas, kā viņi mūs uzmeta, kremtīs visu laiku, bet ir daudz labāk dzīvot tur, kur tu drīksti stāstīt, kā tev nepatīk valdība.

Taisnības labad jāpiebilst, ka pirmais variants patlaban izskatās ticamāks.
link38 comments|post comment

[Aug. 28th, 2014|12:42 am]

vajag

[zhuk]
sveiki, dārgie cibiņi!
nojaušu, ka ne piemērotākā vieta, kur lūgt šāda veida palīdzību, bet ceru uz labāko.

situācija īsumā - ir viena lieliska trīskrāsu kaķene, kurai šogad apritēja astoņi gadi. no radiniekiem paņēmu pie sevis, jo sapratām, ka viņai nepieciešama ikdienas skraidīšana pa ārpusi, kādas vardes/putna/peles nomedīšana un socializēšanās ar citiem kaķiem.
sakarā ar to, ka ļoti drīz pārvācos un apstākļi tādi, ka kaķi vairs nekādi pie sevis nevaru paturēt, meklēju kādu cilvēku, kurš gribētu uz nenoteiktu laiku paņemt pie sevis - varbūt tu esi tāds, vai tev pazīstami kādi cilvēki, kas pazīst cilvēkus, kas mitinās privātmājā vai laukos un gribētu sev jaunu sabiedroto, jebkurā vietā Latvijā?

papildus tas, ka saimnieki gatavi nodrošināt aizbildņus ar pārtikas naudu mincim (apmēram 20€ mēnesī) un noteikti paņemtu viņu atpakaļ tad, kad varētu nodrošināt atbilstošus dzīvošanas apstākļus.

jebkāda veida palīdzība un atsaucība tiks ļoti novērtēta!

dot ziņu šeit vai uz ihlevinska [at] gmail

izskatās šādi )
link1 comment|post comment

[Aug. 27th, 2014|11:13 am]

mazeltov
Kāds tauriņš varētu noplivināt spārnus un atsūtīt vēja brāzmas uz šo siltumnīcu.
P.S. Paldies, Billij, man jau likās, ka klusums būs vienīgā fona mūzika, ko varēšu paciest.
linkpost comment

Mašīna vienu kvartālu Pārdaugavā, šodien. UPD: Atrisināts. [Aug. 27th, 2014|06:01 pm]
vajag
[kashadura]
Man veļasmašīnu šovakar no Smiļģa ielas uz Kalnciema - Dreiliņu ielu krustu jāizvizina. (Šausmīgi tuvu.)
Vai zini kādu, kam pieejams busiņš / mašīna ar palielu pakaļu?
Par benzīnu + vīns.
link1 comment|post comment

Jautājumi nebeidzas [Aug. 27th, 2014|04:01 pm]

kautskis
Klau, un vēl divi jautājumi.

Kur Rīgā varētu dabūt pāris duču mazu, tukšu brūna stikla pudelīšu ar skrūvējamu korķi?

Un, lai pārliecinošāk varētu argumentēt svētajā kaŗā aifoni vs androīdi: cik ātri uz aifona 4S iet ai ou es 7? Lēni takš, vai ne?
link7 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]