- 18.9.08 21:30
- Poksīts teš dvēseli ārā. bērnam iesnas un arī klepus. temperatūras nav. ko darīt, vai ko darīt? bez kaut kā silta uz krūtiņām?
- 6 rakstair doma
- 18.9.08 22:32
-
paelposiet garainīšus? (inhalācijas)
- Atbildēt
- 18.9.08 22:34
-
laba doma! rītā. tagad čuč un teš, nemodināšu.
- Atbildēt
- 19.9.08 09:06
-
pirms dažām dienām pie līdzīgas vajadzības saņēmu šādu meilu no mātes, kurai bērns bieži slimoja.
==========
Sveiki!
cik atceros no iesnošanās/vīrusošanas operas tik agrā jaunībā:
- deguns var tecēt 5-7 dienas un par to nav jāuztraucās, tas viss ir dabīgi, bet šajā vecumā ir risks, ka ķeza degunā ātri pārvācās uz ausīm (ja process turpinās ilgāk, puņķi paliek zaļi/dzelteni, sīcis kaut kā liek domat/noprast, ka viņai varētu sāpēt ausis - fiksi pie ārsta)
- no homeop. bez jūras ūdens ir lietots Euphorbium compositum Nasal spray - grūti komentēt, vai līdzēja.
- ja galīgi nevar paelpot caur degunu un apnīk gaidīt, kad pāries pats no sevis, bērniem no gada vecuma pediatri iesaka Vibrocil deguna pilienus 1-2 pilieni 3-4x dienā - pārbaudīts uz savas ādas - diezgan iedarbīgs, nebojājot deguna gļotādu.
- paaugstināta t - dzert šķidrumus, kādus ņem pretī, bet pa mazam porcijām. Toms diezgan bieži sadzēras daudz un pēc tam vemstījās. Ja t gāja pāri 38.5 devu tomer panadol/nurofen u.c. tradicionālos t pazeminātājus. Ja mājās nav auksti, kamēr augsta t, nevajag pārāk silti saģērbt/sasegt. Zem segas jābāž, kad t krītas. Rokas, kājas, pieri berzēju ar aukstā ūdenī samērcētu dvieli. Omamma ieteiks arī berzēšanu ar šņabi :), bet dr. šito neatbalsta, jo alko. maziem berniem uzsūcoties arī caur ādu, daudz nevajagot :)
- vīrusveidīgo saslimšanu gadījumos Tomam reizēm ir līdzejis arī galīgi nemedicīnisks pasākums - paņemt sīci klēpī un mierīgi visu vakaru/nakti noauklēt viņu uz rokām - otrā dienā ir jau uz pusi veselāks.
Terpentīna ziedi var smērēt uz pēdiņām + siltas zeķītes, ja klepus arī uz krūtīm - bet ilgi neturēt, ja ir jutīga āda, var iedzīvoties niezīgās pumpās. Bet pie iesnām tam neesot nekādas jēgas.
Vispār visdrošāk ir izsaukt mājas vizītē dr., jo viņš māk palūrēt kaklā/ausīs un tad arī skaidra bilde, vai pietiks ar tēju+ogām, vai vajadzētu meklēt aptieku.
Veseļojieties!
P.s. ķiplokus iesaku ēst visiem 3, jo iesnas lai arī maziņas, līp arī no bērniem uz vecākiem. - Atbildēt
- 19.9.08 09:56
-
Agnesei arī līdz nemedicīniskā auklēšana uz rokām. :) jāauklē tik ilgi, kamēr pati izrāda vēlēšanos izkāpt no klēpja.
par laimi zaļo puņķu nav, vienk., tikko apārstē vienus, tā sākas nākamie, tas jau laikam likumsakarīgi.
vakar bijām pie ārsta uz kārtējo apskati, ausis un kakls esot tīri. noteica tikai, lai slauku degunteli un viss.
paldies par garo pukstu. par pilieniem - iebraukšu aptiekā, iespējams, ka viņiem ir kaut kas līdzīgs. - Atbildēt
- 19.9.08 09:58
-
p.s. es tik priecātos, ja dabūtu iesnas, Poksis vēl štepselējas, dabūs arī antivielas.
- Atbildēt
- 19.9.08 13:40
-
Ford Madox Brown
Var uz krūtiņam likt kartupeļus, vārītus, karstus, ietītus dvieļos (tik jāčeko vai nav par karstu). Ari no mugurpusītes. Kad galvā puņķi, gultasgals japaceļ uz augšu, lai tek ārā, uz bronhiem un tad klepojas laukā. Daudz dzert, medu, vitamīnus ar citronu vai upeņu - dzērveņu susliņu palīdzību. Turaties! Lai cik idienišķa nebūtu bērnu slimošana, mammai tas vienmēr rauj sirdi no krūtežas, es zinu..
- Atbildēt