wasted paint - Komentāri

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi

Links
random,
pēdējie
rūc, lācīt, rūc!
bezmaksas programmas
aa -> ā

Jūnijs 14., 2007


[info]iekodeets11:02 - mans redzējums
ja es to nepierakstītu šaodien diez vai izdarītu citreiz

cilvēka sakodiens un vispār gremošanas sistēma nenoliedzami norāda, ka iesākumā esam bijuši absolūti zālēdāji. jāatzīst ka laikā kad cilvēki vēl nemedīja mākslas un kultūras arī īsti nebija. par sabiedrību antropologi sāk runāt tikai ar akmens laikmeta sākšanos. Paleolīta laikā cilvēki dzīvoja nelielās grupās 25 - 100 cilvēki un bija stipri mobili dzīvoja alās un vienkāršās ādas būdās, bija jau samācījušies taisīt pirmos akmens darbarīkus, kas savukārt ļāva produktīvāk organizēt darbu. ēst vairs nevajadzēja maitas un varēja nomedīt dzīvnieku, kas ļāva pietiekami uzņemt barības vielas. arī uguns jau bija un tas ļauj domāt ka parādījās arī pirmās idejas pagatavot barību un noglabāt grūtākai dienai. sakritība vai likumsakarība, bet vēlajā paleolītā attīstās mirušo apbedīšanas rituāli un senču kults. vēl mazliet vēlāk arī pirmās organizētās reliģijas ar prieteriem un svētvietām. tas viss protams izskatās baigi normāli un skolā jau ir mācīts, bet tas kas liek aizdomāties ir straujais izrāviens cilvēka attīstībā. Mūsdienu tipa cilvēki neoantropi parādījās pirms vairāk nekā 100 tūkstošiem gadu, bet tikai pirms 35 tūkstošiem – viņiem sāka attīstīties abstraktā domāšana, respektīvi parādījās pirmie alu zīmējumi. jau tas vien ka cilvēki spēja 2 dimensijās uzvilktas svītras uztvert kā informāciju nesošu objektu liecina par neiedomājumu progresu domāšanā. no sākuma protams tika zīmēts tas ko redz dabā, bet jau neilgi pēc tam ir fiksēti mēģinājumi zīmēt kartes, ļoti vienkāršas un tuvējās apkārtnes, bet padomājiet kāds tas ir progress! bik virs 10 tūkstoš gadu laikā viņi nonāca jau līdz organizētai reliģijai. uz akmens laikmeta beigām uzlabojoties izmantotajiem darbarīkiem medības kļuva labāk organizētas, pārgāja no vācējiem uz ražotājiem, līdz ar to ar palielinot darba produktivitāti. mazāka piepūle labāks rezultāts - vairāk brīvā laika. vērojamas arī plašāku sabiedrību veidošanās līdz bronzas laikmeta beigām jau bija izveidojušies etnosi tālākais jau visiem ir zināms.
akcentēt es gribēji tikai to trako izrāvienu intelektuālajā plāksnē. 100 tūkstoš gadu atpakaļ tīri fiziski izveidojās mūsdienu cilvēks, un 75 tūkstošus gadu intelektuāli progresēja ļoti lēnu, bet te pēkšņi nepilnu 20 tūkstoš gadu laikā jau pirmās valstis!
ar alkoholu un rietumu kultūru arī ir ļoti līdzīgi. šoreiz gan jāskatās uz kultūru attīstību vecajā Eiropā un pārējās, kur alkohols vai nu nebija vispār vai tas tika lietots ievērojami mazāk un neņēma tik nozīmīgu vietu sabiedriskajā dzīvē. par piemēru indiāņi - maiji un acteki, neredzu iemeslu pārliku iedziļināties sīkumos vien norādīšu uz viņu neizprotami augstāko attīstību, vēl var palūkoties uz austrumiem. arī tur ir vērojama augstāka attīstība, es domāju vairāk garīgā un intelektuālā līmenī. starp citu - kristietība ir vienīgā man zināmā reliģija kurā dievs tiek nogalināts un alkohols ir neatņemama rituāla daļa. rietumu kultūra māca ka cilvēks ir pārāks par visu pat par dievu (nu tač pamanījās krustā sist) citas tur pretī māca ieklausīties dabā un mācīties sadzīvot un respektēt dabu. ar tiem pašiem indiāņiem, šie tur mierīgi dzīvoja un nevienu neaiztika, pakaroja savā starpā patīrīja savas rindas, nu tā tīri normāli ņemot vērā ka tas biji dikti pasen. atbrauca eiropieši un iedeva viņiem alkoholu. pastāv teorija ka kaudzi ar karojošajām indiāņu ciltīm izdevās iznīcināt un pakļaut tikai tāpēc ka izdevās viņus nodzirdīt. savulaik dikti populārā grāmatā "Pēdējais mohikānis" bija rakstīts "Indiāni no ugunsdziras dzeršanas nevar atturēt, tā pat kā briedi no sāls laizīšanas." un tā bija traka sērga indiāņiem. palūkojiet kas ar mūsu radīto jauno kultūru iekš AS un V notiek. prieks kur tu rodies! alkohols vienmēr un visur vēstures grāmatās tiek pieminēts gan kā rietumu mākslinieku mūzu, gan slavenu karavadoņu iecienīta izprieca. kā pretargumentu varētu nostādīt rietumu industriālo revolūciju un ko tik vēl visu nē, bet padomājiet. sen pierādīts, ka slinkums ir labākais progresa virzītājs. un kas gan rada vēl mazāku vēlmi strādāt un piepūlēties un vienlaicīgi neapmierinātību ar sevi un apkārtējo pasauli ja ne alkohols. tie kas ir zāli mēģinājuši zinās teikt, ka tad kad sakurās to nezāli ar baigais slinkums uznāk, bet tas nāk komplektā ar pilnīgu mieru un nav nekāda diskomforta arī tad ja nerāda TV. ir atziņas ka sadzēris cilvēks vairs nespējot izliktie un atklājoties viņa īstā būtība, atļaušos iebilst - sadzēries cilvēks tiek atkailināts līdz pirmatnējiem instinktiem un nespēj pār tiem vairs valdīt. vienvārdsakot alkohols bija, ir un būs rietumu kultūras virzītājs vēl stipri ilgi jo ir saaudzis ar cilvēka pasaules redzējumu ieņem neaizstājamu vietu ikviena (pat nedzērāja un pilnīga atturībnieka) ikdienā.

priekā!

Read Comments

Reply


No:
Lietotājvārds:
Parole:
Ievadi te 'qws' (liidzeklis pret spambotiem):
Temats:
Tematā HTML ir aizliegts
  
Ziņa:

Esi modrs! Lietotājs ir ieslēdzis anonīmo komentētāju IP adrešu noglabāšanu..

> Go to Top
Sviesta Ciba