Augusts 7., 2005
| 22:04
|
Comments:
Atkal labi teikts! :) Un atbilde taada pati kaa hb: man simpatizee tie teoriju radiitaaji vairaak. ;)
Vajadzīgi ir abi. Šķiet, pārsvarā cilvēki ir tendēti radīt teorijas jaunībā un izvērst un papildināt tās ar jaunām teorēmām, kad tie kļūst vecāki. Jo ar laiku pārliecība par savu taisnību tikai aug un nav vairs motivācijas meklēt ko principiāli atšķirīgu, vien pieslīpēt un attīstīt jau zināmo.
nu, tas jau tikai tāpēc, ka jaunībā cilvēks vēl nav kļuvis par mietpilsoni, viņš "meklējas", un, atradis savu nišu, var mierīgi mietpilsonizēties. protams, ja cilvēks jau piedzimst par mietpilsoni (t.i., ideālā vietā & laikā) tad šis meklēšanās periods atkrīt & jaunas teorijas viņš nerada, bet nujā, visādi jau var gadīties.
Starp citu, Einshtiens to ljoti paardziivoja. Vinjsh pats ir labs piemeers, ka teorijas rodas jauniibaa, taalaak jau tikai paaris piesliipeejumi. Pats to saprata un teica: "Jo es palieku vecaaks un slevenaaks, jo dumjaaks kljuustu. Protams, taa ir plasi izplatiita paraadiiba." ;)
Atradu veel dazhus paaris vinja citaatus par teemu:
"Common sense is the collection of prejudices eighteen." "Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter cannot understandit when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence." "If I had only known, I would have been a locksmith." "Lai varetu but nevainojams loceklis aitu bara, vispirms jabut aitai" "Pats briniskigakais, ko var izjust cilveks, ir noslepums." "Tiem, kam patik marset ierinda, galvas smadzenes ir pieškirtas parpratuma pec. Viniem pilnigi pietiktu ar muguras smadzenem"
p.s. un piezīmēsim, ka bez tieksmes "mietpilsonizēties", t.i., nostabilizēties kādā pozīcijā, nav iespējams radīt stabilu un pilnīgu teoriju. var rasties ideja, bet ne Teorija (un ideju apstrādā tie paši mietpilsoņi - bez viņiem plika ideja neko daudz nebūtu vērta) |
|
|
|
Sviesta Ciba |