Maijs 7., 2005
| 15:21
|
Comments:
Kā un kas pateiks, ka likums ir neizdevies? Braukšana dzērumā ir neveiksmīgs piemērs, ja domājam par kolektīvo sodu. Turklāt nav politiķa, kas nekļūdās pieņemot vienu vai otru lēmumu. Katru gadu izcietīsim sodu, kā tie fanātiskie kristieši, sitot sevi krustā? Ir likumi, kas padara dzīvi labāku vieniem, bet otriem to pasliktina. Kurš skaļāk brēks?
gh, jā, rakstot šito te, es patiešām domāju, ka šādu sistēmu vajadzētu ieviest dzīvē un tūlīt pat. :P protams, ideja ir grūti realizējama (nu, šībrīža situācijā nerealizējama, jo neviens "demokrātiskas" valsts pilsonis nebūtu ar mieru pāriet uz tādu sistēmu, kurā no viņa tiek prasīta atbildība par savu balsojumu), bet tā vismaz norāda uz mūsdienu "demokrātijas" vājajiem punktiem.
Pilsoniskajā sabiedrībā, manuprāt, ir trīs vienlīdz svarīgi spēlētāji – mediji, politiķi un sabiedrība kopumā. Izslēdzot kādu no tiem no spēles, nav iespējama demokrātija. Paradoksāli, bet demokrātija ir kā autobuss, kuru vada politiķi un mediji, bet sabiedrība ir pasažieri, un tikai no viņiem ir atkarīgs, vai tie klusuciešot trauksies turp, kur viņus ved, vai norādīs, kādā virzienā viņi vēlas doties vai vismaz interesēsies, kurp ved ceļš. &mdash Valdis Dombrovskis Piekrītu, ka šāda lēmējvaras un sabiedrības atsvešināšanās notiek. Piekrītu, ka tam jāmeklē risinājums, bet diezvai vēlētāju ieinterisētību notiekošajos procesos varēs stimulēt ar kolektīviem sodiem. Tas ir mans viedoklis, atcerēsimies, ka arī Platona mēģinājumi realizēt viņa valstisko ideju cieta neveiksmi. Arī man, pirmo reizi izlasot augstākminēto ideju likās, ka tas varētu būt labs kompromiss starp personīgo brīvību un kolektīvo atbildību :-)
yea, like, tiem, kas ievēlējuši krutus deputātus, izsniedz pa banānam ;) |
|
|
|
Sviesta Ciba |