Februāris 6., 2005
| 15:41
|
Comments:
haha, nebiju iedomājusies, ka "pozitīvs" nozīmētu "labumu" vai "ļaunumu" ;) (t.i., mēs abi te izsakāmies stipri... ē... rietumnieciski)
bet par to, vai izbaudu skumjas - nez. tās ir salīdzinoši neitrālas emocijas, man šobrīd ir visai bail no kaut kā spēcīgāka, no absolūtas laimes vai absolūta izmisuma. ir bijis tā, ka es lieku visu uz vienu kārti, tagad nē, nezinu, vai esmu gļēva, vāja, pārāk trausla vai vienkārši mierīga un gudra (vai arī vienkārši miegaina ;) arlabunakti)
Ja "pozitīvs" nozīmē "patīkams", tad tas nozīmē arī "labs". Tā man šķiet. Un vēl man šķiet, ka ir labi, ka tu nezini kāda tu esi, jo tad tev ir iespēja to noskaidrot. Saldus sapņus:)
ei, nu nevienādo pilnīgi dažādus jēdzienus! starp šitiem te reizēm ir liekama vienādības zīme, bet apmēram tikpat bieži arī ne.
Hmm. Nevaru izdomāt nevienu piemēru, kad vienādības zīme nebūtu liekama:(
piemēram: onkulim varbūt būtu patīkami drāzt mazus puisīšus, bet, ja viņš tā darītu, tas nebūtu labi, un HIV pozitīvs nav ne labi, ne patīkami :) un negatīvs var būt labs un patīkams (ja cilvēkam patīk, ka ziemā ir mīnus grādi) un piekāpties oponentam, ja viņam ir taisnība, ir labi, bet nebūt nav patīkami
etc., etc. :)
Ja "labi" un "patīkami" attiecina uz dažādām lietām, tad, protams, nesanāk viens un tas pats. Tā nav godīgi salīdzināt. Tad jau es tikpat labi varu pateikt, ka "patīk" nav tas pats, kas "patīk", piemēram, ja onkulim patīk drāzt mazus puisīšus, tad puisītim tas nepatīk. Ja mēs attiecinām šos vārdus uz vienu un to pašu kautko, tad atšķirības nav. Piemēram, ja onkulim patīk drāzt mazus puisīšus, tad onkulim ir labi (neņemam vērā puisīša vai sabiedrības viedokli). Ja cilvēkam patīk un interesē mīnus grādi, neredzu iemeslu, lai cilvēks tur saskatītu ko negatīvu. |
|
|