IYF

« previous entry | next entry »
Thu 18.02.10 | 13:05
Šogad kaut kā daudzi par to gavēni tā vai citādi ieminas (...),
tad nu es izlasīju te kaut kur nolinkotu rakstu par gavēņa ēdienkarti

Galvenie “Dieta.lv” 7 ieteikumi, kas būtu jāievēro gavēņa laikā

1) Galvenais uzsvars tiek likts uz pieticību, tātad tie ir graudaugi, kas dominē visās ēdienreizēs, rīsi, griķi, dažāda veida putraimi, auzu pārslas. Pamatprodukti tiek papildināti ar dārzeņiem – burkāniem, bietēm, kāļiem utt., variācijas iespējas visdažādākās, tā ka katru dienu nav jāēd viens un tas pats.
2) No šķidrumiem galvenais un, varētu teikt, pat vienīgais dzēriens ir ūdens, pieļaujamas varētu būt zāļu tējas. Ēdienreizes var papildināt ar glāzi piena, kefīra vai paniņām, bet ir jāaizmirst par jogurtiem, jo īpaši tādiem kā Actimel utt.
3) Vismaz vienā no ēdienreizēm dienā graudaugu un dārzeņu sautējumā vai sacepumā ir jāpievieno pākšaugus: zirņus, pupas, lēcas, kas aizstāj gaļu, kura gavēņa laikā netiek lietota.
4) Gatavojot veģetāros ēdienus, lai tie būtu sātīgāki, var pievienot eļļu, tā var būt gan olīveļļa, gan rapšu, gan saulespuķu.
5) Gavēnis nozīmē atturēšanos no baudvielām, tas nozīmē: nekāds alkohols, kafija, melnā tēja, saldumi (cepumi, bulciņas, konfektes, šokolāde, saldējums utt.). Taču, tā kā organismam ir ļoti grūti atteikties no cukura, tad dzīves saldināšanai var izmantot nelielās devās dabisko medu.
6) Lai nodrošinātos ar pietiekamu olbaltumvielu un taukvielu daudzumu, gavēņa ēdienus var papildināt ar riekstiem un sēklām (saulespuķu, ķirbju). Tās var uzņemt arī atsevišķi, taču samērīgos daudzumos.
7) Starp ēdienreizēm, kā launags vai otrās brokastis noderēs kārtīga rupjmaize (baltmaizei nē) ar nedaudz sviesta, var uzlikt siera šķēli.



un secināju, ka gavēju 365 dienas gadā, 24h diennaktī.

Ar to es gribēju teikt - nekļūstiet smieklīgi ar savu gavēni.

Comments {0}