kanariņš - January 18th, 2012 [entries|archive|friends|userinfo]
helvetica

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

January 18th, 2012

[Jan. 18th, 2012|10:06 am]
Zanders radio komentēja, ka labāk, nekā virināt Satversmi, būtu normāli, lōģiski runāt un saidrot, ko, piemēram, reāli tā divvalodība nozīmēs, lai ļaudis tiešām saprot, nu, ka piemēram, uzņēmējiem dokumentācija būs jākārto divos eksemplāros un cenas veikalos būs divās valodās u.tml. Un tad es pie sevis padomāju, ka - ņemot vērā lokālo mentalitāti - veikali, piemēram, varētu sadalīties tajos, kas apkalpo tikai latviešus un tajos, kas principā apkalpo tikai krieviski, līdz ar ko katra sevi cienoša latvieša pienākums būtu špļaut tādam virsū slaidā lokā. Un tālāk, ka latviešu veikali gada laikā nobankrotētu, kamēr krievu - plauktu un zeltu. Jo, piemēram, skatos pēc sevis, nu, ka, piemēram, labprāt eju vannā ar 19 santīmus vērtu citronu, nevis 15 Ls vērtu Dr. Hauškas citrusu vannas piedevu. Rupjā partikas sāls vispār ir universāla lieta, medus, tāpat kā aptiekās uz svara nopērkamais kaolīns, tb. skaistumkopšanas industrija uz manis izputētu. Īpaši labāk neklātos arī izklaides industrijai un visādām kafejnīcam un restorāniem. Jo vismīļākais ēdiens man ir makarōni pa flotski, nav pretenziju pret cīsiņiem un dažādiem citādiem necēliem ēdieniem, ko pēc iespējas ātrāk pagatavot mājas apstākļos un muzīku paklausīties, iedzert da pakaļkājas dancī izlocīt var uz jebkura soliņa Rīgas pilsētā, vai, ja soliņa nav - uz apmalītes vai māju akmens pakāpieniem. Vienīgais, ne pirmās nepieciešamības ekstras, kurām varētu tērētu $, būt bildītes: pa vienai izstāžu telpās vai pa daudzām grāmatās, kā arī kustīgas visādos cinematogrāfos, bet arī tad ne pārāk daudz $, jo ir taču visādi personalizēti un neformāli un pagrīdes u.c. kanāli, kā šo infō apritināt (Padomju skola vēl nevaid mirusi) un 'pakalpojumu pret pakalpojumu' $ nemaz nesaistot iekšā (nezinu, kā tas attiecas uz 'ēnu ekonomiku', bet visu uzreiz jau nevar zināt). Vienu vārdu sakot, slāvu patērētājs man šķiet dāsnāks par, nu, vismaz mani :D
link16 comments|post comment

viedoklis #1 [Jan. 18th, 2012|12:41 pm]
es tūdaļ piespamošu pilnu cibu, bet man ir viedoklis. pat vairāki.

pirmkārt, man patīk tie nenormālie vārdi, ko vecāki savām atvasēm ir salikuši un par ko tagad visi twitteri u.c. irgojas. Pamatpremisa ir tāda, ka man vispār šķiet, ka varētu atteikties no tiem personvārdiem un nelietot nemaz. Bet, ja ir, tad, kamdēļ nedabūt no tā maksimālu prieku? 10000000000000 jāņu un ilžu, kurus tāpat dēvē uzvārdā vai iesaukā, lai kaut kā atšķirtu savā starpā Jāni 1 no Jāņa 2? Normāli, pie dzimšanas vecāki, vecvecāki un visa radu kopa saliek pieres kopā un izdomā kādu tematisku ultra vēlējumu/apzīmējumu jaunajam pilsonim. Kā nekā vecvārdi mums jau tādi ir, visādas laimas, dzidras, skaidras, ziedītes, žubītes, gundari, tālivalži u.t.t., bet tas no laikiem, kad mūsu senči degunu vagā dirsu gaisā no dienas dienā strādaja, kamdēļ gan tagad nevarētu modernizēt cilvēku nosaukumus atbilstoši laikiem modernajiem?
link59 comments|post comment

viedoklis #2 [Jan. 18th, 2012|12:49 pm]
Otrs mans viedoklis ir par tām nelabajām grāmatām un to nelabajiem autoriem, kas izmanto vēsturiskas personas un notikumus, lai uzrakstītu kko, ko labākajā gadījumā var nodēvēt par 'masturbation tales'. Tb. šo vēsturisko personāžu vietā varētu būt kaut vai jebkurš kaimiņš, jo tas, kas tur tiek aprakstīts, parasti ir kkāds elementārs, fizioloģisks līmenis un emocionāli notikumi, kas nav vietas vai personas īpaši, taču "īpašumu" tam visam piešķir šie vēsturiskie keč-vārdi kā Elizabete I vai Katrīna II, Bovuāra un Sartrs. Nu, lūk, tās grāmatas neko nedz pievieno, nedz atņem vēsturiskajam materiālam, tās drīzāk ir kā drēbes, kuras katrs lasītājs var pielaikot sev un sajusties 'īpašs', nu, ka viņš vai viņa ir svarīgas ģimenes vai ietekmīgu cilvēku loka iekāres objekts etc. Nu, pašamierināšanās stāstiņi, kā jau teicu. (Neizturami besīgi, ja ir gribēts tikt pie kāda laba materiāla par tēmu)

Tjūdōru dinastija:
Photobucket
linkpost comment

navigation
[ viewing | January 18th, 2012 ]
[ go | Previous Day|Next Day ]