. ([info]hessin) wrote 10. Maijs 2010, 02:49
To linsēklu kompresi gadījumā nevar uztaisīt mājas apstākļos? Linsēklas un kumelītes ir gaužām lētas. (offt., linsēklas ir ļoooti ieteicams lietot uzturā, it sevišķi, ja neēd gaļu)

tās pēdējās oranžās pudeles visticamāk ir vēl lielāks mārketings, nekā madarai, un diez vai dabīgs.

No Madaras FAQ lapas :
Man ir daži jautājumi par jūsu kosmētikas sastāvdaļām. No reklāmas sapratu, ka jūsu kosmētikas sastāvdaļas ir pilnīgi nekaitīgas, bet grāmatā izlasītais ( Zvaigzne ABC, Zini ko pirkt) apgalvo pretējo.

"titāna dioksīds - kontaktā ar ādu var izraisīt kairinājumu, ir pierādījumi par vēža izraisīšanu dzīvniekiem;
benzilspirts - ādas un gļotādas kairinājums, toksisks nervu sistēmai un aknām, kontakta dermatīts, NIH ( National Institutes of Health) bīstamo vielu sarakstā;
mica - toksisks gremošanas orgāniem un aknām;
stearīnskābe - var izraisīt alerģiskas reakcijas cilvēkiem ar jūtīgu ādu. Visu neuzskaitīšu, bet būtu ļoti pateicīga par izskaidrojošu atbildi. Es saprotu, ka kosmētiku neviens netaisās ēst un daudzas sastāvdaļas ir kaitīgas tikai lielos daudzumos, kā arī neskatoties uz kaitīgo ietekmi ir dabīgas, jo sastopamas dabā. Tomēr man nav skaidrs cik tad Madaras kosmētika ir ādai nekaitīga?"

Atbilde no MADARA:

Titāna dioksīds - MADARA izmanto titāna dioksīdu, kura daļiņu izmērs ir tik liels, ka tas neiesūcas ādā un nevar radīt nekādas veselības problēmas. Pastāv uzskats, ka tikai tāds titāna doksīds, kas ir nano-daļiņu izmērā, var iekļūt šūnās un var nodarīt kaitīgumu veselībai. Benzilspirts - alkohola paveids, kas var tikt izmantots dabiskās kosmētikas konservēšanai.Tā ir kairinoša viela tikai tad, ja tiek lietota uz ādas tīrā veidā vai augstā koncentrācijā, gluži tāpat kā jebkura skābe un daudzas citas dabiskas vielas. MADARA produktos benzlispirts tiek lietots ļoti mazā koncentrācijā, un tikai tādos produktos, kas no ādas ir noskalojami, piemēram, dušas ziepes. Mica - vizla, dabisks minerāls, kas MADARA produktos tiek izmantots, lai iegūtu saules staru atstarojošu efektu. Izmantotās daļiņas ir ļoti lielas izmērā, līdz ar to tās paliek ādas virspusē un nenokļūst dziļāk organismā. Stearīnskābe - MADARA produktos tiek izmantota stearīnskābe, kas ir iegūta no augiem, jo tā ir augu eļļu dabīga sastāvdaļa. Dabisku stearīnskābi var uzskatīt par inertu un drošu vielu, kas ir izmantojama kopšanas produktos visiem ādas tipiem. Tirgū pastāv arī sintētiskas stearīnskābes, vai tādas, kas ir iegūtas no dzīvniekiem. Par šo vielu kaitīgumu nevaram komentēt. MADARA kosmētikas iedarbība ir pārbaudīta dermatoloģiski, un iespējamo kaitējumu ir novērtējis sertificēts ķīmiķis produktu drošības novērtējumā. MADARA produktu drošības novērtējums apliecina, ka produkti ir droši lietošanai dažādu ādas tipu cilvēkiem ārīgi, pie normāliem lietošanas apstākļiem.

Kas izskaidro šīs kosmētikas nesamērīgi augsto cenu, jo ir ražota šet pat Latvijā, nav nekādi transportēšanas izdevumi, izejvielas iegūtas no Latvijas augiem?

Cenu veido vairāki faktori - izejvielu izmaksas, iepakojuma izmaksas, ražošanas process. Pirmām kārtām, dabiskas izejvielas ir vairākas reizes dārgākas par sintētiskām izejvielām, kas ietekmē produkta pašizmaksu. Ekstrakti sastāda produktā tikai dažus procentus (2-10%), pārējo produkta daļu veido īpaši apstrādāts ūdens, kā arī ziedūdeņi, augu eļļas, sviesti un citas vielas, kas netiek iegūtas Latvijā (šeit piemēram nevar iegūt džodžobas eļļu vai kakao sviestu, kas ir ādai vislabākie mitrinātāji, jo atbilst ādas dabiskajam taukvielu sastāvam). Otrkārt, tā kā MADARA produkti netiek konservēti ar sintētiskiem konservantiem, tie ir jāiepako tādā iepakojumā, kas palīdz saglabāt produkta kvalitāti, t.i., vakuma pudelītēs. Šāds inovatīvu tehnoloģiju iepakojums ir dārgāks nekā vienkāršs krēmu iepakojums. Dabīgiem produktiem ir nepieciešams arī specifisks ražošanas process ar ļoti stingri ievērotām higiēnas normām, izejvielu un gala produktu pārbaudi, sertifikāciju utml. Turklāt MADARA ražošanas process un ražotne ir sertificēti starptautiskajā sertificēšanas standartā ECOCERT. Tas paredz, ka ražošanas telpu tīrīšanas un dezinfekcijas līdzekļiem ir jābūt dabai draudzīgiem, kam arī ir ietekme uz produkta pašizmaksu.

 
( Read comments )
Post a comment in response:
No:
Lietotājvārds:
Parole:
Ievadi te 'qws' (liidzeklis pret spambotiem):
Temats:
Tematā HTML ir aizliegts
  
Ziņa: