4. Jul 2020

Skolu mācību grāmatās un populārzinātniskos žurnālos vienmēr raksta par to, ko zinātne zina. Bet ir arī otra puse, par ko šādi avoti parasti klusē, lai arī tā var būt tikpat interesanta - ko mēs vēl nezinam? Noliedzot zināšanas par nezināšanu, var tikt radīta maldīga bilde, ka nu jau viss ir skaidrs, kaut arī uz dabīgiem, ikdienišķiem jautājumiem mums nav un iespējams arī nebūs skaidras atbildes (piemēram, vai Visums ir bezgalīgs, vai arī kaut kur beidzas)

Kādi ir interesantākie zinātnes neatbildētie jautājumi?

- kas ir apziņa?
- kāpēc mēs sapņojam?
- kā tiek glabātas un zaudētas atmiņas, kā notiek atcerēšanās?
- kā apvienot gravitācijas un kvantu teorijas?
- kāpēc mēs nedzīvojam kvantu multiversā, citiem vārdiem, kur paliek pārējās viļņa funkcijas "daļas" pie viļņa funkcijas "kolapsa" (dekoherences)?
- kā radās dzīvība?

2. Jul 2020

runājot par sasniegumiem dzīvē
vakar filmējos mis sarajevo filmā, 30 sekundes slavas, urā (nu, ja nepaliks uz montāžas galda)
un grimētavā uzzināju, ka man ir milzīgs "plakstiņu perimetrs", kur var superīgi izzīmēties un izkrāsoties
tagad žēl, ka nemāku meikapu, vot

1. Jul 2020

Laivošanas pieredze

Sveiki, gribam tā čilīgi(padsmit km dienā)palaivot 2 dienas ar gumijlaivām skaistā upē, bet ļoti slinki uz bagātīgā piedāvājuma pētīšanu, varbūt ir kāds pašu baudīts maršruts, nakšņošanas vietas, mājiņas, kempings utt.

datora upgrade

Darbam (cad utml) lietoju pirms ~7 gadiem komplektētu galda datoru ar šādiem parametriem: Asus B85M-E plate ar 4. paaudzes i5-4670 CPU @3.4GHz / 16gb ram / iebūvētā videokarte / ssd diski. Vai ir jēga domāt par tāda komplekta uzlabošanu? Ja jā, ko vajadzētu uzlabot?
Datora ātrums priekš manis kopumā ir ok, dažreiz gribētos nedaudz ātrāku.

VPN?

Gribu izlikties par britu, lai varētu piekļūt visādam straumēšanas saturam. Es pareizi saprotu, man VPN vajag? Kādus iesakāt? Varu maksāt saprāta robežās (nu tur līdz 8 eu/mēn or so).

30. Jun 2020

android stream app

Kāds apps derētu, lai fočējot vai filmējot, tas vienlaicīgi sūtītos prom uz citu nesēju (epastu, cloud, hoč telefona adresātu), lai fiksēto nevar izdzēst, iegūstot manu ierīci? Android
(saprotu, ka var fb vai whatsapp atvērt kontaktu un sākt ierakstīt, bet būtu labi kāda panikas poga uz ekrāna, ja jāiesaistās nejēdzībās, un vislabāk netraucējot nevienu no kontaktiem)

USA karogs

kur var nopirkt USA karogu Rīgā vai pierīgā?
Tags:

29. Jun 2020

Labs zobārsts Rīgā

Labrīt!

Vai kāds varētu ieteikt pēc pieredzes labu zobārstu Rīgā, lūdzu? Dzīvoju UK, taču esmu pamanījusies pa karantīnas laiku iedzīvoties vairākās zobu problēmās (jāplombē caurums, jātīra saknes kanāls jau sen tīrītam zobam un jāliek kronis utt.) Šeit šobrīd netieku pierakstā pie neviena zobārsta, tāpēc domāju vai doties mājās ir variants. Liels paldies.

28. Jun 2020

Veļļuka iegāde

Iespējams, ka šis ir kkas līdzīgs "iesakiet labu filmu" jautājumam, bet kkur jau ir jāsāk...
Ir vēlme beidzot iegādāties veļļuku, bet tas piedāvājums (gan modeļu, gan tirgotāju ziņā) ir tik plašs, ka grūti saprast, kur un kā labāk sākt.
Sliecos uz t.s. hibrīda velo iegādi (p., https://www.bikko.lv/hibridvelosipedi/) un gribētu saprast, kas ir tie pamatjautājumi, kas jāuzdod..
Pielietojums būtu gana standarta, kā man šķiet : pa pilsētu, uz darbu varbūt, kkur pa meža ceļiem/takām vai mazliet off-road.
Cik liela ir nozīme konkrētam zīmolam, cenas diapozonam (200 - 1200 ēras), par ko un kādām "fīčām" ir vērts piemaksāt?
Tirgotāja ziņā labprātāk atbalstītu kādu mazāku entuziastu bodi, pat ja tas ir 15%-20% dārgāk, un ideāli, ja vēl nodrošina pēcapkopi.

27. Jun 2020

Jauni, nelietoti Adidas sporta legingi, L izmērs, cena - 15 Eur (pirkti Sportland Outletā par 17.98 Eur). Pārdodu, jo nopirku bez mērīšanas un mājās sapratu, ka manam 42. lejasgala izmēram jostas daļa ir bišku par vaļīgu. Derēs kādai ar lielāku izmēru vai kam patīk brīvāka vidukļa daļa.
Detaļas - sanitag@gmail.com


26. Jun 2020

Indukcijas virsma

Nevaru izvēlēties starp baltu un melnu indukcijas virsmu - vai kādam šeit ir balta? Kāda ir jūsu pieredze ar pleķiem uz tās un tīrīšanu? Vai pēc katras gatavošanas jātīra? Man pašai līdz šim bijusi tikai melna. Meklēju info gan krievu, gan angļu forumos, bet gribās arī no vietējiem kādu atsauksmi dzirdēt!

Renault atslēgu remonts

Hei.

Vai zināt, kur remontē Renault atslēgas (tās, kas vnk plāksnīte, un auto startējas ar pogu)? Cik esmu apzvanījis atslēgu servisus, nekur tās negrib ņemt pretī.
Tags:

Mobilie kondicionieri

Varbūt kādam sanāk ikdienā lietot mobilos gaisa kondicionierus. Pie manis nonāca viens lietots, it kā strādā, arī dzesē, bet ja gaisa temperatūra ir virs 27, strādājot tas sakarst tik ļoti, ka pēc tam uzsilda telpu vēl vairāk nekā spēj atdzesēt.

Protams, logs ir aizvērts, gaisa izvads iet pa logu ārā (tur gan parasta folija gofra, jo oriģināla plastmasas bija pazudusi.

25. Jun 2020

Vai Maksimas tortes ir garšīgas? Izskatās simpātiskas, bet gribētos kādu atsauksmi.

22. Jun 2020

Dzimtsarakstu nodaļa

Sveiki!

Kāds ir atļautais viesu skaits Pārdaugavas dzimtsarakstu nodaļā laulību ceremonijas laikā?

21. Jun 2020

Labdien!
Vai kādam rīgā rotējošam cilvēkam ir funkcionējošs un pašlaik nevajadzīgs smārtfouns, ko varētu uz laiku (max mēnesi) aizdot apmaiņā pret kādu simbolisku pateicības apliecinājumu? Vajadzētu aparātu, kurā darbojas whatsapp, kā arī ir iespējams atbildēt uz zvaniem/veikt zvanus.

Jūlijs 2019

Svētdiena Pirmdiena Otrdiena Trešdiena Ceturtdiena Piektdiena Sestdiena
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Powered by Sviesta Ciba