Viss ir pīrāgos, nevis pakaļā.
Nekādi nesaprotu, kāpēc sabiedrībā dominē infantīlais viedoklis, ka zināšanas ir kaut kādas tehniskas iemaņas, kuras nu baisi būs pielietojamas, tipa iemācies atšķirt sīnusu no kosīnusa un visu atlikušo dzīvi kāds par to maksās. Laikam pie vainas, ka ļaudis tādā proftehskolas līmenī joprojām sēž, tipa, iemācīšos cept pankūkas un būšu pavārs, nesaprotot, ka iemāca nevis cept pankūkas, bet atšķirt pamatproduktus un ko ar tiem darīt, savukārt lai dzīvē ar to nodarbotos un no tā dzīvotu, pašam uz šīs pamatbāzes jākļūst par pavāru.
Neviena skola neiemāca profesiju. Pat tik it kā eksaktā profesijā kā medicīna ir virkni gadus pēc augstskolas bēgšanas jānostrādā rezidentūrā, uz skolā iemācīto pamatzināšanu bāzes pašam praksē mācoties par ārstu. Tas pats ar citur - nav iespējams iemācīt cilvēku būt par biznesa un organizāciju vadītāju, jo viss pārāk strauji mainās reālajā laikā. Izstrādāt aktuālas apmācību programmas nav iespējams, var iemācīt tikai pašus principiālos pamatus cerībā, ka moš kāds no tā jefiņu bara, iespējams, spēs izmantot iegūtās pamatzināšanas sevis pilnveidošanā.
Diemžēl lielākā daļa nespēj, jo infantīli uzskata, ka kāds viņiem visu ar karoti ielies mutē, un tālākā dzīve būs īzī pīzī copy/paste, kur viss pateikts priekšā priekš kam. Tb tā Latvijas nākotne, kas deldē bikses un brunčus auditoriju solos, neko cerīga neizskatās...