Friends

Dec. 2nd, 2021

pajautaa
adirred

04:03 pm - Nodokļi

Kaut kad jūlijā VID bija sūtījis man ziņu par to, ka jānomaksā ienākuma nodoklis par 2019.g. Šo vēsti nupat tikai ieraudzīju, jo, nu nedaru es vairs neko Latvijā kopš 2016.g., kad bija pēdējās mazās lietiņas par autoratlīdzībām.

Summa niecīga, pat ar visu nu jau sarēķināto sodu (nu jā, jo neesmu laikā nomaksājis, protams) tikai daži eiro.

Tomēr biju izbrīnīts, kā man kaut kas pēkšņi 2019.g. varēja rasties. Kopš 2017.g. dzīvoju Zviedrijā. Uzrakstīju VID jautājumu par šo. Tāpat arī minēju to, ka tā viņu lapa EDSā, kur it kā vajadzētu būt deklarācijai ar aprēķiniem, neveras (rāda kaut kādu error mesidžu). To gan viņi noignorēja, bet par nodokli atbildēja šādi: "Piemaksa izveidojusies neapliekamā minimuma dēļ. Tā kā ir nokavēts deklarācijas samaksas termiņš, lūdzam Jūs sadaļā "Maksājumi" apskatīt esošo parāda apmēru un apmaksāt to."

Esmu tiešām neizpratnē, kāds neapliekamais minimums, no kā tāds varēja rasties. Kādi būtu minējumi?

(7 comments | Leave a comment)
pajautaa
skafandrs

04:18 am - Dzīve nerīgā

Čau, cibiņi!
Te kāds varbūt var padalīties pieredzē, kā ir ar maziem bērniem pārcelties uz dzīvi citā pilsētā, ja darbi paliek turpat Rīgā? Darbi gan tādi, kas mūsdienās mierīgi darāmi arī attālināti, bet tas var mainīties.
Man vienmēr gribējies prom no Rīgas, bet tagad, kad ir iespēja un apsveram dzīvi Ogrē, sāku raustīties - ja nu nebūs ērti un kasturvēl.
Pastāstiet, kā jums ir gājis ar Rīgas pamešanu!

(16 comments | Leave a comment)

Dec. 1st, 2021

pajautaa
aai

04:56 pm - ViiPiiEn

Sveiki,
Kurus no VPN servisiem jūs ieteiktu privātai lietošanai? Express VPN, Surfshark... kādu citu?
Neesmu privāti aktīvi lietojis un īsti nezinu, kas skaitās value for money?

(6 comments | Leave a comment)

Nov. 29th, 2021

pajautaa
saccharomyces

01:43 pm

klau, vai jūs varbūt zināt kādu, kas kopš jūlija atlaists no nepilnas slodzes darba, kurā saņēma mazāk par 500 EUR/bruto mēnesī, jo darba devējs pēc nodokļu reformas vairs nevar nomaksāt nepieciešamos nodokļus?

(1 comment | Leave a comment)
pajautaa
tiga

10:55 am

Kur varētu nopirkt magnētisku pakaramo, no sērijas tādu: https://www.amazon.com/Bullseye-Office-Powerful-Magnetic-Wreath/dp/B074T1K6CR/ref=as_li_ss_tl?crid=27DZBS57D4F5S&linkCode=ll1&tag=mmshomehangawreathwithoutmakingholesmwoct18-20&linkId=8377b5bf09437ac3fff7c395d6b5955a&language=en_US ?

(4 comments | Leave a comment)

Nov. 28th, 2021

alcoholic

08:39 pm

Ja Google nebūtu atcerējies manu "login" un "password" tad nekad man nebūtu iespējas tikt atpakaļ un bīdīt textus..

Iespējams ka tas būtu bijis labāk man. Iespējams, ka labāk Jums, jo nevienav nebūtu jālasa sekojošais:

"Es šovakar piedirsu bikses. Tieši pirms iziešanas uz veikalu nopirkt trešo vīnu."

(6 comments | Leave a comment)

Nov. 25th, 2021

pajautaa
lavendera

01:42 pm - atvērt failus

Es varbūt esmu nezinoša kā omīte, bet kāpēc dažkārt no epastiem varu atvērt pievienoto failu uzreiz, citreiz pieprasa to vispirms lejupielādēt?
Man ir daudz tādu, kas jālieto tikai vienu reizi, un to bāšana iekšā datorā nudien kaitina.

(10 comments | Leave a comment)

Nov. 24th, 2021

pajautaa
m_x

01:16 pm - Nodokļi eBay pirkumiem

Jau otru reizi ir veikts pirkums eBay no ne-ES valsts, nodokļi samaksāti uzreiz (jo eBay vienmēr piestāda) un tagad saņemta īsziņa no pasta, ka jāatmuito sūtījums. Iepriekšējā reizē sazinājos ar selleru, kā VID savos FAQ raksta, bet šis neko nezināja. Un teorētiski jau selleris tagad ir eBay, jo nauda tiek aizskaitīta viņiem. Pieņemu neesmu vienīgā, kam šitā gadījies. Vai ir vērts kaut kur, kaut kam, kaut kā cīnīties, lai nebūtu jāmaksā nodokļi 2x? Ir kādam izdevies? Iepriekšējā reizē mīļā miera labad samaksāju otrreiz, bet nekāds miers nesanāca, jo uz pasta sistēmu šis apmaksas fakts tā arī neaizgāja. Pilnīgi vai bail ko atkal pirkt no ne-ES vai Ķīnas (no ķainiešiem problēmu nav bijis).

UPDATE: paldies par palīdzību! ja nu kādam noder, uzrakstīšu, ko man atbildēja no muitas. sūtītājam obligāti pasta sistēmā IOSS laukā esot jānorāda IOSS numurs! ja nebūs, tad pasts uzskatīs, ka nav samaksāts. turklāt šajā gadījumā sūtītājs (laikam labāk gribēdams) norādījis kā dāvanu, bet pasts nav ticējis, tāpēc prasa samaksāt. turklāt IOSS var būt tikai komerciāliem sūtījumiem, tā ka aizpildīt to dāvanām nevar. un, vai jāmuito vai nav, to izlemj pasts nevis muita.

(19 comments | Leave a comment)

Nov. 23rd, 2021

dhonass

09:15 am

tenderness will be
the death of me

(Leave a comment)

Nov. 22nd, 2021

n_komentari
mazeltov

11:40 am

Jā, mums nav pieejams google map street-view, lai apskatītu, kā izskatās Heldenplatz Vīnē. Tavs stulbums gan ir redzams bez jebkādiem palīglīdzekļiem - lido kā krēsls sejā gnidrologa ballītē.

(Leave a comment)

Nov. 21st, 2021

pajautaa
neetiski

11:27 pm - Veselības apdrošināša

Lūdzu, palīdziet atrast "Cibas" ierakstu, kur pirms mēneša, diviem tika apspriesta privātpersonu veselības apdrošināšana!

(Leave a comment)
pajautaa
aai

01:28 pm - Tugriki un šekeļi

Klau, no kurienes latviešu valodā (nu, vismaz manā draugu/paziņu lokā šad un tad) ir ienācis tas niķis, ka vietējās valūtas (tagad, eiro) vietā teikt/rakstīt "tugriki" vai "šekeļi".
Tiek lietotas arī citas valūtas, lai tā neformāli teiktu, ka kkas maksāja nevis 50 eiro, bet 50 tugrikus? Es, šķiet, vārdu "tugriks" lietoju reizi nedēļā vai reizi divās.

(11 comments | Leave a comment)