Princese Zeltīte

Draugi

You are viewing the most recent 20 entries

12. Jūlijs 2020

az @ 22:22: braucām tālu prom un ieķērāmies astē vienīgajam cilvēkam, kuru šodien vispār gribēju satikt
apstājāmies un ilgi smējāmies, kā tā vispār var būt, un tad tālāk braucām kopā
kāpām augstākajos punktos, dalījāmies ar sāpēm un bailēm un šūpojāmies
tad peldējām negaisā un ēdām lietū
sarullējām visas ugunspuķes

miligrami @ 22:25: Uz gaismu
Tikko izlasot ziņas, pirmā reakcija bija atvērt cibu. Te paliks tie ieraksti un komentāri, un kaut kad jaunu vairs nebūs, un reti kurš pat nojautīs par šī interneta kambarīša eksistenci, ja vien, protams, inbokss neatģidīsies un nenokancelēs mūs visus. Bet varbūt kaut kad vēl mēs visi tiksimies, tikpat sirreālā viesistabā kā šī.

jim @ 21:47: vai ne


honeybee @ 18:48: Iegāju Lauvas alū pēc kaut kā vēlākam, kad būšu pastrādājusi, un tur bija Pauls. Es piecas sekundes svārstījos, bet paliku izdzert ar viņu pa alum
Runājām par literatūru, kā viņš raksta no rītiem un divus romānus vienlaikus, un kā viņam patīk rakstīt pa pusei dokumentāli, bet arī fantazējot, ka viņš paraksta un iet pastaigā un tad atkal paraksta
Smējāmies un šausminājāmies par latvju literātiem rasistiem
Es runāju par saviem prozistiem, un viņš man stāstīja par to, kā pats raksta
Un par to, kā periodika.lv uzgājis savus daudzos vecos pseidonīmus
Par to, kā tapusi Smiļģa ikoniskā fotogrāfija
Par to, kas jāēd, lai nebūtu depresija. Un es teicu, klusītēm: es nevaru par to neko pateikt, es nezinu, cik ļoti, un ir grūti kaut ko pateikt, un es neteikšu tās stulbās padomu lietas (bet es ceru, ka tu saproti, ka neesi viens, ka varbūt ir tas ir labākais, ko es šobrīd varu pateikt: ka es nezinu, ko pateikt, un nemēģinu izlīdzēties)
Un viņš stāstīja par to, ka tad, kad cilvēks ir ļoti ļoti nosalis, viņa pēdējais impulss pirms nāves ir novilkt visas drēbes

Ilgi pēc tam es uzrakstīju recenziju par viņa Pasaules vēsturi, ko tagad laikam nepublicēs, jo tā bija godīga recenzija par dzīva cilvēka grāmatu, ar ņerkšķi un "šito varēja labāk" un "tas mani besīja", bet
Vēl joprojām man šķiet, ka pēdējās 30 lpp ir visas pārējās grāmatas vērtas un tagad vēl jo vairāk

Es ceru, ka tad, kad tu atvēri durvis, tu teici: "Ui, cik te ir jauki!" (neprecīzs citāts) un pazudi gaismā

avralavral @ 18:17: Andra un Pauls atkal kopā.

martcore @ 17:33: par vienu cibiņu mazāk (

hedera @ 17:15: Polāro mitreņu sazvērestība.
Pagalmā izkārtās drēbes laikam žūs visu vasaru.

dienasgramata @ 15:25: DELFI. Jaunatklāto Covid-19 gadījumu neesamība vienā dienā vēl ne par ko neliecina

dienasgramata @ 10:42: DELFI. Ūdens temperatūra peldvietās noslīdējusi

az @ 10:27: visi tie, kas raud, ka dieva dotās tiesības būt publiskam rasistam piepeši var tikt atņemtas - oh fuck u in the name of peter norman.

11. Jūlijs 2020

inese_tk @ 13:22: jūlijs
nepatīk ilgstošs stiprs vējš. rada sensoro overloadu un anksi. nepatīk, ka visu laiku gar mani kaut kas rīvējas un trinas un šņāc. un ir vēl arī auksts. tagad ir tāds. varu baudīt tikai īslaicīgi un kādā vējam piemērotā vietā - divdesmit minūtes pie jūras (liela ezera, hes dambja pie daugavas, kādā skatu tornī) ir maksimālā vēja baudīšanas doza, kas var sagādāt patīkamas sajūtas.

Tags: , ,
az @ 10:43: vakar gāju pirtī, bet patiesa tīrība bija daudz vēlāk, runājot par grandparents. visas sāpes nolija un liels miers kā migla visu apsedza.
cilvēku pilna diena būs, bet man aizliedza aizbēgt.

10. Jūlijs 2020

ttp @ 19:55: ļembasts

dombrava @ 18:41: Bezjēdzīga faktu un lietu krāšana
"Japāņu valodā nesaka vienkārši brālis vai māsa. Svarīgi pateikt, vecāks vai jaunāks."

Pirms izmetu japāņu valodas pierakstus, interesanti uzzināt, cik daudz vēl spēju no pieraksītā izlasīt, jo atmiņas trenēšanas nolūkos neesmu pierakstījusi hiraganas un katakanas izrunu.

Biju jau aizmirsusi depresīvo gadu, kad savām rociņām taisīju kladītes vai blociņus no izlietotiem papīriem. Un vēl privilēģija šādai nodarbei - var radīt vākus ar savu dizainu. Bet kāda jēga? Es laikam tiešām nodarbojos ar daudz nelietderīgām muļķībām. Ilūziju pasaule reizēm ir skaista, taču bīstama.

Pēdējā laikā visu ir vieglāk un ērtāk nopirkt jau gatavu. Gribētos iztikt bez blociņiem vispār, lai telpā vairāk plašuma un tukšuma. Sīkumi parasti novirza no būtiskā.

Mūzika: Anathema - Closer
indulgence @ 13:36: Rejs Bredberijs. 451 grāds pēc Fārenheita. - Izdevniecība «Zinātne»: Rīga, 1975.
Bītijs ērtāk atlaidās krēslā un brīdi padomāja, kā sākt.
— Jūs jautājāt, kā tas iesācies, šis mūsu darbs, — kur, kad un kādēļ? Tas sācies tā sauktajā pilsoņu kara laikā, kaut gan mūsu statūtos sacīts, ka agrāk. Taču tas nu ir pilnīgi skaidrs, ka dedzinātāju amats uzplauka tikai pēc tam, kad plaši ieviesās fotogrāfija. Un divdesmitā gadsimta sākumā — kino. Un radio. Un vēlāk — televīzija. Tad, kad ieviesās masveidība.
Bet tagad — par minoritātēm mūsu civilizācijā. Jo vairāk iedzīvotāju, jo vairāk minoritāšu. Un sargieties aizskart suņu vai kaķu mīļotājus, ārstus, advokā­tus, tirgotājus, šefus, mormoņus, baptistus, unitārus, ķīniešu, zviedru, itāliešu, vāciešu pēctečus, teksasiešus, brukliniešus, īrus, oregoniešus vai Mehiko iedzīvotājus. Grāmatu, filmu, televīzijas pārraižu varoņi nepavisam nav reāli cilvēki. Jo lielāks tirgus, jo svarīgāk izvairīties no konfliktiem — to jūs, Monteg, lieciet aiz auss! Grupas, grupiņas, nogrupējumi — nedod dievs uzkāpt kādam uz varžacīm! Rakstnieki, kuri grib kaut ko kritizēt, — aizslēdziet savas rakstāmmašīnas! Un viņi tā arī izdarīja. Žurnāli kļuva par vaniļas sīrupa putriņu. Grāmatas — par samazgām, kā teica sasodītie kritiķi. Nav nekāds brīnums, ka grāmatas vairs nepērk, viņi teica. Bet lasītājs, griezdamies jautrības virpulī, labi zināja, kas viņam vajadzīgs, un paturēja sev komiksus. Un, protams, telpiskos seksa žurnālus. Tā ja, Monteg. Un tas viss — bez iejaukšanās no augšas, bez valdības līdzdalības. Nekādu aizliegumu, ne rīkojumu, ne cenzūras ierobežojumu. Tehnika, masveida pieprasījums un jau minēto ļaužu grupu spiediens laimīgā kārtā pārvērta pasauli. Pateicoties šiem apstākļiem, cilvēks tagad var vienmēr būt laimīgs un lasīt komiksus vai reklāmas žurnālus.
— Bet kāds tam sakars ar dedzinātājiem? — Montegs jautāja.
— Ā-a. — Bītijs pīpes dūmu mākonī paliecās uz priekšu. — Tas viss ir ļoti vienkārši un saprotami. Kad pētnieku, kritiķu, mākslinieku un zinātnieku vietā skolas izlaida arvien vairāk skrējēju, lēcēju, sacīkšu braucēju, cīkstoņu, nirēju, svarcēlāju, vārds «intelektuāls», protams, kļuva par lamu vārdu. Cilvēku vienmēr baidījis tas, ko viņš nesaprot. Jūs droši vien atceraties, ka bērnībā jūsu klasē bija kāds zēns, kurš īpaši izcēlās ar savām dotībām, spīdoši lasīja un atbildēja, kamēr citi sēdēja kā koka dievi, ienīstot viņu. Un vai tas nebija tieši viņš, kuru pēc stundām jūs kaustījāt un spīdzinājāt? Protams, ka viņš. Mums visiem ir jābūt vienādiem. Cilvēki nepiedzimst brīvi un vienlīdzīgi, kā apgalvo konstitūcija, bet par tādiem tiek pataisīti. Ja visi ir vienādi kā ūdens piles, tad viņi ir arī laimīgi, jo nav milžu, kuriem līdzās jājūtas sīkam un niecīgam. Tā ja, Monteg!
Bītijs izkratīja pīpi un pētīja pelnus savā sārtajā plaukstā, it kā tie būtu kāds simbols, kas viņam jāatšifrē.
— Mūsu civilizācija ir tik plaša, ka mēs nedrīkstam pieļaut minoritāšu satraukumu vai neapmierinātību. Nu, sakiet, ko cilvēks visvairāk vēlas? Cilvēks vēlas būt laimīgs, vai ne? Vai visu mūžu jūs to vien nedzirdat? Mēs gribam būt laimīgi, cilvēki saka.
— Jā.
— Krāsainajiem nepatīk "Mazais melnais Sambo". Sadedzināt! Baltajiem nepatīk "Krusttēva Toma būda". Sadedzināt!

Tags: ,
dombrava @ 00:08: Racionāla pieeja emocijām
Jāstrādā ar ego (vēlmi būt labai visiem), mazvērtību (nekas nesanāks, par vēlu), upura sindromu (neviens mani nesaprot).


šī vakara kartītes )

9. Jūlijs 2020

dombrava @ 23:21: Virspusēja sevis izpēte par profesionālo piemērotību
Vēlamās īpašības:
 • Dziļa interese par cilvēkiem un pacietība saskarsmē (reizēm es šaubos par to pacietību)
 • Jūtīgums pret citu cilvēku nostādnēm un uzvedību 
 • Emocionālā stabilitāte un objektivitāte (šis ir grūti)
 • Spēja izraisīt uzticību citos cilvēkos (laikam trūkst)
 • Citu cilvēku tiesību cienīšana
 • Radošums
Īpaši kaitīgas personības iezīmes
 • Autoritārums
 • Pasivitāte un atkarība (njā..)
 • Noslēgtība (šņuk)
 • Klientu izmantošana savu vajadzību apmierināšanai
 • Neiecietība pret atšķirīgo cilvēkos
 • Neirotiska attieksme pret naudu


martcore @ 15:11:

dienasgramata @ 13:52: Uga Dumpis: Saslimšanas risku rada izklaidēšanās

inese_tk @ 01:51: jūlijs
suņuburkšķu pļava pārvērtusies par vīgriežu pļavu un joprojām nav nopļauta.
mūsu iestaigātās takas nogrimušas zālē. lēkšojot likās it kā mēs peldētu.
zirgs dedzīgs un ātrs un spēkpilns. jūlija vakaru gaisma tik skaista.

Tags:
Powered by Sviesta Ciba