17 Janvāris 2020 @ 14:18
 
šonedēļ gandrīz katru dienu Eiženu skolā ir situši
Tags:
 
 
17 Janvāris 2020 @ 11:21
žanrs: fantastika  
Varbūt kāds atcerās stāsta nosaukumu un autoru?

Kosmokuģis nolaižas uz citas planētas, kuģim pietuvojas citplanētieši, kuri izskatās pēc komandas locekļu radiem. Kosmonauti pamet kuģi kopā ar saviem "radiem", pēdējais paliek kapteinis. Kad pie kuģa pienāk kapteiņa "meitiņa", viņi kopā dodas uz pilsētu. Tur ar "meitiņu" notiek kaut kas..
 
 
17 Janvāris 2020 @ 01:28
 
tas notika strauji, bet manā dzīvē ir ienācis bokss.
Simo vakar pirms miedziņa man čukstēja: es tagad aiziešu gulēt, rīt piecelšos un iešu uz dārziņu,tu man atnāksi pakaļ un tad iesim uz veikalu un nopirksim boksu. man sanāca smiekli, un es teicu: labi, varbūt uz dzimeni paņemsim, ja vēl gribēsi.
bet šodien nejauši biju Pirkumiņā, un tur bija lēts piepūšams boksa maiss, un es to paņēmu. un vakarā pēc pamatīgas sajūsmas un vicināšanās iegooglēju arī īsto.
ar dievu, bulliji!
Tags:
 
 
16 Janvāris 2020 @ 11:24
Mutes dobuma veselībai par ph līmeni  
Lai palīdzētu mutei būt veselai, uztura sadalījumam jābūt šādam: 80% sārmaina vide un 20% skāba vide

Sārmainie:

1) Ļoti sārmaini - arbūzi, bumbieri, laimi, mango, miežu asni, pētersīļi, pienenes, rudzu asni, ūdenskreses, zaļumi, mandeles

2) Sārmaini - āboli, asparagi, avenes, bietes, brokoļi, burkāni, cigoriņi, dateles, diedzēti graudi un sēklas, dilles, ērkšķogas, griķi, gurķi, kacenkāposti, kāļi, kāposti, kolrābji, korintes, kressalāti, svaiga kukurūza, kviešu asni, ķirbji, lucerna, mellenes.

Ārstnieciskais minerālūdens, papaija, pastinaki, ēdamās puķes, redīsi, rozīnes, sēklu rupjmaize, selerijas, soda, sparģeļi, spināti, sūkalas, svaigi spiestas sulas, vīģes, tumšās vīnogas, ziedkāposti.
 
 
16 Janvāris 2020 @ 01:27
Rit 4 nedēļa, kopš pārcēlos  
un ir dažas lietas, kuras traucē, subjektīvu apsvērumu dēļ, jo nav rezultāta no izīrētāja, vēršos pēc palīdzības te.

iesakiet lūdzu labu elektriķi, kurš saprot elektriskās plītis. plīts sīc, secinu, ka kaut kas nav labi savienots, jo tik skaļai elektrībai nav jābūt, esmu jūtīga uz šo skaņu, šodien vnk izrāvu vadus, kuri jocīgi savienoti, jo vairs nevarēju mentāli izturēt to sīcoņu.

kādu, kurš saprot veļasmašīnas. gaidu jau 2 nedēļas, kad nu nāks un skatīsīes, domāju, ka nenāks un neskatīsies.... problēmu varu atrisināt liekot mazgāt mazāk drēbes uz mazākiem apgriezieniem, bet tas nav normāli... it kā paskatījos, vai pārvadāšanas skrūves ir izskrūvētas, bet... kaut kas tur nav kā vajag mehāniski (brutāli izvibrē no savas vietas ar mehāniskiem skrāpjiem).

Paldies jau iepriekš, ja ir ko ieteikt.
 
 
15 Janvāris 2020 @ 18:56
#Nejēdzībubirojs  
33.pants. Mācību stundu slodze pamatizglītības programmā

Mācību stundu slodze nedēļā vienā pamatizglītības programmā nedrīkst pārsniegt:

1) 1.klasē - 22 mācību stundas;

2) 2.klasē - 23 mācību stundas;

3) 3.klasē - 24 mācību stundas;

4) 4.klasē - 26 mācību stundas;

5) 5.klasē - 28 mācību stundas;

6) 6.klasē - 30 mācību stundas;

7) 7.klasē - 32 mācību stundas;

8) 8. un 9.klasē - 34 mācību stundas.


34.pants. Mācību stundu skaits dienā pamatizglītības programmā

Dienā mācību stundu skaits pamatizglītības programmā nedrīkst pārsniegt:

1) no 1.klases līdz 3.klasei - 5 mācību stundas;

2) 4. un 5.klasē - 6 mācību stundas;

3) 6. un 7.klasē - 7 mācību stundas;

4) 8. un 9.klasē - 8 mācību stundas.


https://likumi.lv/doc.php?id=20243

***

Un ko darīt, ja skola šo likumu pārkāpj?

8.klasē bērnam apmēram 40 stundu, un divas dienas nedēļā 10 stundas.
 
 
16 Janvāris 2020 @ 08:56
Laika gars  
Reiz dzīvoja kāds vīrs, kurš darīja neiespējamas lietas. Piemēram, sarunājās ar lāčiem.

Taču par to neviens neuzzināja. Ikdienā vīrs dzīvoja būdā pie savas smēdes, kurā kala karotes un traukus. Pēc darba viņš devās garās pastaigās, līdz nonāca līdz jūrai.

Tur ar laivu aizairējās līdz upei pie kuras bija vilciena stacija. Iesēdās vilcienā uz mājām. Un tā katru darba dienu. Laivu viņam draugs katru vakaru atveda.

Rituāli palīdz saprast laika garu.

Un tā vīrs šajos gājienos pa mežu un pēc tam jūru sajuta zemi un jūru sev zem kājām. Uguns viņam bija smēdē, gaiss ir visapkārt.

Viņa draugs bija stikla pūtējs, un viņam bija skaista meita, kura gatavoja priekšmetus karaliskajai ģimenei. Un tā viņi visi dzīvoja saticīgi un laimīgi.

Vīrs vēroja Jūras horizontu, lai saprastu nākotni. Viņš vēroja, kā kokiem lapas aug, lai saprastu pagātni. Augsni bija lavierējot pārņēmis mūžzaļš prieks. Varbūt tāpēc, ka tas bija liels mežs ļoti nostatus. Te bija fjordi un jūra. Un mežs.

21. gadsimts ienes jaunas vēsmas ikdienā. Elektrību var dabūt no gaisa, kurināmais ir novecojis, meži atkal aizaug un tos atstāj savā vaļā. Jūra ir apaugusi ar spēkstacijām, kuras kādreiz bija pie un uz upēm.

Paisuma un bēguma enerģija uztur visu Norvēģiju, plus vēl citi enerģijas radītāji.

Taču cilvēki aizvien tur bites. Un sveces arī dedzina. Un pūš skaistas sniegbaltīšu stikla figūriņas.

***

Mums jāprot novērtēt laika garu, vectēvs teica mazmeitai.
 
 
15 Janvāris 2020 @ 09:03
 
Hunie Pop beidzot izlaiduši treileri jaunajai spēlei https://youtu.be/gDRKb05etTs
 
 
14 Janvāris 2020 @ 16:35
5D  
sikboys ir aizgājis citos medību laukos?
 
 
14 Janvāris 2020 @ 15:17
 
mēs maz guļam un dzeram ļoti stipru kafiju
 
 
14 Janvāris 2020 @ 09:17
Viļņa vai Tallina?  
Gribas mammai uzdāvināt mazu ceļojumu (kopā ar mani). Nekas labāks par Viļņu vai Tallinu nenāk prātā. Viļņā es jau biju, tur man patika. Bet varbūt ir pienācis laiks dot iespēju Tallinai? Kā jūs domājat? Ko iesakat apmeklēt Tallinā?
 
 
14 Janvāris 2020 @ 09:37
Mātes instinkts  
Mātes instinkts man saistās ar gādību. Gādība, lai būtu visi paēduši, padzēruši, silti apģērbušies. Lai mājās būtu patīkami un jauki.

Lai ēdiens būtu silts, lai grīda būtu tīra, lai pie griestiem būtu balts.

***

Daudz kas no tā pēdējā laikā trūkst. Jārada jaunas mājas, jārūpējas par sevi pašai.
 
 
13 Janvāris 2020 @ 20:08
Angļu valoda  
Sveiki,
Ir nepieciešamība uzlabot angļu valodu.
Varbūt Jums ir zināms kāds angļu valodas pasniedzējs Mālpils novadā kurš pasniedz privātstundas?
 
 
13 Janvāris 2020 @ 12:48
 
Kuras ir šobrīd labākās autoskolas Rīgā, centrā? Interesē izdevīgas cenas un labi pasniedzēji no nesenas personīgās pieredzes/atsauksmēm.
 
 
13 Janvāris 2020 @ 10:39
Kaķis pirž  
Kaķis regulāri bojā gaisu. Tā, ka reāli smird. Vai tas ir kas tik nopietns, ka steidzami jāved pie vetārsta? Iespējami izskaidrojumi?

Kontekstam - kaķi ir divi, abi ēd vienu un to pašu pārtiku (eko, grain-free utt, tobiš labu). Otram kaķim nekādu līdzīgu problēmu nav.
 
 
12 Janvāris 2020 @ 07:03
Next  
Dažas attiecības beidzas tā pat īsti nesākušās.

Like we tried. Bon voyage uz iedomāto sapņu ostu, kur galā ir pirāti. Apzog mūsu pašu mazie pirātiņi. Baltais vilks cīnās ar melno vilku uz dzīvību un nāvi.


Paldies par kopīgi pavadīto laiku. Mēs abas spēlējam vijoli katra savā tonalitātē. Skan kaut kā savādi. Dažreiz lociņš pārāk nospriegots.

***Zini, tās pēcsajūtas pēc šķiršanās ir tādas trulas. Kaut kas ir aizgājis. Kaut kāds tukšums. Taču kaut kas vēl asiņo.

Mēs spēlējamies ar asinsvadiem emociju vietā. Artērijās skan mūzika. Ja nu tas ir doom metāls?

Varbūt šķirties kā draugiem ir pārāk sāpīgi. Vajag daudz laika, lai saprastu lietas no malas. Vienatni, vēlreiz vienatni.

Aizlāpīt to var tikai ar pašmīlestību. Palutināt sevi no sirds.

Kaut kā skumji, ja lutinām sevi tikai svētdienās. Var lutināt arī citās domās un dienās.

***

Ledlauži sasalušajās sirdīs pēc šķiršanās ar laiku izšķūrē gaismu un cerību, ka varbūt nākamās attiecības arī ir tā vērtas. Lai piedzīvotu.

Kur meklēt prieku, ja esi viens? Vai tā ir ilūzija, būt vienam? Katram cilvēkam sava dzīve, ja otrs Tev bija puspasaules, tad pēkšņi tukšums ir pārāk liels. Tu saraujies tumsā embrija pozā un raudi.

Zini, tā dažreiz ir tāda liela vēlme pēc tā happy ending. Iepazīstināt savu meiteni ar tēvu, māti, ar vectētiņu, aizbraukt pie viņiem visiem ciemos. Apprecēties.

Nu, un ko tad? Kur mēs dzīvotu? Kas no tā mainītos?

Tas zīmogs pasē, kādi benefiti no tā ir?

Tu meklē piederību kaut kam. Cilvēkus, kuri Tevi sagaida atplestām rokām.

Jā, ja būtu savas lauku mājas, ja vajadzētu saimnieci, tad vieta būtu iekārtota, tad varēs vest un izrādīt – te virtuve, te viesistaba, te pieliekamais, nāc pie manis, Te tev būs labi.

Kas ir manas mājas, kur es vispār kādu varu vest?

***

Kādreiz likās, ka es būšu laba diezgan, lai mani pašu kaut kur aizvestu. Tās sievietes, kuras gribējušas ar mani iepazīties – laikam uzzinot, ka man ir tas, kas man ir, pārstāja interesēties.

Un laikam jau labi.

Kā tas vispār notiek? Kāda meitene uzraksta, ka man ir forši stāsti, forša bilde fb, foršs imidžs, nu vispār – viss ir foršs un tip-top. Un tad cer, ka es viņu aicināšu satikties. Vismaz tā bija pēdējoreiz.

Tagad ar sevis reklāmu nodarbojos maz. Vienkārši daru savu darbu un ticu, ka tad, kad darīšu to izcili, cilvēks uzradīsies.

Vai tā var ilgi gaidīt? Varbūt. Tad jau redzēs. Vismaz ex-labākais čoms ir ticis pie draudzenes. Par to arī jāiedzer silts ūdens. Priekā!
 
 
12 Janvāris 2020 @ 04:56
 
Izgāju ārā! Satiku ļaudis! Iešņaucu klunkuci balzāma, bet tas nekas. Mīlu satikt cilvēkus! Mīlu satikt draugus! Tik daudz skaistu jaunu lietu jūsu dzīvēs! Arī tās lietas, kas šobrīd vēl kvalificējas kā sad. Arī tās ar laiku būs skaistas. Es jūs mīlu!
 
 
12 Janvāris 2020 @ 01:05
 
tikmēr zēni: https uztaisīja i-robot

https://youtu.be/GZPfLwYC5rg
 
 
11 Janvāris 2020 @ 08:40
 
simoninš mostas, acis vēl tur ciet, bet domās jau pa darīšanām. čukst: kā angliski ir meteors? var es ielikšu savu spineri ledusskapī, lai sacietē?
Tags:
 
 
10 Janvāris 2020 @ 18:29
 
1 šampīts a day keeps the doctor away
 
 
10 Janvāris 2020 @ 14:34
būvmateriāli  
pēc remonta barona ielā (pretī bij. sporta pilij) palika pāri pāris plāksnes reģipsis, osb un nepilna paka akmensvates. paš-nonešana un aizvešana.
 
 
09 Janvāris 2020 @ 22:09
Sūtīt uz Vāciju  
Vai kādam ir pieredze ar pasūtījuma atgriešanu vācu Amazon? Kādu sūtīšanas servisu izmantot? Latvijas pasts? Dhl? Dpd? Sola atmaksāt sūtīšanas izmaksas līdz 8eur. Iesaka sūtīt ar servisu, kam ir tracking iespēja. Svars 1.8kg, adrese Vācijā.
 
 
08 Janvāris 2020 @ 23:12
Meklē darbu  
Sveiki,

Jauna apburoša,komunikabla meitene ar ļoti labām angļu valodas zināšanām, kurai ir neliela darba pieredze sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumā apkalpojot klientus, un darbojoties ar kases aparātu.
Meklē pilnas/nepilnas slodzes darbu Ventspilī,paralēli viņa vēl mācās neklātienē.
Es cenšos palīdzēt viņai atrast,un varbūt zvaigznes ir nostājušās tā,ka kādam no Jums ir zināma vakance ēdināšanas,apkalpošanas nozarē.
Varianti?

Paldies
 
 
Garastāvoklis:: hopeful
 
 
08 Janvāris 2020 @ 21:30
kapec latvijas pasts ir tik srs business?  
"Aaa nu jau jums pēc atkārtota ziņojuma. Vairs tā nedariet."
skatās virsū vai pēc pases līdzīgs kā policijas iecirknī.
nav arī pirmā reize un vienīgā nodaļa.
reāli to pastu izmanto tik daudz kaut kādu teroristu vai kāā?
 
 
08 Janvāris 2020 @ 20:31
 
"es nevaru kašķēties klusu!"
Tags:
 
 
08 Janvāris 2020 @ 13:37
lopu mati  
Jautājums cilvēkiem ar apmatotiem ģimenes locekļiem (ne vienmēr cilvēkiem) - kādi ir jūsu atrastie veidi, kā tikt vaļā no matiem uz drēbēm un virsmām? Smalkās drēbes var norullēt, bet visus Tkreklus un citas trikotāžas negribas rullēt.
 
 
08 Janvāris 2020 @ 11:03
 
man tik ļoti patīk būt ar Sabīnīti, ka negribu iet laukā no mājas bez viņas, bet viņai pārāk salst ārā.
 
 
08 Janvāris 2020 @ 08:45
 
pasta darbinieki atgriezušies no svētkiem. un es sāku saņemt no Japānas sutītās paciņas (jūtos internacionāli mīlēta)
Tags: ,
 
 
07 Janvāris 2020 @ 20:47
 
ko es tagad lasu )
Tags: , ,
 
 
07 Janvāris 2020 @ 11:43
Spice/ūdens/kanalizācija/Tukuma raj.  
Vēlamies vasarnīcā (Apšuciemā) ierīkot spici + ūdens apgādi/kanalizāciju (visdrīzāk, bio kanalizāciju).

Vai kāds var ieteikt firmu/meistaru?

Mums būtiskākais ir kvalitāte, un lai necenšas apčakarēt/darbojas godprātīgi.
 
 
07 Janvāris 2020 @ 00:10
 


(c) dienasgramata
Tags:
 
 
06 Janvāris 2020 @ 18:34
 
Vai kāds var ieteikt izpildītājus kas ir ietekmējuši Hārdiju Lediņu un NSRD. Gribētos paklausīties kaut ko līdzīgu no citām valstīm. Cik dzirdēts viens varētu būt Kraftwerk, bet vai ir vēl kādi?
 
 
06 Janvāris 2020 @ 18:12
 
beidzot esmu sev atzinusi un pilnībā ļāvusies true crime: caurām stundām varu skatīties doķenes un klausīties podkāstus. nav tā, ka internets būtu izsmelts, bet noteikti ir kaut kas lielisks, ko esmu palaidusi garām - varbūt jums ir ieteikumi? slepkavības/pazušanas nav obligāts noteikums, piemēram, Tickled man arī ļoti patika.
 
 
06 Janvāris 2020 @ 14:39
Ginekoloģe/s Rīgā  
Sveiki! Lūdzu, iesakiet labu, iejūtīgu ginekoloģi Rīgā, vislabāk tādu, kas spētu skatīt ginekoloģiskas problēmas komplektā ar endokrinoloģiskām. Internetā atrodas info, ka speciālistes šādā ziņā ir dr. Tirāne, dr. Barkāne, dr. Vasaraudze. Varbūt kādai šeit ir atsauksmes no personīgas pieredzes ar viņām? Tirāne esot ļoti šerpa - vai tā tiešām ir? Negribētos arī, lai uzreiz, neuzklausot mani, sāk stāstīt, ka vajag dzemdēt (man ir 35, pati zinu, ka "vajag", bet tas nav tik vienkāršs un ne tikai no manis atkarīgs lēmums). Ā, un homeopātus arī, lūdzu, neieteikt.
 
 
04 Janvāris 2020 @ 10:42
[info]sickboy  
Kā viņam iet?
 
 
04 Janvāris 2020 @ 11:38
Grāmata Kā viegli atmest smēķēšanu.  
Kādam ir grāmatas "Kā viegli atmest smēķēšanu" pdf latviski?

Atsūtiet lūdzu uz magnolia23@inbox.lv.
(Izmēğināju 3 vietās, neizdodas novilkt.)

Paldies, rokā ir!
Tas bija ātri un viegli. :)
 
 
04 Janvāris 2020 @ 11:00
 
Eižens apvēmās no olas

Simons pārņēma manu roku un iespļāva tajā.
Tags: ,
 
 
04 Janvāris 2020 @ 09:23
 
neesmu izgulējusies, jo simo bija murgu nakts. viņš visu, no kā baidās, sauc par "datumiem", un šī nakts attiecīgi bija "datumdiena", kurā viņam bija ļoti datumīgi.
Tags: ,