18 Aprīlis 2021 @ 14:00
 
Tags:
 
 
18 Aprīlis 2021 @ 11:15
 
Simo ir pac-man pidžama un sonica zeķes, viņš uzmostas ar saullēktu un iet geimot
Tags: ,
 
 
16 Aprīlis 2021 @ 19:24
Astrassvētki  
ūuu, ūuu, bloody hell, effing bastards!

antivakseru pareģojumi nepiepildījās - cilvēki paši nāk un potējas
Tags:
 
 
16 Aprīlis 2021 @ 18:09
 
mamma, es tev pateikšu, kāpēc tu esi pasaule! jo pa tevi staigā mazas ērcītes

(rāda zīmējumu ar gadalaikiem) šis ir rudens koks, šis ir ziemas koks, šis pavasara koks un šis ir o-mega-pavasara koks.
Tags: ,
 
 
16 Aprīlis 2021 @ 11:28
social stamina atrophy  
nekādi nespēju atcerēties suņa īpašnieces vārdu, bet atceros suni, sāra vārdā. tas laikam bija mans pirmais mēnesis londōnā, kad dzīvoju uz viņu dīvāna, ar pusizgāztu čemodānu blakus. sāras īpašniece strādāja par auklīti kāda rakstnieka ģimenē un bieži vien nāca mājās šausmīgi vēlu. sāra tikmēr grozījās pa viņas istabu un skumji dīca. man suņi tolaik vispār nemaz nepatika, kā jau bērnībā vairākkārt sakostam cilvēkam, un sāra bija sevišķi nesmuks plušķis - vienmēr izskatījās drusku nošmurkusi savā nenosakāmajā krāsā un mūžīgi izspūrusi. tomēr vienvakar es sāras saimniecei piedāvāju sāru izvest vakara pastaigās taj's vakaros, kad biju mājās pirmā. nezinu, kura kuru tur bija iedresējusi, bet, pārnākot mājās un izlaižot sāru brīvībā, viņa vienmēr visupirms nostājās ar priekšķepām pret sienu - kā gaidot, ka likumsargs pārmeklēs kabatas un stakli. tas bija nekaunīgs veids kā izkļančīt nebeidzami garu muguras kasīšanas sesiju, kas viņai šausmīgi patika, un tā bija laba sasveicināšanās pēc mana tālaika emocionāli smagā darba. tā nu mēs gājām pastaigās, kur sāra pārmaiņus priecīgi ļepatoja, rēja un raka bedres, un vakaros sāra mēģināja iešmaukt pie mana siltā sāna, manā pagaidu guļvietā. viņa bieži slēpās starp dīvāna atzveltni un manu gurnu, nolika purniņu uz ķepām un raudzījās manī izmisīgas mīlestības pilnām acīm, un es viņai bubināju visus pasaules mīļvārdiņus visās valodās. un tad parasti bļaudama nāca viņas saimniece, kura sāru trenca atpakaļ uz savu suņa vietu, un es samiernieciski protestēju, ka sāra man netraucē. man tikai vēlāk pieleca, ka runa nebija par manu komfortu, bet par greizsirdību un vientulību.

praktiski visi manu draugu zvēri ir arī mani draugi, bet sāra laikam ir vienīgais izņēmums un es nekad neuzzināšu, kā viņai iet. joprojām mēdzu iztēloties, ka viņa vienkārši kaut kur priecīgi rok bedres un rej uz lapām :)

aizvakar satiku īstu, dzīvu cilvēku, visā trīs dimensiju krāšņumā - keita bija atbraukusi ciemos. izgājām garā pastaigā ar jo garu pikniku. atzīšos, ka tas bija grūti. keita ir lieliska, bet tik pēkšņa un liela deva komunikācijas nebija viegli panesama. sarunājām tikties pēc vēl pāris nedēļām uz īso vakara pastaigu, un uz manu dzimšanas dienu keita ir izplānojusi braucienu uz peak district ar visu tradicionālo pasēdēšanu iekš tea room. jūtos kā sunītis :)
 
 
Garastāvoklis:: :))
Mūzika: Angel Olsen - True Blue <3
 
 
16 Aprīlis 2021 @ 12:12
ņāmiņu dienu  
caur mācību kambara durvīm skan audzinātājas spalgais: "Eižen, tu uz māmiņu dienu sacerēsi par savu māmiņu dzejoli, bet tam jāpaliek noslēpumā"
 
 
16 Aprīlis 2021 @ 11:13
 
mans pašnodarbinātā slogans varētu būt:
tulkoju un rakstu visiem woke pa lēto un nenožēloju neko!
 
 
15 Aprīlis 2021 @ 11:12
google sheets -> xls  
Kā varu eksportēt Google sheets dokumentu (ar pievienotāt bildēm "Insert in cell") uz .xls formātu, lai bildes nenobrūk no savām piesaistītajām šūnām. (Bildes samazinās mazas un sastājas kolonnā un mazas)

Eksportējot uz PDF, viss strādā lieliski.

Lietoju Mac, .xls atveru tikai ar Numbers, Openoffice vai Quickpreview.
 
 
14 Aprīlis 2021 @ 18:12
mašīnu pasaule, vāģi ar acīm un pistolēm  
Tiklīdz "VW Touareg" vēlējās nogriezties uz G. Astras ielu, "BMW X5" tam aizšķērsoja ceļu un sāka šaut pa atvērto aizmugurējā pasažiera logu.
 
 
14 Aprīlis 2021 @ 10:39
Richard Sennett - Building and Dwelling  

Saistoši starp pilsētplānošanu, socioloģiju un arhitektūru.

 
 
13 Aprīlis 2021 @ 21:43
 
Poll #21437
Open to: All, results viewable to: All

.

View Answers

kosmoss
19 (63.3%)

haoss
11 (36.7%)

Tags:
 
 
13 Aprīlis 2021 @ 19:43
 
Vecmamma: mūsu ciemā visi atsaka Astra Zeneka, bet es pateicu "jā", jo jūs man teicāt. Tad nu es pirmā iešu potēties. Televīzijā teica, ka Zeneka mainīs nosaukumu, lai cilvēki vairak piesakās.
Tags:
 
 
13 Aprīlis 2021 @ 17:51
 
man patīk skatīties uz tavām spalvām, ta ir tāda pasaule, kurā varetu dzīvot kāds maziņš
 
 
13 Aprīlis 2021 @ 13:59
 
tezauram vajadzētu rebrendingu, man ir apnicis uz to skatīties.
 
 
13 Aprīlis 2021 @ 13:40
 
Eižena zīmētā galda spēle turpmāk pieejama arī viņa youtubes abonentiem!

Tags: , ,
 
 
13 Aprīlis 2021 @ 09:37
 
Listen to your heart
Mirror, mirror, the reflection of the law
I just wanna show you something new (new)
Everything is funny when you see it
DVD, my life is a cartoon

https://www.youtube.com/watch?v=xUAgawZAi5g
 
 
Mūzika: bladee - Reality Surf
 
 
11 Aprīlis 2021 @ 21:09
 
 
 
11 Aprīlis 2021 @ 12:15
kamēr mamma strādā  
 
 
11 Aprīlis 2021 @ 11:33
 
- mamu, varbūt tad, kad es nomiršu, es būšu slaims - staigājošais slaims.
Tags: ,
 
 
11 Aprīlis 2021 @ 00:30
 
"In his 2013 talk, “Translating for Bigots,” translator Adam Talib suggested there is a “hostility” in the mind of many English-language readers to Arab female characters who don’t fit within passive stereotypes.

Translating Arab women characters is … extremely fraught,” Talib said in his talk at the American University in Cairo. “Why? Because if you’re a reader of modern Arabic literature, you know what happens in modern Arabic literature. People date in modern Arabic literature; people have sex in modern Arabic literature; people drink and take drugs.” He added that when reading passages where women move outside of narrow stereotypes, “the reviewer says, ‘What an unrealistic depiction of Arab women.’”

https://newlinesmag.com/review/who-youre-reading-when-youre-reading-arab-women/
 
 
10 Aprīlis 2021 @ 23:21
 
Poll #21435
Open to: All, results viewable to: All

Kurš cibiņš, jūsuprāt, vēl ir garīgi vesels?

Tags:
 
 
10 Aprīlis 2021 @ 15:12
tas ir tas lācītis ar medus podu  
Tags:
 
 
10 Aprīlis 2021 @ 11:11
naudas plūsma caur privāto kontu bez nodokļiem  
kā organizēt naudas plūsmu 3x - 4x gadā lai nebūtu jāmaksā nodokļi (20% ?), jaatskaitās VID? vienā reizē ap 1000 eur, gadā kopā līdz 5000 eur.


A. uz privāto kontu ap 50 cilvēki skaita naudu, piemēram, katrs ar savu numuru, piezīmē rakstot "ziedojums 31". visu savākto summu pārskaitu tālāk kādiem 20 cilvēkiem vai biedrībām ar piezīmi "pavadzīme 101". Kādi ir griesti šādām darbībām un vai šāds princips strādātu?


B. versija (ko šajā reizē nepaspēšu) ir dibināt kādu bezpeļņas organizāciju vai ko līdzīgu. Ko tieši?
 
 
10 Aprīlis 2021 @ 09:26
 
kaķīši dara mani laimīgu. tā, ka mazliet pat par daudz, viņi neļauj pat mazliet saskābt, visu laiku nāk virsū kā serotanīna mākonīši. jau no paša rīta Sabīne iekārtojas tronī man uz sirds, pieliek pie deguna savu gludo pumas seju, sēž tur un afektīvi murrā, glaužas gar vaigu kauliem. maigais jērs Kentons ir vairāk kā sunītis, kas visu laiku krīt pie kājām un rāda savu pliko puncīti, prasa, lai viņu paglauda, bet no rīta viņš mācās no Sabīnes un arī sēžas virsū pie sejas, vairāk ta kā uz pleca un murrā ausī. pēc kāda laika viņam apnīk un viņš mēģina nolaizīt Sabīnei pakaļu, viņa drusku ļauj un tad iesit viņam ar ķepu pa galvu un abi aizdricelē prom cīkstīdamies. un es varu kāpt laukā no gultas.
 
 
09 Aprīlis 2021 @ 21:19
 
Ko jūs darītu, ja jūsu kaimiņi šajā laikā regulāri rīkotu skaļas ballītes? Manējie tā dara, un tās mēdz ievilkties naktī. Esmu kādreiz senāk gājusi lūgt, lai uzvedas klusāk, bet šobrīd, pandēmijas laikā, tas radītu vēl papildu spriedzi, un, tā kā šāda izturēšanās šķiet tik neadekvāta, negribas vēl vairāk pievērst sev šo cilvēku uzmanību. Tajā pašā laikā uzreiz ziņot mājas apsardzei vai policijai subjektīvi šķiet par radikālu, ņemot vērā, ka neesmu ar viņiem vispirms runājusi un galvenokārt gribu, lai viņi vienkārši apklust, turklāt nevar jau zināt, cik tur ir cilvēku un mājsaimniecību.
 
 
09 Aprīlis 2021 @ 16:44
 
"perfektais - tehniski un mākslinieciski meistarīgais - kino gandrīz vienmēr ir reakcionārs”.
Tags: ,
 
 
09 Aprīlis 2021 @ 13:23
 
Kādam nav pie rokas latviešu tulkojums Artura Rembo sezonai ellē? kā tur precīzi atdzejots slavenais "Il faut être absolument moderne."?
 
 
09 Aprīlis 2021 @ 12:04
 
būtu nepieciešama apkopēja dzīvokļa sakopšanai rīgas centrā. varbūt kādam ir bijusi laba pieredze, uzticams cilvēks, ko ieteikt?
 
 
09 Aprīlis 2021 @ 12:03
 
būtu nepieciešama apkopēja dzīvokļa sakopšanai rīgas centrā. varbūt kādam ir bijusi laba pieredze, uzticams cilvēks, ko ieteikt?
 
 
09 Aprīlis 2021 @ 04:38
 
bērniņi vispirms sākas sirdī, reizēm gadiem ilgi pirms ieņemšanas. un šī procesa pārtraukšana (piemēram, liedzot veidot ģimeni vai adoptēt) sāp vairāk par abortu. tas ir īstais aborts.
 
 
08 Aprīlis 2021 @ 18:12
 
Kāpēc google meklētājā Latvijā nevar atrast Skābeņu ielu? Sanāk, ka tāda neeksistē?

Ko darīt, lai manifestētu to realitātē? Nopirkt pietiekoši garu zemes pleķi un reģistrēt to kā mazu ieliņu? Ja tā tas notiek.
 
 
07 Aprīlis 2021 @ 22:57
dziesmiņa no filmas "L'une chante, l'autre pas" 1977  
Slīdot zem Amsterdamas tiltiem
Holandiešu kuģītī
Mēs seksa izkropļotās
Madāmas un madmuazeles
Tizlās, stulbās,
Apjukušās, izmantotās,
Devāmies - jel neņemiet ļaunā -
Abortnieču kruīzā

Nav diža romantika
Mest loku tvaikonītī
Atceļā no klīnikas
Amsterdama ūdeņu zeme
Ar tulpītēm un riteņiem,
Tu paliksi man atmiņā

Garām slīdēja velobraucēji
Un mēs tērgājām cita caur citu
Par tabletēm un mīlestībām
Bērniem un olšūnām
Smējāmies un viebāmies
Nebaidoties kauna
Klejojošās abortnieces
Uz cakaini rotātā kuģīša

muzikālā tēma bez vārdiem (konteksts - kad Francijā vēl bija aizliegti aborti, sievietes brauca uz Holandi, bija speciāla tūrisma pakete grupām - dažas dienas hotelī un pilsētas tūre)
https://youtu.be/xE18c99b0LM
 
 
07 Aprīlis 2021 @ 11:37
kura sniegpārlsiņa šo sarakstījusi!  


jūs uzminējāt! Regīna Ezera
 
 
06 Aprīlis 2021 @ 23:54
Pētnieciskie darbi un to vadītāji  
Sveiciens zinošiem (un arī ne tik zinošiem) cibotājiem!

Šovakar iešāvās prātā jautājums - kāda jēga ir būt pētniecisko darbu vadītājam augstākās izglītības iestādēs? Cik man zināms, darba vadītājs var būt teju jebkura persona, kamēr tai ir atbilstošs akadēmisks grāds, kas man kaut kā liek domāt, ka darba vadīšana ir tāds bezatlīdzības pasākums.
Toties savā universitātes mājaslapā pie vienas pasniedzējas redzu ierakstu, ka viņa vadījusi 100+ pētnieciskos darbus.

Vai vadīto darbu skaists ir tāda vienība, ar ko padižojas akadēmiskā vidē? Vai tur tomēr apakšā ir kas dziļāks?

Ceru uz jūsu pieredzes dalīšanos!
 
 
06 Aprīlis 2021 @ 22:57
 
 
 
05 Aprīlis 2021 @ 22:02
 
rīt no debesīm kritīs pilnīgi viss. vairāk nekā vienā ikonā var attēlot.

 
 
05 Aprīlis 2021 @ 16:09
 
 
 
05 Aprīlis 2021 @ 11:27
Pieredzi vajag  
Vai vēl kāds viedtālrunis, kurš nav iphone, mēdz bez problēmām kalpot 4-5 gadus?
 
 
05 Aprīlis 2021 @ 10:02
 
Paskrēju parkā, ķermenis lēnām modās. Austiņās skanēja Bjorka, nācu mājās, dziļi elpoju, viegli un palēnām staipījos. Izstiepu un saliecu pirkstus, jūtot, kā riņķo asinis. Vienlaikus, nedaudz rotaļājoties, mazliet izdejoju līdzi kādai dziesmas taktij. Un vienā šādā brīdī mana plauksta izliecās, kā izvelkot kārti no piedurknes, un pacēlās mazliet augšup. Skatiens sekoja un atdūrās pret puskailu, muskuļotu jaunskungu logā. Varbūt par vairāk nekā puskailu, jo jostasvieta atradās zem palodzes. Viņš bija uztvēris manu kustību par mājienu un māja pretīm, nedaudz apmulsis, tikko pamodies, bet, šķiet, priecīgi uzjautrināts. Sasmējos, novērsos, un visu ceļu līdz mājām nevarēju pārstāt ķiķināt.
 
 
05 Aprīlis 2021 @ 10:00
 
šodien 50 gadu jubileja "Manifestam 343" - tieši tik daudzām franču sievietēm, tostarp Denēvai, Sagānai, Bovuārai, pietika drosmes publiski atzīties, ka ir veikušas abortu, kas tolaik Francijā bija nelegāli
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Manifesto_of_the_343

"jo abortē visas, arī deputātu sievas un ministru mīļākās" leģendārs video: https://mobile.twitter.com/Qofficiel/status/1377682714246139907