There's life - Šiks un lirika [entries|archive|friends|userinfo]
re:

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Šiks un lirika [May. 26th, 2009|11:39 pm]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
[Tags|, ]
[ausīs |Bark Psychosis - Eyes and Smiles]

Mani, un pieļauju, arī mistiskā vidējā latvieša luksusa mājokļu jeb dzīvojamo platību standarti nemitīgi mainās. Noteikti mainās arī to cilvēku prasības, kas ir reālie šo mājokļu klienti - galu galā ekskluzivitāte ir būtiska luksusa daļa.

Bērnībā, piemēram, par labu mājvietu uzskatīju to, kurai pieeju kavēja dzelzs durvis un kodatslēgas (tātad kritērijs - īpašnieku materiālās iespējas un tām līdzi nākošais apdraudējums), varbūt uz mirklīti pamatskolā ļāvos 'eiroremonta' spēkam/sapnim (kā lai šo kritēriju nosauc, sintētiskā modernisma spožums, vai?), kuru nomainīja patika pret privātmāju dzīvžogiem, kas tik lieliski norobežo visu un visus (te viss skaidrs, vērtē bija vien pašam pieejama telpa). Šobrīd esmu pārliecināts, Īstais luksuss slēpjas aiz slēgtu rajonu robežām tik dziļi, ka tam nepietuvošos nekad; pašas robežas un sargi te jau vairs nav ekskluzivitātes radītāji, tāpat kā tā arī nav materiālie resursi, drīzāk jau apziņa par piederību kādai grupai, ko nevar apliecināt savādāk kā vien dzīvojot 'kopā' ar līdzīgajiem. Savdabīgi, reizē man ir zudusi arī jebkāda vēlme šādos apstākļos arī dzīvot, varbūt beidzot esmu izaudzis no 'trūcīgās bērnības cilvēku pilnā dzīvoklītī' sindroma.

Atgriežoties pie sākumtēmas, sapratu - ja vēlos zināt jau tagad to, kas būs Oficiālie Luksusa Kritēriji, kad nu nekustamā īpašuma nodokli beidzot ieviesīs, jāizvērtē likum- un izpildvaras augstākā ešelona dzīvesvietu pazīmes. Tad varēs apjaust, uz ko tas neattieksies, īzī pīzī. To varētu mainīt vien hipotētiska situācija, kurā par iespējām maksāt šo nodokli cīnīsies paši klienti un kā īpašu bonusu reklamēs arī māju būvnieki.

Un vispār - "Lux", tās taču ir ziepes. Vismaz bija.
linkh

Comments:
[User Picture]
From:[info]starro
Date:May 27th, 2009 - 12:10 am
(Link)
standarti ir cieši saistīti ar dzīvesveidu. katrs mākslinieks sapņo par studiju centrā jūgenstila mājas bēniņos ar izbūvētām plašām virsgaismām; namamātei vajag brīvību pavarda telpā, mehāniķim vajag šķūnīšus, garažas un vietu aiz šķūņa daudzskaitlīgajam šrota parkam, melomāna prasība būtu biezas sienas tukšā telpā, kur tikai akustiskās sistēmas. man luksus nozīmē - bezizmēra skabūzi slēpēm, velopēdam, laivai. kādam luksus nozīmē baseinu viesistabā, citam vajadzīga pieslēgumvieta kamīna dūmenim, dažs sapņo par neierobežotiem iebūvējamā drēbjuskapja kvadrātmetriem. no tā tad arī vieta, interjers un eksterjers.

Bet šitā jaunā nodokļa aprēķināšanas shēma radusies plānveida ekonomikas ideoloģijas mantojumā.
[User Picture]
From:[info]eerenpreiss
Date:May 27th, 2009 - 12:28 am
(Link)
Standarti nosaka dzīvesveidu, tiekšanās pēc to īstenošanas daudz atbilstošāk ir nosaukt par tieksmi pēc komforta. Savukārt lux daudz biežāk nozīmē atskatīšanos uz citu standartiem. Tavs skabūzis par luksu kļūs līdz ar pirmajiem trīs uzlabojumiem, kuri pēc kaimiņu Pētera kambara vizītes pēkšņi šķiet pašsaprotami.

Plānveida ekonomika daudz mazāk kā sociāl(demokrāt)isms, sauksim uzreiz to tā :) Bet pārsteidzoši, tas vai nu pirmais grīļīgais solis šai virzienā, vai jau iesilda ceļu pie pārējiem projektiem par progresīvo vai 'spekulāciju' nodokli un nulles deklarāciju - aizmirstībā.
From:[info]
Date:May 27th, 2009 - 12:37 am
(Link)
hm, diez, kāds ir mans dzīvesveids, ja es sapņoju par Endijvorhola "Factory" cienīgu loftu ar milzonīgiem griestiem un folija interjeru.
From:[info]eerenpreiss
Date:May 27th, 2009 - 12:45 am
(Link)
(nenormāli daudz vietas ceriņiem :)
From:[info]
Date:May 27th, 2009 - 12:50 am
(Link)
romantiķis :)))